Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Çrş Mar 28, 2012 7:45 pm

Ben 3. aya girdim arkadaslar sizin okadar surmez umarim ayin 4 unde konsolosluga cagirdilar artik versinler yani su vizeyi :)
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

orjinaltr

Mesaj gönderen orjinaltr » Çrş Mar 28, 2012 8:09 pm

[quote]ERDAL tarafindan yazilan metin:

Ben 3. aya girdim arkadaslar sizin okadar surmez umarim ayin 4 unde konsolosluga cagirdilar artik versinler yani su vizeyi :)[/quote]

Ustad yazilan tum yorumlari okudum nerdeyse...Sende biraz sanssizlikta gordum gibi ama hayirlisi diyelim..Umarim 4 nisan aksami iyi haberlerini okuruz buradan :) ...

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Çrş Mar 28, 2012 8:40 pm

[quote]orjinaltr tarafindan yazilan metin:

[quote]ERDAL tarafindan yazilan metin:

Ben 3. aya girdim arkadaslar sizin okadar surmez umarim ayin 4 unde konsolosluga cagirdilar artik versinler yani su vizeyi :)[/quote]

Ustad yazilan tum yorumlari okudum nerdeyse...Sende biraz sanssizlikta gordum gibi ama hayirlisi diyelim..Umarim 4 nisan aksami iyi haberlerini okuruz buradan :) ...[/quote]

Insallah kardes bakalim hayirlisi. daha oncede yazmistim okumussundur benim garantor sorun cikardi yaklasik 2 ay onun yuzunden uzadi yabancilar dairesine lafim yok onlar benim lehime calistilar :) Son soz Istanbul Alman Konsoloslugunun gidip gorucez bir sorun cikarmazlarsa aliriz vizeyi bellide olmaz onlarin isi :) sen ve bekleyen arkadaslarda en yakin zamanda hayirlisiyla alirsiniz vizelerinizi insallah.
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

meatalay

Mesaj gönderen meatalay » Prş Mar 29, 2012 12:09 am

Bende red alanlar listesinde olarak itiraz dilekcemi verdim ve hergun heryeri arastirmaya devam ediyorum... Bu arada bir Gothe Inst.\'yle baglantili danisman sirketi tarzi bir yerle gorustum basvuruda bulundugum butun evraklarla gittim eksik hicbirseyin olmadigini soyledi. Olumsuz tek birsey garantorun olabilir dedi. Bende yazdigim itiraz mektubunda herseyi belirttim bakalim ne sekilde cevap alacagim...

Bu arada Almanca calismalarim butun hizla devam ediyor...

orjinaltr

Mesaj gönderen orjinaltr » Prş Mar 29, 2012 12:50 am

@ meatalay kardes gecmis olsun.Insallah en yakin zamanda olumlu cevap haberlerini buradan okuruz...

Schrodinger

Mesaj gönderen Schrodinger » Prş Mar 29, 2012 12:42 pm

Cok sukur benim vize de dun geldi. 9 Martta basvurmustum fakat diplomam yetismemisti. 15 Martta aradim diplomami aldim getireyim mi diye, belgeleriniz Almanya\'da dediler. 19 Martta diplomami konsolosluga goturdum. 26 Martta telefon actilar ve gidip, okula kayit yaptirmamam veya yarida birakmam durumunda geri donecegimi, kis doneminin sonuna kadar B1\'den B2\'ye cikamazsam (bu kabul mektubunda da bulunan bir sartti) geri donecegimi belirten bir yazi imzaladim.

Vize bekleyenlere sabir diliyorum, umarim herkes vizesine kavusur.

orjinaltr

Mesaj gönderen orjinaltr » Prş Mar 29, 2012 1:15 pm

[quote]Schrodinger tarafindan yazilan metin:

Cok sukur benim vize de dun geldi. 9 Martta basvurmustum fakat diplomam yetismemisti. 15 Martta aradim diplomami aldim getireyim mi diye, belgeleriniz Almanya\'da dediler. 19 Martta diplomami konsolosluga goturdum. 26 Martta telefon actilar ve gidip, okula kayit yaptirmamam veya yarida birakmam durumunda geri donecegimi, kis doneminin sonuna kadar B1\'den B2\'ye cikamazsam (bu kabul mektubunda da bulunan bir sartti) geri donecegimi belirten bir yazi imzaladim.

Vize bekleyenlere sabir diliyorum, umarim herkes vizesine kavusur.[/quote]

Kardesim hayirli olsun.Gozun aydin.. :)

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Prş Mar 29, 2012 1:29 pm

[quote]Schrodinger tarafindan yazilan metin:

Vize bekleyenlere sabir diliyorum, umarim herkes vizesine kavusur.[/quote]

Hayirli olsun.Acaba hangi konsolosluktan basvurunu yaptin.Istanbul mu?

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Prş Mar 29, 2012 1:48 pm

Hayirli olsun vizeniz..
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Mar 29, 2012 2:19 pm

vizen hayirli olsun ama gorusmeni forma yazarsan basvuracak arkadaslara tecrube olur.
Iyi gunler

Schrodinger

Mesaj gönderen Schrodinger » Prş Mar 29, 2012 2:59 pm

Tesekkur ederim arkadaslar, evet basvurumu Istanbul\'dan yapmistim, ortadaki gisedeki kadin memurlaydi mulakat. Gorusmede soguk davrandi ve lisans diplomam hazir olmadigi icin de bayagi sikistirdi. Isin kotusu bizim okul cikis belgesi de vermiyor. Dekandan imzali bir kagit vardi mezun olduguma dair onu verdim.

Gidecegim master programi ingilizce /almanca karisik oldugundan ielts ve zertifikat deutsch B1 yetiyordu. Bu belgeleri verdigim icin ve kesin kabul mektubum de hazir oldugu icin cok problem olmadi sanirim. Ayrica 6 ay da erasmus icin almanyada bulunmustum yani eski oturma iznim de vardi.

Akraban var mi, red alirsan ne yaparsin gibi sorular kesinlikle sormadi. Master\'a gidiyorsun di mi dedi, egitim dilini falan sordu. Dogru duzgun muhabbet etmedik yani, uzun sessizlikler oldu :)

Bloke hesabi is bankasindan actirmistim zaman kisitli oldugundan, bir problem olmadi. Vizeyi 2 nisandan itibaren istemistim, bu kadar erken vermeyiz dedi ben de en gec 10 nisan olsun o zaman dedim. 2 Nisan multi vermisler, bu konuda pasaportun renginin yesil olmasinin da avantaji vardir mutlaka.
:)

Bir de son olarak, buradaki tecrubelerden almanca cv ve motivasyon mektubu hazirlamanin iyi olacagini dusunmustum. Kendim yazdigim icin hosuna gitti ve onlari da aldi.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Mar 29, 2012 3:19 pm

Schrodinger vizen hayirli olsun. Egitim hayatinda basarilar:)

Vize bekleyen arkadaslarda umarim yakinda vizelerini alirlar bol sabirlar:)
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Prş Mar 29, 2012 9:00 pm

Oncelikle vizen hayirli olsun kardesim darisi bekliyenlerin basina :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Mar 30, 2012 1:20 am

Schrodinger vizen hayirli olsun.Darisi diger arkadaslarin basina :)

Schrodinger

Mesaj gönderen Schrodinger » Cum Mar 30, 2012 10:56 am

Hepiniz sagolun arkadaslar, umarim herkes kisa zaman icinde vizesini alir.

orjinaltr

Mesaj gönderen orjinaltr » Cum Mar 30, 2012 4:39 pm

Bugun itibariyle 38. gunumude doldurmus bulunmaktayim.Ankara\'yi aradim fakat cuma gunleri 2 ye kadar aciklarmis.Pazartesi gunu tekrar arayacagim.Ankara\'dan basvurup arama yapan arkadaslar var miydi ?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Mar 30, 2012 4:44 pm

Ankara\'ya ulasmanin yolu yoktu en son bildigimiz kadari ile :)

orjinaltr

Mesaj gönderen orjinaltr » Cum Mar 30, 2012 4:55 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

Ankara\'ya ulasmanin yolu yoktu en son bildigimiz kadari ile :)[/quote]

Ben 28. gunumde aramistim :) Sans eseri biri ile konustum.Isim soyisim verdikten sonra.Senin daha epey beklemen lazim demisti.Mesela ne kadar dedigimde, ortalama 4-6 hafta arasi cevabini almistim.Pazartesi gunu bu ortalama surenin sonuna gelmis olacagim. :) Bakalim insallah sevindirici bir haber soylerlerde bizde rahat ederiz :) Polonya vizesi almistim.Evraklarimi kendim bile goturmedim arkadasim verdi.4 gun sonra vizem cikmisti :(

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Mar 30, 2012 6:15 pm

Ankara genelde zorluk cikariyor hep, bir arkadasim 3 ay beklemisti vizesi icin.Sacma olsa da basvuru yaptiktan sonra surekli kosturmak gerekiyor vizenin cikip cikmadigini ogrenmek veya evraklarin ne durumda oldugu bilmek icin.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Mar 30, 2012 10:29 pm

3.sinif dunya ulkesi olmak bu olsa gerek, evrak verirsin,
konsoloslukta kaybolur,sorursun azar isitirsin,bir gun soylenen ertesi gun inkar edilir,vize icin 3-4 ay arastirma ,vize basvurusu sonrasi bazen 3-4 ay beklersin,ustune pisikolojik durum,bloke hesap acilmasinda gecen sure 40 gun(deutsche bank hatasindan benim ki o kadar surdu),vize basvuru 1 saat( aralik 2011) red ayni gun. itiraz basvurusu ocak ayinda, dahada bekliyoruz,bizi bu hallere dusurenler utansin nerde osmanli ,nerde simdiki turkiye

Kilitli