Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da => Burs - Ogrenim Kredileri

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
itueew

Mesaj gönderen itueew » Prş Nis 12, 2012 7:54 pm

Selamlar,

Okumayi dusundugum universitenin resmi web sitesini* dolasirken gordum. Burs imkanlari varmis.

Almanya\'da mutlaka burs veren kuruluslar vardir. Hatta devletin burslari da vardir. Gereken sartlar nedir?..
Bankalardan da ogrenim kredisi** cekilebiliyor muyuz?...

Almanya\'da ogrenim gormus veya goren arkadaslarimiz ve abilerimiz bunun arastirmasini yapmistir.
Bununla ilgili bir makale yayinlansa guzel olur. :)

* http://www.uni-due.de/de/studium/foerderung.php
** Almanya\'dan kredi cekmek ne kadar mantikli sizce? Faiz orani Turkiye\'ye nazaran dusukte olsa €\'nun faizi TL cinsinde yuksek olacaktir. Bununda arastirmasini yapan birileri var mi?

itueew

Mesaj gönderen itueew » Prş Nis 12, 2012 8:14 pm

Yuksek Ogrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan bahsediyorsunuz. Sitesinde faiz orani hakkinda bir bilgi yok.

O degilde bu 250 € bana cikar ve calisirken kesilmezse forumda okuduklarima gore ilk yil haric aileme sifir zararla okurum.

Edit:

http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... ad_id=3679
Linkteki konuda lisans egitiminin 200 TL alindigi bankaya giden para vs. derken 50-60 € eline gectigi yazilmis. Yani bu krediyi almak tamamen zarar.

Bu arada yazmisim ama Almanya\'daki banklarin uluslararasi ogrencilere kredi verecegini de sanmiyorum. Aslinda bana aylik 200€-250 € bir kredi gerek.

ersad

Mesaj gönderen ersad » Pzr Haz 17, 2012 1:28 am

daad diye bi yer varmis bende oyle duydum orasi veriyormus sanirim ama bende cok arastirdim kyk gibi geridonusumlude olsa kredi almak lazim ama nereden bende bilmiyorum..

bi kac birseyler duydum 300 euro veriyorlarmis ayda 4 yilda 7200 euro yapiomusta sonradan pesin odersen parayi 3700 euro oduyormussun ama bu ne nerden alinir kime verilir inan bilmiyorum bunu bi arastir istersen eger birseyler ogrenirsende siteden esirgeme super site yapmislar (arama butonu haric)