Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Cmt Nis 21, 2012 12:06 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar tam tekmil vukuatli nufus kayit ornegini tercume ettirenler var mi ? IKS deki kadin ikametgah belgelerine tercume istedi ama buna istemedi.Aslinda ben bunu da tercume ettirecektim ama adam digerlerine 15 alirken buna 35 istedi:o[/quote]

Adas ben yaptirmamistim, Bence ayrintili olarak bir daha sor belki isleyis farklidir.
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Nis 21, 2012 2:45 pm

Ben de yaptirmiyacam galiba adas sagol.

erol62

Mesaj gönderen erol62 » Pzr Nis 22, 2012 1:33 am

Merhaba arkadaslar ben gecen yil nisan ayinda ogrenci vizesine basvurmustum. fakatinandirici bulunmamisti gorusmem ve dili ogrenemem ve oraya egitim amacli gitmedigim filan soylenmisti red gerekcesi olarak simdi a1 seviyesinde sertifika aldim ve terkar basvurucam, gecen yil kuzenim bana davetiye gondermisti ve maddi durumu gayet iyi ve davetye uzerinde bos bir alana imza atmisti tum egitim giderlerini karsiliyorum gibisinden. tekrar o sekilde olsa sizce sorun cikarmi yoksa bloke hesapmi daha mantikli eger yardimci olursaniz cok sevinirim. ve universiteye basvuru icin evraklarimi gondericem ona gore.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzr Nis 22, 2012 2:13 am

[quote]erol62 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar ben gecen yil nisan ayinda ogrenci vizesine basvurmustum. fakatinandirici bulunmamisti gorusmem ve dili ogrenemem ve oraya egitim amacli gitmedigim filan soylenmisti red gerekcesi olarak simdi a1 seviyesinde sertifika aldim ve terkar basvurucam, gecen yil kuzenim bana davetiye gondermisti ve maddi durumu gayet iyi ve davetye uzerinde bos bir alana imza atmisti tum egitim giderlerini karsiliyorum gibisinden. tekrar o sekilde olsa sizce sorun cikarmi yoksa bloke hesapmi daha mantikli eger yardimci olursaniz cok sevinirim. ve universiteye basvuru icin evraklarimi gondericem ona gore.[/quote]

sorunun cevabi cok basit ama yanlis konu basliginda sordugun icin icimden cevap vermek gelmiyor ilgili konu basligini bulur okursan sorunun cevabini da almis olursun

mhmtkrdg

Mesaj gönderen mhmtkrdg » Pzr Nis 22, 2012 2:30 pm

slm arkadaslar gun sonra tekrar basvuru yapcam ankara konsolosluguna ogrenci vizesi icin bildiginiz gibi ilki red gelmisti sebebde inanmamislar egitim icin gittigime!!!!! uni kabulu+dilkursu kaydi+bloke jesap+saglik sigortasi+....belgeler full tamam yani (gecenlerde amca ogluyla konustum kendisi isletme okuyor almanyada o da izmir konsoloslugundan ilkinde red almis 2.sinde vizeyi almis bana kendi gorusmesini anlatti dediki bana disini goster yoksa vize vermezler en basiti mesela soyle benm almanyada egitim almami engelleyecek bi yasa kanun yok kisisel yargilarla diyorsunuz egitim amacli gelmiyor musum almanyaya tamam baska ulkelerdede okyabilirim ama almanyayi sectim okuyabilirim hic kimse egitim hakkimi engelleyemez ...almanyada almanca kursuna yazildim cunku uni. icinde dil kursum uni ye alismis olurum hemde pratikle cabuk ogrenirim ve son olarak dedi ki soyle gerekcesiyle gonderin red gelirse avukatima basvuracagim ....)boyle soyle dedi bana ne dersiniz olur mu :)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzr Nis 22, 2012 3:11 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar tam tekmil vukuatli nufus kayit ornegini tercume ettirenler var mi ? IKS deki kadin ikametgah belgelerine tercume istedi ama buna istemedi.Aslinda ben bunu da tercume ettirecektim ama adam digerlerine 15 alirken buna 35 istedi:o[/quote]
bence yaptir o kadar islemi yapmisin para vermissin 35 tl ver,bu devede kulak gibi kalir.
Ben sahsen hepsini tercume yaptirmistim unutma tercumerlerin fazla olsun eksik olmasin.Iyi gunler

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzr Nis 22, 2012 3:14 pm

[quote]erol62 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar ben gecen yil nisan ayinda ogrenci vizesine basvurmustum. fakatinandirici bulunmamisti gorusmem ve dili ogrenemem ve oraya egitim amacli gitmedigim filan soylenmisti red gerekcesi olarak simdi a1 seviyesinde sertifika aldim ve terkar basvurucam, gecen yil kuzenim bana davetiye gondermisti ve maddi durumu gayet iyi ve davetye uzerinde bos bir alana imza atmisti tum egitim giderlerini karsiliyorum gibisinden. tekrar o sekilde olsa sizce sorun cikarmi yoksa bloke hesapmi daha mantikli eger yardimci olursaniz cok sevinirim. ve universiteye basvuru icin evraklarimi gondericem ona gore.[/quote]
Kardes tartisma forumlari kisminda bloke hesap ile ilgili konu basliklarina bak o sana yeterince yardimci olacaktir.
Iyi gunler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Nis 22, 2012 10:05 pm

1.2 adet vize basvuru formu
2.Iyi niyet mektubu
3.Tomer 160 saatlik katilim belgesi
4.Osym kazandi belgesi
5.lise diplomasi
6.dil kursu kayit belgesi
7.Uni transkript
8.Duisburg essen lisans kabulu
9.Hannover red :)
10.Lisans diplomasi
11.Deutsche Bank onay ciktisi
12.Sigorta
13.Anne baba ikametgahlari
14.Tam tekmil nufus kayit ornegi
15.3 Adet resim
16.Pasaport fot.

Belgelerim bunlar arkadaslar son bir tavsiyesi olan varsa bekliyorum:)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Nis 23, 2012 1:38 am

Bence eksik yok gibi Erenim yarin icin bol sans allah yardimcin olsun cok guzel gecer ins. :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Nis 23, 2012 4:49 am

Insallah dostum sagol;)

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Pzt Nis 23, 2012 9:39 am

Adas hepsi tamam, Hatta fazlasi bile var Insallah sorunsuz gecer.

Yalniz 9. numarasi ***\'ta okul kabul redinimi sunacaksin ?hmmm

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Nis 23, 2012 3:04 pm

Adas lisanstan ders tanittirdigimiz icin master reddini gostermek gerekliydi;)

2 yila yakin oldu DS ile tanisali ve sonunda vize gorusmesini tamamlamis bulunmaktayim:)

Saat 09:15 deki gorusmem icin 08:15 civarinda Ankara Alman Buyukelciligindeydim , 09:15 gibi iceri alindim cikisim 12:15 i buldu:)

Fotokopiye gidip belgelerimi duzenlettirdikten sonra (fotokopiciler bile insanlari azarliyor anlayamadim gitti.) sirami aldim ve beklemeye basladim.Sirama 1 numara kalmisken dua ettim kendi guzel sesi guzel turk bayanin kabinine girmeye:) amma lakin siram ciddi gorunuslu orta yasli bir almana denk geldi.Belgelerin fotokopilerini aldi orjinallerine kimse bakmadi.Belgeler bakmaya basladi arada sanki ben yokmusum gibi diger bayanlarla dedikodu yapmayida ihmal etmedi.Yandan aile birlesimi icin gelenlere balayi yaptiniz mi,kac cocuk dusunuyorsunuz, gibi tuhaf sorular geliyordu:)
-Liseyi ne zaman bitirdigimi sordu
-Universiteyi ne zaman kazandigimi sordu
Iyi niyet mektubuna bakti arada gulumsedi kim yazdi dedi bende bir arkadas dedim ,guzel olmus dedi(Agzindan duydugum tek olum sey buydu:)Onuda Gurkan abiye borcluyum:))
-Akrabaniz var mi dedi -isimleri aldi ama ustun de pek durmadi-
-Dil kursuna neden hamburgta gidiyorsun ve neden akrablarinda kaliyorsun dedi-Bende ilk yurt disi deneyimim oldugunu ve alismada problem yasamamak icin dedim.Bunun da ustun de pek durmadi.
-Egitim ne kadar surer dedi - ben lisanstan sonra yuksek lisans dememe kalmadi fircalayarak dil kursu dedi -Ben de subata kadar kaydim var ama daha seviye tespit sinavina girmedim ne kadar surer tam emin degilim dedim ama 1 sene surer dedim 1 senede almancayi verip okula baslayacaksin dedi alay ederek:)yapanlari biliyorum dedim insallah dedi.
-Bolumun baska hangi unilerde var dedi -Bir cok unide var dedim ozellikle diye vurgulayinca hamburg,paderborn vs. dedim.
-Kursa neden 6 ay gitmedin de 4. ayda biraktin dedi-Dedim tam sinavlarim baslamisti ve cakisiyordu.

Sen bahce de bekle ben sana haber verecem dedi , ciktim 15 dakika sonra cagirdi.
-Sefide yanindaydi bu elindeki kabulun lisans oldugunun farkindasin degil mi dedi sefi lisans 6 yada 8 semester oluyor , sen hangi seviyeden baslayacaksin dedi- Profoserle maillestik 3 semesterdan baslayacagim dedim kadin tercume edince dediklerimi sef guuut dedi ve gitti
-Burda buyuk ihtimalle sorun olmaz dedi kadin dedim 4 haziranda kursum var sizce yetisirmi ? Beraber kafalari salladik riskli dedi tamam tesekkur ederim iyi bayramlar dedim ve ciktim:)
Bir cok almanca cumle hazirlamistim suslemek icin hic biri aklima gelmedi:) Bence gayet kotu bir gorusme gecirdim kadin cok soguktu en son cikarken hafiften gulumsedigini gordum o kadar.
Acikcasi sirtimdan bir yuk kalkti, topu ayagimdan cikardim iyi bir arapasiyla insallah golle sonuclanir:)Gurkan abi burdanda yine tessekkur ediyorum sana :ap
Bu arada yukarda saydigim belgelerin hepsini aldilar.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Nis 23, 2012 3:27 pm

Eren bence cok kotu bir gorusme olmamis kardesim iyi gecmis.Kadin baya bir zorlamis ama senin bu konudaki bilgilerini olcmus birazda.Sen de gayet mantikli cevaplar vermissin.Bence red icin bir bahane bulamayacaklar ve alacaksin vizeni :) Sen bana tahmin yapmistin bende senin icin Ankara\'yi da dikkate alarak 30-40 gun arasi diyorum.Allah gonlune gore verir ins. :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt Nis 23, 2012 3:36 pm

Hayirlisi ile senide aramizda gormekten mutluluk duyariz Eren. :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Pzt Nis 23, 2012 4:30 pm

Adas Guzel gecmis bence olmasi gereken gibi olumlu dusun, ve su mesur cumleyi sanada soyluyelim, \'\'Sen simdiden valizini hazirla\'\'PPPP
Mehmet\'e katiliyorum Senide aramizda gorursek Iyi bir futbol yorumcusu ve Macilari Organize eden arkadas kazanmis olacagiz =)
Ama Su gercek en buyuk Cimbom.:P

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Nis 23, 2012 7:36 pm

-Oguz aslinda zorladi da denemez cogunlukla bilgisayara bir seyler girdi yani fazla soru sormadi ama ses tonu cok kotuydu:)Kurs 4 haziranda verdigin tarihler arasi olursa yetisirim;)

-Cok tesekkurler Mehmet insallah diyelim:)

-Adas sagol adas ,valizi son gunde hazirlarim yeterki ciksin:).Insallah ilerde DS armali formalarimiz da olur:)Adas alttaki imzam yeter:P

Bu arada aile birlesimin de adamin biri daha once bosandigi esiyle yeniden evlenmis neyse gorusmede buna test cozdurmusler schwarz yazcakmis shwarz yazmis herkese soruyordu c var mi yok mu diye:)

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzt Nis 23, 2012 7:52 pm

Eren gecmis olsun bence de iyi gecmis gorusmen kadin sana kur yapmis anlamamissin :) nerde kalacan falan :) 2 ay icinde alirsin vizeyi. bu arada su kursa yetisir mi vizem? sorusunu ordaki memura sen de sordun ya cevabi bildigin halde:)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Nis 23, 2012 7:58 pm

Abi pek oyle bir hava yoktu ortam da:) Orda insanin bir sey sorasi geliyor galiba onceden hic aklimda yoktu bunu sormak ama agzimdan cikiverdi:)Insallah dedigin gibi olur;)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Nis 23, 2012 8:01 pm

Hadi gecmis olsun Eren kotu bi gorusme degil ama Ankara olunca belli olmuyor ama sen alicaksin vizeni insallah :) Kendimden biliyorum; gorusme, daha cok konusma seklinde degilde, karsindaki memurun surekli bilgisayara biseyler girerek gecirdigi bi gorusme olduysa iyi gecmis demektir :) Umarim Allah gonlune gore verir :)
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Nis 23, 2012 8:08 pm

Sagol Ogun cogunlukla bilgisayara bir seyler yazdi evet umarim bu olumlu birseydir:)

Kilitli