Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Iki Master, Iki Uni

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
derbederyk

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen derbederyk » Pzr Oca 22, 2012 5:05 pm

Merhaba Arkdaslar bir sorum olacak
Almanyada ayni anda iki ayri universite de Master okunabilir mi?
Yani iki universiteye kaydolup ikisindede master yapmak..

an_gelir

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen an_gelir » Sal Oca 24, 2012 3:59 pm

kardes sende gormeden hayal kurmaya basliyorsun.almanya gibi agir bir egitim olan ulkede master yapacaksin ki lisans orada cok cok zor olduguna gore yksek lisansi 2 ye carpmak lazim.2 kat daha zor master yapacaksin hemde 2 universitede master yapcaksin.sen kendinde bu kapasite olduguna inaniyormusun?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Oca 25, 2012 1:53 pm

an_gelir biraz daha seviyeli kelimeler secersen seviniriz.Yanlis anlasilabilir bu yorumun, veya biraz fazla agresif gibi ?

Iki ayri okulda master yapamiyorsun malesef.Turkiye\'de oldugu gibi birden fazla universiteye kayitli olmak yasak Almanya\'da da.
Ayni universite de ciftanadalda master yapabilir misin , bunun cevabini malesef bilmiyorum.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ElektroMaschine

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen ElektroMaschine » Çrş Oca 25, 2012 2:08 pm

2 ayri universitede master yapmak icin isci oturumun olmasi gerekir diye biliyorum.Isci oturumun varsa okurken istedigin zaman bolumde degistirebiliyorsun.ogrenci oturumun varsa bir kac somestriden sonra degistiremiyorsun.
Tabi Alman vatandasiysan hicbir sorunun yok.Bir tanidigim hem Leibniz Uni.de Makine Muh.okuyo hem de Biefeld Uni.de Endustri Muh.okuyo bu sene bitirecek 2\'sinide.
Ayni universite de ciftanadal master okulunda boyle bir uygulama varsa olur tabi.
Asagidaki linkten faydalanabilirsin detayli olarak.Bu sitede fikir edinebilecegin,cevaplarini alabilecegin hersey var.
Lutfen biraz sakin olalim.Yoneticim olayi idare etmis zaten. ;)
http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... rowstart=0
Beni Hayallerimin Bittigi Yere Gomun !!!

an_gelir

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen an_gelir » Çrş Oca 25, 2012 7:53 pm

FuNdeRSchatteN

kardes biraz hakliisn evet dogru.ama size bir soru sorcam.almanyada universite okuyorsunuz,kac senedir almanyada okuyorsunuz ve kac senede lisans egitimini bitireceginizi dusunuyorsunuz.bu arkadasin sorusuna siz olsaniz nasil cevap verirsiniz?

Ogun

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Oca 25, 2012 7:59 pm

an_gelir, cevap vermis ya zaten daha nasil bi cevap versin. Illa tersleyincemi cevap vermis sayiliyor :)
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

bjk_oguz

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Oca 26, 2012 1:46 am

@an_gelir sanirim derbederyk arkadas almanya da okuyor zaten kendisi kredi konusunda konsolosluk hakkinda surekli bilgiler veriyor :)

muhammet

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen muhammet » Pzt Oca 30, 2012 1:24 am

...Bende konuyu biraz arastirdim...Farkli rivayetler var...
1.si : Ayni anda 2 farkli okula kaydin olamaz rivayeti bununla bir forumda karsilastim...( Bide yeni okula kayit olunca ogrenci isleri eski okuldan cikis belgesi falan isteyebiliyor...exmatriculation ...)
2.rivayet ise : Bir avukata sordum...O da cok kisa bir kitap karistirdiktan sonra sunu dedi : 2. bir universiteye kayit olmanda hicbir yasal engel yok...
3. rivayet ise : Hem orgun egitimde ayni zaman Fern-Studium
( Acik ogretim ) olasiligi...Uni-Hageni arkadasim telefonla arayip su an Orgun egitimde kayitli oldugunu soyledi...Ayni zamanda Acik ogretimede kayit durumunu sordu...Karsi taraf icin sorun olmayacagini kayit yaptirabilcegini soyledi...Bu konuyu ben Universitede bir yetkiliye sordum...O bana once 2.Universiteye kayidinin mumkun olmadigini ( Sebep olarakta ders devami falan der gibi oldu...Bende ama Fern Studimda devam olayinin olmadigi hatirlattim...Sonra yetkili neden olmasin deyip...Baska birine daha sormami tavsiye etti...

Yani bende henuz net bir cevap bulabilmis degilim...

Belki daha once paylasilmistir ama sunuda belitmemde fayda var...Benim arastirdigim kadari ile Fern-Studium kaydi ile oturum alinamiyor...Ve Fern-Studium kabul icin Dsh1 veya TestDaf 3\'er isteniyor... ( Tabi bu alt limit :) )

derbederyk

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen derbederyk » Pzt Oca 30, 2012 1:38 am

Muhammet, arastirman guzel olmus, 2. rivayet aslinda tam benlik bana uyuyor. Ben elektrotechnik master in yaninda baska bir unide automotive master i yapmak istiyorum. Fernstudium baska bir sey. Zaten Tr de Bachelor yaparken isletme Acikogretime de kayitliydim. Fernstudium da zaten sorun olmaz onu Tr den biliyorum. Orgun egitim onemli olan. Simdi diger master programina basvurcam. Bakalim kabul edecekler mi, gelisme olursa yazarim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 31, 2012 3:39 pm

Almanya\'da uni degistirirken Exmatrikulation isterler yani eski okul kaydinin silindigine dair belge.Bunu istemelerinin bir sebebi olmali , eger o sebeb 2. uni kaydini onlemek icin degilse , ya ne icin ?
Bu sorudan yola cikarsan ayni anda 2 farkli unide lisans egitim almak sanirim olanaksiz.

Ama umarim yaniliyorumdur.. :)

memo

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen memo » Pzt Mar 05, 2012 1:46 am

Kotu oldu bu simdi yarin Uni Hamburga immatrikulation icin gidecegim ve bakalim benim hala uni essen de kayidim var yarin hersey belli olur :(

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 06, 2012 4:27 pm

Pekala , bol sans haberdar edersin bizi gene.

muhammet

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen muhammet » Cmt Nis 14, 2012 10:55 am

Arkadaslar konu hakkinda bir gelisme varmi ? Tecrube eden oldu mu acaba ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Iki Master, Iki Uni

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 14, 2012 12:49 pm

2. kayit yapacagin universitenin kurallarina gore degisir. Bazi universitelerde sorun cikmiyor ama %90 inda yasak. Ozellikle okuyacak oldugun bolum NC ile aliyorsa ve sen her ikisindse de kayitliysan ve universitenin kurallarinda ikinci universite olarak kayit kapaliysa, her ikisininde de kaydin silinir ve bir daha o bolumleri DE de okuyamazsin