Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite 2.sinif\'dan Almanyada sifirdan universiteye baslamak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
i19power

Mesaj gönderen i19power » Cum Mar 16, 2012 2:18 pm

Ben Turkiye\'de bir universitede bilgisayar muhendisligi okuyorum.Ailemlede anlasirsam Almanya\'da sifirdan universiteye baslamak istiyorum.Tekrar ygs-lys\'e girip bilgisayar muhendisligi kazanmama gerek var mi?Yoksa gecen seneden olan belgemle kabul alabilirmiyim?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Mar 16, 2012 2:23 pm

Tekrar sinava girmene gerek yok.Gecen seneden olan belge isini goruyor.

i19power

Mesaj gönderen i19power » Cum Mar 16, 2012 2:25 pm

Tesekkur ederim,Kendim almanca calisip b1 belgesi alabiliyormuyum peki yoksa anlasmali kurslardan birinemi gitmek zorundayim ?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Mar 16, 2012 2:43 pm

Kendin calisirsan bile seviye tespit sinavina sokuyorlar ayrica gelmeden Turkiye\'de Tomer veya Goethe\'den A2 ye kadar alirsan senin icin daha iyi olur.

i19power

Mesaj gönderen i19power » Cum Mar 16, 2012 2:49 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Kendin calisirsan bile seviye tespit sinavina sokuyorlar ayrica gelmeden Turkiye\'de Tomer veya Goethe\'den A2 ye kadar alirsan senin icin daha iyi olur.[/quote]

Seviye tespit sinavini almanya\'dami sokuyorlar ? Ben burda kendi cabamla ogrenmeye calissam burda b1 yeterlilik belgesi alsam da oda tekrar sinavimi girmem lazim ?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cum Mar 16, 2012 3:09 pm

B1 belgesini niye istedigine bagli. Eger almanca kursu icin diyorsan, orda yine seviye tespit sinavi yaparlar. Ama universiteye kabul gibi birsey icin diyorsan Goethenin belgelerini aldigin taktirde kabul ederler.

i19power

Mesaj gönderen i19power » Cum Mar 16, 2012 5:03 pm

Soylemek istedigim su,Benim bir arkadasim burda bir kursta b2\'ye kadar geldi,Ama almanyayadaki okulun yaptigi sinavda b1\'i veremedi ve almanca hazirliga kabul edilmedi.
Benim ogrenmek istedigim anlasmali kurslara gitmedigim taktirde benim alacagim derecenin onemi yok sadece almanya\'da okulun bana yapacagi sinavdaki basarim mi dikkate alinacak ?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cum Mar 16, 2012 5:21 pm

Okulun sitesinde yazar yada mail atarak sor. Eger sadece kendi yaptiklari sinavla aliyorlarsa, senin aldigin belgelerin degeri olmaz. Ama Goethe gibi kurslarin belgelerini de kabul ediyorlarsa, istedigin belgeyi aldigin takdirde almalari lazim. Mesela ben Berlin´de Studienkollegin sadece almanca kursunu almak istemistim. Adam bana belli dil kurslarinin b2 belgesini aldigim takdirde kabul ettiklerini solemisti, ama ayni Studienkollege arkadasim baska kurs icin basvurdu ondan b2 belgesi istediler ve ayrica almanca ile matematikten olusan bir sinava daha soktular. Her okul farkli yapabilir. En iyisi okula sor.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Mar 16, 2012 8:57 pm

universiteye ait olan kurslarda eger b1 a2 vs gibi bir sinir koyulmussa kursa kayit olmadan once seviye tespit sinavina giriyorsunuz bunu gecerseniz kursa kaydolabiliyorsunuz gecemezseniz baska bir kursa gitmek durumundasiniz yani sizin turkiyeden alacaginiz belgenin hicbir gecerliligi yok c1 bile almis olsaniz yinede sinava tabi tutulursunuz