Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Nis 13, 2012 11:18 am

Ctuezuen, 3 defa red yedin. Yanlis hatirlamiyorsam ilk ikisi hazirliksiz bir sekilde basvuru yapman ve acemice davranman. Bunlari unutalim diyecegim ama 3. kez red yemende acemilikten baska birsey degil. Ankara gibi bir yerde neden dil kursu vizesi almaya calisirsiniz?

Egitim vizesi basvurusundan sonra dil kursu vizesi basvurusu profiline verdigin en buyuk zararlardan biridir.

Bunlar sadece yaptigin hatalardan bir kaci. Surekli takip ediyorum ne yazdigini ve hata uzerine hata yapiyor olman beni cidden uzdu.

Ilk sorun daha MYO dan mezun olmamis iken neden egitim vizesi basvurusu yaptin? Diplomani almadan Almanya da egitim gorebilecegin profil kartinin sartlarini tamamlamis olmuyorsun ve bu profil kartlari Ankara Kons. icin cok onemli.

A2 sertifikan var ise kursa devam et cunku daha uzun bir sure beklemen gerekicek. Haziran da okulunu bitir diplomani al ve universite kabulunu yenile. Hatta sana onerim kimsenin gitmedigi sehirlerden kabul ve kurs kaydi al bu sana puan kazandiracak emin ol.

Artik vizeye basvurmasan iyi edersin cunku red vermeleri sandigin kadar zor birsey degil ki bunu kendinde gordun.

Diplomani aldiktan sonra sil bastan herseyini yapman gerekicek uzaktan zor gorunebilir ama degil sabrinin karsiligini alirsin hic merak etme.

auf jeden Regen folgt auch Sonnenshein (Deutsche Sprichwort)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Cum Nis 13, 2012 12:09 pm

mirage oncelikle cok tesekkurler yanitlariniz icin.

ilk ikisinde hazirliksiz deil 1.sinde hazirliksiz basvurmustum bloke hesap tam tamamlamamistim.2.ve 3. de bloke hesap mevcuttu.
3.vizeye dil amacli basvurdum cunku yakinim Almanyada gorusmus ilgili dil kurslari ve bazi universitelerle bu sekilde olabilecegini soylemisler o yuzden dil amacli basvurdum. ama sonuc yine red oldu.
bu arada Meslek yuksek okul mezunuyum ayni zamanda lisans 4 yillik mezun olabilecek durumdayim tek ders kaldi haziran sonu diplomami almis olacagim ins.
a2 kurs icin bu redlerde sonra acikcasi kursa devam istegim kalmadi.hic kimsenin gitmedigi sehirler haklisiniz sanirim iyi arastirmam lazim.

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Cum Nis 13, 2012 12:44 pm

Merhaba arkadaslar artik bende bekleyenler kervanina katildim :)
11.04.2012 carsamba gunu istanbuldan dil kursu(Berlin)+universite(Hannover) egitimi icin vize gorusmesine girdim. giriste evraklarimi duzenleyen kisiye verip ups isini hallettim. kisa bir sure sonra 1 numarali gisede siram geldi.
Garantor belgesiyle basvuru yaptim. herhangi bir seviyede Almanca bilgimde yok.
45-50 yaslari arasinda hafif kir sakalli iyi bir beyefendiydi oradaki memur.
evraklarimi inceledi ve bilgisayara birseyler girdi 15 dk kadar. Askerlik tecil, sabika kaydi. bunlar haric diger belgeleri aldi. motivasyon mektubumuda aldi. Almanca seviyemi sordu yok sanirim dedi evet dedim. bide dil kursu boyunca nerede kalacagimi sordu Berlindeki dayimda kalacagim icin, hem oraya uyum saglamak icin dil kursu dayimda kalacagimi soyleyip oranin adresini verdim. Baskada bir soru sormadi ben belgelerini yollayacagim dedi. bende dil kursum mayisin 6 sinda basliyor dedim ne zaman sonuclanabilir tahminen. oda ben birsey soyleyemem oradaki yabancilar subesine bagli. Berlin kalabalik bir sehir dedi. Baska soru sormadi. Kisacasi bana gore olumlu bir gorusmeydi... Hepimiz icin hayirlisi olsun...

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Nis 13, 2012 12:48 pm

Hayirli olsun..

Bahsettigin adam elden vizeyi vermisti bana , iyi birisi diye dusunuyorum bende. Ayrica evraklarini gonderecegiz demesi , ilk asama olan konsoloslugu basariyla gectigini gosterir, gerisi yabancilar polisinde bitecek birsey. egitim gecmisini bilmiyorum ama cok sikinti yoksa , 1 ay a kadar vizeni alacagini umuyorum.

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Cum Nis 13, 2012 12:52 pm

[quote]MiTRaLYoZ tarafindan yazilan metin:

Hayirli olsun..

Bahsettigin adam elden vizeyi vermisti bana , iyi birisi diye dusunuyorum bende. Ayrica evraklarini gonderecegiz demesi , ilk asama olan konsoloslugu basariyla gectigini gosterir, gerisi yabancilar polisinde bitecek birsey. egitim gecmisini bilmiyorum ama cok sikinti yoksa , 1 ay a kadar vizeni alacagini umuyorum.[/quote]

egitim gecmisimde herhangi bir sikinti yok yani standart bir ogrenci profili. Biz hayal ettik elimizden geleni yaptik ne diyelim geriye bir tek beklemek kaliyor...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Nis 13, 2012 3:11 pm

Gecmis olsun bence de olumlu bir gorusme 1 aya kalmaz gelir vizen;)

erol62

Mesaj gönderen erol62 » Cum Nis 13, 2012 3:36 pm

Arkadaslar daha once ankarada wizeye girmistim fakat araci firma bana 3 aylik dil egitim icin turist vizesi basvurusunda bulunmustu icerde sira fisini aldigimda fark etmistim soyledim fakat dikkate alinmadi ve gorusmede red aldim. 2.basvurumda ise yine inandirici bulunmamistim bundan dolayi sonra ikametgahimi izmir e aldim we suan dil kursuna gidiyorum pazartesi gunu sinawim war a1 sertifikasini aldigimda bloke hesap acip basvurucam Sizlere sorum IZMIR konsoloslugu nasil_? ve bu sekilde basvurdugumda eskiye nazaren sansim daha fazlamidir? daha onceki basvurum nisan 2011 di.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Nis 13, 2012 3:38 pm

Ankara ve Izmir en zorlu yerlerden biri.Sen yinede en iyi sekilde bilincli hazirlanmaya bak sitemizi bol bol arastir o seviyeye gelirsin zaten.

erol62

Mesaj gönderen erol62 » Cum Nis 13, 2012 3:42 pm

anladim cok sagolasin. yine sorum olursa danisirim sizlere.

erol62

Mesaj gönderen erol62 » Cum Nis 13, 2012 3:47 pm

peki dawetyeyle tekrar baswursam red alma durumum ihtimali nekadardir sizce? ve dawetye gonderecek kisi nin gelir duzeyi nekadar olmalidir? ha birde ablamda orda yasiyor fakat geliri fazla olmamasindan kaynakli yurda baswuru yapicam fomalite icabi yani ilk ay yurt kaydim olucaktir ama orda daimi kalmiycam bunu yani orda ailemde birilerinin oldugunu sizce soylemelimiyim konsoloslukta soruldugunda?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Nis 13, 2012 3:50 pm

Davetiye degil garantor belgesi olmasi lazim.Kisi yabancilar polisine gidip ogrenebilir olup olamayacagini alindiktan sonra 6 ay gecerli olmali.Sana soracaklardir zaten muhtemelen bence yalan soyleme dogruyu soyle.

erol62

Mesaj gönderen erol62 » Cum Nis 13, 2012 3:58 pm

dogru soyluyorsun zaten yalana tesebbus ettigimizde durumu rahatlikla cakiyorlar :) izmir dende red alirsam sirada sanirim istanbul yer alicak. izmir konsolosluguda kasiyormus sanirim. ama eksiksiz basvurmamdan sonra red alirsam yne hukuki yollarlada hakkimi alabilirim diyimi?

Semih

Mesaj gönderen Semih » Cum Nis 13, 2012 4:03 pm

Arkadaslar bugun 32 gundur bekledigim dil vizem geldi buradan edindigim bilgiler bana cok sey ogretti o yuzden herkese bilgilerinden ve fikirlerinden dolayi tesekkur ederim sunu sormak istiyorum Dil vizesi "D" tipimi oluyor vizem de "D" yaziyor da vize bekleyen herkese bol sabir diliyorum :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Nis 13, 2012 4:15 pm

[quote]Semih tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bugun 32 gundur bekledigim dil vizem geldi buradan edindigim bilgiler bana cok sey ogretti o yuzden herkese bilgilerinden ve fikirlerinden dolayi tesekkur ederim sunu sormak istiyorum Dil vizesi "D" tipimi oluyor vizem de "D" yaziyor da vize bekleyen herkese bol sabir diliyorum :)[/quote]
Hayirli olsun bir sorun yok :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Semih

Mesaj gönderen Semih » Cum Nis 13, 2012 4:17 pm

mehmetcobanlar, saolasin hocam simdi tam anlamiyla rahatladim :)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Nis 13, 2012 9:38 pm

[quote]erol62 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar daha once ankarada wizeye girmistim fakat araci firma bana 3 aylik dil egitim icin turist vizesi basvurusunda bulunmustu icerde sira fisini aldigimda fark etmistim soyledim fakat dikkate alinmadi ve gorusmede red aldim. 2.basvurumda ise yine inandirici bulunmamistim bundan dolayi sonra ikametgahimi izmir e aldim we suan dil kursuna gidiyorum pazartesi gunu sinawim war a1 sertifikasini aldigimda bloke hesap acip basvurucam Sizlere sorum IZMIR konsoloslugu nasil_? ve bu sekilde basvurdugumda eskiye nazaren sansim daha fazlamidir? daha onceki basvurum nisan 2011 di.[/quote]

Ah dostum keske Istanbulda alsaydin ikametgahini Turkiyede en olumlu cevablarin verildigi yer orasidir..Ilaki orada yasamana gerek yok bir tanidik ile giderdin nufus mudurlugune 6 ay bekleditken sonra basvururudn..Izmirden yanan cok bende yandim...Ozel olarak Izmir konsoslugunu sikayet etmeliyiz..telefonlara bile cok ters cevab veriyolar...
So geht nicht !

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Cum Nis 13, 2012 9:47 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Hayirlisi adas yarin da gelmezse ben artik tahmin yapmayacagim tutumuyor:)[/quote]

Olur mu adas Senin tahminlerine ihtiyaci var D.S. uyeleri, Ayrica bizim konsolosluk problemli. Insallah haftaya. :ap
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Nis 13, 2012 10:08 pm

Izmir icin gecen aralik ayinda dis isleri bakanligina sikayette bulunmustum,anlatmistim derdimi soyle boyle davraniyorlar fln..cevaplariysa su olmustu :) Murat bunu senin icin yaziyorum..

Sayin Mehmet Cobanlar,

Dilekceniz ilgili birimlerimizce incelenmistir. Vize basvurunuzun sonucuna iliskin karari belirlemek, basvuruda bulundugunuz ulkenin yetkisindedir. Bu nedenle, yaptiginiz vize basvurusunun olumsuz sonuclanmasi hususunda hukuken Bakanligimizca yapilabilecek bir islem bulunmamaktadir.

Bununla birlikte, aralarinda bizzat AB’nin projesi olan Erasmus programina dahil vizeler de olan ogrenci vizelerinde son donemlerde AB ulkeleri nezdinde sorun yasandigi tarafimizca da gozlenmektedir. Bu cercevede, Bakanligimiza iletilen vize sorunlari, ilgili ulkelerle yapilan konsolosluk gorusmelerinde muhataplarimiza iletilmekte, boylece vatandaslarimizin karsilastigi bu gibi sorunlarin bertaraf edilmesine calisilmaktadir. Mesajinizda belirttiginiz hususlar da sozkonusu ulke makamlariyla yapilacak konsolosluk gorusmeleri esnasinda gundeme getirilecektir

Ote yandan, vatandaslarimiza vize uygulayan ulkelerle tam vize muafiyeti saglanmasina iliskin gorusmelerimiz araliksiz bicimde surdurulmektedir. Bu cercevede, 2003 Ocak ayindan bugune kadar 43 ulkeyle Vize Muafiyeti Anlasmasi imzalanmistir.

Diger taraftan, kisisel olarak ilgili ulke makamlari nezdinde hukuki yollara basvurmanizin mumkun oldugunu da dikkatinize getirmek isteriz. Bu amacla uluslararasi hukuk alaninda faaliyet gosteren bir avukatlik burosuyla temasa gecmeniz, izlenecek yolun belirlenmesi acisindan yararli olabilecektir.

Bilgilerini saygilarimla rica ederim.

:)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Nis 13, 2012 10:34 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

Izmir icin gecen aralik ayinda dis isleri bakanligina sikayette bulunmustum,anlatmistim derdimi soyle boyle davraniyorlar fln..cevaplariysa su olmustu :) Murat bunu senin icin yaziyorum..

Sayin Mehmet Cobanlar,

Dilekceniz ilgili birimlerimizce incelenmistir. Vize basvurunuzun sonucuna iliskin karari belirlemek, basvuruda bulundugunuz ulkenin yetkisindedir. Bu nedenle, yaptiginiz vize basvurusunun olumsuz sonuclanmasi hususunda hukuken Bakanligimizca yapilabilecek bir islem bulunmamaktadir.

Bununla birlikte, aralarinda bizzat AB’nin projesi olan Erasmus programina dahil vizeler de olan ogrenci vizelerinde son donemlerde AB ulkeleri nezdinde sorun yasandigi tarafimizca da gozlenmektedir. Bu cercevede, Bakanligimiza iletilen vize sorunlari, ilgili ulkelerle yapilan konsolosluk gorusmelerinde muhataplarimiza iletilmekte, boylece vatandaslarimizin karsilastigi bu gibi sorunlarin bertaraf edilmesine calisilmaktadir. Mesajinizda belirttiginiz hususlar da sozkonusu ulke makamlariyla yapilacak konsolosluk gorusmeleri esnasinda gundeme getirilecektir

Ote yandan, vatandaslarimiza vize uygulayan ulkelerle tam vize muafiyeti saglanmasina iliskin gorusmelerimiz araliksiz bicimde surdurulmektedir. Bu cercevede, 2003 Ocak ayindan bugune kadar 43 ulkeyle Vize Muafiyeti Anlasmasi imzalanmistir.

Diger taraftan, kisisel olarak ilgili ulke makamlari nezdinde hukuki yollara basvurmanizin mumkun oldugunu da dikkatinize getirmek isteriz. Bu amacla uluslararasi hukuk alaninda faaliyet gosteren bir avukatlik burosuyla temasa gecmeniz, izlenecek yolun belirlenmesi acisindan yararli olabilecektir.

Bilgilerini saygilarimla rica ederim.

:)[/quote]

saoalsin hukuka basvurun diyor...Hukuk diyince de zaman demek...acaba kac ayda sonuclancank diye....ama galiba tekrar basvuru yapicam...ole gozukuyor....baska caremiz kalamdi 2.basvuruda redi durumnda bu durum dusunebilir...herkes topu alacagie yere baska yere atiyor...
So geht nicht !

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Nis 13, 2012 10:45 pm

dur bakalim itirazin sonucu gelsin,ona gore harekete gecersin :) Hukuk o bu uzun isler ayrica buyuk masraflar..deger mi dedirtiyor insana.. hmmm

Kilitli