Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TURKIYE\'DEN GARANTOR AYARLAMA

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mommo

Mesaj gönderen Mommo » Pzr Şub 26, 2012 3:26 pm

Merhaba arkadaslar ;

Turkiye\'den anne veya babanizdan birisini garantorunuz olarak gosterebiliyorsunuz. Ancak bunun nasil oldugunu bilmiyorum. Belge islerinin nasil ayarlandigi ve isi saglikli bir sekilde nasil bitirilecegi konusunda bilgisi olan varsa bizimle paylasirsa cok iyi olur...

SAYGILARIMLA...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Şub 26, 2012 4:18 pm

Noter den bir belge aliyorsunuz galiba ama emin degilim.Aileyi garantor gostermek cok saglikli bir fikir degil.

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Pzr Şub 26, 2012 4:27 pm

Merhaba,

Vize ani defteri 12 adli konuyu takip edersen 26.01.2012 tarihinde bende ailemi TR\'den garantor gostererek basvurumu yaptim. Tum detayli ve kapsamli bilgileri aldiktan sonra, Ancak ne yaptiysam kabul edilmedi, ben izmirden basvurdum, Istanbuldan girmeyi bile goze almistim, Ora biraz daha sicak bakiyordu bu duruma, Istanbul kons ile son gorusmemde artik kabul edilmeyecegini soylediler. Umitlerim yikilmisti.
Ki Cok saglam belgeler sunmustum, her turlu olumsuz baktilar.

Bu benim basimdan gecen olay, Genelde sicak bakilmiyor bilgin olsun, Bu sekilde giden varmi dersen var ancak hepsi 2009 2010 yillarindaki arkadaslar toplam 3 arkadas vize almis. Ancak dedigim gibi suan boyle bir durum yok, Ya blok hesap yada almanyadan garantor gerekiyor..

Ama yinede basvurmayi dusunuyorsan ben sana yapman gerekenleri ayrintili olarak yazayim. Arti ailenden birinin Devlet calisani olmasi avantaj bilgin olsun.

Birde Tam kapsamli olarak noter\'den taahutname yaptiracaksin. ( egitim ve yasam masraflarina yonelik )
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

Mommo

Mesaj gönderen Mommo » Pzr Şub 26, 2012 9:15 pm

[quote]eren35 tarafindan yazilan metin:

Merhaba,

Vize ani defteri 12 adli konuyu takip edersen 26.01.2012 tarihinde bende ailemi TR\'den garantor gostererek basvurumu yaptim. Tum detayli ve kapsamli bilgileri aldiktan sonra, Ancak ne yaptiysam kabul edilmedi, ben izmirden basvurdum, Istanbuldan girmeyi bile goze almistim, Ora biraz daha sicak bakiyordu bu duruma, Istanbul kons ile son gorusmemde artik kabul edilmeyecegini soylediler. Umitlerim yikilmisti.
Ki Cok saglam belgeler sunmustum, her turlu olumsuz baktilar.

Bu benim basimdan gecen olay, Genelde sicak bakilmiyor bilgin olsun, Bu sekilde giden varmi dersen var ancak hepsi 2009 2010 yillarindaki arkadaslar toplam 3 arkadas vize almis. Ancak dedigim gibi suan boyle bir durum yok, Ya blok hesap yada almanyadan garantor gerekiyor..

Ama yinede basvurmayi dusunuyorsan ben sana yapman gerekenleri ayrintili olarak yazayim. Arti ailenden birinin Devlet calisani olmasi avantaj bilgin olsun.

Birde Tam kapsamli olarak noter\'den taahutname yaptiracaksin. ( egitim ve yasam masraflarina yonelik )[/quote]

tamam, sagol arkadas... Sen yinede gereken bilgileri yazarsan iyi olur.Malesef ailede devlet calisani da yok. Allah isin sonunu hayirli kilsin..:ap

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzt Şub 27, 2012 2:49 pm

bence en mantiklisi maddi durumun varsa bloke hesap acmaktir.
Garantor sureci uzatiyor ve turkiyedeki garantoru kabul edeceklerini sanmiyorum.
Iyi gunler

Mommo

Mesaj gönderen Mommo » Pzt Şub 27, 2012 5:13 pm

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

bence en mantiklisi maddi durumun varsa bloke hesap acmaktir.
Garantor sureci uzatiyor ve turkiyedeki garantoru kabul edeceklerini sanmiyorum.
Iyi gunler[/quote]

Guzel soyluyorsun da arkadas ,, paranin gozu kor olsun..

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Pzt Şub 27, 2012 6:01 pm

Rica ederim,

1. Notere gidip taahutname yaptiriyorsun Icerigi ;
../../2012 tarihinde oglum-kizim almanyada dil kursu egitimi alacaktir sonrasinda universite egitimine devam edecektir, Bu sure zarfina kadar egitim ve yasam masraflarini kendim karsilayacagim diye bir yazi yazdiracaksin...

Ve Hangi kons. muracat yaptiracaksin bilmiyorum, Sunu sorman gerekir, Bu taahhutnamede tutar bellirticekmiyim diye Eger EVET cvp alirsan, Taahutnameye ;

Aylik 659 euro gonderecegim gibi bir madde\'de ekliyeceksin, Eger yok derlerse Zaten yazdirmana gerek yok.

2. Dedigim gibi ailenden birinin devlet calisani olmasi avantajina, Calisan maas bodrolari ve calisma kartlari.

3. Ev tapulari, Arsa tapulari, Banka hesap ve kartlari gosteren belgeler

4. Ailenin aylik geliri, sana 659 Euro gonderdikten sonra kendi gecimlerini saglamalarini gerekir. Ve bunuda belgelemen gerekir.

5. Anne baba SGK sigorta bilgileri

Simdilik bunlari hazirlayacaksin, Dedigim gibi kons. arayip sorman gereken bazi bilgiler olacaktir, Sonrasinda dahil edebilecegin evraklar gerekebilir.

Umarim Sorunsuz Sekilde halledersin. Olumsuz\'da bakma =)
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.