Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Mar 10, 2012 12:05 pm

B)tamam bakalim aksama goruselim.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Mar 10, 2012 12:08 pm

gecmis olsun murat....red alip da sonra saglam basvuru yaparak vizesini alan arkadaslarda az degil. Sende onlardan biri olursun ins.

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Cmt Mar 10, 2012 12:28 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Murat, gecmis olsun uzuldum adina :(

Erdal, umarim yetisirsin kursuna. Konsolosluk senin carsamba gunu teslim ettigin belgelerini Almanya\'ya gondermeden kendi insiyatifi dogrultusunda verebilir sana vizeyi. O da olmadi Almanya\'ya gonderirler normal olarak o da 1-2 haftayi bulur ama gelsin de 1- 2 hafta daha gec gelsin.[/quote]

Belgeleri direk yabancilar dairesine teslim ettik zaten konsoloslukla isim kalmadi neyseki burdakiler daha cok sorun cikarmaya meyilli :)
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Mar 10, 2012 2:34 pm

Herseyi hayirlisi olsun diyorum,red yemektede bir hayir vardir ila ki .Ilk is olarak itiraz edip detayi sebeblerini isticem..
So geht nicht !

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Mar 10, 2012 4:44 pm

aklina su gelmesin red itirazi yapildiktan sonra onlar detayli aciklama yapiyor felan filan bende senin gibi diyordum sebebini ogrenecegim saniyordum ama itiraz dan onay aldim ve vizeme kavustum.Ha belki yine aksi bisey olursa o detayli aciklamayi sana yollarlar.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Mar 10, 2012 7:24 pm

Itiraz mektubu yolicam yalnizca.Belge felan gondermicem Gurkan abi sadece itiraz yap dedi ne icin vermemisler diye dilekce yazdi o kadaar
So geht nicht !

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Mar 10, 2012 10:36 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Itiraz mektubu yolicam yalnizca.Belge felan gondermicem Gurkan abi sadece itiraz yap dedi ne icin vermemisler diye dilekce yazdi o kadaar[/quote]
Gurkan abime birsey diyemem fakat kendimce bunu oyle yapma benim yaptigim gibi yap,senin dedigin sanki durumu tamamen kabullenmis,nicin red yedigini ogrenmek icin detayli bir bilgi istercesine boyun bukme gibi duruyor.Oysa itiraz etmendeki amac sonucu degistirmek olsa gerek :)
Bilmiyorum murat kardesim sen bilirsin hayirlisi olsun oncelikle..

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Mar 12, 2012 11:38 am

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Itiraz mektubu yolicam yalnizca.Belge felan gondermicem Gurkan abi sadece itiraz yap dedi ne icin vermemisler diye dilekce yazdi o kadaar[/quote]
Gurkan abime birsey diyemem fakat kendimce bunu oyle yapma benim yaptigim gibi yap,senin dedigin sanki durumu tamamen kabullenmis,nicin red yedigini ogrenmek icin detayli bir bilgi istercesine boyun bukme gibi duruyor.Oysa itiraz etmendeki amac sonucu degistirmek olsa gerek :)
Bilmiyorum murat kardesim sen bilirsin hayirlisi olsun oncelikle..[/quote]

Mektupta almanyada okucagina inanmadigini dil kursundan sonra ki universieye baslamacaigna klasik bir mektup yoamislar.Baskalarinada aynisini yollamislar.
Senin yaptigin gibi referans mektubu lisedeki hocalarin bir faydasi olacagina inanmiyorum detayli bicimde alirsak ,ona gore haraket ederiz diye dusunuyorum galiba....baska secenek varmidir sence??? red mektubunu yollamistim sana maile onada bakabiirisn...sitede var
So geht nicht !

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt Mar 12, 2012 2:44 pm

Bak murat kardesim sana anlatmaya calisiyorum hala :)ona gore haraket etmeyeceksin..bu su anlama geliyor sen her turlu sonucu degistirmeye calismadan onlarin bu kararina sahip cikip detayli nedenlerini ogrenmeyi istiyorsun..Oncelikle senin itiraz mektubu yollarken amacin ; Sonucu degistirmek olmalidir diye dusunuyorum.
Evet bana da senin gibi red verdiler ve hemen hemen ayni mektup.Ben onlara kesinlikle neden red yedigimi anlatmalarini saglayan bir talepte bulunmadim.
Mektubumda dedimki ; Sizlerden su su.....aciklamalardan dolayi bir red aldim,amacim iste Almanyada iyi bir egitim gorup turkiyede iyi bir kariyere baslamak..Ne kadar basarili bir ogrenci oldugumu,sizlere diplomam ve referanslarimla gostermek istiyorum.Lutfen bana bir sans daha verin ve basvurumu tekrar inceleyin.
Anlayisiniz icin cok tesekkur ederim......gibi dileklerde bulundum.Genel olarak tabloya bakarsan,red kararinin detayli sebebi degil,karari degistirmek oldugunu gorebilirsin :)
Tabiiki sadece basimdan gecenlerden aldigim deneyimlerle sana bunlari soyleyebiliyorum.Fikirlerimle seni etkilemekte istemem..Danismanligini Gurkan abi yapiyor :) ve en iyisini yapacaginada eminimdir.B)
Umarim sonuc senin icin hayirli olandir...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 12, 2012 3:07 pm

Mehmet, senin durumunla Murat in durumu bayagi bir degisik. Tam olarak nedenleri bilmek, bana red verdiniz ve ben bu sonucu kabullendim anlamina gelmez. Zaten red verildikten sonra tekrar basvuru yapmadan once nedenleri bilmezsen gidip ayni redi yersin yine. Vermis olduklari red cevabina gore harekete edip ikinci basvuruyu ona gore duzenlemek Murat in durumu icin en mantiklisi. Lise ogretmeninden alinan bir referans mektubu vs de ayrica pek ise yaramaz.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt Mar 12, 2012 3:29 pm

Haklisin abi :) Ben o onlisans diye dusunmustum hep.Sonradan geldi kafaya :) durumu genel olarak sen daha iyi bilirsin tabii :) umarim iyi bir sonuc gelir.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Mar 12, 2012 8:46 pm

Referans mektubunda kafam karisti zaten,nedenlerini ogrenip ona gore herseyi tamamlicam basarisiz ogrenci diyemez bana diplomam notum benim orta geldi 69 puan burda bir duz lise icin iyi bir puan....

Bakalim herseyin hayirlisi olsun diyorum.Gurkan abinin ve senin ve digerlerini yardimlariyla insallah duisburgta birlikte bir partide bulusuruz vizemi alirsam tabi...
herseyin hayirlisi olsun..Bugun kargo ettim itirazi bekleyip gorcegiz...
So geht nicht !

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Pzt Mar 12, 2012 9:01 pm

Benim diploma notum 55 filandi anadolu lisesiyim.Senin diploma notun iyi onunla alakasi yoktur.Benimde 27 gun oldu hala ses yok yarin italian_stallion da konsolosluga gidicek onun sonucunuda merak ediyorum.Ins. hepimizin istedikleri olur.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Sal Mar 13, 2012 2:26 pm

Evet bende merak ediyorum italian_stallion un sonucunun ne oldugunu umarim olumludur.
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Sal Mar 13, 2012 3:08 pm

Umarim vizesini almistir =)
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Sal Mar 13, 2012 5:20 pm

Ins. almistir birazdan yazar heralde benim bugunde cikmadi tam 4 hafta doldu.Acaba konsoloslugu arayip bilgi alabilirmiyim bilgi verirler mi?

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Sal Mar 13, 2012 6:37 pm

benimde 22 gun oldu. 4ncu haftaya girdik.
Gurkan abi nin soledine gore 20 gun icinde haber almasam %90 vizemi alirim :)
Insallah Gurkan abinin dedigi gibi olur :)
Ama bendeki bu sansla o %10 bile deng gelir :D

@Eren35
bu arada sende durumlar nasil yoldas?
Bi haber yokmu?

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Sal Mar 13, 2012 8:38 pm

Sizlerden bekliyoruz bu hafta ici olumlu haberler :) Benimde 1 hafta bitti 2. haftaya girdim :))
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

immortal

Mesaj gönderen immortal » Sal Mar 13, 2012 8:40 pm

Hadi hayirlisi arkadaslar insallah vizelerinizi alirsiniz :)
..

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Sal Mar 13, 2012 8:46 pm

[quote]Metin K tarafindan yazilan metin:

benimde 22 gun oldu. 4ncu haftaya girdik.
Gurkan abi nin soledine gore 20 gun icinde haber almasam %90 vizemi alirim :)
Insallah Gurkan abinin dedigi gibi olur :)
Ama bendeki bu sansla o %10 bile deng gelir :D

@Eren35
bu arada sende durumlar nasil yoldas?
Bi haber yokmu?[/quote]

Beklemedeyiz metincim Bakalim Insallah olumlu gelir =) Sen naptin konusamadik Sigorta olayini, bir sorun cikmadi degilmi ?
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

Kilitli