Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Şub 18, 2012 4:08 pm

italian_stalion sen 1.gise de mi girdin ? alman bi bayan vardi orta yasin ustunde ?

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Şub 18, 2012 6:04 pm

Ben senin dedigin kadini biliyorum. Aynen orta yasin ustunde boyle esmerimsi bi teni var bugday gibi bisey galiba sari sacli o dimi, onu diyosun :))
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Şub 18, 2012 6:31 pm

[quote]Borumu tarafindan yazilan metin:

7 veya 8.gise idi gorevli erkekti.Niye almanyayi sectin,kac akraban var almanyada,uniden sonra yukseklisans vs yaparmisin,uniden sonra almanyda calismak istermisin,kac kere ossye girdin,almanca ve ingilizcen nasil,baska hangi unileri arastirdin,nerde kalicaksin,red gelirse ne yapicaksin gibi sorular sordu[/quote]

tesekkurler ve hangi evraklari aldiar senden? evrak listesini yazarmisin?
So geht nicht !

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Cmt Şub 18, 2012 8:07 pm

kardes gir alman konsoloslugu sltesline bak cok zor degil sadece dicegim kopyalari ayri bir dosyaya koy asillarini bir dosyaya koy

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Şub 18, 2012 8:45 pm

[quote]Borumu tarafindan yazilan metin:

kardes gir alman konsoloslugu sltesline bak cok zor degil sadece dicegim kopyalari ayri bir dosyaya koy asillarini bir dosyaya koy[/quote]

Onlara bakiyoruz zaten.Ama soz konusu Izmir Alman Konsoslugu olunca isler degisiyor.Burada herkes vize anisini yazarken detayli yazar ve evraklarinida yazar rica ettik sadece yazip yazmaman sana bagi...Tekrar vizeni alirsin insallah
So geht nicht !

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Cmt Şub 18, 2012 9:03 pm

Izmir konsoloslugunda bir sorun yok sen yazilan belgeleri eksilksiz bir sekilde goturursen hicbir sorunla karsilasmazsin,adamlar cok aciklayici sekilde yazmis.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Şub 18, 2012 9:59 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Ben senin dedigin kadini biliyorum. Aynen orta yasin ustunde boyle esmerimsi bi teni var bugday gibi bisey galiba sari sacli o dimi, onu diyosun :))[/quote]

esmerlikle hic alakasi yok o kadinin , %100 sarisin :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Şub 18, 2012 11:45 pm

Benim gittigimde agustosun ortasiydi tabi o zamandan bu zaman acmistir rengi :)) Ama ayni kadin yani onu biliyorum, hatta ufak bi animiz olmustu burda anlatirsam ban yerim :D

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr Şub 19, 2012 1:47 am

bilmiyorum eski halini o bayanin ama bizde irkcilik yok biliyosun , renk farketmez , yeter ki ici guzel olsun :)).

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Şub 19, 2012 3:59 am

Hahahh ne alaka, nerden cektin de konu irkciliga geldi, irkcilikla ne alakasi var. Yazin ortasiydi kavurucu gunesin altinda haliyle kadin bronzlasmisti simdi yazdan bu yana cok zaman gecti acicak tabi rengi. Vay arkadas ya

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr Şub 19, 2012 1:06 pm

ben senin sozune binaen soylemedim o lafi. her kim olursa olsun dedim yani senin dediginle benim dedigim ayni veya farkli kisi de olsa sorun yok. =]

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Şub 19, 2012 1:11 pm

O zamansa sorun yok :))

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Pzt Şub 20, 2012 10:20 pm

Evet arkadaslar bugunde sira bana geldi anlatmaya..
bugun saat 8:00 Izmir konsoloslugunda randevum vardi.
Saat 5 gibi uyanip bindim dolmusa direkt izmir konsolosluguna
saat 7 gibi ordayim. bir sicak yerde 1 2 cay yudumladikdan sonra binanin onunde bekledim. ilk gelenlerde bendim( tabii o sogukda kim disarda beklemek ister :D )
herneyse...girisn hemen sag tarafinda bi bey oturiordu, evraklarimi duzenledikden sonra basladim beklemeye( bilet NO7 idi )
bekleye bekleye heycan basdi beni , yarim saat bekledikden sonra gise 2 ye gecdim..uzun boylu hafif esmer ve biraz kel olan adam vardi ilk once merhabalasdik.
neden gitmek istedigimi sordu bende dil kursu+ universite dedim. evraklari verdim iceriye.
basvuru formumu ozellikle takip etti dil kursu kayidima ve uni kabulune bakdi. ve 15 yil almanyada kaldin dil zertifikasi neden aldin yada neden dil kursu aldin sonucda almanca biliorsun dedi, tamm olarak ne sordu hatirlamiorum o heycandan ama ben dil zertifikasi neden aldin diye anladim. Uni assit icin gerekliydi dil bilgimi oldugunu belgelemek icin dedim.
sonra oncedende tahmin ettigim gibi ailem hakkinda cok soru sordu
ne olarak almanyada kaliordunuz ? neden/nasil geri dondunz. ailemden almanyada kac kisi var vb. gibi sorular sordu bende iki ablam orda yasior dedim 2side evli dedim.bi 15 dakika o konu hakkinda konusmusuzdur =) bu arada evraklarima bakiordu ve garantor kisi dayin mi dedi? ( garantor olan kisi buyuk kuzenim ama malesef oraya neffe yani yegeni oldugumu belirtmis) bende hayir dedim kendisi buyuk kuzenim, yasca benden buyuk oldugu icin dayi-yegen iliskisi var bizde benide yegeni gordugu icin oyle yazmisdir..kafa sallayip : tamm anladim dedi..sonrada basvuru formdaki adress ve garantorun adressinin farkli oldugunu fark etti ve sordu bu kalacagin yerin adressi kimin diye sordu..bu oz dayimin adressi. peki ordami kalican?gecici olrak orda kalacagim sonrada ev aramaya baslicam dedim.
sonra 5-10 dakikaligina belgelerimle iceriye girdi. geldikden sonra almanca kanalina gecti :) O arada iyi niyet mektubuma ozellikle cok bakdi..o iyi niyet mektubuna gorede sorular sordu cogunlukla
almanya motivasyonun ne?
(ben tamm turkce cevap verecekdik) adam bana hayir almanca konus dedi. orda bi an nutkum tutuldu...
sonra kendime geldim ve almanca almanya egitimi turkiyeden daha iyi oldugunu ve bolumum almanca uzeri oldugu icin orda dilimi daha iyi gelistirirm dedim.
peki ne olmak istiorsun dye bi soru sordu, bende en buyuk hedefim muhabir olmak ve bi TV kanal veya bi gazetede calismak iszedigimi soledim, oda dedi peki neden germanistik ozaman germanistikle insan ogretmen olur vb neden sozialbilimler deil?
bende germanistik de mezun olanlarin ozel bi is konumu yok , germanistik ogrencilerinin dil seviyesi ve bilgisi normal insanlardan daha yuksek ve zamaninda bi yerde okumusdum yabanci dil bilgisi cok illeride olan muhabirler TRT de ve diger gazetelerde cok aranior cok hosuma gitmisdi ogunden bu yana bu meslegi istedim.
Peki muhabirlik disinda ne olmak istersin? ( iyi niyet mektubuna bakarak sorular soruluyor...ona gore cevapler verdim) bende buyuk alman sirketlerinde veya bi hotelde calismakda seceneklerimdendir dedim.
sonra okul hakkinda sorular soruldu..
oss ye kac kere girdin? bir kere
oss puanin kac ,hangi universite, hangi bolum?
450 kusur olmasi lazim almanca mutercim bolumu hacettepe dedim.
adam o an espirili bi havada millet can atior bu uniye girmek icin bende gulerek, evet cok kisi manyakmisin dior bana.
sonrada biraz ciddi bi ses tonuyla ee niye gitmedin diye sordu
bende almanyada aldigim egitimi ve dil bilgiyi hacettepe bana veremez dedim.
hangi yilda ossye girdn? 2011
hangi yil mezun oldun? 2011 gecen sene( bu arada lise mezunuyum hic universite okumadim..ilk senemde basvuru yapdim :) )
hangu unilerde bolumun var?
hessen eyalettinde ve yakinlarinda bircok universite arastirdim; siegen uni- marburg uni ve mainz uni dedim =)
peki neden giessene secdin, dayin orda kaliormu diye?
hayir zamaninda okulla o universitede gezi yapmisdik, cok hosuma gitmisdi ondan dolayi orayi tercih ettim dedim =)
2 ablan ve kuzenin ve dayindan haric akraban varmi diye sordu mecburen diye 2 dayimida soyledim..tek tek kaldigi yerleri yazdi bilgisayara...
liseden sonra ne yapdin?
havalimaninda calisdm dedim
izmirdekimi dedi? evet izmirdeki.
nezaman basladin orda calismaya?
yaz tatilinde basladim
ne kadar calisdn? yarim seneden fazla dedim =)
red gelirse neyaparsin?
nedenini ogrenirim ve yeniden basvururum dedim.
60 euroyuda istedi, ve takip numara verdi. sonrada bitti..1 saate yakin surmusdur
cikisdan sonra kafam bir tondu ama kanimca pek sancili gecmedi ama tabi kafa karistirici seylerde var..agzimi cok aradi ve bir kac tuzakda kurmadi degil..Insallah ailemi ve akrabalarimi bahane etmezler :) yorumlarinizi bekliyorum iyi Forumlar..

Metin K

Mesaj gönderen Metin K » Pzt Şub 20, 2012 10:24 pm

goturdugum evraklar:
-2 Basvuru Formu (alindi)
-Garantor +2 Fotokopisi(fotokopi alindi)
-Universite Kabulu+2 Fotokopisi(fotokopi alindi)
-Osym Uni kazanma Belgesi+2 Fotokopisi/Almanca Tercumesi+2Fotokopisi(2 almanca tercumesi tek alindi)
-Lise Diplomasi+2 Fotokopisi/Almanca Tercumesi+2 Fotokopisi(sadece 2 almanca tercumesi alindi)
-Giessen UNI Dil Kursu Kayidi+2 Fotokopisi(alindi)
-Tam Tekmil Vukuatli Nufus Kayit Ornegi + " Fotokopisi/ Almanca Tercumesi+ 2 Fotokopisi(alinmadi)
-Anne Baba ve Benim Ikametgah+ Ikiser Fotokopileri/Almanca tercumelri+ Ikiser fotokopileri (alinmadi)
-Askerlik Tecihl Belgesi+ 2 Fotokopisi/ Almanca Tercumesi+ 2 Fotokopisi(alinmadi)
-Sabika Kaydi+2 Fotokopisi/ Almanca Tercumesi+ 2 Fotokopisi(alinmadi)
-Lise Transkript+2 Fotokopisi/ Almanca Tercumesi +2 Fotokopisi(alinmadi)
-Tomer Almanca Zertifikasi+ 2 Fotokopisi(alindi)
-Saglik Sigortasi(geri verildi )
- Iyi Niyet Mektubu( alindi) =)
aslinda sadece iyi niyet mektubunda yazilan belgeler alindi..ve lise+osym kazandi belgelerin tercumeleri.

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Pzt Şub 20, 2012 10:30 pm

Metincim Hayirlisi olsun. Belirttigim gibi, Bence olumlu gibi cok kasacak bir durum olmamis, Gidisat iyi gibi. Sabirla beklemek Dusuyor sana..
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzt Şub 20, 2012 10:37 pm

hayirli olsu metin k

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Şub 20, 2012 11:55 pm

Gecmis olsun Metin baya bir yoklamislar ama umarim kisa zamanda alirsin vizeni..

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Sal Şub 21, 2012 1:18 am

Metin sende artik bekleyenler kervaninda yerini aldin,benim 5.gun oldu ama sanki 1 yildir bekliyorum:help
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Şub 21, 2012 9:46 am

Herseyin hayirlisi olsun italiyon station sana 21 gun metin k sende insallah 25 gunde vizeni alirsin.Yalniz o soguk gunde bende vardim hatta titremekten depremin oldugunu bile hissetmedik :D
So geht nicht !

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Şub 21, 2012 12:17 pm

26.gundeyim bakalim ses seda yok hala. normalde 4-6 hafta arasi surer dediler bi problem cikacak olursa da zaten ilk zamanlari cikardi heralde?

Kilitli