Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'ya En Uygun Yolla Para Gonderme

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş Nis 25, 2012 10:32 pm

En mantiklisi ve en ucuzu swift ,ben 8100 euro 33 euroya dbdeki hesabima uc parca halinde 2700 euroya 11 euro masrafla gonderdim.
ziraat internet bankaciligi cok ucuz ailenize iban numaranizi verirseniz ve kendi doviz hesaplarindan(internet bankaciligi ile) kendileri gonderirlerse cok uygun fiyata size ulasir.:)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Nis 25, 2012 11:40 pm

Ben HSBC den direk 8000 euroyu 30 tl masrafla gonderdim;)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Nis 26, 2012 11:18 am

Guzel fiyata gondermissin ama her sehirde de hsbc bankasi yok,ornegin benim bulundugum sehirde ;)

mcann

Mesaj gönderen mcann » Prş May 03, 2012 6:41 pm

Merhaba arkadaslar Turkiyeden Almanyaya fazla kesinti olmadan nasil para yolliyabiliriz. Almanyada bulundugum sehirde hsbc yok ziraat bankasida frankfurtta gidemiyorum. Western union kesinti cok fazla oluyor sparkassede hesabim var oraya yollanirsa kesinti cok olurmu birde ne kadar surede gelir baska onerebileceginiz yontemler varmi ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 04, 2012 12:56 am

mcann ,cok dogru bir yere sormussun mesajini ancak sorun cevaplandi..Bu baslikda eski yorumlari oku lutfen.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

derbederyk

Mesaj gönderen derbederyk » Cum May 04, 2012 9:16 pm

Para kullanmanin en kolay yolu Tr deki herhangi bir banka subesinden ailenizin bulundugu yerdeki sube olmasi daha mantikli, cunku kesinti almiyorlar, bir hesap actirin bankamatik kartinizi yaninizda getirin Almanyada ki herhangi bir bankamatikten paranizi 6 euro kesinti ile cekin! meseala benim ziraat bankamatik kartim var bu kart ile ailemin hesabima yatirdigi parayi almanya da ziraat bankaatiklerinden 2 euro digerlerinden 6 euro kesinti ile yatiralan parayi cekiyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 04, 2012 9:57 pm

derbederyk \'in dedigi gibi...Bende aynisini yapiyorum.Istanbul\'da eve en yakin Ziraat Subesinden hesap actirdim ve ailem parayi o subeden gonderdiginde kesinti derbederyk \'in dedigi gibi oluyor.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt May 05, 2012 12:47 pm

Turkiye\'de city bank dan Euro hesabi acip burda Targo bank dan cekme olayi da var.Dun sordum arkadasa kesinti yok dedi.Ihtiyaci olanlar bi arastirsin derim.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzr May 06, 2012 1:58 am

citybankin masrafi cok benim bildigim en az bir 90lira hesap isletim ucreti aliyorlar

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr May 06, 2012 1:24 pm

Sadece birkereligine hesabi acarken para oduyorlarmis oda geri donuyormus sonradan.Turkiye\'den yollanan parada hicbir kesinti yok.Ancak hesap durumunu,hesaptaki parani ogrenmek icin tr deki musteri hizmetlerinin aranmasi gerekiyor,burdaki atm lerde gozukmuyor.

mcann

Mesaj gönderen mcann » Pzt May 07, 2012 12:05 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

mcann ,cok dogru bir yere sormussun mesajini ancak sorun cevaplandi..Bu baslikda eski yorumlari oku lutfen.[/quote]

Biraz gec cevap veriyorum hafta sonu internete giremedim. Herhalde daha onceki basliklari okuyupta buraya soru sordum hatta forumda arama bile yaptim herhangi bir sonuca ulasamadim. Diger sayfalarda gordugunuz gibi 2010 da ve 2011 de cevaplar verilmis ayrica hic kimse kesin bir cevap verememis su su kadardir diye.Ayrica mesajimda bulundugum bolgede Hsbc ve ziraat bankasi olmadigini belirttim. Bende bunun uzerine bir mesaj atim konuyu goren bilen biri varsa cevaplar diye yazdim.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş May 09, 2012 12:07 am

Bu Citybank\' in uluslararasi ogrenci hesabinda herhangi bir kesinti olmuyor. Actirirken belirli bir ucret oduyorsun sadece fakat hesap acilirken 2 3 bin euro gibi bir toplu para yatirirsan bu ucretide odemiyorsun.
Benim soracagim su vize icin gereken bloke hesabi Citybank\' tan actirabiliyor muyuz? Eger oyleyse bir tasta iki kus yapilabilir.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş May 09, 2012 12:21 am

[quote][quote]izzzyy tarafindan yazilan metin:

Bu Citybank\' in uluslararasi ogrenci hesabinda herhangi bir kesinti olmuyor. Actirirken belirli bir ucret oduyorsun sadece fakat hesap acilirken 2 3 bin euro gibi bir toplu para yatirirsan bu ucretide odemiyorsun.
Benim soracagim su vize icin gereken bloke hesabi Citybank\' tan actirabiliyor muyuz? Eger oyleyse bir tasta iki kus yapilabilir.[/quote][/quote]

Hayir City Banktan actiramiyorsun bloke hesabi.Alman bankasi olmali.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş May 09, 2012 11:09 am

Tamamdir. Deutsche bank\' a talim ozaman.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Haz 01, 2012 9:18 pm

Henuz parami cektim, aylik olarak TR\'deki ailesinden para alan arkadaslar icin bilgi vereyim istedim;

Yapi Kredi bankasindaki hesabima 1730 Lira yatirildi. YK\'nin internet bankaciligindaki doviz hesaplamadan 730 Euro cekebilecegim goruluyordu.(kusuratli aslinda ama yuvarladim.) Parayi cektim ve su anda YK hesabimda 12 liram var.

Yani anlatmak istedigim bu yontemle yaptiginizda zarariniz goz ardi edilebilecek kadar ufak bir miktar. Kesinlikle tavsiye ederim=).

PS: Reklam yapmak degil amacim, yanlis anlasilmasin. Sadece kullandigim yontemi anlatiyorum=).

PPS: Para cekimini yaptigim ATM HVB\'ye ait.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Haz 01, 2012 11:21 pm

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:

Henuz parami cektim, aylik olarak TR\'deki ailesinden para alan arkadaslar icin bilgi vereyim istedim;

Yapi Kredi bankasindaki hesabima 1730 Lira yatirildi. YK\'nin internet bankaciligindaki doviz hesaplamadan 730 Euro cekebilecegim goruluyordu.(kusuratli aslinda ama yuvarladim.) Parayi cektim ve su anda YK hesabimda 12 liram var.

Yani anlatmak istedigim bu yontemle yaptiginizda zarariniz goz ardi edilebilecek kadar ufak bir miktar. Kesinlikle tavsiye ederim=).

PS: Reklam yapmak degil amacim, yanlis anlasilmasin. Sadece kullandigim yontemi anlatiyorum=).

PPS: Para cekimini yaptigim ATM HVB\'ye ait.[/quote]

anladik annen yada baban yapi kredi bankasinda calisiyor :P
tesekkurler bilgi icin bende isbankasini kullaniyorum oda cok fazla bi masraf almiyo 1000€ ya kadar en fazla 20tl falan masraf oluyor o kadarida normal :)

strider

Mesaj gönderen strider » Sal Haz 12, 2012 5:12 pm

Arkadaslar merhaba,

Bu konu ile ilgili size sunu soyleyebilirim. Turkiye\'den Deutsche Bank\'a para gonderirken Is Bankasi\'nin Internet Bankaciligini kullanin. Ben 8000 Euro\'yu sadece 16 Euro\'ya gonderdim. Ama dikkat edeceginiz bir husus su olsun Is Bankasi\'nin gunluk swift limiti 10.000 USD. Bu yuzden internet bankaciligindan parayi tek seferde gondermek isterseniz herhangi bir isbankasi subesinden dilekce verip gunluk yurt disina doviz transferi(swift) limitinizi arttirim talebinde bulunabilirsiniz. Bu sekilde paraniz 3-4 is gununde hesabiniza ulasmis ve Deutsche Bank\'tan konsolosluga sunacaginiz belgenizi mail olarak almis olursunuz. Bunun disinda orada egitimdeyken de bu sekilde aileniz size para gonderebilir.

Bunun disinda size verebilecegim tavsiye mesela orada acil bir durum oldu ve size direk para lazim. Turkiye\'de Yapi Kredi\'den TL CARD cikartin. Dikkat edin kredi karti degil Yapi kredi tl card http://www.tlcard.com.tr/ Buradaki hesabiniza aileniz yapi krediden para yatirdigi anda, siz Almanya\'da Unicredit uyesi olan bankalarin atm\'lerinden hicbir kesinti olmadan(sadece kur farki buda inanilmaz dusuk bir rakama tekabul eder) cekebilirsiniz.

Iyi forumlar

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Haz 13, 2012 12:01 am

Ben hsbc den 8000 euroyu internet bankaciligi ile 30 liraya gonderdim.Tek seferde.

cglryvz

Mesaj gönderen cglryvz » Prş Haz 21, 2012 8:51 pm

bir yontemde bildigim kadariyla size ben iletmek isterim,
suana kadar yazin trden getirdigim parayla yil icerisinde gecirmekteydim, vize islemleri icin aylik gostermem gerekti kendi hesabima 3 ay turk hesabindan alman banka hesabina para girisimi yapildi, ve her ay 22 € gebuhr(kesinti) kesildi. Mecburdum baska turlu yapamazdim ve razi kaldim. Soruma gelicek olursak duydugum kadariyla Turkiyeden Is bankasinda avrupada olan kisi icin euro hesabi acildigi takdirde hic bir kesinti olmadan acildiginda bir problem yasamadan ertesi gun yada 2- 3 is gunu icerisinde Almanyadaki bir Is Bankasi subesine kimliginle gidildigi takdirde adina yatan parayi alinabiliyormus Suanda en iyi para yollama yontemi olarak goruyorum eger dogruysa .. Yapan arkadaslar varsa avantaj yada dezavantajlari varsa yazarlarsa sevinirim .. (Sadece Is bankasi degil Ziraat Bankasida yapiyormus)

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Sal Tem 10, 2012 2:32 pm

ya su konu bi toparlanmamis aslinda beni kararsiz birakti. ogrenci hesabi olmadan normal yapikredi mugla hesabindan tl hesabi actiriyorum diyelim,karti yanimda goturdum,babam ve annem mugla hesabina bankamatikten mi giseden mi para yatirdigi zaman ben almanyada ATM HVB\'lerden sadece kur farki ile parayi alabiliyorum? en uygun 2 yontem yapikredi ve citibank gozukuyor gibi o yuzden ogrenci hesabi olmadan nasil yapariz sonkez onu sorayim dedim.