Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Mar 13, 2012 8:53 pm

Vize bekleyen arkadaslara bol sans 4. hafta genelde cevaplaniyor hazir olun :)

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Sal Mar 13, 2012 9:15 pm

Oguz heyecanlandirma bizi... kalp atis ritimleri gun gectikce artiyor.. :D
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Sal Mar 13, 2012 9:31 pm

cevap olumlu olsunda biz bekleriz :D

@Eren
kardesim sigortayi sordum. disardaki kadina durumumu belirttim. kadin dediki bisey olmaz eger vizen gelirse istenilen ek evraklar olrak goturebilirsin(eger isterlerse)

Bide 23. gun oldu. evraklarim Almanyaya gitmisdir herhalde :) eger gittiyse umidim dahada cok :) cunku bildigin gibi ordaki yabanci polisi evraklari biran once gelsin biz vizesini veririz hemen okuluna baslar demisdi :)

Umarim dediklerini unutmazlar evraklarim onlarin masa ustunde kontroll edilirken :D

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Sal Mar 13, 2012 9:49 pm

Metincim valizini Simdi\'den hazirla senide yolculamaya gelirim =)
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

meatalay

Mesaj gönderen meatalay » Sal Mar 13, 2012 11:14 pm

Benimde 2.haftam heyecanla beklemeye dewam...

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş Mar 14, 2012 3:50 am

Heyecan yok arkadaslar panik yok tatil yaparak veya benim gibi varsa babanizin dukkaninda calisarak gecirebilirsiniz vize bekleme surecini cok iyi geliyor :)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş Mar 14, 2012 10:57 am

93 gun once basvuru ,itirazdan sonra gecen gun sayisi 61 gunu devirdik artik heyecan kalmadi :) her seyin hayirlisi

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Çrş Mar 14, 2012 2:12 pm

Benimde 68. gun artik beklemeyi biraktim hep boyle surecekmis gibi geliyor :)
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Çrş Mar 14, 2012 7:25 pm

merhaba arkadaslar, bugun yabancilar dairesinin istediklerini tamamladik abim sormus ne olacak diye onlarda biz karari Turkiyedeki konsolosluga biraktik demisler bir eksigi yok dosyalari oraya gondericez demisler normalde de boylemi oluyor?
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Çrş Mar 14, 2012 8:19 pm

itiraz suresi 6-8 hafta diye biliyorum ama bu hafta 8. haftasi ve hala bir cevap yok. gecen hafta aradigimda kultur bolumunde inceleniyor demislerdi..................
[center][small]Birgun kaybedegin seylerin degerini bil.[/small][/center]

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Mar 15, 2012 7:17 am

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

itiraz suresi 6-8 hafta diye biliyorum ama bu hafta 8. haftasi ve hala bir cevap yok. gecen hafta aradigimda kultur bolumunde inceleniyor demislerdi..................[/quote]

Itiraz suresinide ben 2 ile 4 hafta arasi biliyorum bende.Ben Izmire itiraz mektubu yolladim sahsen.Sen nereye yollamistin ve gelen itiraz mektubunuda ne yaziyordu?Itiraz mektubu olarakta ne yazdin?

iyi forumlar
So geht nicht !

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Prş Mar 15, 2012 9:31 am

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

itiraz suresi 6-8 hafta diye biliyorum ama bu hafta 8. haftasi ve hala bir cevap yok. gecen hafta aradigimda kultur bolumunde inceleniyor demislerdi..................[/quote]

Itiraz suresinide ben 2 ile 4 hafta arasi biliyorum bende.Ben Izmire itiraz mektubu yolladim sahsen.Sen nereye yollamistin ve gelen itiraz mektubunuda ne yaziyordu?Itiraz mektubu olarakta ne yazdin?

iyi forumlar[/quote]

Benim itiraz mektubumu almanyadaki hukuk okuyan arkadasim yazmisti. "Egitim hayatinda basarili olacagimi dusunmediklerini Turkiyede bir dil kursuna gitmeyi onerdiklerini yazmislardi" Bende itirazima Alanimla ilgili tecrublerimi,yaptigim meslegi, Reddin haksiz verildigini,turkiyedeki almanca dil egitim okullarinin yetersizligini,yasadigim bolgede almanca egitim veren dil okulu olmadigini.Benden cok daha dusuk uni notu olan bir arkadasin, vizesini alabildigini yazdim vs.. Ank. Kons. gonderdim.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Mar 15, 2012 6:31 pm

Ara istersen konsoslugu ya da mail at....Eline ulasti mi diye kargoyada ara istersen bu kadar uzun sure cevab vermemesi gerekiyor ...
So geht nicht !

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Mar 15, 2012 8:03 pm

iyi forumlar[/quote]

Benim itiraz mektubumu almanyadaki hukuk okuyan arkadasim yazmisti. "Egitim hayatinda basarili olacagimi dusunmediklerini Turkiyede bir dil kursuna gitmeyi onerdiklerini yazmislardi" Bende itirazima Alanimla ilgili tecrublerimi,yaptigim meslegi, Reddin haksiz verildigini,turkiyedeki almanca dil egitim okullarinin yetersizligini,yasadigim bolgede almanca egitim veren dil okulu olmadigini.Benden cok daha dusuk uni notu olan bir arkadasin, vizesini alabildigini yazdim vs.. Ank. Kons. gonderdim.[/quote]

iyi guzel yazmissinda baskalarini isin icine karistirman yanlis olmus bence bizim kulturumuzdenmidir nedir hep ben yandim baskasida yansin zihniyeti var...

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Cmt Mar 17, 2012 11:55 am

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

iyi forumlar[/quote]

Benim itiraz mektubumu almanyadaki hukuk okuyan arkadasim yazmisti. "Egitim hayatinda basarili olacagimi dusunmediklerini Turkiyede bir dil kursuna gitmeyi onerdiklerini yazmislardi" Bende itirazima Alanimla ilgili tecrublerimi,yaptigim meslegi, Reddin haksiz verildigini,turkiyedeki almanca dil egitim okullarinin yetersizligini,yasadigim bolgede almanca egitim veren dil okulu olmadigini.Benden cok daha dusuk uni notu olan bir arkadasin, vizesini alabildigini yazdim vs.. Ank. Kons. gonderdim.[/quote]

iyi guzel yazmissinda baskalarini isin icine karistirman yanlis olmus bence bizim kulturumuzdenmidir nedir hep ben yandim baskasida yansin zihniyeti var...[/quote]

yanlis dusnmussun arkadas, ortada hukuki bir haksizlik varsa bunu emsal gostermen gerekir. kaldi ki isim vs vermedik. Konsoloslugun tutarsizligini anlatmak istiyoruz. hic bir arkadasimin ismini vermedim. zaten bu kararlarida bilincli yapilan bir karar degil.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Mar 18, 2012 4:27 pm

Bence dogru yapmisssin isim vermemen guzel.Zaten bunlari soledigin icin digerlerine karsi konsoloslugun tutumu degisse kimse vize alamaz.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Pzr Mar 18, 2012 5:25 pm

"Egitim hayatinda bana basarisiz olma " dusuncesinden dolayi red vermislerse acaba kons.ta boyle bir karar mi var. Uni diploma notum 2.88, belki cok yuksek degil ama biliyorum ki benden cok daha dusuk dipl. notu olanlar vize alabildi.Ben isim vs. vermem,kons. kendi sisteminde arastirsin benim dipl. dan daha dusuk kac kisiye vize verilmis, ki verildi, o zaman bana haksiz RED vermemeleri lazim.Acikcasi boyle bir red benim isime geldi,en azindan bu dusuncelerini curutebilecegim bir redti.Ayrica Egitim hayatinda basarisiz olacagimi dusunmek konsolosluga kalmadi, Universite beni kabul etmisse bu benim egitim hakkimi kazandigim anlamina gelir.Sonucta kendi hayatimiz, basarisiz olacagiz diye gitmiyoruz oralara,basarisiz olacagimizi dusunseydik zaten almanyada egitim hayatina karar vermezdik.Egitim hayatinda basarisiz bile olsak, bu bizim kararimiz.Kendi kaderimizin baskalarinin cizmesi ne kadar dusunce ozgurlugune sigar ki.

Lutfen yazarken on yargili olmadan ve kimseyi kirmayacak sekilde yazin.Kendi kulturunu begenmeyebilirsin saygi duyarim ama Anadolu Kulturune laf atamazsin dunyadaki en guzel kulturdur.

Semih

Mesaj gönderen Semih » Pzt Mar 19, 2012 12:18 am

Carsamba gunu Istanbul\'da 07:45 de randevum vardi. Yogunlastirilmis dil kursu icin basvuruda bulundum (Okul kabul belgem olmadigi icin Ogrenci vizesine basvuru yapamadim) Gittim kultur vizesi bolumundeki arkadas kagitlarimi duzeltti toparladi fotokopi eksigim vardi bir tane onu giderdik numarami almami soyledi tam aldim ve alir almaz numaram geldi kosa kosa kagitlarimi alip iceri girdim tahminim 50-55 yaslarinda Turkcesi hafif bozuk ve komik, tatli bir bayan geldi sansima.Merhabalastik kagitlarimi uzattim ve sorular gelmeye basladi ilk sorusu;

*Ne icin gidiyorsun oldu bende dil egitimi alip Dsh sinavini vermek icin dedim tamam ogrenci icin yani dedi (ses tonu normal bir sekilde) ve bilgisayara not aldi

*Formumda eksik olan 13. ve 21. maddeleri doldurmami soyledi (Gidis tarihim ve Ne kadar sure kalacagimi soruyordu) doldurdum ve verdim bakti onayladi

*Bana sordu lisen biter bitmez mi gittin Almanya\'ya bende hayir dedim Ygs ve Lys sinavlarina girdim tercihimi yaptim sonuclari bekledim ve oyle gittim dedim tarih olarakta dedim yanlis hatirlamiyorsam 23.10.2011 dedim bakti pasaportuma hmm tamam dedi

*Ben 23.10.2011 tarihinde gittigimde Bibis den 5 Haftalik A.1.1 yapmistim onuda getirmistim ona cok bakti ve bakip bakip bilgisayara notlar yazdi

*Bana sordu forumdaki adres yurdun adresimi diye hayir dedim kursun adresi dedi peki sen ilk kursunu Bielefeld\'de yapmissin simdiki Hannover\'de nerede kalacaksin dedi bende dayim ve dedemler Hannover\'de oturuyorla onlarla kalacagim dedim oda adresi yazar misin die sordu bende tam emin olmadigimi soyledim adresin he tamam bilmiyorsun yazmayalim o zaman ama dedi gittiginde hemen yabancilar subesine (ya da polisine tam hatirlamiyorum) git ikametgah adresini belirt dedi peki dedim bu arada bilgisayara notlar aliyordu ve belgelerime tik atiyordu

*Bana ikinci kez sordu ne icin gidiyorsun diye bende dedim orada dil egitimi alip yabanci ogrencilere yapilan dil yeterlilik sinavini verip universiteden kabul almak icin dedim hmm tamam dedi

*Son olarak sunu sordu ve bu soruyu eve gelince keske orta deseydim dedim ama kagitlarin Hannover\'e gidecegini bilmiyordum neyse deyip gectim soru suydu sana 4 secenek sunuyorum dedi bunlardan hangisi senin dil ogrenim seviyene uygunsa soyle dedi 1.Hic 2.Kotu 3.Orta 4.Iyi dedi gulumseyerek... bende hic ile kotu arasinda sanirim dedim gulumseyerek oda o zaman orta yaziyorum dedi el hareketi yapti onemsizmis salla gibisinden :) bende orta denecek kadar iyide degil dedim o zaman hic yaziyorum dedi bende aval aval bakip sonra tamam dedim (keske orta yazdirsaydim ama diye ic gecirdim evde) tamam dedi simdi bunlar Hannover\'e gidecek oradan bize gelecek dedi gulumseyerek bende peki dedim iyi gunler diyerekten ciktim

Toplam konusma 20-30 dk surdu gulerek gecti ve ilk kez bu kadar pozitif gecti bir mulakatim... 7-8 kere turistik vize almisligim var ama mulakatlarimin hicbiri bu kadar guzel neseli bol gulumsemeli gecmemisti, hep sanirim karsima gelen vize memurlarindan dolayi...Neyse ki bu sefer sansima cok guzel tatli birazda komik bir Turkceye sahip bayanla konustum her sey iyiydi fakat is Hannover\'de bitecek gibi gorunuyor bakalim ora ne diyecek mulakat esnasinda sorupta benim buraya yazamadiklarim olabilir ama onemliler bunlardi :)

Pek duzgun anlatamamis olabilirim kusura bakmayin saatte gec oldugu icin acele yazdim biraz idare edin sizden yorumlarinizi ve fikirlerinizi olumlu olumsuz bekliyorum

Iyi Forumlar... :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Mar 19, 2012 12:25 am

Semih gecmis olsun guzel gorusme. Umarim yakinda olumlu bir haber alirsin :)
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

meatalay

Mesaj gönderen meatalay » Pzt Mar 19, 2012 12:59 am

Semih gorusmeyi gayette guzel anlatmissin eline we agzina saglik :) gorusmede insallah senin icin hayirli olur.. Ancak 4.maddeden sonra daha cok merakla okudum.. Bende A1.1 Bibis-Bielefeld\'de yaptim.. Guzel bir tesaduf oldu.. :) onceki sayfalari incelersen bende vize animi anlattim we beklemedeyim suan 2.haftam bitmis bulunmakta..

Kilitli