Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Prş May 10, 2012 7:14 pm

Aynen bloke hesap parasi konsoloslukta 8000euro yatircam demistim ins. sorun cikmaz

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş May 10, 2012 7:15 pm

acikogretimin lisansi sadece trde gecerli onunla yurddisinda y.lisans hayel,kilikyali sen myo mezunu degilmisin dgs en mantiklisi bence iyi arastir :)
-Zaman en buyuk hazine Sabir ise en gerekli bir nimettir.-

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Cum May 11, 2012 2:12 pm

oyle dgs daha mantikli ama dgs ye 2 senedir giriyorum yerlesemiyorum ki :).
[center][small]Birgun kaybedegin seylerin degerini bil.[/small][/center]

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Pzt May 14, 2012 9:55 am

bugun izmir konsolosluguna gittim.Belgelerimle-gonderdikleri mektupla neyse bana bakan bayan bizden ne yapmamizi istiyorsun gibi sacma bir soru sordu dedim mektup gondermissiniz bloke hesap acmam icin actim ne isteyebilirim vize istiyorum dedim.Ozur diledi vs. uzun sureli vizelere bakan calisanlar hasta bugun gelmediler yarin gelin dedi.

Yarin bir daha gidicem

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt May 14, 2012 1:01 pm

Borumu insallah vizende artik sorun cikarmazlar.... Yarin saat 10.00 da bende 2.gorusmeme giricem Izmir Alman Baskonsoluguna ....orada bulusabiliriz istersen ...
iyi forumlar
So geht nicht !

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Sal May 15, 2012 10:09 am

bugunde gittim konsolosluga bu sefer kapidan iceri almadilar bloke hesap dekontunu getirmene gerek yoktu bize mail olarak banka gonderdi senin yapicagin vizenin cikmasini beklemek dediler

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Prş May 17, 2012 1:49 pm

Merhaba Arkadaslar 36. gunde vizem ulasti (Dil kursu+universite icin basvurmustum.)cok sukur :)
Darisi tum bekleyenlerin basina...
Anlayamadigim pasaporta birsey yapistirmislar onlari yaziyorum acaba bana anlatabilirmisiniz aynen soyle;

DEUTSCHLAND
18.05.12 15.08.12
D MULT 90
SPRACHKURS/STUDIUM
ERWERBSTATIGKEIT NICHT GESTATTET
AUFENTHALTSANZEIGE NACH EINREISE
ABH. BERLIN LABO

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Prş May 17, 2012 1:50 pm

Anlamadigim vizede 3 aylik bi sure var gidip uzatacakmiyiz?

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş May 17, 2012 2:17 pm

evet daha sonra uzatacaksin

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş May 17, 2012 3:26 pm

Arkadaslar kusura bakmayin size daha once yazacaktim ama vaktim kisaydi yazamadim.
Arkadaslar size benim konsoloslukla olan hikayemi kisaca anlatmaya calisacam kisa olursa :)
Evraklarimi hazirlama asamasinda cikan aksilikleri sizinle paylasacam.
1-Cevirmenden cevirdigim evraklari konsolosluga teslim etmeden gozume mezuniyet tarihi ile ilgili sorun gordum suphelendim birde baktim ki diger belgelerdede sorun var.
Telefon actim hemen hemen butun evraklarimda sorun vardi tekrardan duzenlediler.:)
2-Bloke hesap evraklarini sure kazanmak icin fahrikonsolosluga gittim gitmez olaydim :D oradaki kisi evraklari sadece almanca bir yazi olan kase vurdu.Bende 82,5 tl dhl ile gonderdim.
20 gun gecti bir haber cikmadi bende db okadar aradim ki nerdeyse akraba olduk :D
Gonderdigim evrakta fahri konsolosun imzasi yokmus bana email atip bilgi vermisler ama kimse bana email atmadi hikaye tekrar bloke hesap formlari aldim G.antepe fahri konsolosluga bu sefer hem imza atti ve kartal resimli fahri konsolosluk kasesi basti ve kargo ucretini onlar karsiladi.Anlayacaginiz 40 gune yakin surdu bu hatalardan dolayi
3-Evraklari toparlardim 19.12.2011 Ankaraya basvurdum bayan neden almaya neden kursu turkiyede yapmadin falan filan sordu bende ona kendimce tutarli cevaplar verdim.
Ayni gun otobuse binip memlekete dogru yola ciktim ve yolda sms mesaji geldi :D
Aha dedim 1 gunde vize verdiler herhalde ds ailesinde en hizli vize alan kisiler listesine girecem dedim.:)
Ups getirdi kargoyu baktim icinde birde kagit meger red vermisler.:(
RED ASAMASI
4-Yaptigim ilk is red gerekcelerini hem googletranslate hemde almayada kalan tanidiklarima cevirtmek oldu.
Daha sonra red gerekceleri uzerine yogunlastim ve bu gerekceleri nasil curutebilirim onun uzerinde durdum.
5-Burada okulu bitirecegine kanaat getirmedige karsilik ben hocalarimdan referans mektubu aldim.Okuldan aldigim dereceler ve bloke hesap fromlari ve universite birimlerinde aldigim referas mektuplarini ve bana red verilen gerekceleri curuten bir itiraz dilekcesi yazdim.
6-Aradan 30 gune yakin bir zaman gecti konsolosluga 2 almanca,2 turkce email attim adamlar beni aradi
-"mehmet bey buraya gelen bir belgeniz yok"
neyse ben kargoyu kimin teslim aldigini soyledim
-"bir dakika evet evraklar gelmis ama uzerinde itiraz dilekcesi olmadigi icin isleme almadik"
- orada kapali zarflar var degil mi? (referans mektubu ) hayir dediler
daha sonra ben onlara bende yedegi olan evraklari tekrardan gonderdim ve ekstra olarak onlara referans mektuplarinin yedegini gonderdim.
hem kargoyla hemde epostayla ve daha sonra bana evraklarin sonucunu beklemeye basladim.
Aradan bir hafta gectikten sonra direk buyukelciye evraklari kaybeden sahis hakkinda islem yapmasi icin yazi yazdim e-mail ve kargoyla gonderdim.
Evraklar 1,5 ay sonra yabancilar polisine gitti.
Orada 2,5 ay kaldi gecen ayin 20sinde amcaoglumu gonderdim daha islemleri devam ediyor dediler.
Bende konsolosluga e-mail yazdim onlarda daha islemler devam ediyor dediler bende beklemeye koyuldum.
Gecen hafta carsamba beni aradilar vizen okeylenmis p.tesi alabilirsin dediler ben o an hicbir sey hissetmedim ne mutluluk nede her hangi bir sey.
Aradan bir kac saat gectikten sonra onlari aradim ve bana persembe vizemi verirseniz kursum 2 hafta gecmis dedim,onlarda ok dedi.
Persembe vizemi aldim ve pazara sunexpress 174 tl ist hannover bileti alip geldim.
Almanyaya giriste biraz ingilizce ile alman polisiyle anlasamadik :D almanca ve turkce bilen biri bana yardimci oldu.
3 gundur kursa basladim ve 8 gun acigim var herseyin hayirlisi olsun.
Cok uzun bir maratonun sonunda vizemizi aldik.Vize bekleyenlere ALLAH sabir versin.Hayirli gunler
:)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş May 17, 2012 5:40 pm

Hayirli olsun mbasalak. . . . Okurken bile yoruluyor insan :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş May 17, 2012 5:41 pm

[quote]umutglsvr tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar 36. gunde vizem ulasti (Dil kursu+universite icin basvurmustum.)cok sukur :)
Anlayamadigim pasaporta birsey yapistirmislar onlari yaziyorum acaba bana anlatabilirmisiniz aynen soyle;

DEUTSCHLAND
18.05.12 15.08.12
D MULT 90
SPRACHKURS/STUDIUM
ABH. BERLIN LABO[/quote]

tebrikler ;) Hangi konsolosluktuhmmm

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş May 17, 2012 5:42 pm

Gercekten tebrikler mbasalak;)

berkanc94

Mesaj gönderen berkanc94 » Prş May 17, 2012 6:00 pm

meraba arkadaslar. siteyi arastirdim ama benim ozelliklerime uygun yazi bulamadim onun icin kendimi tanitmak istiyorum yardim bekliyorum.
Lise 4 ogrencisiyim bitmek uzere ve bu sene okan univ. mimarlik kazaniyorum. lise diploma notum yuksek (4.00) . almancam hic yok (alfabenin okunusunu bile bilmiyorum)
3 tane dayim almanyada ve geliri cok yuksek ( hatta burs veriyor) . liseden mezun olup hic ara vermemis olmayisimin avantaj oldugunu dusunuyorum cunku okuduguma gore cogu uni. okumus yarida birakmis yada devam ediyor yani aradan zamn gecmis . almanyada universite okuma fikri aklima geldiginden beri 1 sene daha oss ye calismak istemiyorum ve odaklanamiyorum.
gecen bi yurtdisi akademik danismanlik sirketine gittim. 1500 euro karsiliginda her islemi halledeceklerini ve kusursuz , profesyonelce dosyalarin hazirlanacagini soyluyorlar. ve su ana kadar hic vize reddi yememisler. ( tabi bu sansa bagli ). en onemliside bankaya 8000 euro yatirmak istemiyorum. onun yerine garantor yapmak istiyorum ( dayimlar sayesinde ) hangisi daha avantajli olur ? ve gercekten dedikleri gibi aylik 600 700 euro mu harcanir ?

bu ozellikler sahip olarak yurtdisina cikma olasiligim yuksekmi ? vizede bunlar diger kisilere gore daha fazla sansa sahip oldugumu soyleyebilirmi? yardimci olun lutfen. simdiden tesekkurler...

berkanc94

Mesaj gönderen berkanc94 » Prş May 17, 2012 6:00 pm

meraba arkadaslar. siteyi arastirdim ama benim ozelliklerime uygun yazi bulamadim onun icin kendimi tanitmak istiyorum yardim bekliyorum.
Lise 4 ogrencisiyim bitmek uzere ve bu sene okan univ. mimarlik kazaniyorum. lise diploma notum yuksek (4.00) . almancam hic yok (alfabenin okunusunu bile bilmiyorum)
3 tane dayim almanyada ve geliri cok yuksek ( hatta burs veriyor) . liseden mezun olup hic ara vermemis olmayisimin avantaj oldugunu dusunuyorum cunku okuduguma gore cogu uni. okumus yarida birakmis yada devam ediyor. almanyada universite okuma fikri aklima geldiginden beri 1 sene daha oss ye calismak istemiyorum ve odaklanamiyorum.
gecen bi yurtdisi akademik danismanlik sirketine gittim. 1500 euro karsiliginda her islemi halledeceklerini ve kusursuz , profesyonelce dosyalarin hazirlanacagini soyluyorlar. ve su ana kadar hic vize reddi yememisler. ( tabi bu sansa bagli ). en onemliside bankaya 8000 euro yatirmak istemiyorum. onun yerine garantor yapmak istiyorum ( dayimlar sayesinde ) hangisi daha avantajli olur ? ve gercekten dedikleri gibi aylik 600 700 euro mu harcanir ?

bu ozellikler sahip olarak yurtdisina cikma olasiligim yuksekmi

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş May 17, 2012 6:11 pm

Oncelikle merhaba hosgeldin DS ye;)Ve konuyu yanlis yere actigini biliyorsun umarim.Cunku burda bir vize anin yokB)

Lise diplomanin yuksek olmasi tabiki avantaj ama sonucta bir ozel univeriste kazaniyor olmanda bir dezavantaj olabilir.Ancak bu sekilde vize bir cok insan var.

1500 euro cok fazla bir miktar ve bu siteyide okursan ne kadar cok kazikci sirketler oldugunu goreceksin.

Bloke hesabin garantore gore bir kademe daha avantajli oldugu soylenir ama ne kadar dogru bilemicem.

Dil kursu suresince dedigin miktarlar harcanir , uniye basladiginda daha azalir diye dusunuyorum.

Bu dedigini kimse bilemez sana hic kimse kesin kabul alirsin ya da kesin red alirsin diyemez yani kader sans;)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş May 17, 2012 8:34 pm

tesekkurler eren darisi basina,
tesekkurler mitralyoz :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş May 17, 2012 10:26 pm

[quote]berkanc94 tarafindan yazilan metin:

3 tane dayim almanyada ve geliri cok yuksek ( hatta burs veriyor) . liseden mezun olup hic ara vermemis olmayisimin avantaj oldugunu dusunuyorum cunku okuduguma gore cogu uni. okumus yarida birakmis yada devam ediyor. almanyada universite okuma fikri aklima geldiginden beri 1 sene daha oss ye calismak istemiyorum ve odaklanamiyorum.

bu ozellikler sahip olarak yurtdisina cikma olasiligim yuksekmi[/quote]

Yapabilirim diyorsan eger , bloke hesap ayarla , burada eren35 isimli arkadasimiz o sebeple red yedikten sonra bloke hesap actirip vizeyi kapmisti yanlis hatirlamiyorsam. . Not ortalaman guzel , bu okullardan rahatca kabul almana yeter. Devlet ve ozel universite farkini da pek takacaklarini dusunmuyorum ben acikcasi , sonucta hepsi osym sinavi ile aliyor. Tabi okula kayit yaptirmayi da dusunuyorsan devlet e kayit yaptir ki az harc parasi odeyesin. Ama buradan kayit yaptirmam gerekiyor gibi bi sonuc cikarma :) bazen ozel durumlar olabiliyor kayit yaptirmak icin , bende olmustu onun icin yaziyorum bunu.Vizede cok fazla akrabalarindan bahsetme zaten. .
Bu is icin bence de cok fazla 1500 Euro . .

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Prş May 17, 2012 10:41 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

[quote]umutglsvr tarafindan yazilan metin:

DEUTSCHLAND
18.05.12 15.08.12
D MULT 90
SPRACHKURS/STUDIUM
ABH. BERLIN LABO[/quote]

tebrikler ;) Hangi konsolosluktuhmmm[/quote]

Istanbul :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum May 18, 2012 2:11 am

[quote][quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar kusura bakmayin size daha once yazacaktim ama vaktim kisaydi yazamadim.
Arkadaslar size benim konsoloslukla olan hikayemi kisaca anlatmaya calisacam kisa olursa :)
Evraklarimi hazirlama asamasinda cikan aksilikleri sizinle paylasacam.
1-Cevirmenden cevirdigim evraklari konsolosluga teslim etmeden gozume mezuniyet tarihi ile ilgili sorun gordum suphelendim birde baktim ki diger belgelerdede sorun var.
Telefon actim hemen hemen butun evraklarimda sorun vardi tekrardan duzenlediler.:)
2-Bloke hesap evraklarini sure kazanmak icin fahrikonsolosluga gittim gitmez olaydim :D oradaki kisi evraklari sadece almanca bir yazi olan kase vurdu.Bende 82,5 tl dhl ile gonderdim.
20 gun gecti bir haber cikmadi bende db okadar aradim ki nerdeyse akraba olduk :D
Gonderdigim evrakta fahri konsolosun imzasi yokmus bana email atip bilgi vermisler ama kimse bana email atmadi hikaye tekrar bloke hesap formlari aldim G.antepe fahri konsolosluga bu sefer hem imza atti ve kartal resimli fahri konsolosluk kasesi basti ve kargo ucretini onlar karsiladi.Anlayacaginiz 40 gune yakin surdu bu hatalardan dolayi
3-Evraklari toparlardim 19.12.2011 Ankaraya basvurdum bayan neden almaya neden kursu turkiyede yapmadin falan filan sordu bende ona kendimce tutarli cevaplar verdim.
Ayni gun otobuse binip memlekete dogru yola ciktim ve yolda sms mesaji geldi :D
Aha dedim 1 gunde vize verdiler herhalde ds ailesinde en hizli vize alan kisiler listesine girecem dedim.:)
Ups getirdi kargoyu baktim icinde birde kagit meger red vermisler.:(
RED ASAMASI
4-Yaptigim ilk is red gerekcelerini hem googletranslate hemde almayada kalan tanidiklarima cevirtmek oldu.
Daha sonra red gerekceleri uzerine yogunlastim ve bu gerekceleri nasil curutebilirim onun uzerinde durdum.
5-Burada okulu bitirecegine kanaat getirmedige karsilik ben hocalarimdan referans mektubu aldim.Okuldan aldigim dereceler ve bloke hesap fromlari ve universite birimlerinde aldigim referas mektuplarini ve bana red verilen gerekceleri curuten bir itiraz dilekcesi yazdim.
6-Aradan 30 gune yakin bir zaman gecti konsolosluga 2 almanca,2 turkce email attim adamlar beni aradi
-"mehmet bey buraya gelen bir belgeniz yok"
neyse ben kargoyu kimin teslim aldigini soyledim
-"bir dakika evet evraklar gelmis ama uzerinde itiraz dilekcesi olmadigi icin isleme almadik"
- orada kapali zarflar var degil mi? (referans mektubu ) hayir dediler
daha sonra ben onlara bende yedegi olan evraklari tekrardan gonderdim ve ekstra olarak onlara referans mektuplarinin yedegini gonderdim.
hem kargoyla hemde epostayla ve daha sonra bana evraklarin sonucunu beklemeye basladim.
Aradan bir hafta gectikten sonra direk buyukelciye evraklari kaybeden sahis hakkinda islem yapmasi icin yazi yazdim e-mail ve kargoyla gonderdim.
Evraklar 1,5 ay sonra yabancilar polisine gitti.
Orada 2,5 ay kaldi gecen ayin 20sinde amcaoglumu gonderdim daha islemleri devam ediyor dediler.
Bende konsolosluga e-mail yazdim onlarda daha islemler devam ediyor dediler bende beklemeye koyuldum.
Gecen hafta carsamba beni aradilar vizen okeylenmis p.tesi alabilirsin dediler ben o an hicbir sey hissetmedim ne mutluluk nede her hangi bir sey.
Aradan bir kac saat gectikten sonra onlari aradim ve bana persembe vizemi verirseniz kursum 2 hafta gecmis dedim,onlarda ok dedi.
Persembe vizemi aldim ve pazara sunexpress 174 tl ist hannover bileti alip geldim.
Almanyaya giriste biraz ingilizce ile alman polisiyle anlasamadik :D almanca ve turkce bilen biri bana yardimci oldu.
3 gundur kursa basladim ve 8 gun acigim var herseyin hayirlisi olsun.
Cok uzun bir maratonun sonunda vizemizi aldik.Vize bekleyenlere ALLAH sabir versin.Hayirli gunler
:)[/quote][/quote]

Vizen hayirli olsun mbsalak, zor olsada bekledigine degdi sevindim.Egitim hayatinda basarilar.

Kilitli