Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Turistik Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
technonur

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen technonur » Çrş Oca 25, 2012 1:00 am

alirsin neden alamayasin eger cok korkuyorsan daha kolay vize veren herhangi bir ab ulkesinden al schengen oldugu icin zaten herhangi bir sorun yasamiyorsun baska bir ab ulkesine giris cikislarda.. birde eger giderde geri donmez gibi bir korkulari olmasin dersen bence akrabalarini hic karistirma isin icine ;) kimsen yokmus gibi git

mek38

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen mek38 » Çrş Oca 25, 2012 5:33 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

alirsin neden alamayasin eger cok korkuyorsan daha kolay vize veren herhangi bir ab ulkesinden al schengen oldugu icin zaten herhangi bir sorun yasamiyorsun baska bir ab ulkesine giris cikislarda.. birde eger giderde geri donmez gibi bir korkulari olmasin dersen bence akrabalarini hic karistirma isin icine ;) kimsen yokmus gibi git[/quote]

Bu teklifini anliyorum fakat artik davetiye ile bu yola ciktik. Elimde davetiye varken de akrabam yok diyemem herhalde :)
Bir tur sirketi multiple vize alman gerekli dedi aklim karisti Benim bildigim Schengen tek tiptir. Ben bu surede 1 kere Almanya\'ya giris cikis yapacam. Ve gittikten sonrada ya trenle ya da ucakla diger avrupa ulkelerini gezecem. Vize mulakat sirasinda diger Ulkeleri gezceginiz mi diyebilirlermi? Cunku basvuru formunda Ziyaret Edilecek Ulkeler diye bir soru varda. Insan dusundukce inceledikce yeni takintilar olusturuyor. Kaygimda bu zaten.
Tesekkur ederim yardimin icin

mek38

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen mek38 » Cum Oca 27, 2012 1:49 pm

Vize basvuru formunda bulunan 24. soru (Talep Edilen giris sayisi) aklimi karistiriyor.

Ben Turkiye\'den(Schengen dahil olmayan ulke) Almanya\'ya(Schengen dahil ulke) gidecegim. Ve Almanya\'dan schengen kapsamaninda olan ulkelere gidecegim. Ve en sonunda Almanya\'dan Turkiye\'ye geri donecegim vize surem icersinde.

Bu bilgi altinda bu soruyu nasil cevaplamaliyim.
TEK-IKI-Cok Girisli

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Oca 28, 2012 11:15 pm

Cok Girisli de o zaman.

Benim bildigim Schengen Vizesi basvurulari ayri oluyor.Sadece Almanya turistik vizeleri ayri oluyor.
Bu yuzden boyle bir *** olabilir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mek38

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen mek38 » Pzr Oca 29, 2012 2:23 pm

Kafam karisti bir bilen olsa, cunku yanlis bir isaretten red almiyayim. Bir de vize basvuru formunda 34. Soruyu nasil yanitlayacagiz yoksa bos mu birakcagiz. Davetiye gonderen akrabam AB vatandasi mi bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 31, 2012 3:34 pm

Simdi akrabanin ne vatandasi oldugunu biz DS olarak bilemeyecegimiz icin en mantikli yol ,bunu akrabana bizzat kendin sorman olacaktir.
O zaman *** bos birakmamis olursun.

mek38

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen mek38 » Çrş Şub 01, 2012 11:05 pm

OK. Teyzem Pazartesi girdi bos birakti orayi herhangi problem cikmadi ogrendigim kadariyla doldurulmasi gerekmmiyormus. Yarin bende girecem ins alirim vizemi.

Tesekkur ederim

mek38

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen mek38 » Çrş Şub 08, 2012 8:48 pm

Vize evraklarini teslim ettim 2 Subatta daha ben ordan ayrilmadan vize gorevlisi red kagidini yazip pesimden kargoya vermis 4 subatta teslim aldim. Nedeni de oraya giderimde gelmezmisim muthis imkanlari varya kacak yasayanlara :). Neyse 6 Subatta geri donecegimi garantileyen dilekce ile evraklari verdim. Bana kac gunde geri donus yaparlar olumlu veya olumsuz sekilde. Bilgisi veya deneyimi olan arkadaslar var mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Şub 08, 2012 11:34 pm

Hep ayni bahane , Turk Vatandasi olarak daha ne kadar bu asagilanmaya maruz kalicaz !..

Bencede yilmadan tekrar tekrar basvur..Donecegini garantileyen bir dilekce vermen iyi olmus ama ne zaman donerler valla bilemiyorum.Turistik vize oldugu icin cok uzun surmemesi lazim , en fazla 1 hafta ?

mek38

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen mek38 » Cum Şub 10, 2012 12:30 am

3 Numarali bankoda bir kadin var Almanya\'ya vize basvurusu yapan kime sorduysam hep yaka silkiyorlar. Teyzemin de pasaportu icerde bu pazartesi 15 gun olacak. Ins dedigin gibi 1 hafta surerde ona gore baska ulkeye basvururum olumsuz olursa.

Herhangi bir istatistik veri var mi bildigin Turkiye vatandasi olupta turistik amacli gidipte gelmeyen bu yuzde cok olmali ki red ediyorlar. Ya da artniyet var yada kadin esinden azar isitiyor islerine yansitiyor

technonur

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen technonur » Cum Şub 10, 2012 11:47 am

Ben sanmiyorum ki turistik vize alipta donmesin kacmaya niyeti olan vizesiz ulkelerede kacar rusya vs gibi tamamen turk milletini asagilamaktan dolayi oldugunu dusundugum bir durum ... Hos istanbulda dogmus buyumus biri olarak bile hep avrupaya ozendirildik almanya falan deyince bana sanki 4 4luk civil civil bir ulke hayal ederdim geldik GORDUK koca almanya yari Istanbul edemez hele belcika ulke olup olmadigini anlamasi guc ... Biz simartiyoruz avrupayi onlarda hakli olarak kendilerini birsey saniyorlar.. ohh be doktum icimi :D

mek38

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen mek38 » Pzr Şub 12, 2012 7:27 pm

Davetiyesiz en kolay schengen vizesini hangi ulkeden alabilirim. Davetiye olmayinca tabi otel rezarvasyonu olmali bunu sadece vize basvurusu icin kullanabilirmiyim tabikide otel de kalmayi dusunmuyorum sadece bir arac olarak. Onlar kurnazsa bende kurnazim ,:)

mek38

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen mek38 » Cum Şub 17, 2012 1:03 pm

2 Subat 2012\'de Yaptigim basvuru sonucu(Turistik Vize(60 Gun)) 4 Subat 2012 de asagidaki yazi ile pasaportumu yollamislar. Neden olarak 8. ve 9. isaretlemisler.

http://www.ankara.diplo.de/contentblob/ ... rmular.pdf
Ben de bunlara gore itirazdan daha cok bir rica dilekcesi yazdirdim. Amacimin davete icab etmek oldugunu, okulumun oldugunu bu surede kesin donecegimi belirten maddi olarak gereken belgelerle vede okuldan aldigim Yuksek Lisans dilekcemse 6 Subat\'ta Ankara Konsolosluguna teslim ettim.
Hala 15 gun olacak bir cvp yok Ne yapmaliyim? Bu dilekce burda mi degerlendiriliyor yoksa almanya da mi?
Vize basvurusunun reddi
http://www.ankara.diplo.de/Vertretung/a ... ahren.html
Tekrar gorusmeye cagirilirsam sikinti yok alirim gibi , red gonderirlerse ayni davetiye ustunden bu sefer bir daha basvurabilirmiyim? Davetiyenin onlarda olmasi bir avantajmi benim acimdan?
2. Alternatifte dedigin gibi isterseniz yeniden basvuru yapabilirsiniz eski aciklarinizi kapatarak diyor. Yeni belgeler(davetiye ozellikle) topluyarak mi?

mek38

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen mek38 » Cmt Şub 18, 2012 6:41 pm

Merhaba arkadaslar
Vize reddime karsilik itirazim sonucu yine cvp geldi sonuc yine negatif yazmasada tam olarak. Genel olarak Turkiye geri donmeyecegimden korkuyorlar.
Nedenleri sunlarmis
1-) Turkiye\'de sigortali bir isinizin olmamasi
Tam tersine maas bordromu, ise giris bildirgemi vede antetli kagida calisma belgesi aldim.
2-) Gayrimenkul veya gelir gibi gosterir birseyin olmamasi
Tam tersine Tapu ve maas bordrosu ve hesap cuzdani gosterdim.
Tek Turkiye\'yle bagliligim Ailemin Turkiye\'de olmasi bunun da Turkiye geri doncegim anlamina gelmezmis.

MiTRaLYoZ

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr Şub 19, 2012 1:54 am

ilginc gercekten , bunlari gormezlikten gelmeleri.Yas kac acaba ve lisans icin mi gidiyorsun ?

mek38

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen mek38 » Pzt Tem 16, 2012 2:09 pm

Yas 25, yok tam tersine ziyaret icin vize istedim. Herhalde demek istedikleri tek ayak ustunde agzinla kus tutsan da biz seni istemiyoruz. :)
Pazartesi sansimi deneyecegim bir yanlisiniz var tam tersine bana tavsiye ettiklerinizin hepsini ben evrak diye verdim diye. Ama sozel olarak sormadilar.
Bana Gonderilen yazi en son su,

"Aufenthaltstitel in der Form des Visums fur turkische Staatsangehorige

Sehr geehrter Herr XXX,
Vielen Dank fur Ihr oben genanntes Schreiben. Dazu mochte ich Ihnen Folgendes mitteilen: Ihr Visumsantrag wurde mit Bescheid vom 02.02.2012 abgelehnt, weil die Botschaft vermutet, dass Sie nicht rechzeitig vor Ablauf des Visums in die Turkei zuruckkehren wurden. Die bei Antragstellung vorgelegten Nachweise reichen nicht aus.
Sie haben keine materielle Existenzgrundlage in der Turkei nachgewiesen, die so stabil ist, dass es sich fur Sie lohnen wurde, in die Turkei zuruckzukehren.
Sie haben zwar familiare Bindungen in der Turkei, jedoch sind nach Einschatzung der Botschaft diese Bindungen nicht stark genug, um Sie zu einer punktlichen Ruckkehr in die Turkei zu bewegen.
Auch aus Ihrem letzten Schreiben ergeben sich keine neunen Erkenntnisse. Es steht Ihnen jederzeit frei, mit zusatzlichen Unterlagen z.B. uber regelmaeßiges Einkommen, Mieteinnahmen, wirtschaftlich genutzten Immobilienbesitz oder sonstiges Vermogen einen neunen Antrag zu stellen."
Sonuc red mi net olarak oda belli degil bence

technonur

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen technonur » Sal Tem 17, 2012 12:13 am

[quote]mek38 tarafindan yazilan metin:

Yas 25, yok tam tersine ziyaret icin vize istedim. Herhalde demek istedikleri tek ayak ustunde agzinla kus tutsan da biz seni istemiyoruz. :)
Pazartesi sansimi deneyecegim bir yanlisiniz var tam tersine bana tavsiye ettiklerinizin hepsini ben evrak diye verdim diye. Ama sozel olarak sormadilar.
Bana Gonderilen yazi en son su,

"Aufenthaltstitel in der Form des Visums fur turkische Staatsangehorige

Sehr geehrter Herr XXX,
Vielen Dank fur Ihr oben genanntes Schreiben. Dazu mochte ich Ihnen Folgendes mitteilen: Ihr Visumsantrag wurde mit Bescheid vom 02.02.2012 abgelehnt, weil die Botschaft vermutet, dass Sie nicht rechzeitig vor Ablauf des Visums in die Turkei zuruckkehren wurden. Die bei Antragstellung vorgelegten Nachweise reichen nicht aus.
Sie haben keine materielle Existenzgrundlage in der Turkei nachgewiesen, die so stabil ist, dass es sich fur Sie lohnen wurde, in die Turkei zuruckzukehren.
Sie haben zwar familiare Bindungen in der Turkei, jedoch sind nach Einschatzung der Botschaft diese Bindungen nicht stark genug, um Sie zu einer punktlichen Ruckkehr in die Turkei zu bewegen.
Auch aus Ihrem letzten Schreiben ergeben sich keine neunen Erkenntnisse. Es steht Ihnen jederzeit frei, mit zusatzlichen Unterlagen z.B. uber regelmaeßiges Einkommen, Mieteinnahmen, wirtschaftlich genutzten Immobilienbesitz oder sonstiges Vermogen einen neunen Antrag zu stellen."
Sonuc red mi net olarak oda belli degil bence[/quote]

senin turkiyeye geri donecegine inanmiyorlar aile den falan bahsetmis hee olurda eger tasinmaz mal varligini ispatlarsan turkiyede o zaman belki sana bi guzellik yapariz demisler.. sana tavsiyem almanyadan basvurma baska bir ulkeden basvur bu konsolosluk almanyayi cenetten sonra 2. guzel mekan olarak goruyor olsa gerekki turkiyeye geri donecegini dusunmuyor ama ne yalan soyleyim cehennemden sonra en igrenc 2. mekan :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Tem 17, 2012 3:31 am

Yani
Paraguay,Uruguay , Honduras ,Guney Kore,Brezilya,Tayvan,Guatemala ulkelerinden gelenler
elini kolunu sallaya sallaya Almanya\'ya vizesiz girebiliyor bizler ise boyle surunuyoruz..

mavisim

Almanya Turistik Vize

Mesaj gönderen mavisim » Cum Tem 20, 2012 1:51 am

Biz cocuklarla 6ay ancak alabiliyoruz vizeyi,ama esim siksik 1-2 gecelik gidip geliyor diye 1yillik veriyorlar,hatta bu sene 2yillik basvurdu muhtemelen cikacak.
En onemlisi almanya ya girmekmis,yani almanya dan alip fransaya girince 2.defada bir daha verilmiyormus.
Bizimkini takipcimiz yaptiriyor,evraklardan pek bilgim yok,muhtemelen sirket evraklarini istiyorlardir:)
Degismeyen tek sey degisimdir!