Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Betriebwirtschaftslehre Ve Betriebswirtschaft Arasindaki Fark

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
memo21

Mesaj gönderen memo21 » Pzt Şub 20, 2012 10:43 pm

Merhaba Arkadaslar,
aslinda bu basligi uzun zamandan beri acmak istiyordum, ama kismet bu zamaymis.
Daha once de site de benzeri konular var ve yeni gelenler yeni basliklar aciyor. Aslinda bazi onemli basliklar menu halinde de siralanabilir, hatta ve hatta nerden bileyim sag tarafta menu olarak konulabilir.
Almanya\'da bir suru bolum var. Turkiye\'ninkinden kat be kat fazla, burada olupta Turkiye de olmayan cok bolum var. En azindan ben oyle biliyorum, arastirmalarimin sonucu. ;)
Ve bundan dolayidir ki yeni gelen arkadaslar kendi bolumun tam adini, karsiligini ya da benzeri bir bolumu ya da orada olmayip ta burada benzeri bir bolumu vs. ogrenmek isterler.
En buyuk problemler kanimca bazi bolumlerin arasinda ki farklarin ne oldugudur, ya da benzeri bir cok isim var, lakin ayni degiller, icerikleri genelde degisiktir. Bizler de bu vesilyle yeni gelen arkadaslar icin Almancada bolumun adini ne oldugunu, Turkiyede ki ile ayni mi degil mi ve benzeri konularda yardimci olabiliriz diye dusnuyorum.

Ilki benden.
Betriebwirtschaftslehre ve Betriebswirtschaft arasindaki farklar nedir ve tam olarak Turkce karsiligi nedir.
Betriebswirtschaft :Turkcedeki tam karsiligi galiba isletmedir.
Betriebswirtschaftlehre: ?

Aslinda aynidir, fakat farkli isimleri farklidir diye dusundum, ama oyle degilmis.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 21, 2012 12:55 am

ders icerikleri farkli sadece, tavsiyem universitelerin sitelerinden ders iceriklerine bakman. Ama turkiye deki denkligi ikisinin de isletme olarak geciyor.