Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
meatalay

Mesaj gönderen meatalay » Çrş Mar 21, 2012 7:12 pm

Simdi telefonuma mesaj geldi.. Kargonuz Alman konsolosluguna gelmistir. Adresinize teslimat tarihi 22.03.2012 diye. inanilmaz bir heyecan sardi bakalim ne cevap alacagim...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 21, 2012 7:56 pm

Acaba 16 gun de almanya ya gidip gelebilir mi ?Umarim olumlu bir cevaptir.

meatalay

Mesaj gönderen meatalay » Çrş Mar 21, 2012 8:00 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Acaba 16 gun de almanya ya gidip gelebilir mi ?Umarim olumlu bir cevaptir.[/quote]

Dusunuyorum dusunmekten de yarina kadar kafayi yemem insallah...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 21, 2012 8:08 pm

Artik yapacak bir sey yok dusunmemeye calis diyecem ama imkansiz oldugunu biliyorum;)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Mar 21, 2012 9:19 pm

[quote]Borumu tarafindan yazilan metin:

Ariyorum sitede denilen saatlerde adamlar cevap vermiyor.Bazende hat mesgul oluyor.Konsolosluga gitsem bilgi verirler mi acaba[/quote]
sanirim izmirden basvurdun sende..evet bence git derim eger ki uzak degilsen..cunku telefonla her aradigimda basindan def edercesine konustular bende her seferinde konsolosluga gidiyordum ve cok daha saglam bilgiler edinebildim.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

erdinc

Mesaj gönderen erdinc » Çrş Mar 21, 2012 11:29 pm

oncellikle bende 1 aydir takip ediyorum ama bi turlu uye olmamadim ben duisburg essen unv sarti olarak kabul aldim 15 gunumde vizem geldi meatalay icin rahat olsun eger msj cevap gelirse bi kac soru sormak istiyorum

erdinc

Mesaj gönderen erdinc » Çrş Mar 21, 2012 11:30 pm

benimde kursum mayista baslio ama dislerde sikinti oldugundan dolayi hala istanbuldayim bitirip bitirmez gdicem B)

meatalay

Mesaj gönderen meatalay » Çrş Mar 21, 2012 11:47 pm

[quote]erdinc tarafindan yazilan metin:

oncellikle bende 1 aydir takip ediyorum ama bi turlu uye olmamadim ben duisburg essen unv sarti olarak kabul aldim 15 gunumde vizem geldi meatalay icin rahat olsun eger msj cevap gelirse bi kac soru sormak istiyorum[/quote]

Erdinc hosgeldin kardesim.. Aksamdan beri ne psikolojideydim anlatamam.. Bi ara uyusam mi dedim ama iyiki uyumamisim.. O sikintiyla uyusaydim kabus gorerek uyanirdim heralde.. Icimi nasil rahatlattin bilemezsin Allah razi olsun...
Sorunu bana mi sormak istiyosun anlamadim? Banaysa sewe sewe cevaplarim buyur kardesim...

erdinc

Mesaj gönderen erdinc » Prş Mar 22, 2012 12:13 am

ya adminler bilio bu dil kurslariyla ilgili bende senin gibidi ama tam 15 gun sonra msj 16 gun vizem geldi benimki dusseldorf subesi seninki nereye gitmisti

meatalay

Mesaj gönderen meatalay » Prş Mar 22, 2012 12:15 am

ya adminler bilio bu dil kurslariyla ilgili bende senin gibidi ama tam 15 gun sonra msj 16 gun vizem geldi benimki dusseldorf subesi seninki nereye gitmisti[/quote]

Bielefeld\'e gitti benimki. Vize olayi ayni benimki gibi olmus hadi hayirlisi bakalim...
Sen sorunu acik bir sekilde sor biz bildiklerimizle yardimci oluruz sana..

erdinc

Mesaj gönderen erdinc » Prş Mar 22, 2012 12:21 am

ya kardes ben duisburg unv aldim ama dusseldorf dil kursuna reinhland bu sitenin sponsor olan kursu ama admnlern biri duisburg en iyisi dedi ben imdi senin vize olai gibiyim napsam acaba duisburg takinemi gitsem bide yurdada basvuru yaptisar cikarsa daha ii olur offf sikinti buyuk ban yardim edin bide sen hangi konsaoliktan basvuru yaptin hangi bolumu okucaksin

meatalay

Mesaj gönderen meatalay » Prş Mar 22, 2012 12:46 am

ya kardes ben duisburg unv aldim ama dusseldorf dil kursuna reinhland bu sitenin sponsor olan kursu ama admnlern biri duisburg en iyisi dedi ben imdi senin vize olai gibiyim napsam acaba duisburg takinemi gitsem bide yurdada basvuru yaptisar cikarsa daha ii olur offf sikinti buyuk ban yardim edin bide sen hangi konsaoliktan basvuru yaptin hangi bolumu okucaksin[/quote]

Erdinc ne demek istedigini tam anlamadim ama anladigim kadariyla cevaplamaya caliscam...
Duisburg\'dan kabul aldiysan ve uniye Duisburg\'da devam etceksen sehire de alisman icin kursa orda baslamani tawsiye ederim.. Duisburgda da cok iyi dil kurslari var we orada da bircok uye war.. Yurda nerede hangi sehirde baswuru yaptilar onu anlamadim?
Ben Ankara\'dan yaptim, Ankara\'dayim suan bugun insallah olumlu haberi alirsam 1hafta ya kadar artik temelli orali(almanya) olcam.. Kurs ile ilgili benimde sorularim war ama bu baslik \'vize ani defteri\' oldugu icin onu ayri bir baslik altinda sorucam....

erdinc

Mesaj gönderen erdinc » Prş Mar 22, 2012 12:48 am

ne okucan orda bolum ne benim olay baya uzun ya :) bi ara uzun uzun anlatirim ozelden flan olayi diolar onlari ogreniyim atarim kanka ordan sana

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Prş Mar 22, 2012 10:12 am

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

[quote]Borumu tarafindan yazilan metin:

Ariyorum sitede denilen saatlerde adamlar cevap vermiyor.Bazende hat mesgul oluyor.Konsolosluga gitsem bilgi verirler mi acaba[/quote]
sanirim izmirden basvurdun sende..evet bence git derim eger ki uzak degilsen..cunku telefonla her aradigimda basindan def edercesine konustular bende her seferinde konsolosluga gidiyordum ve cok daha saglam bilgiler edinebildim.[/quote]

Cevap icin sagol izmirdeyim konsolosluk cok yakin gidip bilgi alayim yarin

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Prş Mar 22, 2012 11:30 am

Arkadaslar bugun konsolosluktan mektup geldi ayin 4 unde gorusmeye cagiriyorlar bazi konularin aydinliga kavusmasi gerekiyormus bunun sebebi nedir?
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Mar 22, 2012 12:15 pm

[quote]ERDAL tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bugun konsolosluktan mektup geldi ayin 4 unde gorusmeye cagiriyorlar bazi konularin aydinliga kavusmasi gerekiyormus bunun sebebi nedir?[/quote]
hayirlisi olsun bence vizeye daha da yaklasiyorsun.
Konsolosluk ellerindeki butun kozlari kullandi yapacaklari bir sey kalmadi.:)
artik insallah ayin 4unde vizeyle haber getirsin bize

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Prş Mar 22, 2012 12:49 pm

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

[quote]ERDAL tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bugun konsolosluktan mektup geldi ayin 4 unde gorusmeye cagiriyorlar bazi konularin aydinliga kavusmasi gerekiyormus bunun sebebi nedir?[/quote]
hayirlisi olsun bence vizeye daha da yaklasiyorsun.
Konsolosluk ellerindeki butun kozlari kullandi yapacaklari bir sey kalmadi.:)
artik insallah ayin 4unde vizeyle haber getirsin bize[/quote]

Insallah oyledir ya gorusme gunu 90 gunu doldurmus olucam baya uzun surdu bu kadar beklemiyordum bir ara red vermelerine bile raziydim. Red yemeden en uzun bekleyen ben oldum heralde. Bekleyen arkadaslara Allah sabir versin en yakin zamanda alirsiniz vizelerinizi insallah.
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

meatalay

Mesaj gönderen meatalay » Prş Mar 22, 2012 1:59 pm

Ankara\'dan bir redd... Uzun aciklama kismi Almanca, reddedilmistir kismi Turkce. Almanca kismini cewirdigim kadariyla, dil kursunu Turkiye\'de yapin tekrar baswuru yapin gibisinden bir aciklama yaziyor... Alman konsoloslugu Kultur bolumune itiraz icin hazirlaniyorum simdi... Suanda ne kadar uzgun oldugumu anlatamam....

Red alan yada konuyla ilgisi olan arkadaslar yardimci olursa nasil bir yol izlemem gerektigini soylerlerse sewinirim...

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Prş Mar 22, 2012 2:34 pm

Neye gore TR de dil kursu gor diyorlar anlamiyorum.Ins. kisa surede sonuclanir.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Mar 22, 2012 2:38 pm

[quote][quote]meatalay tarafindan yazilan metin:

Ankara\'dan bir redd... Uzun aciklama kismi Almanca, reddedilmistir kismi Turkce. Almanca kismini cewirdigim kadariyla, dil kursunu Turkiye\'de yapin tekrar baswuru yapin gibisinden bir aciklama yaziyor... Alman konsoloslugu Kultur bolumune itiraz icin hazirlaniyorum simdi... Suanda ne kadar uzgun oldugumu anlatamam....

Red alan yada konuyla ilgisi olan arkadaslar yardimci olursa nasil bir yol izlemem gerektigini soylerlerse sewinirim...[/quote][/quote]

Oncelikle gecmis olsun.Itiraz edip etmemen sana kalmis ama benim dusuncem o boslukta bir kurs bulup dil sertifikasi alman.Bu sacma red sebebini ortadan kaldirirsan sorunda kalmaz diye dusunuyorum.

Kilitli