Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Hakan Alphan

Mesaj gönderen Hakan Alphan » Pzt Mar 19, 2012 1:21 am

15.03.2012 Persembe gunu Ankara’da vize gorusmem vardi. Dil kursu + Universite
Goturdugum belgeler:
1-Frankfurt Universitesi kabul belgesi
2-Dil kursu kayit belgesi
3-1 yillik sigorta belgesi
4-Garantor belgesi
5-A1 sertifikasi
6-Lise transkripti
7-Lise diplomasi
8-Nufus kayit ornegi
9-4 yillik Universiteyi kazandigina dair belge
10-Iyi niyet mektubu

Ben fotokopi cektirirken sira bana geldi 4 nolu gisede... Gittim sarisin sicak kanli bi bayandi rica ettim belgelerim bitmedi beklermisiniz dedim tamam dedi... Belgelerim bitti dondum ve kadin yoktu onu bekledim. Belgelerimi sununca en uste iyi niyet mektubumu biraktim. Sonra belgelerime bakti Turkiyede’ki universite kayit belgemi istedi yok dedim onu nasil unutursun dedi ve aklima o an cuzdanimda olan 2 donem ders kayit belgem geldi cikardim verdim ve yanindaki bayan arkadasina gosterdi . Bayan arkadasi tamam olur dedi. Sadece bakti ve tamam dedi belgelerimin arasina birakmadi bana geri vererek tamam dedi. Belgelerin tamam soru sorucam dedi.

Neden Almanya:
-Ilerki yillarda Almanca egitimin yayginlasacagina inaniyorum dedim.

Neden Frankfurt:
-Almanya’nin en ekonomik universitesi dedim.
Dunya’nin en iyi 195. Universitesi oldugunu okumustum bi yazida diye cevap verdim.

Red Alirsan Ne Yaparsin:
-Eksik Evraklarimi Tamamlar Tekrar basvurucam dedim.

Akrabalarin Almanya’da Varmi adresleri

Tamam 60 euro varsa ver dedi . Sonra Tamam bekle seni cagiricam dedi. Sonra Cagirdi ve evraklarinda eksiklik yok biz Almanya’ya gonderiyoruz karari onlar vericek... Ben Fotokopi sirasinda bekledigi icin tesekkur ettim ve ciktim.

Suan Aklima Gelen sadece bunlar ... Yorumlarinizi bekliyorum...

meatalay

Mesaj gönderen meatalay » Pzt Mar 19, 2012 1:36 am

Hakan gecmis olsun.. Bende 05.03.2012 tarihinde de 4yada5 nolu gisede benim randevum wardi.. Bende senin gibi beklemedeyim suan.. Gorusmen okudugum kadariyla kisa we oz gecmis we ayni zamanda olumluda gecmis diyebilirim... Bol sabirli gunler dilerim :)

Hakan Alphan

Mesaj gönderen Hakan Alphan » Pzt Mar 19, 2012 2:04 am

[quote]meatalay tarafindan yazilan metin:

Hakan gecmis olsun.. Bende 05.03.2012 tarihinde de 4yada5 nolu gisede benim randevum wardi.. Bende senin gibi beklemedeyim suan.. Gorusmen okudugum kadariyla kisa we oz gecmis we ayni zamanda olumluda gecmis diyebilirim... Bol sabirli gunler dilerim :)[/quote]

Sagol insallah seninde vize haberini aliriz en kisa surede :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Mar 19, 2012 8:16 am

Gecmis olsun Hakan ankara da boyle sorunsuz vize gorusmelerinin olmasi insani sevindiriyor;)Umarim yakin zaman da alirsin vizeni.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Mar 19, 2012 10:23 am

Hakan sanada gecmis olsun umarim olumlu haberlerini aliriz.
meatalay ayni gunde girdik ayni gunde de aliriz vizeleri double yapariz insallah :)
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

Semih

Mesaj gönderen Semih » Pzt Mar 19, 2012 10:57 am

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Semih gecmis olsun guzel gorusme. Umarim yakinda olumlu bir haber alirsin :)[/quote]

Tesekkur ederim Ogun :) Umarim yakinda herkes olumlu bir haber alir ve mulakata

gireceklere de basarilar diliyorum umarim herkesin iyi gecer

Semih

Mesaj gönderen Semih » Pzt Mar 19, 2012 11:11 am

Ama beni dusunduren eski pasaporttaki turistik red ve gorusme sonunda benim sordugum tahmini olarak ne kadar surede sonuclanir ve zamaninda yetisebilir miyim sorusuna karsilik biz bilemeyiz biz simdi evraklarinizi Almanya\'ya gonderiyoruz demeyisi benim moralimi bozdu.
Gorusmem boyle gecti arkadaslar orta sekerlimi dersiniz, cok kotu gecmis en kotusune hazirla kendinimi dersiniz, iyi gecmis hayirlisiyla vizeni alirsinmi dersiniz artik bilmiyorum. Allah utandirmasin.[/quote]

Ogun simdi okuma firsati buldum bence iyi gecmis ve sanirim benimde konustugum bayandi yanlis hatirlamiyorsam ortadaki odaydi. Kadin olumsuzluk yaratacak biri degil gibi geldi bana zannetmiyorum sorun cikartacagani benim sadece mulakatinda kafama takilan sey yukarida ki yazin neden bu sorunun cevabini boyle umdun ki bilemeyiz demesi olumlu birsey mi oluyor yani cunku oyleyse bunu bilmiyordumda ondan sordum ve insallah hayirli bir sonuc alirsin bol sabirli bekleyisler :)

Semih

Mesaj gönderen Semih » Pzt Mar 19, 2012 11:20 am

[quote]meatalay tarafindan yazilan metin:

Ogun kardes gecmis olsun.. Ayni gunde girdik bakalim hayirlisiyla ne zaman sonuc alacagiz...

Randevu saatinde gittim bende numarami aldim evraklarim sirasina gore duzenlendi ve heyecanla bekleyis basladi.. Sira geldi girdim selamlastik ve ewraklarimi isteyip inceleme basladi ardindan sorular geldi.. Sorular genel olarak ayniydi (hepsini hatirlamiyorum o anin heyecaniyla unuttum) genel yapi olarak heyecanli oldugum icin birde karsimdaki bayanin artik isi geregi diyorum ben, soguk ifadesi sebebiyle cevaplayabildigim kadar net cevaplar vererek sustum..
Belki ben cok heyecan yaptim bilmiyorum ama sanki mahkemedeyim hakim soruyor ben cevapliyorum gibi hissettim kendimi... Universiteden sartli kabulumu aldim, dil sewiyesi olarak A1 sertifikam war, garantor vs hicbir eksigim olmamasina ragmen ; ben karsilastigim bu soguk dialogtan we hakim-sanik ornegi gibi olmaktan son derece rahatsiz oldum.. Sanki yolsuzluk weya kotu bir amacla gidiyoruz biz oraya!.. Ne olur biraz tebessum olsa yahut anlayisla yardimci olunmaya calisilsa...
Daha sonra biraz bekleyisten sonra tekrar cagirildim we bir teste tabi tutuldum.. Test duydugum anda asiri heyecan yapmis olmaliyim ki ; sakin olun we bu testi cevaplayin dedi.. Almanca 15soruluk bir testti onuda 1soru eksik yaparak verdim o an beklemedigim bisey oldu we ilk soruyu yapamadin mi diye sorarak soru hakkinda yardimci oldu bayan... Onuda yaptiktan sonra verdim we guzel diyerek amirlerine iletti benim butun ewraklari..
Son olarakta ; ne zaman yanit alirim nasil sonuclanir tarzinda bir sorum oldu, tabi o an ustumden bir yuk kalkmisti, bayan bunu anladi tebessum ederek 3-4hafta bekleyeceksin hi red olursa cabuk yanitlanir ama bir sorun gozukmuyor dedi...[/quote]

meatalay yorumun icin oncelikle sag ol yazini okudum son ana kadar kararsizdim ama (senin anlatisindan da kaynaklaniyor olabilir or.mahkeme-sanik muamelesi) ...Bayanin saniyorum, bir sorun gozukmuyor demesi fikrimi degistirdi olumlu bir mulakat insallah hayirli bir sonuc alirsin aldiginda haber verirsen sevinirim birde ne zaman yaptin bibis de A1.1 i tarihlerimiz belki cakisiyor olabilir ondan sordum :)

Iyi forumlar herkese...

Semih

Mesaj gönderen Semih » Pzt Mar 19, 2012 11:24 am

[quote]Hakan Alphan tarafindan yazilan metin:

Goturdugum belgeler:
4-Garantor belgesi
5-A1 sertifikasi
6-Lise transkripti
7-Lise diplomasi
8-Nufus kayit ornegi
10-Iyi niyet mektubu

Ben fotokopi cektirirken sira bana geldi 4 nolu gisede... Gittim sarisin sicak kanli bi bayandi rica ettim belgelerim bitmedi beklermisiniz dedim tamam dedi... Belgelerim bitti dondum ve kadin yoktu onu bekledim. Belgelerimi sununca en uste iyi niyet mektubumu biraktim. Sonra belgelerime bakti Turkiyede’ki universite kayit belgemi istedi yok dedim onu nasil unutursun dedi ve aklima o an cuzdanimda olan 2 donem ders kayit belgem geldi cikardim verdim ve yanindaki bayan arkadasina gosterdi . Bayan arkadasi tamam olur dedi. Sadece bakti ve tamam dedi belgelerimin arasina birakmadi bana geri vererek tamam dedi. Belgelerin tamam soru sorucam dedi.

Neden Almanya:

Neden Frankfurt:
Dunya’nin en iyi 195. Universitesi oldugunu okumustum bi yazida diye cevap verdim.

Red Alirsan Ne Yaparsin:

Tamam 60 euro varsa ver dedi . Sonra Tamam bekle seni cagiricam dedi. Sonra Cagirdi ve evraklarinda eksiklik yok biz Almanya’ya gonderiyoruz karari onlar vericek... Ben Fotokopi sirasinda bekledigi icin tesekkur ettim ve ciktim.

Suan Aklima Gelen sadece bunlar ... Yorumlarinizi bekliyorum...[/quote]

Hakan gecmis olsun.Umarim yakinda olumlu bir sonuc alirsin :)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzt Mar 19, 2012 12:34 pm

VIZE mulakatina giren herkese gecmis olsun.
Hayirlsiyla en kisa surede vize almalari temennisiyle.
Iyi gunler

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Mar 19, 2012 3:54 pm

Arkadaslar size tavsiyem 1- 1.5 ay bekledikten sonra sayet bir haber gelmiyorsa evraklarinizin nerde oldugunu ogrenin.Sorun sorusturun.Siz boslarsiniz onlarin da pek umrunda olmuyor.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzt Mar 19, 2012 4:57 pm

Goturdugum belgeler:
4-Garantor belgesi
5-A1 sertifikasi
6-Lise transkripti
7-Lise diplomasi
8-Nufus kayit ornegi
10-Iyi niyet mektubu

Neden Almanya:

Neden Frankfurt:

Red Alirsan Ne Yaparsin:

gecmis olsun hakan iyi gecmis gorusmen gecmis olsun, bir terslik gorunmuyor simdilik. ama anlamadigim su 60 euro varsa ver dedi ya sanki olmasa istemiycek tamam bu defalik bizdensin mi diyecek. 1 cent bile alir bunlar:)

Hakan Alphan

Mesaj gönderen Hakan Alphan » Pzt Mar 19, 2012 5:29 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:

Goturdugum belgeler:
4-Garantor belgesi
5-A1 sertifikasi
6-Lise transkripti
7-Lise diplomasi
8-Nufus kayit ornegi
10-Iyi niyet mektubu

Neden Almanya:

Neden Frankfurt:

Red Alirsan Ne Yaparsin:

gecmis olsun hakan iyi gecmis gorusmen gecmis olsun, bir terslik gorunmuyor simdilik. ama anlamadigim su 60 euro varsa ver dedi ya sanki olmasa istemiycek tamam bu defalik bizdensin mi diyecek. 1 cent bile alir bunlar:)[/quote]
Abi zaten bilerek onu vurguladim kadinin oyle bi soyleyisi vardi ki sanki \'\'yoksa sorun degil ben senin yerine veririm\'\' gibiydi :)

Hakan Alphan

Mesaj gönderen Hakan Alphan » Pzt Mar 19, 2012 5:31 pm

Arkadaslar yorumlariniz icin tesekkur ederim. Insallah yakinda tum ds uyelerinin vize haberlerini okuruz :) :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Mar 19, 2012 8:44 pm

[quote]Semih tarafindan yazilan metin:

Ama beni dusunduren eski pasaporttaki turistik red ve gorusme sonunda benim sordugum tahmini olarak ne kadar surede sonuclanir ve zamaninda yetisebilir miyim sorusuna karsilik biz bilemeyiz biz simdi evraklarinizi Almanya\'ya gonderiyoruz demeyisi benim moralimi bozdu.
Gorusmem boyle gecti arkadaslar orta sekerlimi dersiniz, cok kotu gecmis en kotusune hazirla kendinimi dersiniz, iyi gecmis hayirlisiyla vizeni alirsinmi dersiniz artik bilmiyorum. Allah utandirmasin.[/quote]

Ogun simdi okuma firsati buldum bence iyi gecmis ve sanirim benimde konustugum bayandi yanlis hatirlamiyorsam ortadaki odaydi. Kadin olumsuzluk yaratacak biri degil gibi geldi bana zannetmiyorum sorun cikartacagani benim sadece mulakatinda kafama takilan sey yukarida ki yazin neden bu sorunun cevabini boyle umdun ki bilemeyiz demesi olumlu birsey mi oluyor yani cunku oyleyse bunu bilmiyordumda ondan sordum ve insallah hayirli bir sonuc alirsin bol sabirli bekleyisler :)[/quote]

Evet kadin baya iyimserdi bende zannetmiyorum insallah bi sorun cikmaz.:)
Yok olumlu birsey olmuyorda iste ben o an oyle yazmisim bekledigim cevabi kendi kafamda kurmustum bekledigim gibi bi cevap alamayinca o anki stresinde verdigi olumsuz dusunceyle boyle yazmisim :)
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

Semih

Mesaj gönderen Semih » Pzt Mar 19, 2012 9:10 pm

Anladim... hadi hayirlisi artik :)

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Sal Mar 20, 2012 11:14 am

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar size tavsiyem 1- 1.5 ay bekledikten sonra sayet bir haber gelmiyorsa evraklarinizin nerde oldugunu ogrenin.Sorun sorusturun.Siz boslarsiniz onlarin da pek umrunda olmuyor.[/quote]

Benimde 35gun oldu hala ses yok.Bugun ariyim o zaman galiba saat 15.00 ile 16.45 arasi telefon gorusmesi varmis.

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Sal Mar 20, 2012 1:43 pm

benimde tamm 1 ay oldu :) 5. haftaya giriyoruz

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Sal Mar 20, 2012 3:31 pm

Ariyorum sitede denilen saatlerde adamlar cevap vermiyor.Bazende hat mesgul oluyor.Konsolosluga gitsem bilgi verirler mi acaba

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Sal Mar 20, 2012 3:41 pm

Demin biri acti hayattan bezmis bir ses tonuyla konustu.Neyse dedim ogrenci vizesi bekliyorum 35gun oldu ses yok dediki 2 ay kadar suruyor bekliceksin int. sayfasinda numarayi takip et dedi kapatti.

Kilitli