Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

lise diplomasi ve transkript

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
rainrun

Mesaj gönderen rainrun » Cmt Şub 25, 2012 10:03 pm

arkadaslar ben 2005 yilinda mezun oldum liseden ben simde mezun oldugum okula gitsem transkript alabilirmiyim.ayrica ben mezun oldugum yil not sistemi farkliydi diplomada bu bir problem olurmu basvuruda birde basvuru sirasinda transkiript yollamasam olurmu

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Şub 25, 2012 10:12 pm

lise den hic transkript almadim.Ama 2007 yilinda mezun oldugum liseden gecen gunlerde diploma fotokopisini onaylattim.Basvuru derken universiteye mi basvuruyorsun?

bjk93

Mesaj gönderen bjk93 » Cum Mar 02, 2012 2:27 pm

TR de bir univ kazanip, kaydi yaptirip, almnya da bir uniye gecis yaptiktan sonra TR de ki univi dondurma imkanimiz var mi?? yani mesela 1 sene ALMNY da okuyup tekrr TR deki unive devam edebilme imkanimiz var mi??

bjk93

Mesaj gönderen bjk93 » Cum Mar 02, 2012 2:28 pm

bir de su transkrip ne demek soylermisiniz acaba??

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Mar 02, 2012 3:16 pm

almanya ve turkiye\'de ayni anda akademik donem icin egitim alamazsin.Ki boyle birsey yaparsan illegal olur.Ancak 1 yil almanya\'da dil kursu gorursun ve bu sirada turkiyede ki okul kaydin durur.Ama bence boyle birsey yapip bosa harc parasi odeme.Ben kaydimi sildirdim oyle vizeye girdim mesela.Vizeye saglam basvuru yaparsan reddedilme ihtimalin nerdeyse yok.

Transkript ; egitim gordugun okulda ki not dokumlerini gosteren belgedir.

*Anlasilan bu siteyi cooooooooooooooook arastirman gerekiyor.Bu yol kolay bir yol degil , kendinden emin degilsen hic girme..Ama yaparim diyosan gercekten , hic pesini birakma bu isin.

Kolay gelsin.

bjk93

Mesaj gönderen bjk93 » Cum Mar 02, 2012 7:47 pm

eyv. sagol... gercekten de birsuru tantanasi var..ama bu kadar zahmete deger mi acaba?? yani kariyer ve maas acisindan TR den kayda deger bir onceligimiz olur mu? almanyadaki muhendisler ne kadr maas aliyo acaba??

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Mar 02, 2012 11:32 pm

Almanya muhendislikte en iyi ulke konumunda denilebilir. Bunlari zaten 1.5 milyar nufuslu cinin 1.2 milyar calisan nufusunun yaptigi ihracattan , 82 milyon almanyanin 60 milyon calisan nufusunun yaptigi ihracatin daha fazla oldugunu ve bu ihracat urunlerinin %60\'dan fazlasinin makine uzerine oldugunu dusunursek anlamak pek zor olmaz sanirim. Ayrica Almanya\'da egitim alan bir kisinin Turkiye\'ye dondugu zaman cok fazla sayida Alman fabrikalarina basvuru yapip , iyi bir kariyer yapma olasiligi , Turkiye\'de ki mezunlara gore daha yuksek , mantikli olanda zaten budur.Yoksa kim ceker bu kadar ceremeyi , dedim ya kolay is degil bunlar....Herkes icinde zor olacak diye birsey yok veya herkes Turkiye\'ye donunce en iyi yerlere gelecek diye birsey yok....Sans ve Ilahi yardimda onemli bu sirada.