Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
seyhan

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen seyhan » Cum Ara 16, 2011 10:15 pm

walla bende bi anlam veremedim edemedim be oguz bikac turke sordum burda normal ailelerden de istiorlarmis bu kartta ama :) ben aile kavraminda degilim :) bakalim verip gorecez :)

emel

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen emel » Pzr Ara 18, 2011 1:22 am

bende aldim vizemi, gorevli 10. aya kadar verebilirim yada 120 euro verirsen 2 yillik verebilirim dedi.. 2 yillik aldim vizemi, yani alicam. 6 hafta sonra elektronik kartimi almaya gidicem. sikinti yok.termin almayi unutmayin. rahat olur.
Turkcemizi "Turkche" lestirmeyelim..

FarukDemir

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzr Ara 18, 2011 1:33 am

[quote]emel tarafindan yazilan metin:

bende aldim vizemi, gorevli 10. aya kadar verebilirim yada 120 euro verirsen 2 yillik verebilirim dedi.. 2 yillik aldim vizemi, yani alicam. 6 hafta sonra elektronik kartimi almaya gidicem. sikinti yok.termin almayi unutmayin. rahat olur.[/quote]

Hangi sehir? Ve dil kursuna mi gidiyorsunuz su anda?
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

emel

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen emel » Pzr Ara 18, 2011 10:07 pm

berlindeyim faruk. dil kursuna gidiyorum evet.
Turkcemizi "Turkche" lestirmeyelim..

fullialein

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen fullialein » Çrş Şub 15, 2012 2:37 pm

emel hangi belgeleri goturdun? termin cok ileri tarihe verdikleri icin ben gorusme saatlerinde gidip evraklarimi verecegim. burda tanidigim herkes oyle yapmis simdiye kadar. 6 haftada mi geldi tam?
SENIN PEMBEN ,BENIM MAVIMDIR BELKI . BILEMEZSIN. DERSEN KI ''DENIZ HERKESE MAVIDIR''. BANA SADECE DERINDIR BILEMEZSIN...........

fullialein

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen fullialein » Prş Şub 16, 2012 5:46 pm

bugun sabah 6.30dan itibaren tam 3saat30 dakika auslaenderbehorde onunde bekledim. soguktan ayak parmaklarimi bir daha omrum boyunca hissedemeyecegimi dusundum! 10 dk kala kapilar acildi. bu arada sistem degismis. 3 ayri oda yapmislar soyadi basharfine gore numara alman gerekiyormus. tabi kapi acilinca butun o kuyruktaki insanlar oyle bir hucum etti ki ne mumkun hangi oda hangi harfle basliyor bakmak! ilk karsima cikan numaratorden numara aldim. sanirim benimle birlikte soyad grubumda olan 10 terminsiz kisi numara alabildi. evraklarimi verdim. 1 saat kadar sonra cagirdilar. gorevli ne kadar kursa devam edecegimi sordu. mastera ekimde baslayacagimi soyledim. almanca hagi seviye istediklerini sordu. humboldt A2 istiyor sadece dedim. o zaman coktan bitirmissin neden hala devam ediyorsun kursa dedi. ben de almanyada yasiyorum ve ingilizceyle islerimi halletmek isin kolayina kacmak, hem almanca akademik kariyerimde hayat boyu kullanacagim bir dil dedim. o zaman bosuna 2 yillik vize parasi verme, statun degisince mecburen yenileyeceksin nasilsa dedi. elektronige de gerek yok 6 hafta bekleme 9 ay icin dedi. 9 aylik vize verdi. oglene her sey hallolmustu panik yaptigima da degmedi:)
SENIN PEMBEN ,BENIM MAVIMDIR BELKI . BILEMEZSIN. DERSEN KI ''DENIZ HERKESE MAVIDIR''. BANA SADECE DERINDIR BILEMEZSIN...........

FarukDemir

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen FarukDemir » Cum Şub 17, 2012 12:56 am

Ucret olarak ne kadar odedin?

Bu sabah terminim vardi, dil kursunun bitis tarihine kadar verebilirim dedi gorevli, yani 6 aylik ! Itiraz ettim, sene sonuna kadar olsun o zaman dedi. Parmak izi aldilar+100 euro tabii ki :) 4 hafta sonra hazir olurmus. Bu oturumun bitince bloke hesabini kontrol etcez dediler, universiteye baslamak icin yeterli mi diye..

Soru: 4 hafta dolmadan,yani elektronik kartim gelmeden Turkiye\'ye gitmem lazim, birkac gunlugune. Sordum gorevliye. Gidemezsin ama cok acil bir durum olursa bildirmen lazim dedi. Gecici bir belge verirler mi acaba, bilgisi olan var mi?

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Cmt Şub 18, 2012 8:18 am

nasil gidemezsin dedi ya ? bende martin 1 i uzatmaya gidicem ayri bi belge isticem sen git durumu anlat fixionsbescheinigung iste sanirim 20 euro vericeksin bunun icin bende aynen bole yapicam..

FarukDemir

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Şub 18, 2012 2:05 pm

Normalde gidemezsin, ama bize basvuru yapabilirsin gitmen gerekirse dedi. Ben de bekleyecegim 3 hafta falan. Gelmezse gidip haber veririm gidecegimi.

mehmetcobanlar

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Şub 18, 2012 3:16 pm

Su Duisburg yabancilar subesindeki kel alman herifi bana 110 euro getir dedi..100 degilmiydi ???hmmm
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Cmt Şub 18, 2012 4:52 pm

@ farukdemir

gidemezsin ne demek diyorum bende ? adama diceksin gitmem lazim sana bi kagit cikartiyorlar onla gidebiliyorsun tabikide oturum olmadan o karti beklerken gidemezsin, giden tanidigim var adam soledi yabancilar polisine ve bir kagit verdiler suandada turkiyede yani ayni wohnheimde kaliyoruz adam kacak falan gitmedi yani :)

FarukDemir

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Şub 18, 2012 6:31 pm

Yanlis ifade ettim :) Ben gidecegimi soylemedim, gitmek istersem gidebilir miyim dedim. O da aynen senin dedigini soyledi, yani bir kagit almam gerekiyor..

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Pzr Şub 19, 2012 7:46 am

bende ole bi giris yapmisimki yanlis anlama :)
alkollu foruma girmek yasaklanmali.

mehmetcobanlar

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Şub 19, 2012 4:50 pm

Oturum kartimizi almadan Avrupa birligi ulkelerine giris cikis yapmamiz sorun olur mu sadece 3 aylik vizeyle..mesela Hollanda,Danimarkaya
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Scheinen

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Scheinen » Pzr Şub 19, 2012 8:15 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

Oturum kartimizi almadan Avrupa birligi ulkelerine giris cikis yapmamiz sorun olur mu sadece 3 aylik vizeyle..mesela Hollanda,Danimarkaya[/quote]

3 Aylik schengen vizen ile Tum Avrupa ulkelerinde dolasabilirsin..

Bensiz Bir yere Gitme ama =)
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Pzt Şub 20, 2012 4:27 am

@ eren35

bana verilen schengen degildi oturum uzatmadan almanya disina cikamiyordum vize tipinde ne yaziyor mehmet ?

FarukDemir

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzt Şub 20, 2012 2:00 pm

Sadece D tipi multi vizesi olanlar Almanya disina cikabiliyor sanirim..

Scheinen

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Scheinen » Pzt Şub 20, 2012 2:28 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

@ eren35

bana verilen schengen degildi oturum uzatmadan almanya disina cikamiyordum vize tipinde ne yaziyor mehmet ?[/quote]

Mehmetin Vizesi Schengen D tipi diye Hatirliyorum, Bu yuzden giris cikis yapabilir.

Anladim Gurkan, Peki sana kac aylik vermislerdi ? ve vize\'nin cins neydi ?
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

Sakura

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Sakura » Pzt Şub 20, 2012 8:45 pm

D tipi vize gidilecek ulke icin gecerli olan oturum vizesidir. oturum almadan gidin mesela bir bilet alin italyaya gitmeyi deneyin :D Havaalaninda el sallayin.

Oturumu aldiktan sonra Schengen ulkelerine giris cikista sorun yok.

[img]http://3.bp.blogspot.com/-ebrhrDKi_s0/T ... -face5.jpg[/img]

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Pzt Şub 20, 2012 10:32 pm

sakura yazmak istedigimi yazmis zaten bende herkesin aldigindan aldim bakkal degilki sonucta bu vizeyi veriolar sana almanyaya giriyorsun oturumu uzattiktan sonra geziyorsun ogrenci olarak gelen herkese verilen vize sekli bu yonde diye biliyorum :)