Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Turizm Egitimi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 01, 2009 7:00 pm

devam edelim taksit taksit :D

4- deki de ozel bi fachhochschule ve oldukca pahali : semester basi 4038 euro ve kayit parasi olarak da 465 euro aliyorlar...

5. si ne uni ne fachhochschule onu bastan unut =)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

b00ne

Mesaj gönderen b00ne » Pzr Şub 01, 2009 7:31 pm

intihar ede bilirmiyim?? :o
katil olurum yakinda,paralilarida unutuyorum :D bir tek 3 kaliyo :/ turizm veya uluslararasi iliskiler,veya paderborn,heidelberg,ve duisburg.Evet simdiden tamamen arastirip,ole karar vericem :)
cokk saol abicim :)

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Şub 01, 2009 7:34 pm

aaaaaaaaaaaa sen benden kucuksun
20 ekim 92
aboooooooooooo Sitenin En kucugu olarak tahtimi sana devrediyorum....

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Şub 01, 2009 7:41 pm

olur mu haci ben agustos sen mayis booone ekim baksana en kucuk bendim tahtimi devrettim
boone almanada egitim konusunda acele etme daha vaktimiz var
buyuklerimiz oyle derdi hep:o:(:(:):):p:p

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 01, 2009 7:46 pm

[quote]b00ne yazdi:
intihar ede bilirmiyim?? :o
katil olurum yakinda,paralilarida unutuyorum :D bir tek 3 kaliyo :/ turizm veya uluslararasi iliskiler,veya paderborn,heidelberg,ve duisburg.Evet simdiden tamamen arastirip,ole karar vericem :)
cokk saol abicim :)[/quote]

rica ederim :D

3. de yalniz berlinde devlet uni veya fh larda harc parasi gelmeyen nadir yerlerden birisi o yuzden ucretsiz.. ama fh olmasi yani uni olmamasi... biraz orda dusun derim... daha zamanin var, arastir bakalim.. duisburg da bu arada turizm bolumu yok..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

b00ne

Mesaj gönderen b00ne » Pzr Şub 01, 2009 7:49 pm

biliyorum,isletme bolumu dusunucem =)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 01, 2009 10:21 pm

b00ne once kolay kabul veren bir universiteye basvur daha sonra ise bolumunu degistirebilirsin,diger turlu ise istedigin bolume sahip unilerin kabul sartlari zor olabilir,genede bu unilere basvuru yaparsin ancak arada kolay kabul veren,bolumun disindaki unilerede basvur derim ki bir kabul alip vizeye basvurasin..Duisburg isletme gibi..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

b00ne

Mesaj gönderen b00ne » Pzr Şub 01, 2009 10:24 pm

hmm evet.ama ilk once burda YOS puanimin yuksek olmasi lazim,yani bogazici marmara gbi universitelerin kabul edebilecegi puan olmasi lazimki almanya da da kabul etsinler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Şub 02, 2009 2:57 am

b00ne arkadasimiz TC. vatandasi degil sanirim o yuzden bu sekilde bir yol izliyor.. =))
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

b00ne

Mesaj gönderen b00ne » Pzt Şub 02, 2009 3:00 am

evet degilim.yani OSS den farkli bir sinav =) ama zor deil sinav,ama daha yuksesk puaan tutturmam lazim ne olur ne olmaz :)

b00ne

Mesaj gönderen b00ne » Pzt Şub 02, 2009 3:08 am

istee bu ya :D mutlu sonuc :D
paderborn da Internationale Wirtschaftsbeziehungen varmis olley :D

b00ne

Mesaj gönderen b00ne » Çrş Şub 04, 2009 8:26 pm

Gottfried Wilhelm Leibniz Universitaet Hannover\'da turizm veya uluslar arasi iliskiler varmi? varsa eger nasil basvurabiliyoruz,yani paderborn daki gbi bi sene almanca dil kursu varmi,yoksa basvurmak icin almanva bilmem mi gerekiyor =/ bu uniyi arastirirsaniz cok sevincem

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Çrş Şub 04, 2009 8:43 pm

Gulsen cok hizlisin bi dur =)
Suan 11. sinifsin ve 12. sinifa geldigi zaman ogrenci %90 meslek konusunda degisiklik yahut kararsizlik yasiyor ve hatta OSS\'ye kadar yasamaya devam ediyor.. Ben ve cevremden ya da benden oncekilerden dolayi bunu rahatlikla soyleyebilirim.. TM ogrencisisin, sectigin mesleklerden anladim.. O yuzden cok dert etme.. Ailende umarim yavas yavas yumusar.. Bu arada neden illa ki bi uniden kabul almak istiyorsun?

b00ne

Mesaj gönderen b00ne » Çrş Şub 04, 2009 8:48 pm

:D:D:D napiyim ya yazin babama cok guzel sekilde tatli dille bunlarin hepsini anlaticam ki izin versin.bir uni derken? cok uniye basvurcam tabi sifir almancasi olanlari alan unilere.simdiden arastirmak istiyorumki sonradan gec kalmiyim.aslinda cok abartiyorum biliyorum ama babami ikna etmem lazim ki izin versin :D

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Çrş Şub 04, 2009 8:53 pm

Demek istedigim neden buradan illa ki kabul alarak gitmek istiyorsun? Sifir almanca ile sadece 2,3 uni kabul ediyor.. Ogrenci aday vizesiyle gidip, dil egitimini aldiktan sonra da basvurabilirsin.. Yanilmiyorsam Deniz\'de o sekilde gitmis..

b00ne

Mesaj gönderen b00ne » Çrş Şub 04, 2009 9:13 pm

evet oyle de olur.ama iste kesin kararlari yazin babamlar vericez(cunku parayi verecek olan o ) :D

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Şub 04, 2009 11:12 pm

[quote]hiPoKoNdRiyAk yazdi:
Suan 11. sinifsin ve 12. sinifa geldigi zaman ogrenci %90 meslek konusunda degisiklik yahut kararsizlik yasiyor ve hatta OSS\'ye kadar yasamaya devam ediyor.. Ben ve cevremden ya da benden oncekilerden dolayi bunu rahatlikla soyleyebilirim.. TM ogrencisisin, sectigin mesleklerden anladim.. O yuzden cok dert etme.. Ailende umarim yavas yavas yumusar.. Bu arada neden illa ki bi uniden kabul almak istiyorsun?
[/quote]

evt Trde istedigi bolumu okuyan arkadasim pek tanimiyorum. buna kendimde dahilim.ozellikle Tmlerin secebilecekleri bolum cok degil... ben TMde ilk 50.000deydim isletmeye gittim, arkadas sayisalda 130.000di veterinerlige gitmisti uzulmustum, ama suan uzulmuyorum :p:oB)

ALLAH YOLUNU ACIK ETSINNN

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Şub 04, 2009 11:21 pm

[quote]rkurt67 yazdi:
[quote]hiPoKoNdRiyAk yazdi:
[/quote]

evt Trde istedigi bolumu okuyan arkadasim pek tanimiyorum. buna kendimde dahilim.ozellikle Tmlerin secebilecekleri bolum cok degil... ben TMde ilk 50.000deydim isletmeye gittim, arkadas sayisalda 130.000di veterinerlige gitmisti uzulmustum, ama suan uzulmuyorum :p:oB)

ALLAH YOLUNU ACIK ETSINNN KARDES [/quote]

nesli

Mesaj gönderen nesli » Pzt Eyl 24, 2012 5:06 pm

arkadaslar ben de turist rehberligi mezunuyum ve uzun zamandir turizm okuyabilecegim universiteler ariyorum almanya\'da . mannheim universitesine mail atip orada okuyup okuyamayacagima dair , onlardan gelen mail de dil konusunda istedikleri sartlari yazmislar . ben de Almanya\'da herhangi bir dil kursuna kayittan sonra basvursam olur mu diye sordum ve tekrar ayni mail geldi . asagidaki herhangi bir sertifikaniz olmasi gerekiyor diye. ben anlamadim bir turlu bu isi :| oku oku basvur sonuc yok . lutfen birisi yardimci olsun izleyecegim yolda. benim bu mailden anladigim sadece dil bildigimi kanitlarsam basvuru yapabilecegim . eger oyle degilse bir dil kursuna kaydimi yaptirip hemen basvuru yapmak istiyorum . zaman gectikce umutsuzluga kapiliyorum . eger bir yol gosteren olursa cok mutlu olurum :|

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eyl 24, 2012 8:29 pm

[quote]nesli tarafindan yazilan metin:

arkadaslar ben de turist rehberligi mezunuyum ve uzun zamandir turizm okuyabilecegim universiteler ariyorum almanya\'da . mannheim universitesine mail atip orada okuyup okuyamayacagima dair , onlardan gelen mail de dil konusunda istedikleri sartlari yazmislar . ben de Almanya\'da herhangi bir dil kursuna kayittan sonra basvursam olur mu diye sordum ve tekrar ayni mail geldi . asagidaki herhangi bir sertifikaniz olmasi gerekiyor diye. ben anlamadim bir turlu bu isi :| oku oku basvur sonuc yok . lutfen birisi yardimci olsun izleyecegim yolda. benim bu mailden anladigim sadece dil bildigimi kanitlarsam basvuru yapabilecegim . eger oyle degilse bir dil kursuna kaydimi yaptirip hemen basvuru yapmak istiyorum . zaman gectikce umutsuzluga kapiliyorum . eger bir yol gosteren olursa cok mutlu olurum :|[/quote]

sartli kabul yani dil sinavini gecmen durumunda kabul edilecektir seklinde kabul turu var ama bunu her universite vermiyo. bununla ilgili forumda bilgiler var. ben hangi universiteler bilmiyorum. ordan sartli kabul alip turkiyede A1 ya da A2 seviyesine kadar kurs aldiktan sonra gerisini almanyada tamamlicam ve ardindan universiteye gidicem diye basvuru yapabilirsin. dil kursunu gecip gerekli sertifikayi aldiktan sonra diger okula basvuru yapip okul degistirme hakkin var. ama bu kisimda yabancilar subesi ne kadar zorluk cikariyo bilmiyorum.