Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Endustri Muhendisligi - Ingilizce

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
alico

Mesaj gönderen alico » Pzt Nis 16, 2012 3:01 am

merhaba arkadaslar.
uzun bir sure once endustri muhendisligi bolumunu 2008 de kazandigimi,hazirlik kismini okuduktan sonra 2 sene hic devam etmedigimi yazmistim.bu sene biraz devam etmek istesemde,acikcasi sogudum.birazda fark yaratmak istedigimden almanya da okumak istiyorum.bu ders yili basinda bu durumun vizede problem cikaracagi konusunda bazi arkadaslar yorum yazmisti.bende bu sene ygs ye girdim.sonrada lys girip herhangi bir universiteyi kazandi belgesi alip.vizede devamsizlik problemi yasamam diye dusunuyordum.bu seferde aklima yas 23.daha once ne yaptin tarzi sorular sormalarindan cekiniyorum.
bu sezon ingilizce mi toefl seviyesine yukseltim.yani denemelerde istenilen derecenin ustunu yapiyorum.amacim almanya da en azindan bir dille iletisim kurmak ilk bir iki ay icin.dil ile ilgilide bazi bolumler c1 istiyor kabul icin.sartli kabulde bize max. 2 yil sure veriyorlar.o surede dil sinavini gecince kabul veriyorlar.bunu dogru anlamisim.yani en azindan butun uniler sartli kabulu veriyor mu?
bu iki konu hakkinda gorus ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Nis 16, 2012 9:30 am

Almanca mi okuyacaksin ingilizce mi ?

alico

Mesaj gönderen alico » Pzt Nis 16, 2012 8:45 pm

almanca

mirage

Mesaj gönderen mirage » Pzt Nis 16, 2012 8:54 pm

2008 de endustri muh. kazandiktan sonra okumadin anladigim kadariyla. Bu zamana kadar ne yaptin? Calistin mi calistiysan sigortalimi calistin? Yoksa bos bos dolastin mi(umuyorum ki bu degildir)

Kesinlikle neden okula devam etmedigin karsina cikacak bu sorudan kacisin olamaz. Buna gosterebilecegin bir nedenin varmi?

Eger bos bos dolastiysan vize surecinde pek mutlu olabilecegini sanmiyorum. Eger bu sorulari cevapladiginda kendini mantikli bir ogrenci profili olarak goruyorsan vizeyi alirsin eger goremiyorsan tedbirli davranmanda yarar var.

Simdiden kolay gelsin

alico

Mesaj gönderen alico » Pzt Nis 16, 2012 9:28 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

2008 de endustri muh. kazandiktan sonra okumadin anladigim kadariyla. Bu zamana kadar ne yaptin? Calistin mi calistiysan sigortalimi calistin? Yoksa bos bos dolastin mi(umuyorum ki bu degildir)

Kesinlikle neden okula devam etmedigin karsina cikacak bu sorudan kacisin olamaz. Buna gosterebilecegin bir nedenin varmi?

Eger bos bos dolastiysan vize surecinde pek mutlu olabilecegini sanmiyorum. Eger bu sorulari cevapladiginda kendini mantikli bir ogrenci profili olarak goruyorsan vizeyi alirsin eger goremiyorsan tedbirli davranmanda yarar var.

Simdiden kolay gelsin[/quote]

bu seneye ait universiteyi kazandi belgesi bu problemleri halleder mi?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Sal Nis 17, 2012 10:34 am

Elbette yeni bir oss kazandi belgesi problemlerin bir kismini cozecek. Fakat vize gorevlisinin sorgulayacagi nokta neden bu bolumu okuyamadigin veya basarisiz oldugundur.

alico

Mesaj gönderen alico » Sal Nis 17, 2012 10:29 pm

forumda inceledigim kadariyla belgeler almanya yabancilar subesine gonderiliyor.vize gorevlisinin burada bir rolu var mi?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş Nis 18, 2012 1:32 am

Elbette var ilk asama vize gorevlisinden geciyor zaten.O gider sefine soyler onaylanirsa evraklarin Almanya\'ya yollanir.Daha evraklari bile Almanya\'ya gitmeden red yiyen arkadaslar vardi.

alico

Mesaj gönderen alico » Prş Nis 19, 2012 9:00 pm

duisburg-essen universitesi ise li bolumler icin toefl ve a2 seviye istiyor.bu "ise" li bolumlerde sartli kabul var mi?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Prş Nis 19, 2012 9:58 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Elbette var ilk asama vize gorevlisinden geciyor zaten.O gider sefine soyler onaylanirsa evraklarin Almanya\'ya yollanir.Daha evraklari bile Almanya\'ya gitmeden red yiyen arkadaslar vardi.[/quote]

Ufak bir hatirlatma Oguz evraklari Almanya\'ya gidip red alan kisi sayisi cok dusuk :) Yani cogu red belgeler daha gitmeden veriliyor.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Nis 19, 2012 10:37 pm

Orasi oyle tabi Mustafa.Sonucta evraklarin Almanya\'ya gitmesi demek ilk tehlikeli asamayi gecmek demek :)

alico

Mesaj gönderen alico » Sal Nis 24, 2012 10:54 pm

ben daha cok ingilizce (ise) bolumlerle ilgileniyorum.endustri muh. icin ingilizce yok essen-duisburg da.endustri muh. ogrencisi olarak almanya icin bilgisayar veya elektronik muh. bolumleri ni secebililme sansimiz var mi.bir de "ise" lerde "nc" varmi?