Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lise Diploma Notu Ve Kabul Almada Etkisi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
dipdip

Mesaj gönderen dipdip » Pzr Şub 05, 2012 12:42 am

Merhabalar arkadaslar benim lise diploma notum cok dusuk 57 bu sene oss ye girecegim ve felsefe yazacagim sartli kabullerde sorun olurmu bu diploma notunun dusuklugu yardimci olursaniz sevinirim tessekkur ederimm

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Pzr Şub 05, 2012 12:56 am

Selam dipdip.Hangi bolumu okumak istiyorsun Almanya\'da?
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

dipdip

Mesaj gönderen dipdip » Pzr Şub 05, 2012 1:25 pm

felsefe bolumunu okumak istiyorum

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr Şub 05, 2012 2:14 pm

senin okumak istedigin bolum felsefe ise felsefe bolumune yakin olan ders notlarin iyi oldugu surece sorun olmaz. Mesela fizik veya kimyanin felsefeyle alakasi olmadigi icin bu notlarin dusuk olsa da sansin digerleri kadar yuksek.Ama felsefe notunda dusukse belki problem yaratabilir.

dipdip

Mesaj gönderen dipdip » Pzr Şub 05, 2012 3:01 pm

ozaman herhangi bir dersimin yuksek oldugu bolumumu tercih ediym napiyim ? napcami bilemedim ona gore terch yapcam dha snava grcem

dipdip

Mesaj gönderen dipdip » Pzr Şub 05, 2012 3:01 pm

felsefem 2 idi :(

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr Şub 05, 2012 5:20 pm

amacin nedir tam bilmiyorum ama felsefe herkesin bildigi gibi Turkiye\'de is yapmayan bi meslek. Muhtemelen Tm\'cisin. Senin yerinde olsam hukuk okurdum cunku yapilan masraflarin ve ugraslarin haddi hesabi yok bu yolda felsefe icin gidilmez almanya\'ya. Almanya\'ya gidenlerin cogu ozel sektorde calisilabilecek meslek okuyorlar.Mesela muhendislik. Ama ne bileyim ogretmenlik vs. bu tarz seyler(almanca ogr. disinda) \'in egitimini almak icin hic gerek yok cunku ilerde pek bi ise yaramaz sadece masrafinla kalirsin.

Dedigim gibi kazan felsefeyi hukuga basvur. En ideali o.

dipdip

Mesaj gönderen dipdip » Pzr Şub 05, 2012 5:46 pm

iyide hukuk bolumnde nc uygulamasi var o imkansz bence . ya hangi ogretmenlikler olabilir kabul alabilcegm bilgi verebilirmsn cnki lise notlarim cok kotu benim .

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr Şub 05, 2012 9:09 pm

Dipdip bence millete sorarak bu is olmaz. Kendin otur neye ilgin var neye yok karar ver. O bolume de bak Almanya´da kac unide ncli var kac uni de ncsiz var, ona gore karar ver. Ben iyi unilerde ncli bolumlerde bile oldukca dusuk notlarla okuyan taniyorum. Imkansiz degil ama herkesin tavsiyesini dinleyipte hukuk okumaya kalkma. Hukuk okumak yabanci ogrenci icin oldukca zor, kaldi ki Almanlar bile zorlaniyor.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr Şub 05, 2012 10:11 pm

Ben okuldan kabul alamayacagini kesinlikle dusunmuyorum.Ancak o notlarini konsolosluk gorurse is o zaman sakata girebilir.Gerci ben senin notlarini cok kotulemenden dolayi boyle soyledim ki bence pek sorun olmaz.Sonucta senden istedikleri en onemli sey 4 yillik bi fakulte kazanman.Genelde red sebepleri: \'\'basarabileceginizi dusunmuyoruz\'\' seklinde geliyor.

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Pzt Şub 06, 2012 12:01 am

Sana vericegimiz en onemli tavsiye daha zamanin varken Goethe veya Tomere yazilip A2 seviyesinde dil belgesi alman.
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Pzt Şub 06, 2012 3:15 am

Arkadaslar lise diplomasi notu onemsizdir. Artik OSS (LYS,LGS, OSYS off... nerden bilem hangisi, bir suru var. :( ) yani bu siraladiklarim hangisi yeni ise onlarin notunu hesapliyorlar.
Ben kendim Uni\'den mail aldim, dedileriki OSYS notunu hesapliyoruz. Dedi OSYS yerlestirme puanlarini Alman sistemi notuna ceviriyoruz. Eger Turkiye\'de full ceken ya da bir kac tane hata varsa 1.0 veriyoruz dediler. Ve oran boyle devam ediyor.
Studienkollegi beraber yaptigim bir arkadasimin yerlerstirme puani (2008 -OSS) 265 ti. Ona Alman sistemine gore 2.6 verdiler.
Artik sizler asagi - yukari tahmin edebilirsiniz notlarinizi.

dipdip

Mesaj gönderen dipdip » Pzt Şub 06, 2012 3:02 pm

ben gidicem zaten dil kursuna A1 A2 Alicam sertifka yetio dimi. herhangi bir dil kursundan

inge

Mesaj gönderen inge » Pzt Şub 06, 2012 6:48 pm

Merhaba, siteye daha yeni uye oldum ama vermis oldugunuz bilgilerden oldukca yararlanmisligim var, tesekkur ederim.
2009 senesinde universiteden mezun oldum. Almanya`da tekrar lisans programina basvurmayi dusunuyorum.

Lisans programina basvuru yaptigimda lise diploma notum, lisans diploma notum, 2005 oss sonucum arasindan hangileri degerlendirmeye alinacak. Forumum bir yerinde artik lise diploma notunun degil oss`de ilgili alanda alinan puanin degerlendirildigini de okudum. Bu bilgi kesin midir?
Kendi notumun Alman sistemindeki karsiligini gorebilecegim bir sistem var midir?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 06, 2012 8:26 pm

en son mezun oldugun okul puanin dikkate alinir ben mesela meslek yuksekokulundan mezun oldum ortalamam 3,48 di ve 1,78 olarak hesaplamislar memo21 adli arkadas oss puanini hesapliyorlar demislar ama oyle olacagini hic sanmiyorum ... cunku oss nin belirli bir standart puanlamasi yok atiyorum 2012 yilinda 100 sorudan 98ini dogru yapanin puani 350 oluyorken 2011 yilinda 100sorudan 98ini yapanini 340 olabilir standart sapma vs olaylarindan dolayi ...

inge

Mesaj gönderen inge » Çrş Şub 08, 2012 12:44 am

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Peki hesaplamaya esas alinan not 4`luk sistemdeki not mu olacak yoksa 100`luk sistemdeki mi? Mesela benim mezuniyet notum 3.26 fakat bunun 100`luk sistemdeki karsiligi 86.97 olarak gosterilmis. Bu iki deger arasindaki farki nasil gozetiyorlar hesap yaparken fikriniz var mi?

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Çrş Şub 08, 2012 1:39 am

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

en son mezun oldugun okul puanin dikkate alinir ben mesela meslek yuksekokulundan mezun oldum ortalamam 3,48 di ve 1,78 olarak hesaplamislar memo21 adli arkadas oss puanini hesapliyorlar demislar ama oyle olacagini hic sanmiyorum ... cunku oss nin belirli bir standart puanlamasi yok atiyorum 2012 yilinda 100 sorudan 98ini dogru yapanin puani 350 oluyorken 2011 yilinda 100sorudan 98ini yapanini 340 olabilir standart sapma vs olaylarindan dolayi ...[/quote]

Ne zaman basvurdun ? Belki o eskidendi. Ben uc yere sordum. Ilkin Munstere sordum dedilerki OSYS yerlestirme puanini hesapliyoruz. Hatta emin olmak icin baska unilere de sordum. Uni Tubingen de aynisi dedi. Artik onlar biliyorlar OSS ile iyi bir bolume, iyi bir Universiteye girilebilir, diploma notu ile degil.
Belki de her lise turu icin ayri ayri kriterler var.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Şub 08, 2012 1:42 am

[quote]memo21 tarafindan yazilan metin:

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

en son mezun oldugun okul puanin dikkate alinir ben mesela meslek yuksekokulundan mezun oldum ortalamam 3,48 di ve 1,78 olarak hesaplamislar memo21 adli arkadas oss puanini hesapliyorlar demislar ama oyle olacagini hic sanmiyorum ... cunku oss nin belirli bir standart puanlamasi yok atiyorum 2012 yilinda 100 sorudan 98ini dogru yapanin puani 350 oluyorken 2011 yilinda 100sorudan 98ini yapanini 340 olabilir standart sapma vs olaylarindan dolayi ...[/quote]

Ne zaman basvurdun ? Belki o eskidendi. Ben uc yere sordum. Ilkin Munstere sordum dedilerki OSYS yerlestirme puanini hesapliyoruz. Hatta emin olmak icin baska unilere de sordum. Uni Tubingen de aynisi dedi. Artik onlar biliyorlar OSS ile iyi bir bolume, iyi bir Universiteye girilebilir, diploma notu ile degil.
Belki de her lise turu icin ayri ayri kriterler var.[/quote]

belgeleri gondereli daha 3 hafta oldu belki onlar soruyu yanlis anlamis olabilir yada su olabilir lise mezunu olupta direk basvuranlar icin o bir kistas olabilir cunku ben myo mezunuyum o puani degerlendirmeye aldilar. zaten adamlar uyanik keyfinden puan durumu belgesini degilde yerlestirme sonucunu istemiyorlar adam bakiyor hangi bolumu tutturabildiysen ona gore yerlestiriyor ama nc oldugu zaman nasil bir degerlendirme yaparlar bilemiyorum .

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Çrş Şub 08, 2012 2:22 am

@technonur,
hersey mumkun. ;)

Belki takip etmissindir benim yerlestirme belgem yok, yani Turkiye\'de herhangi bir Uniye yerlesmedim. Bir hata ile de burada STK yaptim. ;)
Sonra Uni\'ye basvurdum ve red geldi. Sebebi OSYS yerlestirme belgemin olamamasidir.
Ben de dedim bakin STK yaptim ne gerek var yerlestirme belgesine zaten M kursunu yaptim ve M kursunda butun bolumleri okuyabilirim dedim.
Onlarda yuzde elli STK notunu hesapliyoruz yuzde elli de Turkiye notunu hesapliyoruz dediler. Ve o belgen olmadigi icin maalesef notunu hesaplayamiyoruz dediler.

Radagast

Mesaj gönderen Radagast » Çrş Oca 30, 2013 10:47 am

Valla arkadaslar. ben en son Daad ye gittigimde bana su denildi. - lise diploma notum 96, arti odtu biyoloji ve odtu yuksek lisans mezunuyum ayni bolumden ve arti hacettepe almanca mutercim tercumanlik ogrencisiyim. - ben tip fakultesine basvuracagim dedigimde , bir den fazla yazin 4 5 tane yazin mutlaka birinden bi onay gelir diye dusunuyorum denildi. Ek olarak zaten biyoloji bitirdigim icin bir oss belgesi vermem gerekmedigini de soylediler. odtu diplomasinin ornegi yeterli olur dediler. Zaten Charite ile kurdugum iletisimde de benden lys-ygs belgesi istenmeyecegini charite kendisi soylemisti. ayrica Almanya da heidelberg de phd yapan arkadasimla daha dun konustum, odtu notuna pek bakmayacaklar, direk liseye bakiyor bu adamlar. ha ama tip okumak icin biyoloji bitirmis olmanin baya etkisi olur dedi. Bisey daha diyecektim unuttum evet.