Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Islemleri Hakkinda Sorular

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gallery

Mesaj gönderen gallery » Cum Nis 06, 2012 3:17 pm

Merhaba,
Arkadaslar kismetse yakinda Istanbul Konsoloslugundan vizeye basvuracagim.Aklima takilan iki soru var,sirasiyla sorayim izniniz olursa:

1-Zamaninda okula basvuru icin yaptirdigim (noter onayli yeminli)diploma vs... tercumelerin 1\'er adet kopyasi var.Vize icin 2ser tane cektirmek gerekiyor,fotokopisini cektirecegim fakat bu tercumeler islak imzali olmayacak.Bir sorun yaratir mi?
(Bu soru daha once de sorulmus sanirim, fakat hem "islak imza gerekliydi" hem de "istanbul konsolosluguysa gerek yok" denmis.Benim de kafam karisti.

2-Vize ani defterinden okuduguma gore,"Vukuatli nufus kayit ornegi,sabika kaydi,ikametgah" bu belgeleri konsolosluk almiyormus.Ben de evraklari toparliyorum,bu belgeleri henuz almadim.Sizce almali miyim?
Yani isteyebilirler mi bunlari?

Cevaplar icin tesekkurler,saygilar

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cum Nis 06, 2012 3:25 pm

1. Sorun gerek yok. 2. Sorun almiyorlar ama fazla evrak goz cikarmaz goturmen senin yararina
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Cum Nis 06, 2012 3:29 pm

Merhaba,

1. si fotokopileri aliyorlar zaten asil belgeler alinmiyor sadece isterler diye goturuyosun.

2. olarakta yazdigin belgelerin hepsini benden aldilar bazi arkadaslardanda almamislar belli olmuyo yani zaten randevu alinca e-mail adresini isticeklerdir gereken belgeleri oraya mail olarak atiyolar bence sen her ihtimale karsi cikar o belgeleri , onlar icin ceviri ve noter onayinada gerek yok.
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Cum Nis 06, 2012 7:24 pm

[quote]ERDAL tarafindan yazilan metin:

Merhaba,

1. si fotokopileri aliyorlar zaten asil belgeler alinmiyor sadece isterler diye goturuyosun.

2. olarakta yazdigin belgelerin hepsini benden aldilar bazi arkadaslardanda almamislar belli olmuyo yani zaten randevu alinca e-mail adresini isticeklerdir gereken belgeleri oraya mail olarak atiyolar bence sen her ihtimale karsi cikar o belgeleri , onlar icin ceviri ve noter onayinada gerek yok.[/quote]

"Vukuatli nufus kayit ornegi,sabika kaydi,ikametgah" erdal kardesim bu belgelerinmi tercumesine gerek yok? benmi yanlis anladim.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Nis 06, 2012 9:10 pm

Hepsini tercume ettir derim ben.Benden nufus kayit ornegini almislardi.Belli olmuyor konsoloslugun isleri.

ERDAL

Mesaj gönderen ERDAL » Cmt Nis 07, 2012 12:24 am

[quote]umutglsvr tarafindan yazilan metin:

[quote]ERDAL tarafindan yazilan metin:

Merhaba,

2. olarakta yazdigin belgelerin hepsini benden aldilar bazi arkadaslardanda almamislar belli olmuyo yani zaten randevu alinca e-mail adresini isticeklerdir gereken belgeleri oraya mail olarak atiyolar bence sen her ihtimale karsi cikar o belgeleri , onlar icin ceviri ve noter onayinada gerek yok.[/quote]

"Vukuatli nufus kayit ornegi,sabika kaydi,ikametgah" erdal kardesim bu belgelerinmi tercumesine gerek yok? benmi yanlis anladim.[/quote]

Evet onlarin tercumesine gerek yok ben yapmadim bir zarari olmadi. Hatta ikinci gorusmede Alman sef o belgeler uzerinden sorular sordu ama ceviri olmadigi icin herhangi bir sikinti olmadi. Yinede sen bilirsin tabi belli olmuyor bunlarin isleri canlari sikilir takarlar niye ceviri yapmadin diye :)
Don´t let your fears stand in the way of your dreams!

gallery

Mesaj gönderen gallery » Cmt Nis 07, 2012 12:48 am

Cevaplar icin tesekkurler.Ben belgeleri almaya ve ceviri yaptirmaya karar verdim.Ne olur,ne olmaz... Kendimizi garantiye alalim.

Peki bu evraklarin(v.nufus kayit ornegi,sabika kaydi,ikametgah) tercumelerinin noter onayli mi olmasi gerekiyor?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Nis 07, 2012 12:54 am

Noter onayina gerek yok bence.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Nis 07, 2012 1:00 am

Ben yaptirmamistim

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cmt Nis 07, 2012 1:04 am

noter onayina gerek yok yeminli tercumeye gerek var... ben oyle yaptirmistim istanbul icin

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Nis 07, 2012 1:08 am

Evet ben de oyle

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cmt Nis 07, 2012 5:57 pm

sorulari vize ani defterine yazarsaniz orada daha etkili cevap alabilirsiniz, burada kisiye ozel gibi olmus,orasi ise genel bir platform:)

gallery

Mesaj gönderen gallery » Pzr Nis 08, 2012 2:03 am

Cevaplar icin herkese tekrar tesekkurler.

"mbasalak" Vize Ani Defteri\'ni neredeyse her gun acip okuyorum.Vize bekleyen arkadaslarin heyecanina ortak oluyorum diyelim :)
Daha once bir-iki soru sormustum o baslikta, fakat artik daha fazla konuyu bolmek,kirlilik yapmak istemedim.Boyle daha yararli,soru odakli cevaplar alabilecegimi dusundum.
Malum o konu "Vize Ani Defteri" adinda acilmis ve genelde insanlarin vize anilarini,sabir dileklerini,tavsiyelerini vs... paylastigi bir konu.

Eger konu acarak soru sormak forum kurallarina aykiriysa,bundan sonra vize ile ilgili sorularimi o baslik altinda sorarim.

Saygilar ve selamlarimla,

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzt Nis 09, 2012 11:52 am

[quote]gallery tarafindan yazilan metin:

Cevaplar icin herkese tekrar tesekkurler.

"mbasalak" Vize Ani Defteri\'ni neredeyse her gun acip okuyorum.Vize bekleyen arkadaslarin heyecanina ortak oluyorum diyelim :)
Daha once bir-iki soru sormustum o baslikta, fakat artik daha fazla konuyu bolmek,kirlilik yapmak istemedim.Boyle daha yararli,soru odakli cevaplar alabilecegimi dusundum.
Malum o konu "Vize Ani Defteri" adinda acilmis ve genelde insanlarin vize anilarini,sabir dileklerini,tavsiyelerini vs... paylastigi bir konu.

Eger konu acarak soru sormak forum kurallarina aykiriysa,bundan sonra vize ile ilgili sorularimi o baslik altinda sorarim.

Saygilar ve selamlarimla,[/quote]
kardes yasaklik acisindan degil genelde hangi konsolosluga hangi evrak getirilmis,nelerle karsilasilmis anlayacagin aradigin ve arayacagin hersey orada var:)
sana tecrube katmasi acisindan dedim.
12.Vize ani defterini tamamen okursan daha cok iyi bir arti kazandiracak,benim ki tavsiye,uymak yada uymamak sana kalmis,benim amacim daha iyi bilgi alman :)
Iyi gunler :)