Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uluslararasi Iliskiler Yuksek Lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sfdsl

Mesaj gönderen sfdsl » Cum Şub 10, 2012 8:52 pm

Merhaba arkadaslar;
Tr\'de Uluslararasi Iliskiler alaninda lisans egitimi almaktayim,yuksek lisans egitimine Almanya\'da devam etmek istiyorum.Fakat buyuk bir sorunla karsi karsiyayim Almanca seviyem A1 bile degil yani henuz baslangicim.Yuksek lisans egitimini almanca olarak almak istiyorum.Nasil yol izlemem gerektigi hakkinda bilgi almak istiyorum simdiden cok tesekkur ederim..

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Cmt Şub 11, 2012 1:18 am

haci siteyi incelemeni tavsiye ederim.hala aklinda soru olursa cevaplayan cikar illa ki.
cok genel bi soru sormussun.nasil yol izlemem gerekirden ne kasdediorsun.almancayi nasil ogrenirim mi,okullara nasil basvurulur mu,vizeye nasil basvurulur mu,
eger hepsi diyorsan,forumu incelemenden fayda var.
hadi kal saglicakla

sfdsl

Mesaj gönderen sfdsl » Cmt Şub 11, 2012 11:06 pm

sanirim aradigim cevap hic almancam yokken,orda bir universiteden kabul alabilirmiyim yuksek lisans egitimi icin? Alsam bile harc vb. sistem Tr gibi mi ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Şub 11, 2012 11:15 pm

alabilirsin.harclar degisiyor bazi yerlerde hic yok bazi yerlerde donemik 500 euro gibi.ama lutfen siteyi incele kendi iyiligin icin;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 12, 2012 4:21 pm

[quote]sfdsl tarafindan yazilan metin:

sanirim aradigim cevap hic almancam yokken,orda bir universiteden kabul alabilirmiyim yuksek lisans egitimi icin? Alsam bile harc vb. sistem Tr gibi mi ?[/quote]

Kabul alabilirsin..Bazi universiteler Duisburg-Essen gibi Almanca bilgin olmadan sartli kabul veriyor ve Almanca sinavi gectigin taktirde kabul aldigin bolume baslayabiliyorsun.Harc donemlik 230 Euro civarinda.
Master icin ders notlarina ve ortalamana bakarlar eger yeterince iyiyse notlarin direk masterdan baslatirlar yok ama degilse o zaman senden Bachelor\'un son donemini veya son 2 donemini basvurdugun okulda okumani isterler.

Ingilizcen var mi ?

Duisburg-Essen Universitesi\'nde Uluslararasi Iliskiler masteri Ingilizce.

Ve evet lutfen siteyi biraz daha incele , Almanya\'da egitim alanini ozellikle.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

sfdsl

Mesaj gönderen sfdsl » Çrş Şub 15, 2012 1:52 am

gercekten cok tesekkur ederim.ingilizce seviyem intermediate ve bu yeterli olmaz sanirim.belli bir sure almanca egitim alip almanca olarak yapsam daha iyi olur benim icin bir yabanci dil daha kazanmis olurum.peki siteyi inceleyecegim fakat ozur dileyerek bir soru daha sormak istiyorum.sizde kabul alabilecek kadar almancayi kac ayda ogrenebilirim ? simdiden cok tesekkur ediyorum

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Şub 15, 2012 3:04 pm

Bana kalirsa ingilizcen belli bir seviyeye gelmis ,onu gelistir ve Duisburg Essen\'dan Ingilizce kabulu al derim.
Almanca herseye sifirdan baslamak da bir alternatif ama zaman kaybina yol acar.
Eger disiplinli isen Almanca sinavini sifirdan baslayan biri olarak en erken 9-10 ay bilemedin 1 yilda verirsin.

Ingilizce okuyup , bir yandan Almanca kursuna gitmeyi bir dusun derim.

sfdsl

Mesaj gönderen sfdsl » Çrş Şub 15, 2012 10:47 pm

peki ingilizce kabul almam icin sartlar neler bu konu hakkinda bilginiz var mi ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Şub 16, 2012 1:10 am

Okudugun uni dersler Ingilizce veriliyorsa ,bunu kanitlayan bir belge ile basvurabilirsin , genelde kabul ediliyor..
Onun harici TOEFL sinavina girmen gerekli.Ingilizce yeterlilik sinavi.

Almanca icinde TOEFL\'e benzer bir sinav var.

ilhandalmidyat

Mesaj gönderen ilhandalmidyat » Cum Mar 09, 2012 2:31 pm

arkadasim bu sitenin sponsor oldugu dil kursu hangi sehirde, kurs ucreti nasil ve ne zaman.???

oezsoy

Mesaj gönderen oezsoy » Çrş Eyl 26, 2012 5:18 pm

Merhabalar,,,

Ben yeni uye oldum ama misafir iken baya bir arastirma yaptim,,,Kendime gore de bu basligi buldum... :)

Kendimden bahsedeyim ;
Marmara Universitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararasi iliskiler okuyorum(Ingilizce).
Hedefim iyi bir ogretim gorevlisi olmak...

Basligi inceledim heralde bu bolumle ilgili deneyimli bir yonetici arkadas var...

Duisburg Essen tercihim orda bir kac akraban var.
Internette arastirdim master almanyada nasil falan diye; bazen dersleri eksik gorup lisans egitiminin yarisindan baslatiyorlarmis her zaman olurmu boyle durum yani heralde uniden uniye degsiyormus ama Duiburh Essen boyle sorunlar cikartirmi eksik ders falan diye yaridan baslatma, ders notlarim iyi oldugu halde...

Ayrica dil konusuna da deginmek istiyrm;
Dedigim gibi Marmarada bolumumde dersler Inglizce, extra bu bolum icin basvuruda TOEFL veya IELTS belgesi istiyorlar mi???Yani dedgin gibiyse Toefl veya Ielts istemiyorlarsa bu durumda walla supermisss...

essende ingilizceyse bu bolum,Almanca seviyem A2 direk basvuru yapip kabul alip baslayabilirmyim yoksa Kurlari ilerletip B2 veya C1 e kadar Dsh sinavinimi verip baslamam
gerekli...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eyl 27, 2012 2:28 am

Duisburg - Essen de bolum ingilizce degil almanca, yani dsh ya da testdaf istiyorlar.

Ders saydirma isi tamamen not ortalamasina bagli. Politikwissenschaft ya da internationale beziehungen bolumune master kabulu almak icin en az 3,0-3,2 araliginda bir notla bitirmis olmaniz lazim Turkiye de.

oezsoy

Mesaj gönderen oezsoy » Prş Eyl 27, 2012 8:56 pm

Himm Tesekkur ederim, yukarda derslerin ingilizce gorduysen bunu kanitla basvur ,bu sekil basvurulur diye falan yazilar gorunce sevindiydim Staatsmann sevindirdiydi beni walla :|

Basvuru isinde ise dedgin gibi derslerden ziyade Not ortalamasi onemliyse cok iyi hemde basvuru icin not ortalamasini en az 3.0,3.2 ise,
Gecenlerde bir cok siteyi inceledim dersleri eksik gorup veya genelde Turkiyeden gidenler icin dersleri saymayip Lisans egitiminin yarisindan baslatiyorlarmis diye yazilar okuduydum moralim bozulduydu.

Dil konusunda ise boumun sayfasinada dun goz attim, dedigin gibi Dhs2 gerekli,,,

Ama almanca soyle bir ifade var onda kafam karisti ne demek istiyo tam anlayamadim benden extra olarak bir belgemi istiyo Ingilizceyle ilgili;
Gem. Prufungsordnung § 1 Abs. 5:
Studienbewerberinnen und Studienbewerber, deren Muttersprache nicht Englisch ist, mussen Englischkenntnisse gemaeß der Stufe B2 des Gemeinsamen Europaeischen Referenzrahmens fur Sprachen (Common European Framework, CEF) oder gleichwertige Englischkenntnisse nachweisen..

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Eyl 30, 2012 11:30 am

[quote]oezsoy tarafindan yazilan metin:

Himm Tesekkur ederim, yukarda derslerin ingilizce gorduysen bunu kanitla basvur ,bu sekil basvurulur diye falan yazilar gorunce sevindiydim Staatsmann sevindirdiydi beni walla :|

Basvuru isinde ise dedgin gibi derslerden ziyade Not ortalamasi onemliyse cok iyi hemde basvuru icin not ortalamasini en az 3.0,3.2 ise,
Gecenlerde bir cok siteyi inceledim dersleri eksik gorup veya genelde Turkiyeden gidenler icin dersleri saymayip Lisans egitiminin yarisindan baslatiyorlarmis diye yazilar okuduydum moralim bozulduydu.

Dil konusunda ise boumun sayfasinada dun goz attim, dedigin gibi Dhs2 gerekli,,,

Ama almanca soyle bir ifade var onda kafam karisti ne demek istiyo tam anlayamadim benden extra olarak bir belgemi istiyo Ingilizceyle ilgili;
Studienbewerberinnen und Studienbewerber, deren Muttersprache nicht Englisch ist, mussen Englischkenntnisse gemaeß der Stufe B2 des Gemeinsamen Europaeischen Referenzrahmens fur Sprachen (Common European Framework, CEF) oder gleichwertige Englischkenntnisse nachweisen..[/quote]

ana dili ingilizce olmayanlardan avrupa bilmem neyinin belirledigi dil seviyelerinden B2 seviyesinde dil kaniti ya da belgesi istiyolar.

oezsoy

Mesaj gönderen oezsoy » Pzr Eyl 30, 2012 8:27 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

Studienbewerberinnen und Studienbewerber, deren Muttersprache nicht Englisch ist, mussen Englischkenntnisse gemaeß der Stufe B2 des Gemeinsamen Europaeischen Referenzrahmens fur Sprachen (Common European Framework, CEF) oder gleichwertige Englischkenntnisse nachweisen..[/quote]

ana dili ingilizce olmayanlardan avrupa bilmem neyinin belirledigi dil seviyelerinden B2 seviyesinde dil kaniti ya da belgesi istiyolar.[/quote]

Bu belge nerden nasil alinir veya nasil kanitlama yapcaz hmmm

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eki 01, 2012 1:50 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

ana dili ingilizce olmayanlardan avrupa bilmem neyinin belirledigi dil seviyelerinden B2 seviyesinde dil kaniti ya da belgesi istiyolar.[/quote]

Bu belge nerden nasil alinir veya nasil kanitlama yapcaz hmmm[/quote]

almanca deseydin daha cok sey soyleyebilirdim ama ingilizce konusunda fazla bilgim yok. ama telc diye bi sinav merkezi var ingilizce de vardi duydugum kadariyla. bi goz gezdir oraya derim

oezsoy

Mesaj gönderen oezsoy » Çrş Eki 03, 2012 6:00 pm

Arkadaslar bu sinav hakinda bilgisi olan yok mu hmmm nedir neyin nesidir...

BsO29Ak

Mesaj gönderen BsO29Ak » Çrş Eki 03, 2012 7:35 pm

Bu seviyeyi kanitlamak icin ielts\'den 6.5, toefl\'dan da 90 ve uzeri bir puan alman gerekir. Ama en garantisi icin okulun kabul ettigi dil sertifikalarina bakmak gerekir. Genel olarak bu sinavlardan alinan bu notlar b2 seviyesine denk gelmektedir.

oezsoy

Mesaj gönderen oezsoy » Cmt Eki 06, 2012 6:09 pm

Peki bu okulun istedigi garanti dil sertifikasini Tr den halletme imkani var mi B2 olarak,,,

Dersleri uniden ingilizce gordugumu kanitlasam kabul ederler mi,,,