Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

duisburg-essen de psikoloji yuksek lisansi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cemal

Mesaj gönderen cemal » Prş Oca 26, 2012 1:50 pm

merhaba arkadaslar
ben psikolojik danismanlik ve rehberlik 4. sinif ogrencisiyim bu haziranda mezun oluyorum ve essende master yapmayi dusunuyorum. ortalamam 3.20 sartli kabul alarak gelmek istiyorum.

birinci sorum ne zaman basvuru yapmaliyim? diger sorum ise essende psikoloji masteri var mi ? bir cok arkadasim var dedi ama okulun sitesinde ben bulamadim. sizlerden danismanlik da almayi dusunuyorum. yasam sartlari, dil kurslari vs. konulari buradan takip ettim ve bilgi edindim.

yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
iyi calismalar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 27, 2012 1:31 am

Butun bolumler burda:

http://www.uni-due.de/studienangebote/index_en.shtml#P

Psikoloji masteri yok.

Ayrica sanirim bolum olarak ogretmenlik bitiriyorsunuz. Ogretmenlik diplomasiyla psikoloji bolumunde direk mastera almazlar.

cemal

Mesaj gönderen cemal » Cum Oca 27, 2012 9:32 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Butun bolumler burda:

http://www.uni-due.de/studienangebote/index_en.shtml#P

Psikoloji masteri yok.

Ayrica sanirim bolum olarak ogretmenlik bitiriyorsunuz. Ogretmenlik diplomasiyla psikoloji bolumunde direk mastera almazlar.[/quote]
tesekkurler
ama ogretmenlik bitirmiyorum psikolojik danisman olarak mezun oluyorum. avrupada danisman psikolog olarak geciyor ve bir iki fark dersiyle (malum ulkemiz egitim sartlarindan dolayi) psikoloji master ina baslayabiliyoruz.

tekrar tesekkurler

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Cmt Oca 28, 2012 12:32 pm

psikoloji okuyan biri olarak sana yardimci olayim :D turkiyede bitirdigin rehberlik ve danismanlikla burda psikoloji yapabilirsin ama klinik psikolojiyi unut. yapabilecegin master bolumu kognitive psychologie, Arbeits- und Organisationpsychologie olur. ama pedaegogik de mastera kabul alma ihtimalin daha yuksek. cunku almanyada psikoloji masteri yapabilmen icin psikoloji mezunu olman gerekiyor. onun disinda yan dal olarak psikolojiyi okuyanlar var. eger derslerin burdaki derslerle uyarsa bi ihtimal psikolojide master yapabilirsin. dedigim gibi klinik psikoloji okumak istiyosan bos yere basvuru yapma cunku sadece psikoloji bolumu bitirenler klinik psikoloji okuyabilir. diger master programlari degisiklik gosteriyor uniden uniye

cemal

Mesaj gönderen cemal » Cmt Oca 28, 2012 11:32 pm

[quote]reportr05 tarafindan yazilan metin:

psikoloji okuyan biri olarak sana yardimci olayim :D turkiyede bitirdigin rehberlik ve danismanlikla burda psikoloji yapabilirsin ama klinik psikolojiyi unut. yapabilecegin master bolumu kognitive psychologie, Arbeits- und Organisationpsychologie olur. ama pedaegogik de mastera kabul alma ihtimalin daha yuksek. cunku almanyada psikoloji masteri yapabilmen icin psikoloji mezunu olman gerekiyor. onun disinda yan dal olarak psikolojiyi okuyanlar var. eger derslerin burdaki derslerle uyarsa bi ihtimal psikolojide master yapabilirsin. dedigim gibi klinik psikoloji okumak istiyosan bos yere basvuru yapma cunku sadece psikoloji bolumu bitirenler klinik psikoloji okuyabilir. diger master programlari degisiklik gosteriyor uniden uniye[/quote]

tesekkurler :)
ben daha cok egitim psikolojisi uzerine dusunuyorum. bireysel danismanliktan cok akademik alanlarda calismak istiyorum yani ogretim gorevlisi olarak. bunun yaninda bireysel danismanlikta olabilir. kilinik icin oncelikle ders aciklarini kapatmam gerek ve almanca biraz agir olur bu :)
onerebilecegin bir okul var mi acaba ?
tekrar tesekkurler

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Pzt Oca 30, 2012 2:29 pm

universitelerin psikolojideki alanlarina bakman lazim. benim daha ilk semesterim o yuzden bu konulara daha girmedim ama bazi universitelerde Forschung... adinda geciyor bolumler bunlari okuyabilirsin ya da Arbeits-Organisation ama bunu okuman icin de lisanstan cok fazla ders aldirabilirler sana sonucta psikoloji mezunu degilsin. onerebilecegim bi universite malesef yok cunku senin durumunla ilgili cok fazla bi bilgim yok. oldugu kadariyla sana yardimci olmaya calistim

cemal

Mesaj gönderen cemal » Sal Oca 31, 2012 4:26 pm

[quote]reportr05 tarafindan yazilan metin:

universitelerin psikolojideki alanlarina bakman lazim. benim daha ilk semesterim o yuzden bu konulara daha girmedim ama bazi universitelerde Forschung... adinda geciyor bolumler bunlari okuyabilirsin ya da Arbeits-Organisation ama bunu okuman icin de lisanstan cok fazla ders aldirabilirler sana sonucta psikoloji mezunu degilsin. onerebilecegim bi universite malesef yok cunku senin durumunla ilgili cok fazla bi bilgim yok. oldugu kadariyla sana yardimci olmaya calistim[/quote]

tekrar cok tesekkur ederim :)

bir de son bir sey sormak istiyorum

ne zaman basvuru yapmam gerek? bunu gec kalmamak icin soruyorum gelecek eylulde baslayacagim icin vizesiydi dil kursuydu felan gec kalmak istemiyorum. sizce en uygun zaman ne zaman ?

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Sal Oca 31, 2012 6:45 pm

haziran 1de basliyo basvurular temmuz 15te de bitiyo bu surecte basvurabilirsin. psikolojide sadece wintersemesterda okumaya baslayabilirsin

mirza_44

Re: duisburg-essen de psikoloji yuksek lisansi

Mesaj gönderen mirza_44 » Pzr Mar 19, 2017 11:51 pm

reportr05 yazdı:psikoloji okuyan biri olarak sana yardimci olayim :D turkiyede bitirdigin rehberlik ve danismanlikla burda psikoloji yapabilirsin ama klinik psikolojiyi unut. yapabilecegin master bolumu kognitive psychologie, Arbeits- und Organisationpsychologie olur. ama pedaegogik de mastera kabul alma ihtimalin daha yuksek. cunku almanyada psikoloji masteri yapabilmen icin psikoloji mezunu olman gerekiyor. onun disinda yan dal olarak psikolojiyi okuyanlar var. eger derslerin burdaki derslerle uyarsa bi ihtimal psikolojide master yapabilirsin. dedigim gibi klinik psikoloji okumak istiyosan bos yere basvuru yapma cunku sadece psikoloji bolumu bitirenler klinik psikoloji okuyabilir. diger master programlari degisiklik gosteriyor uniden uniye
Merhabalar bir arkadaşım için soruyorum size yardımcı olursanız sevinirim.
Arkadaşım Türkiye'den 3.48 ortalama ile psikoloji bölümünü bitirdi. Şuanda A1 seviyede almanca sertifikası var. Almanya'da Klinik Psikoloji üzerine master yapmak istiyor. Heidelberg üniversitesini düşünüyor. Vize için gerekli evrakları ve bloke hesabı var. Tek eksiğimiz şartlı kabul. Şartlı kabul alabilmemiz için nasıl bir yol izleyebiliriz ve atıyorum önümüzdeki ay içinde şartlı kabul alabilir miyiz. Yoksa belli bir başvuru tarihlerini mi beklememiz lazım?