Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzt Şub 27, 2012 1:50 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

simdi aradilar istanbul alman baskonsoloslugundan.Yarin saat 13:00\'da konsolosluga cagiriyorlar beni bi evrak imzalayacakmisim.Neyin nesidir bu arkadaslar ? 26 ocakta basvurmustum.Bi bilgi vermedi ne oldugu hakkinda.[/quote]
hayirli olsun kardes ikamet musaderesi ve geri gelecegine dair formalite bir evrak imzalataclar.
Simdiden vizen hayirli olsun darisi vize bekliyenlerin basina

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Şub 27, 2012 2:02 pm

insallah dediginiz gibidir , biletimi de aldim , hadi hayirlisi bakalim....

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Şub 27, 2012 2:24 pm

Hayirli olsun vizen. Taahhut gibi bisey imzalatacaklar galiba egitimin bittiginde Turkiye\'ye donecekmisin diye.
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Pzt Şub 27, 2012 3:27 pm

hayirli olsun vizen kardesim :)
darisi bekliyenlerin basina ...

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Pzt Şub 27, 2012 4:24 pm

Vizen hayirli olsun :) Benim 52 gun oldu dahada bekliyorum, bukadar bekleyipte red cevabi alan var midir acaba? :help
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Şub 27, 2012 4:36 pm

nlharlem vizen hayirli olsun merak etme oyle dedilerse kesin cikti vizen aynisi banada olmustu cunku, sikinti yapma cik disari kutlamani yap :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Şub 27, 2012 4:47 pm

valizi hazirla;)

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Pzt Şub 27, 2012 6:02 pm

nlharlem @

Hayirli olsun Aksam caylar senden ona gore... .d

Adas Tahmin tuttu sanirim + 2 vermistin.. =)
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Şub 27, 2012 6:34 pm

eee adas tutmama gibi bir durum olamaz;)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Şub 27, 2012 7:05 pm

arkadaslar cok tesekkur ederim ama daha elime gecmedi vize\'m :)) erenin hislerine guvenim bir kat daha artti.Artik iddaa kuponlarini %51 onun maclari geri kalani benim maclar seklinde doldurmayi dusunuyorum :)

oguz tesekkur ederim bunu duymak icimi rahatlatti , kutlamayi yapicam ama burasi -2 ve disarisini sel goturuyor =)

Eren35 cay ne kelime kardesim , bu gece hersey benden :)

zZExpelliarmuSZz

Mesaj gönderen zZExpelliarmuSZz » Sal Şub 28, 2012 12:43 am

Hayirli olsun nlhaarlem.. Artik siradaki benim heralde :D bende 3 Subatta basvuru yapmistim..

bugrahrs

Mesaj gönderen bugrahrs » Sal Şub 28, 2012 11:17 am

[quote]zZExpelliarmuSZz tarafindan yazilan metin:

Hayirli olsun nlhaarlem.. Artik siradaki benim heralde :D bende 3 Subatta basvuru yapmistim..[/quote]

arada ben varim 27 ocak ti benimde :D
Beatiful people...

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Şub 28, 2012 1:29 pm

izmir degisiyor sanirim bana insan muamelesi yapmamislardi baya baya bagiriyorlardi :) hatta vizeyi aldigim bayan tam 3 saat tuttu beni orda en son diyordu dur 10 dk daha sabret sana vizeyi vermek icin ugrasiyorum dedigi cikmisti almistim vizemi bence seninle gayet iyi konusmuslar kisada olsa bana gore iyi gecen bir gorusme umarim alirsin vizeni.

zZExpelliarmuSZz

Mesaj gönderen zZExpelliarmuSZz » Sal Şub 28, 2012 1:47 pm

[quote]bugrahrs tarafindan yazilan metin:

Hayirli olsun nlhaarlem.. Artik siradaki benim heralde :D bende 3 Subatta basvuru yapmistim..[/quote]

arada ben varim 27 ocak ti benimde :D[/quote]

Kardes k.bakma ama senden once alicam sanirim yani insallah az once upsden mesaj geldi gonderiniz 29.02.2012 tarihinde elinize ulascaktir diye..

tam olarak soyle bir mesaj erken sevinmek istemiyorum cunku vize vermemis olabilirler hatta belki gonderi dedigin seyin icinde pasaport bile olmaya bilir yoksa neden gonderi desin ki pasaportunuz derdi :S cok heyecanliyim yarin nasil olucak..

orj: ‎[ H****B**** NUMARASIYLA TASINACAK GONDERINIZ KONSOLOSLUKTAN TESLIM ALINMISTIR. GONDERININ TESLIMATI 29.02.2012 TARIHINDE YAPILACAKTIR. ]

bugrahrs

Mesaj gönderen bugrahrs » Sal Şub 28, 2012 2:55 pm

[quote]bugrahrs tarafindan yazilan metin:

arada ben varim 27 ocak ti benimde :D[/quote]

Kardes k.bakma ama senden once alicam sanirim yani insallah az once upsden mesaj geldi gonderiniz 29.02.2012 tarihinde elinize ulascaktir diye..

tam olarak soyle bir mesaj erken sevinmek istemiyorum cunku vize vermemis olabilirler hatta belki gonderi dedigin seyin icinde pasaport bile olmaya bilir yoksa neden gonderi desin ki pasaportunuz derdi :S cok heyecanliyim yarin nasil olucak..

orj: ‎[ H****B**** NUMARASIYLA TASINACAK GONDERINIZ KONSOLOSLUKTAN TESLIM ALINMISTIR. GONDERININ TESLIMATI 29.02.2012 TARIHINDE YAPILACAKTIR. ][/quote]

bana ups den degilde konsolosluktan mail geldi

Sayin Bugra Bey,
Gonderiniz icin tesekkur ederiz. Islemler son asamasindadir. Muhtemelen
bugun pasaportunuz konsoloslugumuzdan cikacaktir.

Mit freundlichen Grußen
Saygilarimizla
- Visastelle-
- Vize Bolumu -
Generalkonsulat der Bundesrepublik Deutschland Istanbul
Visaabteilung
Almanya Federal Cumhuriyeti Baskonsoloslugu Istanbul

Inonu Caddesi 10
P.K. 6 34431 Istanbul
Tel.: +90-212-3346167
Fax: +90-212-2452624
E-Mail: visa@ista.diplo.de
Internet:www.istanbul.diplo.de
Beatiful people...

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Şub 28, 2012 3:11 pm

Sevgili DS ailesi uzun zamandir hasret cektigim vize gorusmesine cok sukur bugun girdim detaylar;
Saat sabah 07.00 Izmir konsosluktaydik.Metin Ka ile birlikte saolasin oda geldi.Onceikle guzel bir kahvati sonra saat 07.45 gibi konsoslugun onunde siramizi bekledik.Iceriye girdik belgeler duzenlendi.Sira numaram 7.Ve Metinin ve mehmetcobanlarin gorusme yaptigi kisi galiba hafif kel gozluklu 8 numali odaya gitim.

1)Ne icin basvuru yapiyorsun=Dil kursu+universite icin.

2)Belgeleri inceledi yalniz sadece okul kabulume bir 6-7 dk bakti bakti Bilgisayara notlarini girdi.

3)Almanya da akraban var mi?=Var isim soyisim soyledim bir babamin amcasini soyimini yanlis soyledim annesine kayitliydi o amcam,adamda amca olunca sizinle ayni olmazi gerekmez mi bende cvb.olarak;Sordugumda annesine kayitlimis dediler.gulustuk biraz.

4)Red yersen ne yaparsin dedi: Bende Avrupa da baska ulkelere universitelere bakarim,ya da eksik evraklarimi ogrenip tekrar basvuru yaparim dedim.

5)2010 okul bitikten sonra ne yaptin dedi? Bende Izmir adnan menderes havalimianda burger kingte supervisor olarak calistigimi soyledi.oke dedi

6)Motivasyonun nedir? dedi neden Almanya yani dedi= Bende 2010 mezun oldugumu ve ailevi nedenlerden dolayi gidemedigim universiteye uzuldugumu ve ailcek annem ve babamla oturup okumami istedigini Avrupaya gitmemi istedier.Ailecek destegi alinca arastirma yaptim ve en iyi Almanya oldugunu dusunduk dedim.Alman egitimne hayran kaldigimi.Turkiyede ozgurluk anlaminda bir kisitlama oldugunu,kendimi burada yetistirme anlaminda bir yere gelemecegimi soyledim ...tamam dedi. tekrar bilgisayrlara not adi okul kabulune tekrar bakti

7)Oss kac kere girdin? 2 kere neden ilkinde gitmedin ailevi sorunlar...

8)Almanya da universite bitikten sonra master dusunuyormsun dedi bende uluslarasi iliskiler okucagim icin direk lisans duzeyde olmadigi icin master olarak okucamgimi belirtim.Hangi universiteer baktin baska dedi kon dortmun berlin dedim

9)Almanyada universite bitirdirkten sonra ne yapican meslek ve is bulma anlaminda soru sordu ? bende oncelikle hedefim Ingilizce mi gelistirip.Turkiyeye donmek istedigimi ve Dis isleri bakaliginda diplomat buyukelci alanlarinda buda olmasa ozel sektore yonelcegimi uluslarasi sirkete veya muhabir alaninda is aricagimi , dedim.

10)Almancayi biliyormsun bende ja ich sprache bischen deutsch dedim hafif gulumseme nerede ogrendin dedi bende kursa gitigimi ve okulda ogrendigimi soyledim

Nerede kalicaskin sormadi ama vize basvuru formundan bakti hissetim

Belgeleri iceriye goturmem gerekiyor dedi giti geldi.Sonra hic soru sormadi

Iyi niyet mektubuna hic bakmadi ben orada iyi niyet mektubum vard diyince bir bakti goz gezdirdi sadece.Bakip soru sormadi toplam gorusmem 20 dk surdu uzun uzun yazmami sizi yaniltmasin.Sordu soyledim.kabul belgesine cok bakti.Boyle bir gorusme surdu toplam 20 dk

Aldiklari belgeler;

60 euro ,3 adet bio metrik foto
Vize basvuru formu 2 tane
Halk egitim merkezi almanca kursu(tercume x2 tane fotokopi)
Diploma (tercume x2 tane fotokopi)
Blok hesap(2 tane fotokopisi)
Sigorta (2 fotokopisi)
Osym kazandi belgesi(tercume x2 tane fotokopi)
Okul Kabul belgesi(2 fotokopisi)
Dil kursu (2 fotokopisi)
Iyi niyet mektubu herseyini aldi ama hic soru sormadi oradan.

Almadiklari
Transkirip
Asker tecili kaydi
Sabika kaydi
Annne ben baba ikametgah
Okul Tesekkur belgesi almadi
Maaas badrsou tapi kira vb.hic bir sey almadi
Aie vukat ornegi

GORUSMENIN 20 dk surmesi kisa bir sure degil mi sizce?10 dk konusmali gecti sadece sizce nasil bir izlenim olicak?Fikirlerinizi merakla bekliyorum arkadaslar
So geht nicht !

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Sal Şub 28, 2012 3:23 pm

Kisa sureli gecen gorusmeler genelde olumlu oluyo ama niye bi daha yazdin ki gorusmeyi yazmissin zaten yukarida:))
Neyse guzel gecmis gorusme ama Izmir olunca bisey diyemiyosun. Umarim alirsin vizeni.

Bide ben sana bisey sorucam. Bu db den mail almak icin baya ugrasmistin sen ne yaptin da geri donduler ben e-mail atiyorum ama basarisiz oluyor. Neden?
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Şub 28, 2012 3:35 pm

Araya birkac msj.girdide o yuzden tekrar yazim dedim

deutschbank ise mail birkac yere attim ben cvb.geldi gibi o mailde
db.student@db.com
silke.bagdons@db.com
So geht nicht !

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Şub 28, 2012 5:13 pm

Ve sonunda bende vizemi aldm.d tipi.calisma iznide vermisler....darisi bekleyenlerin basina. :)

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Sal Şub 28, 2012 5:16 pm

nlhaarlem@

Senin adina sevindim darisi bizim basimiza.. .d Zaten belliydi..

Birde calisma izni\'ni nasil anladin ?
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

Kilitli