Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Prş Mar 08, 2012 5:31 pm

Bende hala bekliyorum suan 23.gundeyim.Acikcasi onumuzdeki haftaici cikicak diye umut ediyorum 4.haftayi bitirmis olucam haftaya

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Cum Mar 09, 2012 12:00 am

Nerdeyse her hafta konsoloslugu ariyorum.Her ne kadar konsoloslukta birine ulasmak milli piyango ihtimalinden daha dusuk olsada saatlerce telefonu acik birakip o 2 kelimeyi duymanin umidiyle bekliyorum.

Gecen hafta 1-2 hafta icerisinde mektup gonderecegiz demislerdi,bu hafta mektup size hala ulasmadi mi dediler,gonderdigini soylediler.Bir ara hat kesildi bendeki heyecan alabildigine.Bir kac saat sonra tekrar ulasabildim.O Muhtesem 2 kelimelik cevabi verdi "bekleyeceksiniz daha"

"Islem asamasindayiz, Kultur bolumunde inceleniyor vize durumunuz. Yakin zamanda mektup gonderilecektir. "

Kons. Kultur islemleri nasil yuruyor bilmiyorum,bilgisi olan arkadaslar paylasirlarsa vize itiraz sonucu bekleyen digere arkadaslarada yardimci olabilirler. Bilgisi olmayan arkadaslarda dusuncelerini paylasirlarsa sevinirim. Iyi veya Kotu yonde olsada dusunceniz amac yardimlasmak.Her yoruma acigiz.
[center][small]Birgun kaybedegin seylerin degerini bil.[/small][/center]

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Mar 09, 2012 10:51 am

Izmirden bir red mektubu da benden olsun,adamlar inandirici olmadigim belirtiyor....Kurstan sonra universtie okumacgima belirtmisler mektupta...
Ne istiyor bu adamlar bizden lise birincisimi olmak gerek ???

Simdi ne yapmak hangi yolu secmem gerekiyor,Izmirden basvuran ve red alan arkadaslar siz ne yaptiniz &mehmetcobanlar...Lutfen yardimci olurmusunuz???Arkadaslar

gelen maili burada
http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/ ... m.jpg.html
bakabilirsiniz
tesekkurler

Ayrica vize gorusmemde bu linkte asagida :
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... start=1180
So geht nicht !

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Cum Mar 09, 2012 11:46 am

Gecmis olsun murat bence senin belgeyi Almanya ya bile gondermemislerdir girdigin memura inandirici gelmedigin icin boyle demisler.Benim lisede notlarim hic iyi degildi lise notlarina bakmiyorlardir.Ben senin yerinde olsam istanbula gider ordan vize almaya calisirdim.Ayrica resmi biz goremeyiz gormemizi istiyorsan bir upload sitesine upload etmelisin.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Mar 09, 2012 12:00 pm

[quote]Borumu tarafindan yazilan metin:

Gecmis olsun murat bence senin belgeyi Almanya ya bile gondermemislerdir girdigin memura inandirici gelmedigin icin boyle demisler.Benim lisede notlarim hic iyi degildi lise notlarina bakmiyorlardir.Ben senin yerinde olsam istanbula gider ordan vize almaya calisirdim.Ayrica resmi biz goremeyiz gormemizi istiyorsan bir upload sitesine upload etmelisin.[/quote]

Oke dulzetiridm Istanbul icin ben 6 ay bekleme luksum yok okul kabuu gider,riskte bence?? Itiraz hakkimi kullancam artik...
So geht nicht !

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Mar 09, 2012 1:48 pm

banada ayni sekilde red vermistiler ama okul kabulum yoktu ikinci gittigimde okul kabulum vardi almistim izmir konsoloslugunu inandirmak falan hikaye o andaki adamin psikolojisi nasilsa kafasina gore takiliyorlar.

Baska bir okuldan daha kabul almaya bak 2 okul kabuluyle git belki ise yarar ne biliyim en azindan burasi da kabul etti falan birseyler dersin.
gecmis olsun

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Mar 09, 2012 2:09 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

banada ayni sekilde red vermistiler ama okul kabulum yoktu ikinci gittigimde okul kabulum vardi almistim izmir konsoloslugunu inandirmak falan hikaye o andaki adamin psikolojisi nasilsa kafasina gore takiliyorlar.

Baska bir okuldan daha kabul almaya bak 2 okul kabuluyle git belki ise yarar ne biliyim en azindan burasi da kabul etti falan birseyler dersin.
gecmis olsun[/quote]

Okul kabulum var zaten birtane daha almakta olabilir.Ama mehmetcobanlar gibi olmadi ITIRAZ dilekcesi yazmak ne kadar sacma gorusme iyidi adam hic sinirlenmedi...
So geht nicht !

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Cum Mar 09, 2012 2:19 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Izmirden bir red mektubu da benden olsun,adamlar inandirici olmadigim belirtiyor....Kurstan sonra universtie okumacgima belirtmisler mektupta...

Simdi ne yapmak hangi yolu secmem gerekiyor,Izmirden basvuran ve red alan arkadaslar siz ne yaptiniz &mehmetcobanlar...Lutfen yardimci olurmusunuz???Arkadaslar

gelen maili burada
bakabilirsiniz
tesekkurler

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... start=1180[/quote]

Gecmis olsun Murat.

Itiraz edenlerden biri olarak yaptiklarim : Alanimla ilgili calisma belgeleri + Sertifikalarim + Uni. ogretmenlerimden Referans + iyi bir itiraz mektubu + Garantorumden Mektup....
Bana "egitim hayatinda basarili olamayacagima inandiklarini" cevabi vermislerdi. Fakat sana verilen red yaniti beni dusundurdu.Paylasabileceklerim bu kadar. Umudunu kirma bu zaman alan bir surec,sabirli olman lazim.
[center][small]Birgun kaybedegin seylerin degerini bil.[/small][/center]

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Cum Mar 09, 2012 7:22 pm

Merhaba arkadaslar. bugun 63 gun oldu helen vize bekliyorum. en son istedikleri sartli kabul belgesini ve dil kursu kayit belgesini teslim ettik carsamba gunu, son olarak garantorumu cagirmislar bir kagit imzalayacakmis birde mal beyannamesi yapmasi gerekiyormus. 2 Nisan da kursum basliyor yetisebilir miyim sizce yada bu yapilanlar olumlu bir sey mi. eksik belge vardi diye uzadi bu kadar daha kac gun beklerim bilmiyorum.
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Mar 09, 2012 8:31 pm

gelen maili burada
bakabilirsiniz

Arkadasalr utfen yonlendirme yaparmsiniz??siz neler yaptiniz kendimi nasil hazirlamaliyim sizce????
tesekkurler

So geht nicht !

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Mar 09, 2012 8:34 pm

Bu eksik evrak olayi cok bas agritiyor ve vize surecini uzatmalari icin cok buyuk koz onlar icin.Kesin bisey soylemeyiz ama eksik dedikleri evraklari guzel bir sekilde temin edersin verirsin bence olumsuz birsey degil en azindan red dememisler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Mar 09, 2012 8:40 pm

Murat gecmis olsun:|

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Mar 09, 2012 9:11 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Murat gecmis olsun:|[/quote]

saol eren beklicegiz vve arkadalardan tavsiye aarak itirazi yapicagiz... o kadar emege bosa harcatmam ...
So geht nicht !

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Mar 09, 2012 9:19 pm

eksik evraklar bir yana adamlar onlara ulasan belgeleri bile gelmemis gosterip sureyi uzatabiliyorlar.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Mar 09, 2012 9:22 pm

gelen maili burada
bakabilirsiniz
tesekkurler

kardes gecmis olsun senin adina cok uzuldum.
her seyin hayirlisi olsun.
Eger itiraz edeceksen sana verilen red yazisinin gerekcesini iyi anladiktan sonra onlarin bu gerekcelerinin tutarli olmadigini belgelerle ispatlaman lazim.

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Cum Mar 09, 2012 9:34 pm

Bu kadar bekledikten sonrada red vermesinler artik :|
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cum Mar 09, 2012 11:36 pm

Murat, gecmis olsun uzuldum adina :(

Erdal, umarim yetisirsin kursuna. Konsolosluk senin carsamba gunu teslim ettigin belgelerini Almanya\'ya gondermeden kendi insiyatifi dogrultusunda verebilir sana vizeyi. O da olmadi Almanya\'ya gonderirler normal olarak o da 1-2 haftayi bulur ama gelsin de 1- 2 hafta daha gec gelsin.
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Mar 09, 2012 11:55 pm

Gecmis olsun murat kardesim ozelden aldim mesajini ben elimden geleni senin icin yapacagim bu surecte..dedigimiz gibi once itiraz edilmesi gerekiyor..bosver sen istanbulu onu bunu...oraya gidecegine 6 ay bekleyecegine once izmirden vize koparmanin yollarini aramak gerek...Ayrica izmir den red yedikten sonra istanbuldan basvurmak icin de inanadirici olmak anlaminda saglam birseylerde atilmasi gerekiyor......neyse..
Sana verdigim mail adresini ekle..yarin aksam gibi goruselim.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Cmt Mar 10, 2012 1:14 am

Murat gecmis olsun..

Mehmet\'e katiliyorum, Dediklerini yerine getir.
Hakkinda hayirlisi olsun.
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Mar 10, 2012 9:32 am

Eyvellah mehmet kardesim allah razi osun.Senin ne kadar cileli gectigini iyi biliyorum.
Artik senden ve Gurkan abiden tecrubeleriyle diger arkadaslarin destegi ile DEUTSCHSTUDENT ailesi olarak sevinclere hep beraber mutlu oldugumuz gibi uzuntulerede hep beraber mutsuz olmaliyiz.Bunuda mutlu hale getirmek icin birlik zamani oldugunu Izmir Alman konsosluguna gostermeliyiz.Hersey icin tesekkurer
Erenin dedigi gibi herseyin hayirlisi olsun

Msn ekledim seni kardes musait olduugn zaman aksam konusabilriz
So geht nicht !

Kilitli