Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir ? - 3 -

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Schrodinger

Mesaj gönderen Schrodinger » Cum Mar 09, 2012 12:59 pm

[quote]mcann tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar benim Garantor belgesindeki sorun ve duzeltilip yollanmasi nerdeyse 1 ay oldu ve hala konsolosluga ulasmadi bende Bloke hesap acip vize islemlerimi devam ettirecegim. Turkiyede Is Bankasindan bloke hesap acabilirmiyim ? yoksa Almanyadaki bir bankadan acmak zorundamiyim Turkiyeden aciliyorsa Almanyadaki bankalara gore olumlu olumsuz ozellikleri neler ?[/quote]

Ben sali gunu is bankasindan actirdim ve bugun vize gorusmesinde teslim ettim.

Objektif olarak bakarsak olumlu ozellikleri:

- 2-3 gun gibi db\'ye oranla cok kisa bir surede acilabiliyor.
- Konsolosluga gidip belge onaylatma derdi yok, belgelerinizi buradaki subeden taratip yolluyorlar.
- Dolayisiyla konsolosluga odenen 20 € ve posta ucreti de yok. (Hesap acma ucreti iki bankada da 50 € sanirim.)

Olumsuz ozelligi:

- Almanyada her yerde is bankasi yok, kartinizi ancak hesap actirdiginiz subeden alabileceginizden, gider gitmez para cekemeyebilirsiniz.

Fakat konsoloslugun bakis acisi nasildir bilemiyorum.

mcann

Mesaj gönderen mcann » Cum Mar 09, 2012 1:07 pm

[quote]Schrodinger tarafindan yazilan metin:

[quote]mcann tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar benim Garantor belgesindeki sorun ve duzeltilip yollanmasi nerdeyse 1 ay oldu ve hala konsolosluga ulasmadi bende Bloke hesap acip vize islemlerimi devam ettirecegim. Turkiyede Is Bankasindan bloke hesap acabilirmiyim ? yoksa Almanyadaki bir bankadan acmak zorundamiyim Turkiyeden aciliyorsa Almanyadaki bankalara gore olumlu olumsuz ozellikleri neler ?[/quote]

Ben sali gunu is bankasindan actirdim ve bugun vize gorusmesinde teslim ettim.

Objektif olarak bakarsak olumlu ozellikleri:

- 2-3 gun gibi db\'ye oranla cok kisa bir surede acilabiliyor.
- Konsolosluga gidip belge onaylatma derdi yok, belgelerinizi buradaki subeden taratip yolluyorlar.
- Dolayisiyla konsolosluga odenen 20 € ve posta ucreti de yok. (Hesap acma ucreti iki bankada da 50 € sanirim.)

Olumsuz ozelligi:

- Almanyada her yerde is bankasi yok, kartinizi ancak hesap actirdiginiz subeden alabileceginizden, gider gitmez para cekemeyebilirsiniz.

Fakat konsoloslugun bakis acisi nasildir bilemiyorum.[/quote]

Cevapladiginiz icin tesekkurler isbankasi olmiyan yerde kesintili cekebiliyorum herhalde parayi birde form istememe falan gerek yok hersey isbankasi hallediyor. 2-3 gun icinde islemler tamamlaniyorsa bu benim icin cok iyi olur zaten kurs icin gec kaldim. Cevapladiginiz icin tesekkurler :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Mar 09, 2012 8:46 pm

Is bankasindan actirmakla hayatinin hatasini yapmissin :) Kart vermediler bizim arkadasa her ay gidip Dusseldorftan kendi cekiyor ve almanya\'da ekstra bir hesap daha actirman lazim faturalarini kirani vs odemen icin.He birde Berlin\'e kadar gitmisti bir imza icin yol parasi 250 Euro ya yakin bayilmisti :)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Mar 09, 2012 9:27 pm

Sonucta almanyaya gidiyorsunuz o yuzden oranin en yaygin ve guvenilir bankasi deutsche bank diyebiliriz bence cabuk karar vermissin isbanka hesap acmakla :)

Schrodinger

Mesaj gönderen Schrodinger » Cum Mar 09, 2012 10:49 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Is bankasindan actirmakla hayatinin hatasini yapmissin :) Kart vermediler bizim arkadasa her ay gidip Dusseldorftan kendi cekiyor ve almanya\'da ekstra bir hesap daha actirman lazim faturalarini kirani vs odemen icin.He birde Berlin\'e kadar gitmisti bir imza icin yol parasi 250 Euro ya yakin bayilmisti :)[/quote]

10 gun bekleyecek vaktim olsa yine ben de db\' yi dusunebilirdim fakat vakit cok kisitliydi. Erasmustayken isbankasindan bloke hesabi olan arkadaslar vardi ve kart konusunda sikinti cikmamisti, hatta internet bankaciliklari da vardi ve ayri bir hesap actirmadilar da.

Ayrica 2. hesap acip aylik havale talimati vererek her ay belirli bir miktarin o hesaba aktarilmasi da saglanabilir.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Mar 09, 2012 11:09 pm

Benim dediklerim Dusseldorf icin gecerli,umarim sende boyle seyler olmaz bol sans :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Nis 03, 2012 9:59 pm

Arkadaslar ankara da bloke hesap formunu onaylatmak icin 455 52 97 nolu numaradan randevu almaniz gerekiyor.Saat 15:00 16:00 arasi randevu alabiliyorsunuz.Bana hemen 1 gun sonrasina randevu verdiler.15 Euro islem ucreti aliyorlar.Belgeleri kendiniz yolluyorsunuz.Ben PTS ile yolladim 38 tl ye.2-3 Gunde gider dediler.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cmt Nis 07, 2012 5:59 pm

Bloke hesap formlarinizi kesinlikle fahri konsolosluklarda onaylatmayin islemleriniz aksar,uzar ,en saglami konsolosluklarda onaylatmak bu konuya dikkat edin.

itueew

Mesaj gönderen itueew » Cum Nis 13, 2012 10:33 am

Benim aklima duz mantikla bir uyaniklik geldi.
Simdi ben Duisburg-Essen Universitesinde okumayi dusunuyorum (Istedigim bolumun kampusu Duisburg\'ta). Buyuk ihtimalle onay alacagim. Benim basit uyanikligim su; dil egitimi icin Almanya’ya 3 ay gitmek istesem yani bloke hesaba 3x650=2000 € yatirmam sonucu olur mu?
Haydi bu kabul edildi diyelim ve ben universiteden gereken dil seviyesini de sahip oldum ve universiteye de kabul edildim. Bu sartlar altinda benden tekrar bloke hesap istenir mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Nis 13, 2012 10:41 am

cok uyaniksiiiiin5_D:)

amaaa hmmm

cattt

zaten geri turkiye ye donup yeniden vizeye basvuru yapman gerekir ve yine senden bloke hesap isterler.:bye

itueew

Mesaj gönderen itueew » Cum Nis 13, 2012 10:51 am

Sacma bir fikir oldugunu biliyorum ama caresizlik en kucuk seyden kar elde etme gudusu dogurtuyor.

Peki hocam dil kursundan hemen ardindan universiteye baslasam. Yani o kursu oyle ayarlayayim ki hemen ardindan universiteye de baslayayim. Istanbul\'a donmeden vizeyi orada halledebilir miyim?

Anlamsiz ve mantiksiz sorularsa affola...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Nis 13, 2012 11:01 am

Dil kursu vizesi orada ogrenci vizesine cevirilemiyor maalesef.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Nis 13, 2012 11:25 am

Sistemi alt etmek istiyor isen bir miktar o sistemin kolesi olman gerekir :)

itueew

Mesaj gönderen itueew » Cum Nis 13, 2012 11:25 am

Eee ben dil+uni icin gitmek zorundaysam 8+8 bin € mu bloke hesap gerekiyor? Benim Almanya hedefim biter...

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Nis 13, 2012 11:31 am

Bir yillik: 7.800~ civarinda para yatiracaksin korkulacak birsey yok birdaha ki seneye garantor belgesi verirsin.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Nis 13, 2012 3:24 pm

Bugun 8.000 euro yatirdim.Ancak hesap Fankfurt da acilmis.Forma Hamburg yazmistim diye hatirliyorum.Bir sorun cikar mi yani frankfurt da gitmem gerekir mi?:)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Nis 13, 2012 3:28 pm

Gitmen gerekmez Eren biz Hamburg a gitmedik sonucta.Herhangi bir subeden aktive ettirirsin, hayirli olsun bu arada akin akin geliyorsun :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Nis 13, 2012 3:32 pm

Sagol dostum :)Geliyorum akin akin az kaldi:)Bu arada sence randevuyu alsam mi ? Para sali gunu hesaba gecer dedi adam randevuyu kac sonraya veriyorlar acaba?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Nis 13, 2012 3:36 pm

Ben Halkbank ile yollamistim 2 gunde hesaplarina gecmisti para.Bence al randevuyu adam oyle dediyse.Randevu sirketini de ara parayi odemeden soluyorlar zaten en yakin hangi tarihe vereceklerini :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Nis 21, 2012 11:46 pm

Anladim dostum tesekkurler.

Kilitli