Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Cihan87

Mesaj gönderen Cihan87 » Pzt Nis 23, 2012 9:18 pm

Merhabalar arkadaslar. Ben cihan. Almanya\'ya gelmek istiyorum ama ne vizesi almam gerekiyor bir fikrim yok. Yaza kadar halledip gelmek istiyorum. Ekim ayinda almanyadaydim 3ay kaldim ve cok sevdim. Egitime orada devam etmek istiyorum. Simdi Ege Universitesi elektrik ve elektronik bolumu okuyorum ama bu yil bitiyor. Ben master yapmak istesem,once kabul almam gerekiyor sanirim. Bu ne kadar surer,beni ugrastirir mi? Ya da direk bir yillik dil vizesi alabiliyor muyum? Sizin onerebileceginiz baska vize turu var mi? Benim bu konularda bilgim yok. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Nis 23, 2012 9:51 pm

Eren kardes hayrili ugurlu olsun ...Insallah vizeni en kisa surede alirisn
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Nis 24, 2012 12:54 am

[quote]Cihan87 tarafindan yazilan metin:

Merhabalar arkadaslar. Ben cihan. Almanya\'ya gelmek istiyorum ama ne vizesi almam gerekiyor bir fikrim yok. Yaza kadar halledip gelmek istiyorum. Ekim ayinda almanyadaydim 3ay kaldim ve cok sevdim. Egitime orada devam etmek istiyorum. Simdi Ege Universitesi elektrik ve elektronik bolumu okuyorum ama bu yil bitiyor. Ben master yapmak istesem,once kabul almam gerekiyor sanirim. Bu ne kadar surer,beni ugrastirir mi? Ya da direk bir yillik dil vizesi alabiliyor muyum? Sizin onerebileceginiz baska vize turu var mi? Benim bu konularda bilgim yok. Yardimci olursaniz cok sevinirim.[/quote]

Cihan siteye hosgeldin , ama once lutfen biraz arastir;)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Nis 24, 2012 12:55 am

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Eren kardes hayrili ugurlu olsun ...Insallah vizeni en kisa surede alirisn[/quote]
Cok sagol Murat insallah;)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Sal Nis 24, 2012 1:23 pm

Eren insallah vizeni alirsin kardes,ama kendini herseye hazir tut.
Ankara konsoloslugu bu red vermesi icin mazerete gerek yoktur.
Herseyin hayirlisi olsun iyi gunler :)

tylnhsynsglm

Mesaj gönderen tylnhsynsglm » Sal Nis 24, 2012 7:02 pm

2 ay sonra red mektubu mu almis olmanin verdigi hazzi sizlerle paylasmak istedim.isin garip olani vizem cikmis kadar sevindim.(Herkezde oldugu gibi benide inandirici bulmamislar.)Simdi evraklarimi yeniden hazirlayip tekrardan basvurucam. yalniz iyi niyet mektubu konusunda yardimci olursaniz cok sevinirim.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Nis 24, 2012 7:29 pm

[quote]tylnhsynsglm tarafindan yazilan metin:

2 ay sonra red mektubu mu almis olmanin verdigi hazzi sizlerle paylasmak istedim.isin garip olani vizem cikmis kadar sevindim.(Herkezde oldugu gibi benide inandirici bulmamislar.)Simdi evraklarimi yeniden hazirlayip tekrardan basvurucam. yalniz iyi niyet mektubu konusunda yardimci olursaniz cok sevinirim.[/quote]
Huseyin durumunu cok iyi bilmiyorum fakat yardimci olmaya calisacagim..evet ben kursa basladigimda tekrar turkiyeye gidip geleceginden bahsediyordun.Tekrar basvurmak yerine itiraz yoluna gitmeni tavsiye ederim kolay gelsin. :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

tylnhsynsglm

Mesaj gönderen tylnhsynsglm » Sal Nis 24, 2012 8:30 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

2 ay sonra red mektubu mu almis olmanin verdigi hazzi sizlerle paylasmak istedim.isin garip olani vizem cikmis kadar sevindim.(Herkezde oldugu gibi benide inandirici bulmamislar.)Simdi evraklarimi yeniden hazirlayip tekrardan basvurucam. yalniz iyi niyet mektubu konusunda yardimci olursaniz cok sevinirim.[/quote]
Huseyin durumunu cok iyi bilmiyorum fakat yardimci olmaya calisacagim..evet ben kursa basladigimda tekrar turkiyeye gidip geleceginden bahsediyordun.Tekrar basvurmak yerine itiraz yoluna gitmeni tavsiye ederim kolay gelsin. :)[/quote]
Ewet bende kursa geldigin o ilk gunu hatirliyorum yanima oturmustun.Heyecan vardi tabi haliyle.Itiraz hakkim oldugugunu bilmiyordum bunu ogrendigim cok iyi oldu.konsolosluka yazimi yazmam lazim.Nasil bir yol izlemeliyim?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Nis 24, 2012 8:44 pm

Huseyin durumunu cok iyi bilmiyorum fakat yardimci olmaya calisacagim..evet ben kursa basladigimda tekrar turkiyeye gidip geleceginden bahsediyordun.Tekrar basvurmak yerine itiraz yoluna gitmeni tavsiye ederim kolay gelsin. :)[/quote]
Ewet bende kursa geldigin o ilk gunu hatirliyorum yanima oturmustun.Heyecan vardi tabi haliyle.Itiraz hakkim oldugugunu bilmiyordum bunu ogrendigim cok iyi oldu.konsolosluka yazimi yazmam lazim.Nasil bir yol izlemeliyim?[/quote]

Oncelikle sunu demeliyim bende izmir konsolosluguna basvurup ,red yemistim :) Basvurumdan 1 ay sonra red yedigimi ogrenip,bir kac gun icerisinde red itiraz dilekcemi konsolosluga sunmustum.110 gun sonra netice alip duisburg a gelebildim.Tekrar basvurmayi cok dusunmustum ama konsoloslugun deyimi uzerine once itiraz ettim ve sonucunu alabildim.
Konumuza gelirsek,evet konsolosluga itiraz dilekcesi yaziyorsun boyle bir hakkin tabii var.Bu itiraz dilekcesi sonucunda konsoloslugun sana neden red verdigini ogrenip,eksiklerini mantikli sekilde tamamlayip tekrar basvuruyorsun.Fakat benim itiraz dilekcem direk kabul edildi yani bana sunlardan dolayi bir red yediniz diye aciklama gelmedi :) dedigim gibi sartlarin cok onemli bu konuda..Bana ne icin gidecegini soylersen daha aydinlanabilirim.Myo bitirip,lisans mi yapacaksin,yada yuksek ogrenim fln mi,biraz bahset bakalim.

tylnhsynsglm

Mesaj gönderen tylnhsynsglm » Sal Nis 24, 2012 8:50 pm

Valla mehmet kardes bizimde niyetimiz iyi bir egitim almak.Beni inandirici bulmamislar. Yaptiklarimin yeterli olmadigini almanya da egitim icin.Bilindik nedenler sanirim herkese genel olarak yazilan seyler.Ozaman ben almanca bir itiraz dilekcesi hazirlayayim en mantiklisida bu olucak sanirim ilk adim icin gurkan abiylede bi goruseyimde ;).Ben myo bitirip 4 yila disardan tamamladim.Ama BWL icin basvurdum tekrardan onla ilgili bi sikinti yok ama red nedeninde.Istersen sana gonderebilirim red mektubunu.:) ALmancan ne durumda bilmiyorum ama :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Nis 24, 2012 9:01 pm

Valla mehmet kardes bizimde niyetimiz iyi bir egitim almak.Beni inandirici bulmamislar. Yaptiklarimin yeterli olmadigini almanya da egitim icin.Bilindik nedenler sanirim herkese genel olarak yazilan seyler.Ozaman ben almanca bir itiraz dilekcesi hazirlayayim en mantiklisida bu olucak sanirim ilk adim icin gurkan abiylede bi goruseyimde ;).Ben myo bitirip 4 yila disardan tamamladim.Ama BWL icin basvurdum tekrardan onla ilgili bi sikinti yok ama red nedeninde.Istersen sana gonderebilirim red mektubunu.:) ALmancan ne durumda bilmiyorum ama :)[/quote]

Gonderebilirsin tabiki :) Almancamin ne durumda oldugunu sen tahmin etmelisin ozaman seninle A1 e oturmustum :D
Banada sana gonderilen red sebeblerinden yazmislardi.Almanyada dili yeterli zamanda veremeyeceginizi dusunduk.Almanyadaki egitiminizi bu sartlar altinda okuyacaginiza basarili olacaginiza inanmadik.diye bir sebeb gostermislerdi.Bunlara aslinda pek takilmamak gerekiyor cunku herkese sanki ayni cumleleri kullanarak,baslarindan savusturmaya yonelik bir davranis izlenimi veriyor.
Ben itiraz dilekcemi,basarili olduguma dair uni hocalarimdan aldigim referans mektuplariyla kabul ettirmistim.Fakat bu ayni sekilde sonuc vermeyebilir.Almanyaya geldiginde A1 kurunu tamamlasaydin daha iyi olurdu senin icin :) Belki bu surec icerisinde Izmir\'de bir Almanca dil kursuna gidersen,sonraki basvurular icin ogrenci profilin daha duzgun cizilebilir.Fakat oncelikle konsolosluga bir red itiraz dilekcesi hazirlamalisin. :)

tylnhsynsglm

Mesaj gönderen tylnhsynsglm » Çrş Nis 25, 2012 1:35 am

Valla mehmet kardes bizimde niyetimiz iyi bir egitim almak.Beni inandirici bulmamislar. Yaptiklarimin yeterli olmadigini almanya da egitim icin.Bilindik nedenler sanirim herkese genel olarak yazilan seyler.Ozaman ben almanca bir itiraz dilekcesi hazirlayayim en mantiklisida bu olucak sanirim ilk adim icin gurkan abiylede bi goruseyimde ;).Ben myo bitirip 4 yila disardan tamamladim.Ama BWL icin basvurdum tekrardan onla ilgili bi sikinti yok ama red nedeninde.Istersen sana gonderebilirim red mektubunu.:) ALmancan ne durumda bilmiyorum ama :)[/quote]

Gonderebilirsin tabiki :) Almancamin ne durumda oldugunu sen tahmin etmelisin ozaman seninle A1 e oturmustum :D
Banada sana gonderilen red sebeblerinden yazmislardi.Almanyada dili yeterli zamanda veremeyeceginizi dusunduk.Almanyadaki egitiminizi bu sartlar altinda okuyacaginiza basarili olacaginiza inanmadik.diye bir sebeb gostermislerdi.Bunlara aslinda pek takilmamak gerekiyor cunku herkese sanki ayni cumleleri kullanarak,baslarindan savusturmaya yonelik bir davranis izlenimi veriyor.
Ben itiraz dilekcemi,basarili olduguma dair uni hocalarimdan aldigim referans mektuplariyla kabul ettirmistim.Fakat bu ayni sekilde sonuc vermeyebilir.Almanyaya geldiginde A1 kurunu tamamlasaydin daha iyi olurdu senin icin :) Belki bu surec icerisinde Izmir\'de bir Almanca dil kursuna gidersen,sonraki basvurular icin ogrenci profilin daha duzgun cizilebilir.Fakat oncelikle konsolosluga bir red itiraz dilekcesi hazirlamalisin. :)[/quote]

Aynen kullandigin cumleler yaziyor mektupta :) tabi bende kendi yaptiklarima gore bir dilekce olustururum ozaman ama bu yazdiklarin cok isime yaricak bunun icin ayrica tesekkur etmeliyim sana :)Sanirim bunlar 10 kisi basvuruyorsa bi 5 ini kafadan ayni nedenden reddediyolar :) en kisa zamanda dilekceyi vereyim ;)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Nis 25, 2012 1:46 am

tamam bakalim huseyin haberleri eksik etme :)

aeolus

Mesaj gönderen aeolus » Çrş Nis 25, 2012 12:08 pm

degerli arkadaslar, vizem geldi cok sukur, yalniz yine 90 gunluk vermisler, ben pek anlamadim bu durumu artik konsolosluk daha uzun sureli verebiliyor diye biliyordum, gerci ben zaten 6 ay kalmak icin basvurmustum ama, gidince yine oturma iznine basvurup halledecegiz sanirim, bekleyen herkese sabirlar dilerim. umarim herkes mutlu sona ya da en hayirli sonuca ulasir.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Nis 25, 2012 2:28 pm

[quote]aeolus tarafindan yazilan metin:

degerli arkadaslar, vizem geldi cok sukur, yalniz yine 90 gunluk vermisler, ben pek anlamadim bu durumu artik konsolosluk daha uzun sureli verebiliyor diye biliyordum, gerci ben zaten 6 ay kalmak icin basvurmustum ama, gidince yine oturma iznine basvurup halledecegiz sanirim, bekleyen herkese sabirlar dilerim. umarim herkes mutlu sona ya da en hayirli sonuca ulasir.[/quote]

degerli arkadasim hayirli olsun vizen, sen hangi vize turune basvurdun dil kursu+universite mi yoksa sadece dil kursu mu?

aeolus

Mesaj gönderen aeolus » Çrş Nis 25, 2012 3:32 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:

degerli arkadaslar, vizem geldi cok sukur, yalniz yine 90 gunluk vermisler, ben pek anlamadim bu durumu artik konsolosluk daha uzun sureli verebiliyor diye biliyordum, gerci ben zaten 6 ay kalmak icin basvurmustum ama, gidince yine oturma iznine basvurup halledecegiz sanirim, bekleyen herkese sabirlar dilerim. umarim herkes mutlu sona ya da en hayirli sonuca ulasir.[/quote]

degerli arkadasim hayirli olsun vizen, sen hangi vize turune basvurdun dil kursu+universite mi yoksa sadece dil kursu mu?[/quote]

cok tesekkurler, universite icin basvurmustum.

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Çrş Nis 25, 2012 4:28 pm

Arkadaslar benimde biliyorsunuz 2,5 ay oldu 16 mayisa kadar sure vermisti konsolosluk ya garantoru degistir yada bloke hesap ac diye bende bloke hesap acmaya karar verdim.Bakalim bundan sonra isler nasil gidecek.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Nis 25, 2012 8:56 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:

degerli arkadasim hayirli olsun vizen, sen hangi vize turune basvurdun dil kursu+universite mi yoksa sadece dil kursu mu?[/quote]

cok tesekkurler, universite icin basvurmustum.[/quote]

egitim icin basvurulan herkese 3 aylik vize verilir almanyaya gelince 1 veya 2 yillik oturum alinir.

ebrumrcn

Mesaj gönderen ebrumrcn » Çrş May 02, 2012 12:05 pm

32. gunde vizem geldi arkadaslar. Allah bekleyen herkese sabir versin... 1 hafta gecikmeli olarak gidicem ama artik toparlarim diye dusunuyorum.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş May 02, 2012 12:57 pm

Ebru hayirli olsun.
Kursun gecikmesini halledersin sorun olacagini sanmiyorum.
Darisi biz bekleyenlerin basina olsun.:)

Kilitli