Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

The Klu hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
D-Wade

The Klu hakkinda

Mesaj gönderen D-Wade » Çrş Haz 06, 2012 10:04 pm

Merhaba arkadaslar. Ben lise 3. sinifta okuyorum su anda. Gelecek yil universite sinavina girecegim ve yaptigim arastirmalarda Uluslararasi Lojistik bolumu kafama en cok uyan bolum oldu. Sunu da belirtmeliyim ki bir cok sozluk ve foruma girdim ciktim bu bolumle ilgili yazilanlara bakmak icin. Hic tatmin edici bilgiler yoktu. Ancak olayin master boyutunu arastirirken burayla karsilastim ve arama motorundan yaptigim arastirmalar ve okudugum mesajlar sonunda cok tatmin edici bilgiler aldim bu yuzden size tesekkur ediyorum.

Simdi olay sadece lisans egitimiyle bitmedigi icin ben yol haritami simdiden belirlemek istiyorum. Sizin dediginiz universiteleri arastirirken karsima soyle bir master programi cikti. Hic deginilmemis burada. Benim Almanca bilgim cok iyi degil Turkiye\'de ki dil egitimin durumu malum , Turkce olan bolumunun de dershane brosurunden farki yok. Hem lojistik dusunen arkadaslari bilgilendirmek, hem Almanca olan kisimlarinda sizlerden yardim almak, hemde bu konuyu tartismak icin bu topici actim. Linki vereyim hemen:

http://www.the-klu.org/tr/lojistik-yuks ... s-program/

muhammet

The Klu hakkinda

Mesaj gönderen muhammet » Prş Haz 07, 2012 12:12 am

Burnuma acayip REKLAM kokusu geliyor....Sen git Lise 3. Sinif Ogrencisi oldugun hikayesini baska yerde anlat...Sen git once OSS sinavini gec sonra bir Lisans programina yerles onu bitir daha sonra dusunursun Master\'i (Yuksek Lisans)\'i falan...Yok arastirmista yok gezmiste...Yok Almanca bilgisi iyi degilmiste...HIKAYE...

Sitenin tek bir sayfasi almanca:
http://www.the-klu.org/de/master-logistik/
Ayni sekilde tek sayfasi Turkce oldugu gibi :
http://www.the-klu.org/tr/lojistik-yuks ... s-program/

Merak etme o anlamadigin almanca sayfanin aynisi zaten verdigin o Turkce linkte var...Ama ingilizcen de yoksa sana yapcak bisi yok...

Okulun yada Dershane mi demeliydim :D ( Universite demiyorum ) yanlis anlasilmasin yillik ucreti 7500 euro\' cuk...Tabi bu sadece egitim icin verilen 1 yillik Harc oluyor...
Okulda zaten Lisans programi yok...Lise 3. sinif ogrencisi de daha neyin Lisansini okuyacagini bilmeden, kalkicak master programi aricak :D:D:D...

Soyle bakalim sen hangi "Egitim Pazarlama" sirketindensin? Ben senin is verenin olsam seni yarin sabah kesin kapi onune kordum :D Baksana 2 satir reklam yapican bir duzine yalan karistirmissin :D
REKLAM bunlar arkadaslar...

D-Wade

The Klu hakkinda

Mesaj gönderen D-Wade » Prş Haz 07, 2012 1:22 am

Ayni kokular sitenin adminlerine veya moderatorleri her neyse onlara da geliyorsa mesajimla ilgili gerekli seyi zaten yapabilirler. Yol haritami simdiden belirliyor olmam senin icin hikaye olabilir. Buda senin sig bakis acin, benim problemim degil.

muhammet

The Klu hakkinda

Mesaj gönderen muhammet » Prş Haz 07, 2012 1:59 am

Eylul 2010 da kurulan, toplam 61 ogrencisi, toplam 38 calisanindan sadece 12 prof\' u olan koca bir universite (!) (bence ozel sertifika kurumu) :D....Yol haritasina bak :D sen...300 Kusur Universitesi ve Yuksek okulu olan bir ulkede pek cokta dunyaca taninmis universitesi olan bir ulke icin cizilen yol haritasi :D:D:D...Amma genismis senin bakis acin helal olsun :D...Anlasilan baya arastirmis, baya kafa patlatmissin bu konuda :D...
Sana hedefine giderken basarilar dileyelim o zaman...Ingilizce olan sitede olmayan almancandan dolayi anlamadigin almanca yerler olursa cekinme sor...Itinayla yardimci oluruz :D

D-Wade

The Klu hakkinda

Mesaj gönderen D-Wade » Prş Haz 07, 2012 11:50 am

Dostum bilmedigimden sordum zaten. Google\'a lojistik master i diye arama yapinca ilk sayfada cikan bir siteden bahsediyoruz derdin nedir anlamadim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

The Klu hakkinda

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 07, 2012 1:27 pm

Sayet Almanya da logistik egitimi(master) diye arastirma yaparsan google de karsina ilk su sayfa cikar:;)

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... rowstart=0

Ayrica madem simdiden kariyer planlamasi yapiyorsun, sana tavsiyem daha adi sani taninmamis ve diplomasinin hic bir yerde gecerli olmadigi, heleki bilgi alinan sayfasinin yari turkce yari ingilizce yazildigi bir okulu direk olarak bastan gec.

Almanya da bunun gibi parayla diploma veren ama hic bir taninirligi olmayan institut(universitede demiyorum) 100 lerce cesidini bulabilirsin.