Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bonn dsh

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Klementin

Bonn dsh

Mesaj gönderen Klementin » Pzt Haz 04, 2012 2:56 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

3 haftalik kurs + dsh sinavi 900 euro ya yakin para aliyorlar.

Anliycan dsh belgesi satiyorlar ve bir cok universite kabul etmiyor.

Kiliseye 900 euro vermeden once basvuru yapacaginiz universite ile gorusun mutlaka.[/quote]

3 haftalik vorbereitung kursu: kayit ucreti 160 euro + kurs ucreti 480 euro = 640 euro
Universitenin dsh sinavi: 250 euro
Totalde 890 euro

Hannover Universitesi: Hazirlik kursu 600 euro
Universitenin sinav ucreti 150 euro
Totalde 850 euro

Ne fark var simdi arada?

Bir de hannover universitesinin dsh bolumunde soyle yaziyor;
Zur Teilnahme benotigen Sie ein akzeptiertes Sprachzeugnis uber das Niveau B1

Bu, b1 ile kaydolabiliriz demek mi? Yoksa b1 ustu b2 c1 falan mi gerek?

Ek bilgi: Kilisenin dsh sinavini hannover universitesi ve bremen universitesi kabul ediyor... Bu kabul etmeyenuniversiteler hangisiymis merak ettim.

bjk_oguz

Bonn dsh

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Haz 04, 2012 3:08 pm

Madem fark yok diyorsun Hannover Uni de sinava gir ozaman gorursun sinavida kazanirsan ben burda olacagim tebrik etmek icin :)

Klementin

Bonn dsh

Mesaj gönderen Klementin » Pzt Haz 04, 2012 3:24 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Madem fark yok diyorsun Hannover Uni de sinava gir ozaman gorursun sinavida kazanirsan ben burda olacagim tebrik etmek icin :)[/quote]

Google translate? Nokta, virgul? Anlamadim bir sey...

"Bana da o kadar para verseler ben de kolay sinav yapardim" bu laf sana ait, ben de abartabilecegin kadar para farki olmadigini soyledim, alti ustu 50 euro fark var. Bundan baska, hangi acidan bir fark olmadigini yazdigimi cikardin? Ilginc...

burakdemirel7

Bonn dsh

Mesaj gönderen burakdemirel7 » Pzt Haz 04, 2012 3:29 pm

Madem fark yok diyorsun Hannover Uni de sinava gir ozaman gorursun sinavida kazanirsan ben burda olacagim tebrik etmek icin :)[/quote]
Burada zaten sinavin kolayligini inkar eden yok!

bjk_oguz

Bonn dsh

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Haz 04, 2012 3:33 pm

Turkce laftan anlamiyorsun anlasilan.Evet o laf bana ait ve burdaki herkes bilir ki Bonn daki dsh parayla satin alinir.Kurs falan hikaye yani.Almanya\'da vizesi bitenler icin son duraktir orasi ki gecenlerde senin gibi caresiz bir arkadas almisti ordan dsh belgesini.

Klementin

Bonn dsh

Mesaj gönderen Klementin » Pzt Haz 04, 2012 3:38 pm

Turkce laftan anlamiyorsun anlasilan.Evet o laf bana ait ve burdaki herkes bilir ki Bonn daki dsh parayla satin alinir.Kurs falan hikaye yani.Almanya\'da vizesi bitenler icin son duraktir orasi ki gecenlerde senin gibi caresiz bir arkadas almisti ordan dsh belgesini.[/quote]

Noktalama isareti kullanilinca anliyorum aslinda, aksi halde turkce iste karisiyor mazur gor...

Benim hesabim onceki sayfada duruyor, hesap ortada, arada 50 euro fark var. Peki nasil oluyor bu para ile sinavi almak? Hani arada 1000 euro falan da fark yok ki? Karlari nerede diger universiteler ile karsilastirinca?

burakdemirel7

Bonn dsh

Mesaj gönderen burakdemirel7 » Pzt Haz 04, 2012 3:41 pm

Ben konu aciyorum hangi universiteler kabul veriyor diye soruyorum gelip "Bana da o kadar para verseler ben de kolay sinav yapardim" diye cevap yaziyorsun. Ayrica ilk dsh sinavim bu.

burakdemirel7

Bonn dsh

Mesaj gönderen burakdemirel7 » Pzt Haz 04, 2012 3:43 pm

Son sinava 5 sinif toplam 150 kisi girmisti aslinda az degil.

fener00

Bonn dsh

Mesaj gönderen fener00 » Pzt Haz 04, 2012 4:38 pm

Arkadaslar bu sinav icin nekadar para odemek gerekiyor ve parayi verdikten sonra hangi seviyede yapiyorlar sinavi? parayi verdigimiz takdirde sinavdan gecicegimiz kesinlesiyor mu? cevaplarsaniz cok memnun olurum.
iyi gunler herkese

burakdemirel7

Bonn dsh

Mesaj gönderen burakdemirel7 » Pzt Haz 04, 2012 4:42 pm

890 € kurs ile birlikte. Kesinlesmiyor tabiki ama cogu kisi geciyor.

fener00

Bonn dsh

Mesaj gönderen fener00 » Pzt Haz 04, 2012 4:46 pm

Saolasin tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Bonn dsh

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 04, 2012 5:56 pm

ya arkadaslar neyin bos yere kavgasini yapiyorsunuz anlamadim. hangi universitede hangi bolum icin kabul vermiyorlar tek tek bilemem. Ornek olarak TU Dortmund da bir arkadasim elektrotechnik icin basvurdugunda red aldi. Baska bir arkadasim DUE de BWL icin red aldi ve baska bi arkadas ayni uni de politikwissenschaft icin kabul aldi. Dedigim gibi basvuru yapacaginiz universite ile onceden gorusun. Cunku bu kurs HRK ya kayitli degil. Universiteler tarafindan kabul gormesi icin HRK ya bagli olmasi gerekiyor kurumun.

Asagidaki linkte HRK ya bagli olan ve dsh si direk resmi olarak taninan institut ve universiteleri bulabilirsiniz:
http://www.hrk.de/de/download/dateien/ ... .05.08.pdf

Yani bu kilise kursu kayitli degil ve biraz da basvuru yaptiginiz universitedeki kisinin insiyatifine veya bilgisiz olmasina bagli.:)

Klementin ben sana sadece bilgi verdim ama sanirim klavye basinda biraz fazla agresif olabiliyorsun=). Hannover ile kilise arasindaki bir diger farki da ayirt etmen gerekiyor. Kilise de dsh ya girmen icin 890 euroyu seve seve odeyeceksin. Hannover universitesinde kursa gitmeden de 150 euro verip sinava girebilirsin. Ayrica Hannover dsh teknigi olarak bu isi en duzgun yapan universite ve butun universiteler sorunsuz sualsiz kabul ediyor Hannover DSH yi. ;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Bonn dsh

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 04, 2012 7:33 pm

omg..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Klementin

Bonn dsh

Mesaj gönderen Klementin » Pzt Haz 04, 2012 9:01 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
Universiteler tarafindan kabul gormesi icin HRK ya bagli olmasi gerekiyor kurumun.

Asagidaki linkte HRK ya bagli olan ve dsh si direk resmi olarak taninan institut ve universiteleri bulabilirsiniz:
http://www.hrk.de/de/download/dateien/ ... .05.08.pdf

Yani bu kilise kursu kayitli degil ve biraz da basvuru yaptiginiz universitedeki kisinin insiyatifine veya bilgisiz olmasina bagli.:)[/quote]

Verdiginiz rektorler birligi linkinde bahsi gecen universite yer aliyor zaten, 2014\'e kadar da bu birlige kayitlari var, kayit numarasi ise 241-005.04, kontrol edebilirsiniz.