Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sen Hala Burda Misin ? Okul Bitti Sen Hala Gidemedin !

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zZExpelliarmuSZz

Mesaj gönderen zZExpelliarmuSZz » Cmt Mar 03, 2012 2:46 pm

Arkadaslar artik bu basligin acilmasi gerekiyordu. Ben dahil burdaki belki butun arkadaslar bu surecten gecti ve ne kadar sikintili muhabbetler oldugunu bizde iyi kimse bilemez. Simdi buraya bu sureci nasil gecirdigimizi yazarsak yeni basliyan arkadaslara bir rehber olabilcegini dusunuyorum. En basta ben tam 6-7 ay boyunca es, dost ve akrabadan hep bu cumleleri duydum. Her seferinde anlatmama ragmen her gordukleri yerde sen hala gitmedin mi Almanci ? tarzinda muhabbetlere sait oldum. Bir sure sonra olayi anlatmayi birakiyorsunuz ve muhabbeti sogutmaya calisiyorsunuz. Ama her beklemenin bi sonu oldugu icin bunuda bir sonu var. Yine kendimden ornek vermek gerekirse 3 gun sonra Almanyaya ucuyorum..

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Cmt Mar 03, 2012 3:09 pm

hic sorma kardesim. benim sadece 2 hafta gecmesine ragmen bu tur laflari duymaya basladim.
en iyi basdan beri kimseye gidicegini anlatmamak.
Aile haric. onlardan habersiz zaten gidilmez :D
arkadas cevresi ise bazen alayci bi tavirlada konusabilior...
tabi vizeni aldiginda onlara koyabiliyor ;)
herkese tafsiyem bu tur sozleri sorulari duymak istemiyorsan
bu durumun hakkinda gereken kisiler haric kimseye anlatmamak :) peaceee

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Mar 03, 2012 3:14 pm

mesele kimseye soylemeden durabilme;)kpss ye mi hazirlniyorsun yok bu sinava mi hazirlaniyorsun vs. vs. sorulara mecburen almanya cevabini veriyorsun ve surec uzadimi duyan kisi sayisida artiyor;)Gecen bir dugun de adini bilmedigim bir akrabamiz sormustu ne oldu almanya isi diyeB)

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Cmt Mar 03, 2012 3:16 pm

aynen ben kimseye bu durumumu anlatmasamda
bizimkilerin cenesi durmiyor. tanidik tanimadik herkes nezaman gidiyorsun diye soruyor :D

zZExpelliarmuSZz

Mesaj gönderen zZExpelliarmuSZz » Cmt Mar 03, 2012 4:52 pm

Bence anlatmamak cozum olamaz cunku ister istemez liseden mezun olunca universite isi ne oldu diye soruyorlar yalan soylemektense mecvur bunlara katlanmak zorunda kaliyoruz. Inanmassiniz biz ticaret yapiyoruz is yerine gelen pazarlamacilar bile her hafta ne oldu almanya isi diye soruyorlar..

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Cmt Mar 03, 2012 5:50 pm

Ister istemez duyuluyor.Banada herkes soruyor.Malesef bazi kisiler kiskanmalarindan midir bilmiyorum Almanya hakkinda birsey bilmemelerine ragmen kotulemeye basliyor,ne gerek var Tr de oku,basarili olamicaksin,okumadan donuceksin diyorlar.Arkamdan konusuyorlar vs.Birde bunlari dost bildiginiz insanlar yapinca insana cok koyuyor ve bir an once Almanya ya gitmek istiyor.

Bunlara cevap vermeye gerek yok bence en guzeli him oyle deyip gecmek.Gazalinin dedigi gibi cahillerle tartismaya girmeyin,ben hic bir zaman kazanamadim.

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Cmt Mar 03, 2012 6:39 pm

Arkadaslar belli ki herkes ayni dertten sikayetci yapacak bisey yok katlaniyoruz mecbur :) Zaten ; Okul bitti sen daha burdasin , daha gitmedinmi sen , nasil is boyle , pek gidecegini zannetmiyorum , sanki Almanyada ne var burdaki okullar daha iyi :) ,eskisi gibi degil Almanya herkes ac (sanki calismaya gidiyoruz) :) okumaya gitmiyorsun sen, ardakadas cevresinden ; biz bir yili bitirdik sen daha baslamadin gibi sozler soyleyenler genelde art niyetli ve isininiz olmamasina can atan insanlardir :lan eminim gidince cogunun sesi kesilecektir :P :D
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

kubilay

Mesaj gönderen kubilay » Cmt Mar 03, 2012 10:04 pm

Arkadaslar ayni dert bende de var kabul aldim garantor buldum yabancilar polisi sorun oldu baska da henuz bulanadim al ! millete eylence insaallah en kisa zamanda tum arkadaslarin sorunlari gider

meatalay

Mesaj gönderen meatalay » Pzr Mar 04, 2012 8:18 pm

Arkadaslar gercekten duygulara tercuman olmussunuz.. Boyle bir baslik acildigi icin tesekkur ediyor we kutluyorum.. Okudukca inanamadim cunku sanki ben kendimi anlatmisim gibi okudum...

zZExpelliarmuSZz

Mesaj gönderen zZExpelliarmuSZz » Pzr Mar 04, 2012 11:28 pm

[quote]meatalay tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar gercekten duygulara tercuman olmussunuz.. Boyle bir baslik acildigi icin tesekkur ediyor we kutluyorum.. Okudukca inanamadim cunku sanki ben kendimi anlatmisim gibi okudum...[/quote]

Eyw kardes.. Amac yeni arkadaslara rehber olmak cunku bu surec gercekten cok sikintili bi surec dayanamayip pes etmesinler diye ..

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Mar 05, 2012 12:36 am

Arkadaslar bende yasadim ayni durumlari sakayla karisik cok laf sokan olmustu pek takmayin dicem ama vizeyi alip gozlerine sokmak istiyorsunuz biliyorum :)

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Pzt Mar 05, 2012 12:55 am

gozlerine deil baska bi yerlerine sokasim var :D :D

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Sal Mar 06, 2012 10:29 pm

bence benimde yaptigim ama benden sonrakilerin yapmasini istemedigim bir hatayi soyliyeyim.
Vize basvurunuzu aileniz ve bu form sitesi haricinde bir yerde paylasmamak lazim.
Sonra ne oldu vize almadin mi diye her gelene rapor vermek zorunda kalirsiniz.
Vize aldiktan sonra herkese soylemek en dogrusu bence

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Mar 08, 2012 6:59 pm

aynen bi ara benle makara yapan akrabalarim vardi almanyaya gittigimden 1 hafta sonra ogrendiler sonrada faceden tebrik falan degisik insanlar :)

zZExpelliarmuSZz

Mesaj gönderen zZExpelliarmuSZz » Cum Mar 09, 2012 8:02 pm

Lanet ciksin ya. Bu sorunu halletik simdi de burdaki butun Turklere bu isi nasil yaptigimi asama asama anlatiyorum + neden Almanya diye bi de aciklama yapiyorum. Nedir bizim bu cektigimiz :S he bide Alman klavyesine alismak tam bi eziyet xS

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Mar 09, 2012 8:27 pm

Vurdumduymazlik bazen cok guzel birsey :) Almanya\'ya gelince de zaten en fazla Face den konusuluyor 40 yilda bir, en yakinlar haric tabi :)

eyupsen

Mesaj gönderen eyupsen » Cum Mar 09, 2012 9:23 pm

ben bu sebepten dolayi tanidiklara rast gelmek istemiyor,yollarimi degistiriyor,eski okuluma bile ziyarete gidemiyorum ayni seyleri kasetten calar gibi tekrarlamaktan biktim :/

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Mar 09, 2012 9:36 pm

ben vizemi alana kadar kimseye soylememistim ailem haric sonra vizem cikti ben gidiyorum dedim topladim butun arkadaslari oldu bitti

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cum Mar 09, 2012 10:09 pm

ben de cok duydum bu soruyu o yuzden demistim gidersem almanyaya telefon kartimi kirip atacam diye ole de yaptim telefon kartimi kirdim turkiyeden sadece ev telefonum ezberimde digerleri yok :) ama benim asil ilginci suydu; turkiyedeyken facebookta kuzenimle karsilastim ne oldu sen almanyaya geliyodun bir ara dedi (dalga geciyor kendince) evet dedim ole bir niyetim var istersen yarin geliyim dedim olur gel dedi tamam yarin geliyorum dedim iftari sizde yapicam ramazan ayiydi diger gun aldim biletimi aradim ben su saatte geliyorum havaalninda beni karsilayin dedim kimse gelmedi karsilamaya :) alman tanidigim vardi onu aradim o aldi beni :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Mar 10, 2012 1:01 pm

her karanligin sonunda bir aydinlik vardir takmayin kafaniza , bana da oyle diyorlardi arkadaslar ama simdi signal iduna park\'da dortmundun macina gidiyon mu diye soruyorlar. Siz rahat olun , hersey olur ama zamanla Allah\'in izniyle.