Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turk Konsolosluguna saldiri!

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 7:15 pm

bild gazetesi pek okumam =) yani tayyibi savunacagim diye taaa bild lere hurriyetlere kadar gittin :D ne yani ermenilerin abd de veya fransa da 1 milyon tirajli gazeteleri mi var =) 4 milyon turk var diyelim, her 3 unden biri hergun bi gazete alsa yirttik diyon yani :p:p

senin arkanda duracak bi devletin yoksa, istersen her gun al gazeteleri yemek yerken masa ustune serersin... :D
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

prato

Mesaj gönderen prato » Prş Şub 05, 2009 7:37 pm

[quote]Physiker yazdi:

bild gazetesi pek okumam =) yani tayyibi savunacagim diye taaa bild lere hurriyetlere kadar gittin :D ne yani ermenilerin abd de veya fransa da 1 milyon tirajli gazeteleri mi var =) 4 milyon turk var diyelim, her 3 unden biri hergun bi gazete alsa yirttik diyon yani :p:p

senin arkanda duracak bi devletin yoksa, istersen her gun al gazeteleri yemek yerken masa ustune serersin... :D [/quote]

bir devlet gucunu halkindan alir...cunku devleti olusturan halkin kendisidir... temelden yukariya dogru guclu olunmasi gerekiyor... usten temele dogru degil...
birey guclu olursa aile guclu olur aile guclu olursa olursa toplum guclu olur toplum guclu olursa devlet guclu olur... neticede devlet dedigimiz kavram halkin kendisinden olusmaktadir...
sonucta bizler birey olarak guclu olamadigimiz icin devletten guclu bir destek beklemek bana sacma gerekiyor... bugun cok kucuk olmasina ragmen butun dunyaya meydan okuyan israil devleti gucunu nerden aliyor halkindan aliyor... sizce israilin amerikadaki guclu lobisi olmasa israil bugun bu dunyaya meydan okuyabilir miydi? israil devleti amerikadaki halkina degil amerikadaki israil halki devletine destek cikiyor......

bizim temelimiz bozuk oldugu icin devletin icide bozuk ve yolsuzluktan gecilmiyor.......

gelecegini bir torba komure satan milleten bir guclu devlet kurmak pek mumkun olmaz.....

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 7:46 pm

orasi kesinlikle dogru.. katilmamak elde degil dediklerine ama su asamada, senin haklarini hukuksal alanda koruyacak guclu bi devletin olmasi gerekiyor.. turgut ozal donemindeki gibi.. yoksa halk napsin almanya da yanan konsolosluga veya kundaklanan evlere.. senin degindigin olay biraz daha derine kaciyor :D
www.deutschstudent.com

prato

Mesaj gönderen prato » Prş Şub 05, 2009 7:52 pm

4 milyon bir devlet demek ..... "turk ihtilal"i yapilabilir!!!

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Şub 05, 2009 8:45 pm

ne guclu devleti gurkan. sacmalama lutfen kendin diyorsun ermeni lobisi diye. ermenistan in neresi guclu ozur dilerim turkursek bogulurlar. Medya nerede onem arzetmiyor. Dunya da 4 buyuk medya var 4\'u de yahudilere ait durumda. Lutfen bir defa daha sakin kafayla dusun benim tayyip erdogan i savunacak tarafim yok ki zaten boyle seyler soylemen de sacma kimi istersem savunurum. Mahalle baskisina girer senin bu soylediklerin. Baykal i savunan adam konusacakta tayyip i seven susacak mi? Sacma sapan seyleri buraya sokma lutfen. Ne istiyorsam edep cercevesinde soylerim. Icerige bak digrumu degil mi...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 8:55 pm

iyi de biz burda baykal i mi savunduk :D su anda ulkeyi yoneten kimse onu elestriyorum.. tayyip, davos da sov yaparken agzin kulaklarindaydi, tayyip i elestirmek edepsizlikse mahalle baskisiysa yani sana sadece ohaa diyorum deniz :D bu hukumet, cumhuriyet tarihinin dis politikadaki en basarisiz hukumetidir bence :D

bence boyle bi tepki vermen sacmaligin daniskasiydi :D medyanin gucu elbette etkili ama senin devletin sana sahip cikmiyorsa, alman devletinin 16 yasindaki marcos a sahip ciktigi gibi o zaman gazeteler ne yazsa bostur abim :D
www.deutschstudent.com

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Şub 05, 2009 9:10 pm

arkadaslar bu muhabbetin bir cok yerinde almanyadaki turk nufusu 4 milyon denmis. almanyadaki turk pasaportlu nufus sayisi 1,800 bin kusur, alman vatandasliginda olan turklerde yaklasik 900 binmis. bunu bircok turk kaynakta ve alman kaynakta gordum. burasini duzeltmek istedim. tartismaya devam edebilirsiniz. ancak soyleyeyim bosuna tartisiyorsunuz. cozum getirmicek tartismalar icin siteyi siyasallastirmayalim bence

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Şub 05, 2009 9:11 pm

mahalle baskisi olan milleti tayyip yanlisi olarak gostermek. Sen nereden bilebilirsin insanlarin siyasi goruslerini. En basarisiz dersen adama kanit derler. Ben basari deyince genele bakarim. En basarilisi diyemem bu hukumete ama en basarisizi da degil. Ecevit hukumeti yuzunden cikan krizi birebir yasayan bir aileden geliyorum.

Gazeteler ne yazsa bos degildir. Hukumetin goruslerini de gazeteler degistirir.

Bu arada hukumetin gazeteye sahip cikmasi ne demek anlamiyorum. Hukumetin gazeteye sahip cikarsa yandas medya dediginiz sey olur. Demokrasilerde boyle sey olmaz... ;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 9:23 pm

yolcu, senin verdigin rakamlar biraz resmi :D bundan 3 sene once 3.3 mio turk var deniyordu..

deniz sana gelince, hukumet gazeteye sahip ciksin demedim.. burdan bile yazdiklarimi tam okumadigin belli oluyor, hukumet vatandaslarina sahip ciksin diye yazmistim yanlis gormuyorsam:o kanit diyorsan bu forum yetmez kanitlara, sadece kibris a bak, irak a bak dis borclara bak ve en onemlisi kaybettigimiz prestije bak... ekonomik kriz dersen bu daha cok ic politikaya girer :D

madem hukumet gazeteye sahip cikmasin ( ki dedigin cok dogru yanli olmamasi acisindan ) o zaman bi daha zaman, vakit veya yeni safak gibi yobaz turu bale yapan 7 yasindaki kizin bacaklarini sansurleyen gazeteler okumayalim =) yukari tukursem biyik asagi sakal :p:p
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 9:26 pm

bu arada bundan 3 yil once benim oturdugum yurda da bu tip bi saldiri duzenlenmis.. yurdun altinda arabalar icin bi garaj gibi bisey var, gece 3 de orayi yakmislar benzin dokup... neyseki zamaninda farkedilmis ve onlarca ogrencinin yanarak olmesi onlenmis.. bugun halen duvardaki yanik izlerini gorunce moralim bozuluyor asagida..:(
www.deutschstudent.com