Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg Insaat Muhendisligi-B1 ile Kabul

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
feyyazoktay

Mesaj gönderen feyyazoktay » Cum Haz 08, 2012 1:20 pm

Merhaba Arkadaslar,

oncelikle boyle bir site acip bizim gibi Almanya yolunda ogrenci adaylarini bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim.

Ben insaat muhendisligi mezunuyum ve su anda Ankara da Goethe de a2 kursu aliyorum. Kursum bu ay sonu bitecek.

Ben bir danismanlik firmasiyla gorustum, hatta bu firmanin duisburg da insaat muhendisliginde okuyan bir calisanlari da varmis ve o arkadas gidip benim adima duisburg daki hocalarla gorusmus ve b1 sertifikasi alirsam beni kabul edeceklerini bildirmisler.

Bana biraz sacma geldi ve internette arastirirken bu siteyi buldum. Boyle bir durum gercek olabilirmi, yorumlarinizi bekliyorum.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Haz 08, 2012 1:37 pm

Sartli kabul alirsin tahminimce. Almanya\'ya gittiginde senden DSH\'yi almani isterler belli bir sure sonra. Bu surecte de kursa gidersin.

Almanya\'da Universite kisminda bu konuyla ilgili basliklari bulabilirsin.

feyyazoktay

Mesaj gönderen feyyazoktay » Cum Haz 08, 2012 1:56 pm

tesekkurler cevabin icin ama bu arkadas bana direk universiteye baslarsin diye cevap verdi:S

Aresnight

Mesaj gönderen Aresnight » Cum Haz 08, 2012 5:04 pm

Bence DSH yada testdaf duzeyine gelmeden universiteye baslayamazsin b1 ile sadece sartli kabul alirsin ki b1 duzeyi ile universiteye baslarsan da bitiremezsin cunku zayif kalir diye dusunuyorum

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Haz 08, 2012 5:56 pm

[quote]feyyazoktay tarafindan yazilan metin:

tesekkurler cevabin icin ama bu arkadas bana direk universiteye baslarsin diye cevap verdi:S[/quote]

Dogru oldugunu sanmiyorum. B1 ile kabul vermez universiteler. Sadece universitenin DSH kursuna katilma sansin olabilir(onun da sinavi var sanirsam). Ya da ozel bir kursa gidebilirsin DSH sinavini yazmak icin. Aresnight hakli, B1 yetersiz kalir egitim icin.

feyyazoktay

Mesaj gönderen feyyazoktay » Cmt Haz 09, 2012 12:31 pm

bilmiyorum sanirim benle dalga geciyorlar.:) Arastirdim bu siteden de, diger kaynaklardan da mutlaka dsh gerekiyormus. Adamlar benim adima duisburg da insaat muhendisligi okuyan elemanlarina sordurmuslar direk olarak ve orda okuyan hocasi b1 yeterli demis guya vs vs. Bir de ustune bana 2 aylik kurs da icinde 1880 euro danismanlik parasi bictiler ve sonuna da eklemisler: bu para sadece senin almanya ya giderkenki masraflarin. Biz danismanlik ucreti almiyoruz diye. Ustelik bu firmanin sahibi de doc. dr. mus. O bile yalandir allah bilir.:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 09, 2012 4:18 pm

dalga gecmemisler kaziklamaya calismislar seni dupeduz. :)

Kabul islerine universitedeki hocalar bakmaz, international office de calisanlar ilgilenir ve arastirdigin uzere b1 degil, dsh alman gerekiyor. DSH ile ilgili bilgiler sitemizde mevcut.

Bunun disinda 1880 euro alip icinde sadece 2 aylik kurs varken bir de ne tur masraflarin varmiski senden bu kadar para istemisler. Varsa ellerinde bir liste yollasinlar merak ettim:)

Son olarak sen de onlarla dalga gecmek istiyorsan burda o firmanin hatta o kisinin ismini paylas.

feyyazoktay

Mesaj gönderen feyyazoktay » Pzr Haz 10, 2012 5:26 pm

aynen oyle, duisburg da okuyorum dedigi eleman da daha onceden bir cok kez vizeye basvurmus ve red yemis su anda o firmada calisan biri. firmanin adini ve dolandiricililarini burda tek tek aciklayacagim.

dsh ve diger konulari sitede arastirdim, hatta duisubrg a nasil basvuru yapacagimi da az cok anladim. fakat master basvurularinda almanca yaninda turkiyedeki not ortalamamiz da goz onune aliniyormu?