Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

universite basvuru sorunu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Moumo36

Mesaj gönderen Moumo36 » Cum May 25, 2012 8:27 pm

merhaba arkadaslar,
Suan lise sondayim ve almanyaya basvurumu yaptim. Ygs sinav sonucumu, transkritimi, passaport bilgilerini, cv ( lebenslauf) gibi belgeleri ulastirdim. Fakat universite yerlesme belgesi olmadan olmaz diyor. Bende biliyorum olmiyacagini fakat lys sinav sonucu agustos gibi aciklaniyor, ama son basvuru tarihi 15.07 gunu. C1 belgesine sahip oldugum icin studienkoleg falan gerekmiyor bana direk universiteye baslamak istiyorum. Vize falanda sorun degil. Lutfen yardim edin. Kis semesterinde baslamak istiyorum.bos yere yarim yil kaybetmeyim.

fener00

Mesaj gönderen fener00 » Cum May 25, 2012 8:34 pm

merhaba bende lise son snf ogrencisiyim bende belgelerimi ulastirdim ama lys sinav sonucunu bekleme gibi bi yardim yaptilar. sende durumu anlatip birazcik musemma gibi bisey isteseydin veya tanidigin varsa o unideki ilgilenen kisi ile konussun

Moumo36

Mesaj gönderen Moumo36 » Cum May 25, 2012 8:41 pm

benim tanidigim biri yok. sinav socunu beklemelerini nasil istiyeceyim?

fener00

Mesaj gönderen fener00 » Cum May 25, 2012 8:43 pm

yani durumunu anlat turkiyedeki sinav sistemini mutlaka biliyolardir ama tabi uni.den uni.ye de farklilik gosterebilir orasini bilemicem

Moumo36

Mesaj gönderen Moumo36 » Cum May 25, 2012 8:57 pm

tesekkur ederim fener00. Baska fikri olan arkadas varsa lutfen yazssin. isimi fazla sansa birakmak istemiyorum.

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Cum May 25, 2012 9:23 pm

Baska secenek yok. Uni ile konus, durumunu anlat. Buyuk ihtimalle beklerler.
Oradaki kisinin insifiyatine kalmis birseydir. Etmezlerse de ... Gelecek semester var!

pia

Mesaj gönderen pia » Cum Ara 27, 2013 1:07 pm

Benim de aklima takildi. Net bir bilgisi olan var mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ara 28, 2013 1:48 am

maalesef bu konuda bildigim kadariyla yapilacak pek bisey yok. ya YGS yerlesme belgesini sunacaksin ya da universiteye durumu aciklayip tolerans gostermelerini rica ediceksin.

NC sistemi olan bi bolume basvurucaksan boyle bi tolerans gostermezler buyuk ihtimal cunku son basvuru tarihinden sonra 1 -2 ay icinde tum basvurulari degerlendirip sonuclari aciklamalari gerek.

NC olmayan bolumlerde sansin var. C1 seviyesinde almancan varmis. bence direk kayit bolumunu ya da bolumun ogrenci islerini ara ya da mail at, durumu anlat ozellikle elinde olmayan bi sebep olmadigini vurgula. en iyi cevabi onlar vericektir.

bazi okullarda bazi memurlar tolerans gosterebilir bazilari gostermez degisir yani. kesin bisey demek zor.