Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ve TESTDAF Tecrubeleri 2

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 18, 2011 1:31 am

Daha onceden dsh yi iyi bir notla gecmis sistemi cok iyi bilen birisinden ozel ders al derim.

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Pzr Ara 18, 2011 3:38 am

Ben de dun FSP\'de Almanca sinavina girdim. Gerci benimki DSH diye adlandirilmiyor, ama ayni tip.
Ilk sinavdan 2 aldim, son yaziliya da dun girdim. Bundan da 2 yada 2+ bekliyorum. Acaba 2 hangi DSH seviyesine denk geliyor, kac puandir. Ben de tecrube ve onerilerimi soyliyeim. Ben hic almanca dersine calismadim, ama size calisin. :) Sadece Konjunktivlere calistim, bildiklerimi de maalesef Turkce\'ye ceviremiyorum. :)
Bir de en onemlisi dinleme bolumudur. Eger konsantre olsaniz alirsiniz, yok eger dinlenme sirasinda kafa baska alemlerde ise...
Ben hic konsantre olamiyordum, gecenlerde doktora gittim, dedim sinavda dinleme bolumunde kafam dagiliyor. Sagolsun bana GINKOBIL ratiopharm 120 mg diye bir ilac verdi. Sabah iki tane kesip goturmustum beraberimde. Sinavdan once bir tane alacaktim ki ellimden yere dustu, kaldirmadim da yerden. :)
Iyi ki ikincisini almisim yanima dedim. :)
Walla cidden konsantre olabildim, yani kafa fazla dagilmadi.
Sinava giren herkese basarilar, ama siz isinizi benim gibi sansa birakip ilaclara dalmayin.
Neyse fazla yazdim. ;)

ozbil

Mesaj gönderen ozbil » Çrş Şub 01, 2012 11:13 pm

Arkadaslar ben paderbornda dil kursumu 1 sene icinde tamamladim mart ayinda dsh yazacagim ama alternatif olarak bir yerde daha yazmak istiyorum.hannoveri mi yoksa bonn mu tavsiye edersiniz ikisinin arasinda karasisizim.birde horverstehen ile ilgili bir sorum olcak.bazi yerler soru kagitlari okunmadan once dagitiliyor mu?

hypatia

Mesaj gönderen hypatia » Prş Şub 02, 2012 11:38 pm

Haftaya bugun TestDAF a girmis olacagim.B2 den direk TestDAF Vorbereitung-kurs a atladim.Bakalim ne kadar bir basari gosterebilecegim.Derste yapilan ornek testlerde, parcanin konusuna gore farkli puanlar aliyorum.Ins hep cevre ve biyoloji ile ilgili gelir :)
Wie viele Glaeser brauchst du, um uns wie ein Paar zu sehen?

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Şub 09, 2012 3:56 pm

2 yildir almanyadayim son care olarak siegen den kabul aldigim icin dsh ya hazirlik icin buraya geldim gercekten son 3 hafta baya baya calistim zaten ki sadece burda hazirlananlar girebildigi icin sinava ogretmenler kimin ne yapabilcegini biliyor zaten sinavda ne konu cikti inanin hic birseyi hatirlamiyorum bugun aciklandi Dsh-2 ile gecmisim yarin sabah 8 de mundliche prufung var ve yarin oturumum bitiyor 10 15 gun sure isticem okul kayidi icin buyuk ihtimallede verirler bu kadar gunu allah kimseye yasatmasin bu sIkintiyi klasik tavsiye olucak ama bu dsh ya ciddi sekilde hazirlanan bi insanin gecmeme gibi bir sansi yok.

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Prş Şub 09, 2012 4:06 pm

Gurhan35
Herzlichen Gluckwunsch.
Wenn ich was gesagt haette, haettest du es geglaubt ?
Und zwar habe ich gestern getraeumt, dass du DSH-2 bestanden hast. Das Interessante daran ist, dass ich dich uberhaupt nicht kenne. hmmm
(Ich meine es ernst) ;)

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Şub 09, 2012 4:10 pm

alla alla valla abi bende ruyamda gordum gecemiyorum ki senin gormen biraz degisik olmus :D:D sagolasin.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Şub 09, 2012 10:15 pm

Tebrikler Gurhan biraz sikintili olsada kazanmissin umarim yarin da bir aksilik cikmaz baslarsin egitimine.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Şub 09, 2012 11:26 pm

tebrikler gurhan gercekten sevindim senin adina;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 10, 2012 10:47 am

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

2 yildir almanyadayim son care olarak siegen den kabul aldigim icin dsh ya hazirlik icin buraya geldim gercekten son 3 hafta baya baya calistim zaten ki sadece burda hazirlananlar girebildigi icin sinava ogretmenler kimin ne yapabilcegini biliyor zaten sinavda ne konu cikti inanin hic birseyi hatirlamiyorum bugun aciklandi Dsh-2 ile gecmisim yarin sabah 8 de mundliche prufung var ve yarin oturumum bitiyor 10 15 gun sure isticem okul kayidi icin buyuk ihtimallede verirler bu kadar gunu allah kimseye yasatmasin bu sIkintiyi klasik tavsiye olucak ama bu dsh ya ciddi sekilde hazirlanan bi insanin gecmeme gibi bir sansi yok.[/quote]

iste bu ! :)

tebrikler ve gecmis olsun. Senin adina inanilmaz cok sevindim.

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Şub 10, 2012 3:31 pm

cok saol abi mundliche prufungda 5 dk bile konusturmadi ok 80 veriyorum dedi egitimde basarilar ciktim :) valla suanlik cok buyuk bi yuk kalkti hatta hic bir belgem olmadan 2 ay daha oturumu uzattilar okul kaydi yapabileyim diye yani 26 ay vize aldim uniye girmeden :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Şub 10, 2012 11:39 pm

Ne guzel bir sehirmis orasi oyle PPPP

Sakura

Mesaj gönderen Sakura » Cum Şub 10, 2012 11:49 pm

Siegen ne zamandan beri guzel sehir oldu Siegenin DSH sinavi zor degil ama yoksa " Verlieren ist besser als Siegen" olgusuna sebeb olan sehirdir :P Bosuna denmemistir

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Şub 11, 2012 3:10 am

ben siegen i seviorum sevdiklerimde burdadir burayi guzel yapmak insanin elindedi hatta sunu soliyim tr de b1 yapan biri buraya gelip 4 ayda dsh 2 yi alir gercekten ben bu kadar anlayisli ogretmenler gormeden kadina dedim textanalyse kotu yazdim bana " :) " bunu yazip sonuclara bakabilirsin diye mail atti kazandim mundliche prufungda 5 dk konusturtmadi 2 soru daha sordu neden bu bolumu okumak istiyorsun dedi ondan sonrasinda %80 ile gecirdi :) herkese tavsiyem baktiniz olmuyor siegen e gelin hatta olmuyor a birakmayin siegen i yazin :)

Edit : biraz abartmis olabirlirim tmm :) bonn gibi bi yer degil guzel bi egitim aliyorsun sinav sistemine gore cok guzel hazirlaniyorsun calisan gecer mantiginda hocalar butun odevlerim falan hep tamdi benim sinifta katilimda onemliydi kadin icin beni iyi taniyordu gecirdiysede diger 3 bolumden yuksek almamdan dolayi gecirmistir zaten. neyse allah kurtarsin bu dertten herkesi :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Şub 11, 2012 12:26 pm

Hangi okul da okuyacaksin karar verdin mi Gurhan ve hala ayni bolum mu dusunuyorsun :)

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Şub 11, 2012 2:08 pm

Uni Siegen Bwl\' e kayit olucam haftaya hayirlisiyla. Baska Zulassung yok cunku elimde basvurmamistim burda kalirim diye.

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Çrş Şub 29, 2012 12:32 pm

Arkadaslar DSH sinavini verip gectigimiz zaman, Uni\'ye kayit olurken tekrar on mulakat yada yazili, sozlu, sinava tabi olacakmiyiz ?

Birde bazi arkadaslar % olarak degerlendirmis girdikleri sinavlari Gecmek icin % 60 ve uzerimi almak gerekiyor ?
Son olarak sanirim en az DSH-2 almak gerekiyor.
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Şub 29, 2012 5:36 pm

on mulakat falan yok dsh belgeni goturuyorsun ( ben goturmedim cunku o unide sinavi gecmistim kayitliydi bilgisayarda 3 dk icinde kayit oldum ) ve sigorta belgeni goturuyorsun direk kayit yapiyorlar.

dsh dan En az %67 ortalaman olmasi lazim 4 bolumdende o zaman 2 oluyor.

yani aslinda DSH-1 baraji % 57 sen %57 yi gectinmi her bolumden ortalaman hesaplaniyor genelde cogu yerde boledir.

4 bolumden birinden 57 digerlerinden yuksek aldinmi geciyorsun mesela bende ole olmustu 80 81 80 57 idi sozlu sinavdanda 80 aldim ve oturumun bittigi gun yani son gun sinavi gectim :)

bence abartilcak bi sinav degil nasil degil dersin duzenli kursa gidip c1 e kadar iyi temel aldinmi c1 seviyesindede sirf dsh ya yonelik calistinmi gecmemen imkansiz ben ole yapmamistim baya uzamisti.

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Çrş Şub 29, 2012 10:33 pm

Tesekkur ederim Gurkan35,

Yani en az dsh 2 almak gerekiyor degilmi ?

Kimi arkadaslar B2\'den sonra girip denemisler, Sanirim calismakla alakasi var.

Birde senin 57 aldigin hangi konu uzerineydi ? dinlememi ?
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Mar 01, 2012 3:12 am

Textanalyse idi 57 aldigim yani Leseverstehen.
tabiki b2 den cikip testdaf ve dsh yi gecen cok kisi var kendini hazirlamakta bitiyor is sinavin cogu bolumu kural Textproduktion da sadece konusma kaliplarini yazsan nerdeyse %20 ye ulasiosun konunun disina cikmadan mantikli yazdinmi kesin geciyorsun.
Bana gore en kolayi Horverstehen onunde kagit soru geldimi resmen duraksiyorlar sonra duydugunu yaz gitsin hatta bilmedigin kelimeyide duydugun sekilde yaz duzenlerken ac sozlugu bak dogrusu orda yaziyor :)
Grammatik konusu ise basli basina kolay neyi nasil cevircegini zaten derste ogrenip anliyorsun bazi yerleri anlamasan bile fiil cumlesini isime cevirmen icin kurali bilip o fiilin ismini sozlukten bulup yazabilirsin sinavda.
Benim durum sakatti acikcasi 57 aldigim bolumden zaman yetmedi bile 6 sorudan 3 unu yapmistim yani %50 bana gore anca aliyordum kadina bir mail attim sinavdan sonra diger bolumlerden gecicegimi dusunuyorum diye bu benim son sansim yardimci olurmusun vs. yapmis kiyagini gecirmis.
Mundliche Prufung yani sozlu sinavsa en kolayi ben ona bile stress yaptim normalde 20 dk konusman lazimdi sinavda ben daha konuya giris yaptim 5dk gecmedi bana 2 tane daha soru sordun iste hangi bolumu ve neden o bolumu okumak istiyorum diye , onlari cevapladiktan sonra cikabilirsin dedi 2 dk sonra iceri girdim Dsh 3 versem zaten lazim degil degil %80 veriyorum haftaya gel belgeni al dedi :)

Kilitli