Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Maschinenbau icin summersomestirda kayit olabilecegim okul var midir ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Mar 05, 2012 12:52 pm

ben soyle bir duyum aldim. maschinenbau ve diger muhendislikler nrw de yalnizca wintersomestir icin yani en son 15 temmuz da kayit aliyormus. Ben su an a1 e basliyacam ve mart ayinda oldugumuzu dusunursek bu sene baslamam imkansiz...Eger summersomestirda kayit alan bi okul varsa ocak 2013 e kadar c1 verip dsh gecme sansim var. yogun kurslara kaydolup.ki boyle birsey gercekten varsa zaman gecmeden martta baslayan rp kursuna kaydomayi dusunuyorum.. Siz ne onerirsiniz ? Benim icin 1 ay kayip bile hic iyi olmayacak.... veya iyi bi kurs alip sonradan uzulme mi dersiniz ? eger summersomestirda kayit yoksa soyle yapacagim ; 10 nisan 2012 kurs baslangic tarihi, kursta her kur 3 ay surecek ve 2013 temmuzda bitiyor yani seneye temmuzda baslama sansim var ancak ,1 yil falan var. bu iyi bi zaman mi ? kafam cok karisik....

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Mar 05, 2012 8:59 pm

Konu guncel ve gercekten bnm icin cok onemli bir durum gec kalirsam geri donusu yok

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Mar 05, 2012 10:18 pm

valla ayni sorun bendede vardi malesef nrw de hicbi uniden olumlu cevap alamadim hepside kis somestrinda basliyor ama nrw disinda 2 uni biliyorum fh haric

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzt Mar 05, 2012 11:29 pm

TU Berlin´de olmasi lazim yazin da basvuru o bolum icin istersen ona bak .

octomat

Mesaj gönderen octomat » Sal Mar 06, 2012 12:05 am

12.04.2012 tarihine kadar TU Dortmund universitesi kabul veriyor.

Detayli bilgi almak icin
pazartesi-persembe 9:30--11:30
pazartesi ayrica 14:00---15:30
persembe ayrica 14:00---17:00
cuma kapali
telefonlada pazartesi-persembe 13:00--14:00 bayan Breiholtz

Tel:+49 231 755 6349 genelde telefona bakmiyolar gitmen daha mantikli

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Mar 06, 2012 3:06 pm

ya tekin abi veya gurkan abi de hic girmiyor siteye sansa bak
ben ocak 9 a kadar rp kursundan c1 alsam da 15 ocaka kadar dsh verip gecme sansim varmidir ? yani 6 gunde dsh ye girip sonucu ogrenebilir miyim ve dsh tarihleri ne zaman olur ? 9-15 ocak arasi dsh oluyor mu ? yani yetismeyecekse birisi soylesin de biseyler olsun ya. :DD isyeaaaaaaaaaan :D tu dortmundun sitesine baktim ama net bi cvp bulamadim maalesef . maschinenbau icin demistin demi summersomestir kaydi aliyor diye. bide 2012 degil ben bunu 2013 ocak ( summersomestir ) icin sormustum.

gurkan abi veya tekin abi : duisburgda bulunuyosaniz size nasil ulasabilirim veya tel verebilirmisiniz msj la ....

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 06, 2012 5:01 pm

\'\' ben ocak 9 a kadar rp kursundan c1 alsam da 15 ocaka kadar dsh verip gecme sansim varmidir ? \'\'

- Falci bile cevaplayamaz bunu.Anca ruyana ak sakalli bir dede girerse ondan alabilirsin cevabi :)

- DSH tarihlerine universite sitelerine bakarak ya da burada Gurkan\'in arada bir yayinladigi DSH Termine basliklarina bakabilirsin.

- Hangi universitelerde maschinenbau hangi donem basliyor onuda malesef bilmiyorum.

- Bir kurun 3 ay surmesi bence fazla....2 ay suren kurslara gitmeni tavsiye ederim.
3 ay kurs sonra 2-3 hafta tatil ,toplamda 3.5 ay bir kur.
Bu fazladan 1.5 ay suresince kira ve yasam masraflarinda olacak.
O yuzden tavsiyem iki ayda bir kuru degisen dil kurslari.

-Ne kadar cabuk verirsen DSH sinavini senin icin o kadar kar...Ha sonradan 6-7-8 ay beklemissin birsey degil bu o surede Almancani daha cok gelistirig,calisip para biriktirir,hatta eger bolum profesorlerinle anlasirsan derslere girebilir ve girdigin derslerin (Vorlesung) sinavlarini verebilirsin .Hocanda okula basladigin donem bu sinavlarini sayar ona gore sonra ki Vorlesunglarini alirsin.

Yani kisaca tekrar edecek olursam 2 aylik bir kurs ve mumkun olan en kisa surede DSH sinavini vermen.

Bir ricamda abi deme , Tekin de.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Mar 06, 2012 5:07 pm

anladim tekin abi , fikirlerin benim icin cok onemli..bu arada baktim okullara nrw icin de somersemester da kayit alan okul yokmus , bende nrw disina cikmam zaten.. o zaman en iyisi iyi bi almanca ogrenip 2013 wintersomestiri beklemek ,zaten sifirdan baslayacagim icin ocaka kadar iyi bi almanca ogrenmek cok zor.

-ruyamda aksakalli dede gelirmi bilmiyom ama ben bunu 6 gunde dsh verilmez diye algiladim :)) bu arada gurkan abinin dsh termine adli yazisini okudum ama orada ocakta dsh veren okul gozukmuyor ama senede 4 tane dsh yapiyormus okullar diye duymustum yani ocakta dsh ye girilebilir mi kisacasi ? senin bana onerin 2013 winsom beklemek olcak heralde ? mantikli olanda bu geliyor aslinda bana

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 06, 2012 5:13 pm

Bilmiyorum malesef Ocak ayinda DSH var mi yok mu.Physiker gorurse cevaplar artik.

6 gunde DSH olayini ve sorusunu ben anlamadim ?

Birde tekrar rica edeyim ; abi deme Tekin de :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Mar 06, 2012 5:17 pm

tamam tekin :)

simdi ben rp nin martta baslayan a1 kursuna kaydolsam ,mart 1 2012-ocak 11 2013 arasi 5 kur atlayip c1 i bitirebilirim tek dsh kalicak ama kalan gun sayisi 4....daha sonra sommersemester ocak 15 son basvuru tarihine yetisebilir miyim ? yani 11 ocak ve 15 ocak arasindaki 4 gunluk donemde sommersemestere yetismek icin dsh verilip okul basvurusu yapilir mi ? yoksa bunlar bos hayallerse temmuz 15 e kalicak wintersemester :) boylesi daha mi iyi olur ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 06, 2012 5:23 pm

O kadar kisa surede hic bir yer aciklamaz sonuclari kanimca.

Basvuracagin yere bu durumunu anlatirsan bir guzellik yapip DSH belgeni bekleyebilirler.

Yahut , nereden biliyorsun ki B2 ile DSH sinavini yazamayacagini ? En kotu durumda Bonn\'da 900 Euro\'ya sinav yapan yerde verebilirsin B2 ile.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Mar 06, 2012 5:29 pm

evet ama b2 ile maschinenbau okuyabilir miyim yani almanca yetersiz kalirsa donem kaybi yasayacagim kesin.. diger turlu yetismesi cok zor gorunuyor 4 gun icinde gorunen o ki wintersemester i bekleyip kalan zamanda calismak.ocakta baslasaydim c1 e raahtca yetisebilirmisim ama somersemeter da maschinenbau kayit almiyor genelde en azindan nrw de ki okullar almiyormus.... tesekkur ederim , rp nin kursu kac euro tam olarak ? ve ben su an duisburgdayim oraya baslamak istiyorum ama orasi 1 martta basladi kabul edilir miyim ? ama soyle bi sorunda var su an kayitli oldugum kursdan kayit sildirirsem oturum islerinde problem cikartirlar mi ? eger hayirsa hemen baslamak istiyorum ben duisburg veya essendeki kursa.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 06, 2012 5:53 pm

Oturumla ilgili bir sorun cikmaz.
1 Mart\'da baslayan kursa yetisebilirsin henuz 1 hafta gecmis daha.
Fiyatini bilmiyorum 380-400 arasi bisi olmasi lazim.

C1 \'de yeni gramer konulari yok sadece yogun test cozumu..Bonn\'da bahsetttigim DSH sinavi ise ; A2 ile giren kisinin kazandigi bir sinav.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Mar 06, 2012 6:07 pm

yabancilar polisine bizim uzerimizden geldi sonra kayit sildirdi derler diye korkuyorum yoksa sildircem kaydi hemen.bide 150 euro kaparo vermistim onu alirmiyim ki ? 5 kurluk kaydim var.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 06, 2012 6:18 pm

Demez kimse oyle bisi.

Kesinti yaparlar illaki ama miktarini bilmiyorum.