Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesapla Ilgili Cok Onemli Sorularim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Prş Şub 12, 2009 1:40 am

Alla alla benden almadilar acaba unuttular falanmi :) sonra vize gorusmesinde 20 euro borclusun demesinler :)

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Prş Şub 12, 2009 1:42 am

isin garibi pasaportu gorevli kendisi fotokopiledi. sonra muhurledi imzaladi birsey demedi. sizmi gonderiyorsunuz dedim. hayir kendin gondereceksin dedi.. acaba diyorum benden 20 euro islem ucretini neden almadilarki daha sonra isteyebilirlerde :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Şub 12, 2009 1:48 am

Almadiysa dert etme Izmir demekki ucret talep etmiyor.. :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

salvador_

Mesaj gönderen salvador_ » Pzr May 27, 2012 5:46 pm

Benim sorum biraz farkli. Her sene mi blokeli hesaba para yatirmak zorundayiz? 1 yillik dil kursu icin bu parayi yatirmistim. Bu bir yil bittikten sonra eger universiteye sartli kabul edilirsem ( yada almanca egitimine okulda devam edersem) tekrar bir yillik daha yaklasik 8000 euro yu yatirmam mi gerekecek. Bu her sene boyle mi devam edecek yoksa bolume gecince calisma hakkim olacagi icin bankada paramin olmasina gerek yok mu?
Cevaplar icin simdiden tesekkur ediyorum

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr May 27, 2012 8:04 pm

Bulundugun yere gore degisir, bazi yerler istiyor bazilari istemiyor.

sercanutku

Mesaj gönderen sercanutku » Pzr May 27, 2012 8:17 pm

[quote]Hayat tarafindan yazilan metin:

Benim sorum biraz farkli. Her sene mi blokeli hesaba para yatirmak zorundayiz? 1 yillik dil kursu icin bu parayi yatirmistim. Bu bir yil bittikten sonra eger universiteye sartli kabul edilirsem ( yada almanca egitimine okulda devam edersem) tekrar bir yillik daha yaklasik 8000 euro yu yatirmam mi gerekecek. Bu her sene boyle mi devam edecek yoksa bolume gecince calisma hakkim olacagi icin bankada paramin olmasina gerek yok mu?
Cevaplar icin simdiden tesekkur ediyorum[/quote]

cok guzel bir soru ayni soruyu sordum kabul ediyorum...
sanirim bu kadar sart surt olaylarina dayali degil de biraz gozu pek, tehlikeli adam olarak yasamak gerekiyor hayatta. biriyle evlenmemiz sart rahat rahat onumuze bakmamiz icin...

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr May 27, 2012 11:23 pm

[quote]Hayat tarafindan yazilan metin:

Cevaplar icin simdiden tesekkur ediyorum[/quote]

Prosedur geregi evet 8000 euro gostermen gerekiyor , ama ben akademik olarak egitime baslayan birisinin tekrar 8000 euro yatirdigina pek sahit olmadim, yani cok dikkat etmiyorlar dsh yi verdikten sonra.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt May 28, 2012 12:06 am

[quote][quote]Hayat tarafindan yazilan metin:

Cevaplar icin simdiden tesekkur ediyorum[/quote][/quote]

Eren\'in de dedigi gibi sehirden sehire degisiyor.Duisburg istiyor mesela.Sen gidecegin yeri soylersen orda yasayip oturum uzatmis olan arkadaslar yardimci olabilir.