Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

duisburg da yasam?

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
meertt

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen meertt » Pzt Eyl 21, 2009 2:54 pm

duisburg da okuyan arkadaslar aciklayabilirse sevinirim.orda hayat nasil sessiz sakin bi sehirmi,mekanlar nasil bar lari olsun fln en azindan bi istanbuldakiler kadar iyimidir?su an beni tek memnun eden amsterdam a yakin olmasi;).sonra bu mekanlarda fiyatlar nasildir ortalama?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Eyl 21, 2009 6:29 pm

Duisburg biraz durgun bir sehir..Hele ki Istanbul\'la kiyaslanamayacak kadar durgun.Ki Istanbulda\'ki o ortami burada asla bulamazsin.
Guzel disko veya bar yok gibi,en azindan benim bilgidim ve ogrendigim kadariyla..Ancak ogrenci partileri oluyor ASTA\'nin duzenledigi ve ozellikle erasmus ogrencilerinin oldugu donemler tavan yapiyor gayette ucuz..
Ancak Koln\'e 45 Dusseldorf\'a 15, Mulheim\'a 8 , Essen\'a 12 , Bochum\'a 17 dk olmasi sana yeterde artar bile..Istedigin turde eglenceyi bulabilirsin.
Almanya\'nin guzelliklerinden biride hemen hemen her mekanda fiyatlar aynidir; Bira 3-4 Kokteyl 5-8 arasi vs..

meertt

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen meertt » Pzt Eyl 21, 2009 6:50 pm

tesekkur ederim bilgiler icin..haritayi cikardim biraz kafamda.diger merkezlerin yakin olmasi guzel iste.birde bu koln e fln giden toplu tasima araclari(tren otobus vs.)saat kaca kadar calisiyor oluyor?

Serhan

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Eyl 21, 2009 7:01 pm

google earth ten faydalanabilirsin..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eyl 22, 2009 12:33 am

yurdum insani, universite egitimi nasil , ders calisma ortami nasil diye degil, bar cafe ortami nasil diye merak ediyor ilk once =).. gel takil tekin abine yasatir seni :)

Serhan

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen Serhan » Sal Eyl 22, 2009 12:35 am

Duisburgun Nam-i deger Tekin abisi
Yasatir Herkesi. :D:alkis

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Eyl 22, 2009 4:05 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
yurdum insani, universite egitimi nasil , ders calisma ortami nasil diye degil, bar cafe ortami nasil diye merak ediyor ilk once =).. gel takil tekin abine yasatir seni :)[/quote]

Elbette her hafta,her gun her an parti arayanlarin macerasi husrenla bitecektir..!
Ancak yurdum insani herseye zaman ayirabilir..! Asosyal olmaktan iyidir..!Eger benim verdigim bilgileri uzun yillar burada yasayan birileri bilmiyorsa ayiptir,gunahtir :D Ve ayrica bu bilgiler hemen hemen her kisinin bilebilecegi konulardir.. Tabi 365 gun icerisinde sadece 1-2 kez disariya cikan kisiler haric..

Acaba tum dalda basarili olan ogrenciler hic mi eglenceye vakit ayirmiyor bu guzelim Almanya\'da ? =)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Eyl 22, 2009 4:23 pm

[quote]meertt tarafindan yazilan metin:
tesekkur ederim bilgiler icin..haritayi cikardim biraz kafamda.diger merkezlerin yakin olmasi guzel iste.birde bu koln e fln giden toplu tasima araclari(tren otobus vs.)saat kaca kadar calisiyor oluyor?[/quote]

Sabah\'a kadar tren ve otobus servisi var..Yani sosyal devlet anlayisina en iyi orneklerden biri =) Ancak trenler 2-4 arasi cok seyrek ve bazi hatlar calismiyor..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eyl 23, 2009 12:57 am

ahh be tekinim , biz gencken sizin gibi boyle ucuz erasmus veya asta partilerinde surunmezdik :P . oberhausen delta vardir bak oraya sizi almazlar :) yaninizda alman bi manita olacak oyle , giris biraz pahali ama.. sonracima dusseldorf altstadt da Queen bar var bak, girisinde 2-3 tane badygard in bekledigi :lol .. oralarin kapicilarina sor gurkan abini iyi tanirlar ama bizden gecti be gulum artik =)

meertt

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen meertt » Çrş Eyl 23, 2009 10:46 am

heralde her hafta parti aramiyoruz.2 haftada bir anca:Ddemek sabaha kadar varmis tren otobus...iste boyle seyleri ogrenince insanin daha bi okuyasi geliyor :D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Eyl 23, 2009 3:00 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
ahh be tekinim , biz gencken sizin gibi boyle ucuz erasmus veya asta partilerinde surunmezdik :P . oberhausen delta vardir bak oraya sizi almazlar :) yaninizda alman bi manita olacak oyle , giris biraz pahali ama.. sonracima dusseldorf altstadt da Queen bar var bak, girisinde 2-3 tane badygard in bekledigi :lol .. oralarin kapicilarina sor gurkan abini iyi tanirlar ama bizden gecti be gulum artik =)[/quote]

Buyuksun Abi..! Queen\'e almamislardi beni..! :@ :zoh Hem oyle deme ASTA partilerinde para kazanipta cikiyorduk hehehe :D

bjk93

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen bjk93 » Prş Mar 01, 2012 4:53 pm

selam..simdi diyelim duisb.veya essen. de dil kursuna basladim..herhangi biryerde is buldum ve calisiyorm.. devlet benm pesime polis mi takacak bu cocuk dil kursun da henuz bir yerde calisamaz diye??hmmm

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 01, 2012 9:32 pm

Anca kacak olarak calisabilirsin tabi dil kursu sirasinda calisma iznin olmazsa...
Yakalanirsanda ceza yersin. Polis takmaz devlet ama Alman zabitalari gercekten iyi calisiyor ; )
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

jamjam

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen jamjam » Prş Mar 01, 2012 9:43 pm

[quote]bjk93 tarafindan yazilan metin:

selam..simdi diyelim duisb.veya essen. de dil kursuna basladim..herhangi biryerde is buldum ve calisiyorm.. devlet benm pesime polis mi takacak bu cocuk dil kursun da henuz bir yerde calisamaz diye??hmmm[/quote]

buyuk ihtimalle calisacagin yer tanidik olmali turk yani ordada sikinti senin kacak calistigini herkes bilir. ve sikayet etme olasiliklari var. onun disinda kimse sana isde vermek istemez kacak iscinin maliyaeti yakalanirsan 2000 lira firmaya simdi degismis olabilir. fakat oturumu aldiktan sanra almancana guveniyorsan yabancilar polisine git konus 3 aylik izini alma ihtimalin baya yuksek bu arada nerdeyse herkese yada benim bildiklerim dil kursu+uni icin gelmis olanlara calisma izni 3 aylik yeriyorlar

bjk93

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen bjk93 » Cum Mar 02, 2012 1:45 pm

hay Allah..! bende de 0 almanca var yani:)) peki sadece hafta sonlari full time calisabilme imkanim varmi?? yani o da mi yasak??

bjk_oguz

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Mar 02, 2012 3:34 pm

0 Almanca ile nerde calismayi dusunuyorsun? Kaldi ki donerciler bile soruyor almanca bilgin varmi diye :) Biraz dil ogrenirsin ondan sonra ararsin isi ;)

bjk93

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen bjk93 » Cum Mar 02, 2012 7:56 pm

yani is dediysem Turk donrci vb. yerlerde bulasikci felan:)yani hicbir alman la diyaloga girmeycegim yerler:) anlasilan \'\'paran varsa range rover; paran yoksa game over..\'\':)yani TR den saglam bir gelir e guvenmeden oralarda kendi basima bi halt yiyemem...yardimlariniz icin cook sagolun bu arada:))

bjk93

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen bjk93 » Çrş Mar 14, 2012 4:19 pm

almanya da dil kursuna giderken univ. ogrenci yurtlarndan faydalanabilniyor mu??

mehmetcobanlar

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Mar 14, 2012 4:39 pm

[quote]bjk93 tarafindan yazilan metin:

almanya da dil kursuna giderken univ. ogrenci yurtlarndan faydalanabilniyor mu??[/quote]
evet yararlanabiliyorsun suan benim yaptigim gibi :) fakat soyle birsey var..Almanyanin heryerinde dil kursunu alabilirsin ama yurtta kalmak istiyorsan kabul aldigin universitenin yurtlarindan yararlanabiliyorsun planlarini ona gore yap :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

bjk93

duisburg da yasam?

Mesaj gönderen bjk93 » Pzr Mar 18, 2012 4:22 pm

himm...peki univ. yurdu cikma sansi nedr acaba? yani cok yogun talep oluyor mu??son bi soru:) yurtkur yurtdisi bursu ve ogrenm kredisi almanya icin kac euro???