Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'dan Kesin Donus Yapmak - Bloke Hesap ve Oturum Iptali

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
maschine

Mesaj gönderen maschine » Çrş May 16, 2012 11:07 pm

Merhaba arkadaslar
ben bir heyecanla almanyaya gittim. 5 ay kadar kaldim ve turlu sebeplerden oturu yurda kesin donus yaptim. Kesin donusu kafamda yaptim ama bunu yabancilar subesine bildirmeden, sanki tatile geliyormus gibi geldim. Gecen gun istanbulda konsolosluga gittim bankadaki parami buraya havale yapabilmek icin. Bana once iliskini kesmelisin dediler, 1 senelik oturumun var dediler. Iliskimi kesmeden parami alamiyormusum.
Turkiye\'den oturma iznimi nasil iptal edebilirim ? Bilgisi olan yazarsa sevinirim. Tesekkurler..

Not: Bunlardan vize almak dert, bunu hepimiz biliyoruz. Adamlara iptal edin diyorum, etmiyorlar. Belki gidersin tekrar, sizlere ihtiyacimiz var diyorlar :))

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 16, 2012 11:10 pm

cok ilginc bir konu gercekten. Buyuk ihtimalle tekrardan almanya ya gelip oturum aldigin auslaenderamt dan oturumunu sildirip ordan alacagin belge ve pasaportunla deutsche bank a gidip hesabini kapattirman gerekiyor.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş May 16, 2012 11:21 pm

Almanya konusunda gordugum en fantastik olay :D Gurkan abinin soyledigi bence de en mantikli olan sey..

muhammet

Mesaj gönderen muhammet » Çrş May 16, 2012 11:25 pm

..Ben Alman konsoloslugununda yardimci olabilcegini dusunuyorum...Istersen birde onlara sor...Ozel degilse neden donus yapma karari aldigini da paylasabilirmisin ?

maschine

Mesaj gönderen maschine » Çrş May 16, 2012 11:34 pm

[quote]MiTRaLYoZ tarafindan yazilan metin:

Almanya konusunda gordugum en fantastik olay :D Gurkan abinin soyledigi bence de en mantikli olan sey..[/quote]

Oradaki bir mudurle yuzyuze konustum. adam cay ister misin dedi :) bende suyunuzu icerim dedim. Zaten saat 16:30 olmustu neredeyse. kimselar kalmamisti. ben gordugum ilginin karsininda saskina dondum. Ciktim konsolosluktan besiktasa indim. sahilde bir cay ictim. yasadiklarim gercekmiydi diye sorgulamaya basladim.

maschine

Mesaj gönderen maschine » Çrş May 16, 2012 11:34 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

cok ilginc bir konu gercekten. Buyuk ihtimalle tekrardan almanya ya gelip oturum aldigin auslaenderamt dan oturumunu sildirip ordan alacagin belge ve pasaportunla deutsche bank a gidip hesabini kapattirman gerekiyor.[/quote]

Galiba dedigin gibi olacak, tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 17, 2012 3:11 pm

Benim bildigim yabanci kokenli kisiler suresiz oturumlari dahi olsa ,herhangi bir sebep gostermeden ,izinsiz , 6 aydan fazla Almanya disinda (AB ulkesi haric) bulunurlarsa oturum haklari iptal ediliyor.

Bu sekilde belki Almanya\'ya gitmeden ,oturumunu iptal etme hakkin olabilir.
Bloke hesap konusunda malesef bilgim yok.Ancak kesin donus yaptigini ve oturumunu iptal ettigini kanitlarsan parani rahatca geri alabilirsin kanimca.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 17, 2012 3:14 pm

Ve evet eger cok ozel degilse ,kesin donus sebebini ogrenebilir miyiz ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari