Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

gumruk postama el koydu

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
fullialein

gumruk postama el koydu

Mesaj gönderen fullialein » Prş Mar 08, 2012 12:05 am

3 aydir arkadaslarim ayda 1 2 paket geyigine sigara yolluyordu postaneden 1-2 paket, bu sefer 14 subat hediyesi diye 4 paket yollamislar ama paket 1 aydir ortada yoktu, bugun dhl\'den mektup geldi, gumruk paketime el koymus gelip alin diyorlar. sizce ne kadar ceza yerim?
SENIN PEMBEN ,BENIM MAVIMDIR BELKI . BILEMEZSIN. DERSEN KI ''DENIZ HERKESE MAVIDIR''. BANA SADECE DERINDIR BILEMEZSIN...........

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

gumruk postama el koydu

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 08, 2012 12:17 am

gumruge neyin yakalandiginin onemi yok, minimum ceza 50 bin euro.

fullialein

gumruk postama el koydu

Mesaj gönderen fullialein » Prş Mar 08, 2012 12:36 am

ne diyosun ciddi mi? :/ soktayim
SENIN PEMBEN ,BENIM MAVIMDIR BELKI . BILEMEZSIN. DERSEN KI ''DENIZ HERKESE MAVIDIR''. BANA SADECE DERINDIR BILEMEZSIN...........

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

gumruk postama el koydu

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 08, 2012 1:03 am

evet cok ciddiyim. Ama bana postayla bir paket sigara yollarsan bu isi tek kurus odemeden hallederim.:)

fullialein

gumruk postama el koydu

Mesaj gönderen fullialein » Prş Mar 08, 2012 6:43 pm

:)) insanin almanyada en cok istedigi sey zaten postayla sigara gelmesi. dun gumruk mevzuatini sonuna kadar okudum:) 200 taneyi gecmedigi surece hediye ama<cli sigara sorun degilmis. ama acele posta ile gelince ticari mi degil mi diye gumruk aliyormus ve ticari olmadigi icin de sorun olmuyormus. diger bir ihtimal de paketin hasarli gelmis olmasi eger hasar varsa da sahibine teslim ediliyormus. gumrukte durdugu her gun 50 cent. 14 gun almazsan geri gonderiliyor. gumrukte durdugu icin odedigin para da 10 gunden sonra sabitleniyor. neyse yarin kac para odeyecegimi gorecegiz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

gumruk postama el koydu

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 09, 2012 1:03 am

Bak bir paket sigara alip yollayacaksin ben sana tek kurus odemeden cezadan kurtulma yollarini soyleyecegim.:)

Birinci ihtimal, gumrugu arayip kargoyu yollayani bilmedigini veya ne yollandigini bilmedigini soyleyip imha etmelerini isteyeceksin.

O sekilde kabul etmezlerse yazili olarak bir form var, onu doldurup verince mecbur imha ediyorlar.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

gumruk postama el koydu

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 09, 2012 1:58 am

Cakal Carlos!
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

kilikyali

gumruk postama el koydu

Mesaj gönderen kilikyali » Cum Mar 09, 2012 9:58 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Bak bir paket sigara alip yollayacaksin ben sana tek kurus odemeden cezadan kurtulma yollarini soyleyecegim.:)

Birinci ihtimal, gumrugu arayip kargoyu yollayani bilmedigini veya ne yollandigini bilmedigini soyleyip imha etmelerini isteyeceksin.

O sekilde kabul etmezlerse yazili olarak bir form var, onu doldurup verince mecbur imha ediyorlar.[/quote]

Guzelmis :)

Benimde gonderdigim Elbise almanya gumrugunde takildi,hediyeydi yani. bu sekilde bende mi imha edin onu diyecegim :( yada arkadasimi gondersem acaba 50 bin euro ceza mi alacak.
[center][small]Birgun kaybedegin seylerin degerini bil.[/small][/center]

fullialein

gumruk postama el koydu

Mesaj gönderen fullialein » Cmt Mar 10, 2012 2:10 pm

ya yok butun gumruk mevzuatini okudum hediye oldugu zaman sikinti yok ama kumasin cikolatanin sigaranin tutunun belirlenmis yasal limitleri var. ve hediye olmasi yani ticari deger tasimamasi lazim.

kilikyali

gumruk postama el koydu

Mesaj gönderen kilikyali » Cmt Mar 10, 2012 4:34 pm

27 subattan beri "posta alip verme merkezinden alindi yaziyor" ve teslim edilmedi. Herhalde posta calindi...

fullialein

gumruk postama el koydu

Mesaj gönderen fullialein » Pzr Mar 11, 2012 11:01 pm

yakinda gumrukten mektup gelir bana oldugu gibi:/

kilikyali

gumruk postama el koydu

Mesaj gönderen kilikyali » Pzt Mar 12, 2012 1:12 am

[quote]fullialein tarafindan yazilan metin:

yakinda gumrukten mektup gelir bana oldugu gibi:/[/quote]

Sana ne kadar surede geldi?