Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

BURS, OÐRENIM VE KATKI KREDISI BASVURU SONUCLARI 1

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
alp22

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Oca 25, 2012 5:56 am

:)bilgilendirici ama komik bi paylasim olmus.yazik ya,bari konsolosa adam akilli memur alimi yapsalar.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Oca 25, 2012 9:42 am

dil kursu ogrenimi boyunca bizler kredi alabiliyormuyuz ya hmmm
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Çrş Oca 25, 2012 11:21 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Kredi alan arkadaslar , oncelikle tebrikler.Geri odeme kosullari ve kredinin suresi hakkinda daha bilgi verirlerse cok sevinirim.
Her donem ogrenci belgesi gonderilmeli mi ?[/quote]

Her sene ogrenci belgesi goturme durumu yok diye biliyorum.Ben Turkiyedeki universitemi gostererek basvurmustum bana 5yil boyunca vericekleri para icin 15bintl lik senet imzalattilar bu faizle vs. ile okul bitiminde yaklasik 25bintl olucak ki birde yurtdisi icin ogrenim kredisini yuksek veriyorlarsa dahada fazla borc demek.Universiteyi bitirdikten sonra bu kadar borcumun olmasini istemem.Ben tavsiye etmiyorum ogrenim kredisini 280tl vericekler ayda oraya buraya gidicek para ac kalirim uni. bitiminde 25bintl borcum olmaz

otekin

Mesaj gönderen otekin » Çrş Oca 25, 2012 4:47 pm

[quote]OZGURR601 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba, banada kredi cikmisti senetlerimi munster konsoloslugunda yaptirmayi basardim ve turkiyeye gonderdim hala bunu basaramamis arkadaslara yol gostermek istermek isterim.

1:munster konsoloslugunda islemlerinizi hafta icleri sabah 8:30 dan oglen 12:30 kadar yaptirabilirsiniz aramaniza yada sira almaniza gerek yok cunku aradiginizda sizinde bildigi gibi buyuk bir ihtimalle yapamiyoruz, bilmiyoru,z daha olmaz, ilgili yok,bunu biz yapmiyoruz gibi sozlerle karsilasacaksiniz.Iceri girdikten sonra danismadan noter icin sira alin o bolumde cok sira olmayacaktir buyuk ihtimalle. Zaten isinizi yaptirmaniz gereken bolum orasi.
2: 2 tane noter islerini yapan memur var orda biri yaslicana ikincisi dobilik sisman bir schwein nereden taniyorum ikisinide derseniz ikisinede ne yapmasi gerektigini ben gosterdim orda.Eger yaslicana olana yaptirmayi basarirsaniz pek sorun yasamassiniz,o ne yapmasi gerektigini biliyo ve ortalaminin ustunde akilli bir memur ama diger donbilik tam bir yontulmamis ayi arkadaslar.adam bilgisayarda windowsu acamiyo birakin bir noterde memurluk yapmayi tuvalette paspaslik yapacak yetenek yok adamda adam maus\'u ters yuruttu iki saatte bir cikti almayi basardi,yok boyle bisey aklima geldikce guluyorum. Eger bilgisayari acamassa soyleyin donbiliye ona ait konsolosluk guvenlik kodu var onu girmesi gerekiyo,ondan sonra kyk nin sitesinda konsolosluklar Icin hazirlanmis formlar var bunu acicak orda ve yine kodunu girecek hangi kredi tipini istiyorsaniz ona gore hazirlanmis dilekceler var sizin isteginize gore onu secmesi gerekiyo.Ciktilarini alip sizin adiniza kucuk bir dilekce yazmasi gerekiyor. sayfalari kosesinden kivirip muhurlemesi gerekiyor . Sabirli olun arkadaslar bunu yapmasi yaklasik 1 saat falan suruyor.
3:Ciktilari aldiktan sonra bir ust kata cikin vezneye 15 euro islem parasi odeyin
4;:hemen bir bitisikte konsolos muhur vuruyor bunu yaptirdiktan sonra belgelerinizi turkiyeye gonderebilirsiniz.
5:Haa unutmadan donbilik bana ne isiniz var burda niye bu kredileri aliyosunuzda bizi ugrastiriyonuz (her seyi ben yaptim) gibi laflar soyledi ,bu para icin bunlara degermi gidin calisin gibi laflar.Bende donbiliyi konsolosluga sikayet ettim.Eger sizede bu terbiyesizligi yaparsa lutfen sizde konsolosa sikayet edin. Sizler uc bes kurusla bu ulkenin gelecegini kurmaya calisan elmaslarsiniz gorebilene:))) kolay gelsin:)[/quote]

Benim turkiyedeki kefil islemleri bugun tamamlandi.. burdaki 15 euro disinda noter 91 tl istemis (iki notere sormuslar ikisi de ayni parayi istemis)..

bilginize!

ben pisman oldum walla gunler ugras dur ustune bu kadar daha para harca.. ne zaman parayi alacagimiz bile belli degil :( ins sonradan sorun cikarmazlar.. sahi aranizda parayi nasil alacagimizi bilen var mi?? bizim iilla ziraat bankasi bulmamiz mi gerekiyor?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Oca 25, 2012 5:18 pm

Ziraat dan hesabin varsa Almanya\'da herhangi bir atmden cekebilirsin para.
Ziraat Bank aramaniza gerek yok.Ve sanirim 8-10 Euro arasinda bir tutar kesiliyor.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

derbederyk

Mesaj gönderen derbederyk » Çrş Oca 25, 2012 9:45 pm

@Ozgurr: Arkadasim oncelikle tebrikler islemleri yapmissin. Ama dedigin gibi bizim basaramamamizdan kaynaklanan bir sorun degil. Ben Essen konsoloslugunda o kadar ugrastim anlattim adamlar emir gelmesini bekliyoruz diye direttiler. Daha dogrusu bi tane kadin konsolos muavini diretti. Memur diyoki bize sifre geldi , kadin diyoki bize birisinin aciklamasi lazim. Kadin da burnunun dikine giden biri cikti ve sef olunca islem yaptirmadi. Ben de sikayet ettim Berlin Konsolosluguna bu gun beni aradilar islemleri yaptirabilirsin gelin sizi bekliyoruz diye. Benim sikayet cok zoruna gitmis , uyari almis galiba. Iki sayfalik sikayet yazilir mi falan filan diyo. Bana hakszlk ettgini filan dedi. Sonra ben aciklama yapmadan telefonu kapatti suratima. Bende bi daha bi sikayet gonderdim Berline bu sefer de mail attilar hemen. Islemlerini gelin yapcaz diye.

Bakalim yarin ya da Cuma gidecegim kadinla kozlarimizi yuzyuze paylascaz bu sefer:)

Essen etrafindakiler konsolosluga gidebilir yani :) Sizi sikayet edenin selami var deyin yeter :DDDDD

Buarada islem saatleri: 8:30-11:30

Hade Kolay gele.

derbederyk

Mesaj gönderen derbederyk » Çrş Oca 25, 2012 10:10 pm

buarada senetlere imza atanlar bachelor ve master ise
ne kadar a ve ne kadar sureye imza attiklarini soyleyebilir mi ?

derbederyk

Mesaj gönderen derbederyk » Cum Oca 27, 2012 9:04 pm

En sonun da senetleri " ausdrucken" ettirebildik arkadaslar iki haftadan sonra.

Essen konsoloslugunda islem yaptirmak isteyenlere simdiden kolay gelsin. Ortaligi karistiran bir ogrenci varmis selami var demeyi unutmayin:)

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Cmt Oca 28, 2012 9:47 pm

Studienkolleg okuyanlarda kredi alabiliyor mu?
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Oca 28, 2012 11:30 pm

universite den kabulu varsa bence alabilir.

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Prş Mar 22, 2012 1:22 am

merhaba . burs ve kredi mesajlari ocak ayindan sonra hic gelmemis. kredi veya burs alanlar parayi yemekten mesaj yazamadi galiba:). alanlar bi aciklama yapsin bari de is yarim kalmasin. kimler aliyo ? ne kadar aliyo? dil kursundayken kredi alabilen var mi? studienkollegte iken kredi alabilen var mi? bunlarin cevaplarini da yazalimki ismiz tam olsun dimi:)
TESEKKURLER

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Mar 23, 2012 12:27 am

Okuldan onayli ogrenci belgesi talep edildigi icin dilkursu ogrencilerinin burs alabilecegini sanmiyorum ve alani da duymadim. ben istenilen tum belgeleri hallettim ve gonderdim; fakat buradaki konsolosluklarin beceriksizligi nedeni ile bir belge de eksik imza tespit edildi ve bu yuzden islemlerim uzadi.onumuzdeki ay bu zamana kadar olan bursu toplu cekecegim. miktarlari lisans ogrencisi icin aylik 200 tl civari,master ogrencisi icin de 500 tl.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 23, 2012 12:42 am

Sen ne ara basvurdun buna Merve ? Insan banada soyler. :|

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Mar 23, 2012 12:48 am

:D Tikinn siteyi takip etmelisin :P sen o aralar Turkiyedeydin sanirim,hatirlamiyorum 5_D basvuru suresi cok onceydi 5_D

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Mar 23, 2012 1:06 am

lisans icin verilen para cok az 200tl yi euroya cevirip banka masrafiyla bankamatikten cektigine degmez :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 23, 2012 1:25 am

Deger deger 60 - 70 Euro en kotu Iphone 4S sozlesmesini oder :) Bu aralar 2 yillik sozlesme aylik 35 Euro civarinda.

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Cum Mar 23, 2012 1:31 am

evet arkasalar burs kredi alanlar dokulsun bakalim. bilmeyenlere isik yakmaya devam...:)
( bu arada ben bu konuyu hic duymamistim. sitenin gozunu seveyim estikce yeni seyler cikiyor, maden gibi:)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 23, 2012 1:50 am

Kulagini cekicem Merve yarin , nasil soylemezsin yahu ! Tum suc senin! :| :( 3:D

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Mar 23, 2012 4:10 pm

:P:P:P sen bi gec kal da bugun:@

derbederyk

Mesaj gönderen derbederyk » Cum Mar 23, 2012 5:44 pm

O zamn en sansli benim. Islemleri hallettk. Iki hafta once 3 aylik pesin olarak 660 euro aldim. 20euro essen deki ziraat islem ucreti aldi. Gitmeden once Ankarad daki ziraatbankasi yenisehir subesni arayip hesap bilgilerinizi ogrenin. Essendeki yada diger yerlerdeki ziraatbanklar ozel oldugu icin tr deki hesaplari goremiyolaar. Ziraat bankasi size gelen parayi almanyadaki hesabiniz olan bir bankaya hvale ediyor ve 20 euro islem ucreti alior. 3-4 gun sonra para hesabinza geciyor. Her ay yirmi euro vermk yerine ankarahi arayip bankamatik karti isteyin ve paranizi herhangi bir bankamatikten 2-3 euro kesintiyle cekin. Simdilik bu kadar