Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize hakkinda(soru)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
umutglsvr

Vize hakkinda(soru)

Mesaj gönderen umutglsvr » Prş Mar 01, 2012 12:23 pm

Merhaba arkadaslar sizlere bir konuda sorum olacak yanitsiz birakmazsaniz sevinirim.
Soyle bir bilgi aldim;
Yesil pasaportla Almanya\'ya gelip bir dil kursuna basvurup belgesiyle beraber yabanci isler subesine gittigimizde 2 yillik oturum alabildigimizi Almanya\'daki Turk Alman Dostluk Derneginden ogrendim.
Ben dil kursundan sonra universite egitimi dusunuyorum.
Sizlerin bu konudaki dusunceleri nelerdir?
Tesekkur ederim....

GK

Vize hakkinda(soru)

Mesaj gönderen GK » Prş Mar 01, 2012 1:26 pm

yesil pasaportla gelen arkadasim dava acmasina ragmen alamayip malesef turkiyeye donmustu.
o dernek herhangi bir kaynak gostererek mi bunu soledi bilmiyorum ama ben tanidigim bildigim birinden bole bi ornek verdim.

meatalay

Vize hakkinda(soru)

Mesaj gönderen meatalay » Prş Mar 01, 2012 5:28 pm

Arkadasim merhaba.. Sende benimle ayni durumda sayilirsin..
Ben yesil pasaportla 3ay once gittim bu 3aylik zamanda dil kursuna gittim we universiteleri arastirdim.. A1 sertifikasini aldim ve ayni zamanda en buyuk gelisme de benim icin universiteden kabul aldim.. 3ay bitince de mecburi olarak Tr\'ye geldim.. Sende benim gibi yapabilirsin..
Simdi vize isleriyle ugrasiyorum.. Yardimci olabilecegim bir konu varsa ben buradayim...

jamjam

Vize hakkinda(soru)

Mesaj gönderen jamjam » Prş Mar 01, 2012 9:58 pm

[quote]umutglsvr tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar sizlere bir konuda sorum olacak yanitsiz birakmazsaniz sevinirim.
Soyle bir bilgi aldim;
Yesil pasaportla Almanya\'ya gelip bir dil kursuna basvurup belgesiyle beraber yabanci isler subesine gittigimizde 2 yillik oturum alabildigimizi Almanya\'daki Turk Alman Dostluk Derneginden ogrendim.
Ben dil kursundan sonra universite egitimi dusunuyorum.
Sizlerin bu konudaki dusunceleri nelerdir?
Tesekkur ederim....
[/quote]

dernek yanlis bilgilendirmis simdiye kadar senin durmunda olup universite kabulu ve +ve sayre olan kisiler bile tekrar uklesine donup oturum almak zorunda kaldi eger pasaportunla gidip sorarsan birde kagit verirler. almanyada cikarken gumruk polisine vermen ivin ciktigindan emin olmak istiyorlar.

Doch

Vize hakkinda(soru)

Mesaj gönderen Doch » Cum Mar 02, 2012 2:48 am

Peki o zaman ben baska soru sarayim. Yesil pasaportla berlindeyim almanca kursumu aliyorum ama 3 ay yetmiycek... Bunu auslaenderbehorder den uzatma sansim var mi evraklari gostererek. Cunku izmir e gitme otelde kalma falan arti masraf ve izmir vermiyor vize ... Bu durumu yasamis olan yok mu?

jamjam

Vize hakkinda(soru)

Mesaj gönderen jamjam » Cum Mar 02, 2012 2:22 pm

[quote]Doch tarafindan yazilan metin:

Peki o zaman ben baska soru sarayim. Yesil pasaportla berlindeyim almanca kursumu aliyorum ama 3 ay yetmiycek... Bunu auslaenderbehorder den uzatma sansim var mi evraklari gostererek. Cunku izmir e gitme otelde kalma falan arti masraf ve izmir vermiyor vize ... Bu durumu yasamis olan yok mu?[/quote]

evlenir ve dava acarsan yada siginmaci falan olursan sansin var onun disinda hicbir sansin yok. senin durmunda olup donen cok gordum:|