Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Sal Şub 21, 2012 1:41 pm

murat181818 cok guzel konusuyorsun 21 gune raziyim gelsinde:)nlhaarlem istersen bi yabancilar polisini ara Almanca biliyorsan veya baskasina arat.Numara verdiler dimi sana konsoloslukta islem no yaziyor?
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Şub 21, 2012 4:38 pm

evet numara verdiler , hatta bi problem var mi diye vize gorusmesinden 5 gun sonra konsolosluga gittim , belgelerim almanya\'ya ulasmis , bizlik bi sorun yok dedi artik almanya\'ya bakacagiz dedi orada ki vize memuru.28gun bi olsun da oyle aramayi dusunuyom.

Bu arada eren\'in 6.hissi benimkinde tutmadi bakalim , 22 gunde cikar demisti :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Şub 21, 2012 5:30 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

Bu arada eren\'in 6.hissi benimkinde tutmadi bakalim , 22 gunde cikar demisti :)[/quote]

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Bence gayet iyi gecmis gorusme universite olayina hic girmemis 23 subatta vize elinde;)[/quote]
Daha 2 gunun var;)B):P

mcann

Mesaj gönderen mcann » Sal Şub 21, 2012 5:51 pm

[quote]Metin K tarafindan yazilan metin:

goturdugum evraklar:
-2 Basvuru Formu (alindi)
-Garantor +2 Fotokopisi(fotokopi alindi)
-Universite Kabulu+2 Fotokopisi(fotokopi alindi)
-Osym Uni kazanma Belgesi+2 Fotokopisi/Almanca Tercumesi+2Fotokopisi(2 almanca tercumesi tek alindi)
-Lise Diplomasi+2 Fotokopisi/Almanca Tercumesi+2 Fotokopisi(sadece 2 almanca tercumesi alindi)
-Giessen UNI Dil Kursu Kayidi+2 Fotokopisi(alindi)
-Tam Tekmil Vukuatli Nufus Kayit Ornegi + " Fotokopisi/ Almanca Tercumesi+ 2 Fotokopisi(alinmadi)
-Anne Baba ve Benim Ikametgah+ Ikiser Fotokopileri/Almanca tercumelri+ Ikiser fotokopileri (alinmadi)
-Askerlik Tecihl Belgesi+ 2 Fotokopisi/ Almanca Tercumesi+ 2 Fotokopisi(alinmadi)
-Sabika Kaydi+2 Fotokopisi/ Almanca Tercumesi+ 2 Fotokopisi(alinmadi)
-Lise Transkript+2 Fotokopisi/ Almanca Tercumesi +2 Fotokopisi(alinmadi)
-Tomer Almanca Zertifikasi+ 2 Fotokopisi(alindi)
-Saglik Sigortasi(geri verildi )
- Iyi Niyet Mektubu( alindi) =)
aslinda sadece iyi niyet mektubunda yazilan belgeler alindi..ve lise+osym kazandi belgelerin tercumeleri.[/quote]

Giessen dil kursu demissin hocam bende oraya gidecegim. 19 marttaki kursami baslicaksin ?

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Sal Şub 21, 2012 6:34 pm

@mcann
ben ilk seviye belirleme sinavina gircem ona gore dil kursuna baslicam. senin almanca bilgin az veya hic yok galiba. eger oyleyse buyuk ihtimal ayni tarihdeki kursa gitmeyiz :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Şub 21, 2012 8:40 pm

eren reyiz ozur dilerim pasam ya , valla ben 22 gun diye hatirlamistim geri donup bakmaya da usendim :D , haklisin 2 gun varmis daha. tam 4. hafta oluyor 23 subat :) ins. faruk\'un ki gibi 4.hafta da gelir.

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Sal Şub 21, 2012 9:24 pm

Benimde yarin 1 hafta oluyor:PPPPbenim kafama takilan isin nerde bittigi yani vize gorusmesindeki gorustugumuz kisinin fikri aliniyor mu yoksa butun is yabancilar polisindemi bitiyor?:ap

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Şub 21, 2012 9:33 pm

zaten konsolosluk birseylerden suphe ederse belgeleri almanya\'ya gondermiyor bile. Kendileri de inceliyor tabii ki eger notlar yerlerdeyse hic almanya\'ya yollamadan red.Ben boyle biliyom , mutlaka konsoloslugun dusuncesini alir almanya cunku bire-bir gorusmeyi yapan konsolosluk.

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Sal Şub 21, 2012 9:36 pm

Bende senin gibi dusunuyorum nlhaarlem.Bence surec su sekil isliyor konsolosluk daha cok isin egitim yonuyle ilgeniyor,yabancilar polisi bloke hesap,garantor vs.Ben bu sekilde dusunuyorum,tabi yanlista olabilir.Ama yabancilar polisinin egitim ile ilgili karar vericegini sanmiyorum.Tam bilen varsa yanitlarsa sevinirim.

mcann

Mesaj gönderen mcann » Çrş Şub 22, 2012 12:18 am

[quote]Metin K tarafindan yazilan metin:

@mcann
ben ilk seviye belirleme sinavina gircem ona gore dil kursuna baslicam. senin almanca bilgin az veya hic yok galiba. eger oyleyse buyuk ihtimal ayni tarihdeki kursa gitmeyiz :)[/quote]

Benim hic almancam yok senin ilk seviye varsa ayni kursa gitmicez ozaman :)

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Çrş Şub 22, 2012 11:00 pm

Sayin Deutsch Student Uyeleri,

Bugun itibariyla bende bekleyenler kervani\'na Katilmis bulunmaktayim. Ilk Basvurumda Tr\'den ailemi garantor gosterdigim icin Vizedeki memur iyi niyetini kullanip belgelerimi geri teslim etmisti,Aksi takdir\'de red yersin demisti,Bende Blok Hesabimi Acitirip Tekrar basvurumu yaptim.

Saat 08.00 Izmir Alman Kons. Randevum vardi. Sabahin 04.00 kalkip hazirlanmaya basladim, Gunes dogmadan yollara koyuldum 05.30 ilk minibuse bindim, 07.00 kons oldum. Yaklasik 1 saat bekledikten sonra Iceriye almaya basladilar. Tabi bende hic heyecan yok aksine Guclu bir guven vardi. Iceri girdigimde tum belgelerim hazirdi ve istenilen gibi listeli halindeydi, Kadin hic bozmadan direk tamam hazir seninki dedi geri verdi ve No.6 numara fisini verdi. 3 tane erkek ve 2 tane bayan vize memuru vardi calisan. Acikcasi erkek vize memuruna nedense denk gelmek istemiyorum. Ve dedigim gibi oldu 6 numarali kabinin isigi yandiginda Karsisinda 25-30 yaslarinda bir bayan vardi. slmlastiktan sonra evraklarimi verdim. bakti ilk sordugu ne icin gidiyorsun, Bende ilk Gunaydin dedim Universite egitim icin dedim lisans yani. Tamam dedi, Sonra bayanla aramizda Cok sicak konusmalar gecti Hic korktugum gibi olmadi, Cok iyi niyetli bir bayandi sordugu sorularda ve davranislardan belliydi zaten tabi ben daha cok seviniyorum.
** Birde Arkadaslar Bizlere sorulan sorular ?
1.Neden almanya
2.Kac defa girdin oss\'ye
3.Red yersen ne yaparsin
4.Nerde Kalicaksin

Bu gibi sorular bilgisayarda vize memuruna yoneltilen sorular ve onlarda bize soruyolar bizden aldiklari cevaplari bilgisayara giris yapiyolar, Ben Son islemlerimiz bittiginde Bilgisayardaki bizle ilgili ciktiyi gordum.. Ve son sorusu red alirsan ne yaparsin diye yazilmis burda diye yonelti bana..
Bende red sebebimi ogrenirim Daha sonra Italya\'ya yonumu kaydirim orda okumayi denerim dedim ( Gurkanin Fikri )

Neyse Devam edelim, Bayan sordu ben soyledim, Bana sadece yazdigim sorulari sordu, ve Cevabini tam verecekken him tamam burda yaziyormus gibi ifade\'de bulundu. ( Iyi niyet mektubu ) Daha sonra Benim iyi niyet mektubunu arkasindan o sira gecen sarisin bir alman bay\'i durdurup onunda okumasini sagladi.Almancan bilgin ne derece dedi, A1 dedim peki dedi, Ingilizce dedi, Son olarak universite kullandim pek iyi sayilmaz temel 1 -2 seviyesinde dedim, Italyancan dedi iyi dedim nasil yani dedi 5 Uzerinden 3 dedim peki dedi, Italyadaki egitimimden bahsettim biraz bayan sonuna kadar dinledi beni ve basiyla onayladi soru sormadi pek. Neden almanya sorusuna ; Oncelikle Almanyada okuma fikrim Italyadaki fiat fabrikasinda egitim aldigim sirada olustu,Fabrikadaki italyan muhendislerinde almanyada egitim gorduklerini ve banada bu konuda oneride bulunduklarini soyledim, Kendi bolumum yan dali olan prograsif kalipcilik ve hacim metal kalipcilik dunya sektoru uzerinde en kalite isler basara bilmis yerlerden biri almanya oldugunu biliyorum ve bunu universiteki hocalarimda soyleyerek destekliyor, Amacim endustriyel kalipciligin muhendislik alaninda tum teknik bilgileri ve uygulamalari ogrenip ulkeme geri dondugumde Bu sokturu ulkemde daha canli haline getirmek istiyorum dedim. ve Izmirdeki staj gorudum fabrikalardan bahsettim. Toplam olarak 30 45 dk gibi bir sure surdu bende anlamadim, bu kadar kisa surdugune Yaklasik 1 - 1.5 saat bekliyordum.

Son olarak belgelerini iyi hazilamissin, Ama cok fazlalik var bu sekilde yapman iyi olmus, Az olmasindansa Fazla olmasi iyi dedi, ve bana veri verdi.

Ve Cikista birsey sorabilirmiyim dedim Kac gunde sonuclanir 1 marttaki dil kursuna yetismek istiyorum dedim, Ben bisey diyemem dedi 10 gune yabanci polislere gitmesi surer gibi bisey dedi bu sozunu tam hatirlayamiyorum, evraklari duzenliyordum, 1 -2 ay icerisinde sonuclanir ama seninki o kadar sarkmaz insallah dedi .d bende insallah dedim,

Vize sonuc numarami verdi anlatti iste pdf dosyasi var gunluk takip et v.s v.s cok tesekkur ederim dedim..

ve Egitim hayatinda basarilar dilerim Umarim ileride istedigin gibi hayat kavusursun dedi, Ben iyice sevindim.. .d

Cikista Ciao Ciao dedim oda Ciao dedi ve bitti.. .d

Basta dedigim gibi bekleme kervanina katildik, Bakalim nasil gecicek zaman, Red yersem uzulurum gercekten cunku bu ise gercekten gonulden yoneldim ve temennim buyuk.

Ve son olarak sizlerinde yorumlarini merak ediyorum.
Burdan Mehmet - Ates - Nesibe - ve aklima gelmeye bir cok arkadasima tesekkur ederim verdikleri bilgiler icin.

Ayrica Gurkana sesleniyorum Mille Grazie.. =)
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Şub 22, 2012 11:10 pm

Gecmis olsun adas bence cok buyuk ihtimalle alacaksin vizeni ;)boyle bir gorusmeden cikmis olsam cok rahatlamis olurdum :)

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Çrş Şub 22, 2012 11:19 pm

Eren simdi sende bize katildin hep beraber beklicezB)banada numara verdi nerden takipt etcez bilen var mi?

zZExpelliarmuSZz

Mesaj gönderen zZExpelliarmuSZz » Çrş Şub 22, 2012 11:23 pm

ups in sitesinden..

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Çrş Şub 22, 2012 11:34 pm

UPS nin sitesinden baktim pasaport numaram ile ama pasaport numarasina gore kayit bulunamadi diyor neden acaba:S

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Şub 23, 2012 2:10 am

Hayir hayir arkadaslar :)
Izmir den vize basvuranlara bir takip numarasi veriliyor.Pasaportunuzu da iade ediyorlar.Vizenin cikip cikmadigini izmir konsoloslugunun sitesindeki Vize sonuclari bolumunden bakarak gorebiliyorsunuz.Eger o hergun yenilenen sonuclarda size verilen basvuru numarasi varsa vizeniz cikmis demektir.Ardindan pasaportu onlara goturup vizeyi bastiriyorsunuz.
ama bu dedigim sadece izmir konsoloslugunda gecerli.Eren bu dediklerimi uygulayacak diger arkadaslar nerden basvurdu bilmiyorum.Ankara ve Istanbul konsolosluklari UPS den bilgi aliyorlar B)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Şub 23, 2012 2:17 am

\'\' Eren,Sen bence valizi simdiden hazirla.. \'\' 7:K
Tebrik ederim diyorum cunku gercekten basarili ve inandirici bir gorusme olmus.Bu kadar iyi gecmesini beklemezdim. :)
Amaclarini cok guzel susleyip onlara bunu yansitmaya calismissin.Gorusmeden dolayi bir pruz cikacagini sanmiyorum fakat kesin birsey de denilemez tabii :)
Sabirla beklemek dusuyor bizlere de..Allah diledigini kalbine gore verir insallah kardesim..Bekliyoruzz :Z
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Şub 23, 2012 3:02 am

Eren gecmis olsun. Cok Guzel bi gorusme olmus.
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Prş Şub 23, 2012 3:06 am

Peki ben Istanbula basvurali 8 gun oluyor,Ups den pasaport sorgulamadan yaptigimda pasaport numarasina gore kayit bulunamadi diyor.neden acaba?

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Prş Şub 23, 2012 3:26 am

Eren kardesim senin gorusmen benimkisinden iyi gecti kanimca. bence sen vizeni alcaksin :) hayirli ollsun simdiden...bu arada benide okadar uzun tuttular , buda izmirin ozelligi galiba :) bu arada hangi belegeri goturdun hangilerini aldilar ?

Kilitli