Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Freie Universitaet Berlin - Berlin Hur Universit master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Cum Oca 27, 2012 12:33 am

soylediklerine katiliyorum ama cafe meselesi haric. universitenin bulundugu Nahlemdorf bolgesi kucuk bir sehir gibi her turlu cafe bulabilirsin. yok illa bina icinde istiyorum diyorsan da mensayla idare edeceksin ki ana binadaki mensa bence herkesi mutlu edebilecek alternatife sahip, cafe, pastane, fast-food, sulu yemek vs ne ararsan var. ayrica bu gunesin ugramadigi sehiri asla Izmir ile kiyaslayamam tabi ama hal boyle olunca da oyle sere serpe bahcede oturulmuyor. bu nedenle de binanin ici cok guzel duzenlenmis yerler tamamen hali kapli ve strasse\'lere bolunmus. ben carsamba gunu gittigimde yerlerde oturan insan doluydu mensada oturacak yer bulamadim!
SENIN PEMBEN ,BENIM MAVIMDIR BELKI . BILEMEZSIN. DERSEN KI ''DENIZ HERKESE MAVIDIR''. BANA SADECE DERINDIR BILEMEZSIN...........

hypatia

Mesaj gönderen hypatia » Cum Oca 27, 2012 12:52 am

Yiyeceklere lafim yok, mensa da bircok yemek alternatifi var..Benim ogrencilerin nesesine, muhabbetine itirazim var.Ve mumkunse mensa kalabalik olsun.Okulun nufusu 40bin civarinda yanlis bilmiyorsam.Demek istedigim Berlin\'deki genclerin muhabbetleri, eglence anlayislari biraz soguk kaliyor.Mesela bazi pazartesileri couchsurfing language exchang bulusmalarina gidiyorum.Hem Freie den hem Humboldt\'tan hem TU dan, bir cok farkli ulkelerden bir cok ogrenci oluyor.Hepsi boyle cok arkadas canlisi sekilde siritiyor soruyor ediyor ama hepsi bu.Avrupalilar kendilerini gercekten cok sosyal, cok eglenen insanlar olarak goruyor.Ama bence surekli sil bastan nereden geldigini, neden geldigini anlatan ama sonucta samimiyette 2. adima gecemeyen ve yine sinemalara, parklara yalniz giden bir garip topluluk yani bunlar.Sayet bir yerde 2 kisiden fazla bir topluluk varsa emin olun bir internet bulusmasidir yani :D Yani bu avrupaya ozel bir durum mu, yoksa Berlin\'e mi anlamadim.Belki de sansizlik bendedir..

fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Cum Oca 27, 2012 12:54 am

ben de almanlarin genel olarak \'sahte samimiyet\' tasidigi kanisindayim. butun o marketlerde gereginden fazla tesekkur eden gorevliler ve her seye lutfen diyen insanlarda bir seyler eksik..haklisin. ve bence zorunlu kibarliktan baska bisey degil
SENIN PEMBEN ,BENIM MAVIMDIR BELKI . BILEMEZSIN. DERSEN KI ''DENIZ HERKESE MAVIDIR''. BANA SADECE DERINDIR BILEMEZSIN...........

hypatia

Mesaj gönderen hypatia » Cum Oca 27, 2012 1:04 am

Tesekkurler :) Boyle tek olmadigimi gorunce seviniyorum.Bazen gercekten problem bende mi diye dusunup uzuluyorum.Neyse konuyu cok dagittim sanki..Evet konu Freie universitesi.Zor kabul veriyor.Dusunenlere Allah kolaylik versin, iyi geceler :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Oca 28, 2012 10:43 pm

[quote]hypatia tarafindan yazilan metin:

Tesekkurler :) Boyle tek olmadigimi gorunce seviniyorum.Bazen gercekten problem bende mi diye dusunup uzuluyorum.Neyse konuyu cok dagittim sanki..Evet konu Freie universitesi.Zor kabul veriyor.Dusunenlere Allah kolaylik versin, iyi geceler :)[/quote]

Almanya\'ya hosgeldin :) Aklin eger cok Turkiye\'de kalirsa derslerine konsantrasyon olamazsin , ki bunu ben arada bir yasiyorum.
Artik kendi arkadas cevreni kendin yaratacaksin , ve emin ol Almanlar arasinda da aslinda cok renkli ve sevecen insanlar var ama malesef cok degil sayilari.
Sehir olarak NRW sehirlerinide dusunmeni oneririm , madem Berlin\'de kalmak istemiyorsun :)
Dusseldorf ,Koln ozellikle.
Birde Izmir\'le hic bir yeri kiyaslama Almanya\'da hehe :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

hypatia

Mesaj gönderen hypatia » Cmt Oca 28, 2012 11:38 pm

Tesekkurler :) Almanya\'ya geleli 10 ay oldu aslinda, o kadar yeni degilim.Ama dedigin dogru, aklim hep Turkiye\'de.Aslinda bu bende daha bir hirs yapiyor hemen sinavlari veripmasteri bitirip geri donmek icin.Ama nereden bakilsa en az 2 yil daha boyle Almanya\'yi sevmeyerek gecmez.Isin en sikici asamasi sanirim dil kursu, TestDAF, DSH hazirlik donemi.Bati ve guney kesimin daha iyi oldugu dusuncesiyle umitleniyorum.Eminim mastera basladigimda da daha iyi hissedecegim.
Birde simdi facei kapadim.Surekli Izmir\'deki etkinlikleri, eglenen arkadaslari gormemek icin.Bunun da ekstra bir faydasi oldu evet :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Oca 29, 2012 12:04 am

Ben oyle bir dusunceyle 1 yilimi kaybettim :) Master\'a geldin zaten , 2 yil cabuk gecer ,ve evet biran once masterini yapmayi dene , bos zamanlarinda imkanin varsa surekli yurt disi turlari yap :)

Almanya\'da turist olarak bulundugunu dusun , o zaman sanirim biraz daha rahatlarsin.

sercanutku

Mesaj gönderen sercanutku » Prş Mar 29, 2012 3:49 pm

merhaba

Sanat tasarimi ieltisim tasarimi fotograf bolumu (4) mezunu biriyim. daha once California da 1 yil kadar ingilzce egitimi aldim. Sonra Berlin i kesfedince burada kalmayi ve yasamayi sectim. Fakat vize surem bittigi icin geri dondum. Egitim vizesi icin basvurmak istiyorum. B1 sinavima girmeme 2 hafta kala vizem bitti ve agustosa kadar kontratim var BSI dil kursu ile. Master programina katilmak istiyorum. Butun belgelerim hazir. Sadece bir universiteden on kabul kagidi ya da buna benzer bir zikkimi nasil elde ederim yardimci olacak birisi ile temasa gecmek isityorum. Hala odenmekte olan bir ev kiram ve devam eden kursum var.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Mar 30, 2012 2:27 pm

Bu sekilde bir egitim vizesi intahar olabilir.

Vizeye gittiginizde en onemli nokta mantikli bir profil sunmaktir. Almak istediginiz kabul ile amaciniza ulasmaniz sandiginiz kadar basit olmayabilir.

Okudugunuz bolume yakin bir bolumde master kabulu alacaksiniz ki bu o kadarda hizli olmayabilir. Master kabulleri genellikle gec veriliyor. Keske bu isi orada halletseydiniz.

Benim size onerim dil kursu vizesi ile tekrar bir basvuru yapmaniz en kolayi bu olacaktir. Ogrenim vizesi kadar kolay olmayabilir ama en hizli bu sekilde gidebilirsiniz.

Bu arada biten vizeniz ne vizesiydi?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Mar 30, 2012 6:26 pm

Dil kursu vizesi ileri de daha da cok karistirabilir bence.B1 sinavina gircekmissiniz demekki A2 sertifikaniz var bunu sunarsiniz, kira kontratlarini sunarsiniz.Dil kursu kaydiniz da var.Benim gorusum ogrenci vizesine basvurmaniz.

kleifarvatn

Mesaj gönderen kleifarvatn » Pzt Tem 16, 2012 11:47 pm

ben bu universiteden kabul alabilmek icin once gidip Berlin\'de programla gorustum, sonra kararimi verdim. Master tezimin konusunu belirleyip 1 yil boyunca nasil programa katki saglarim onu dusundum, ve emin olun o niyet mektubunu 1 yil boyunca oturup adam gibi yazmaya calistim, ve basvurdum. Oyle kabul edildim. Ha bi de Turkiye\'de 4 uzerinden 3,17 ile mezun olmustum ayrica Yandal sertifikam da var. Boyle seylerle kabul ediliyorsunuz arkadaslar, "kabul kagidi denen zikkim" seklinde bakarsaniz olaya, Almanya\'yi yolacak tarla olarak gordugunuzu dusunur insanlar, hatta basvurdugunuz okul da. Biraz motivasyon gerek hepinize, ben de sorularima niye cevap alamiyorum bu sitede diyorum, belli oldu burayi biraz okuyunca...

hally

Mesaj gönderen hally » Sal Tem 17, 2012 12:00 am

kleifarvatn sen motivasyon mektubunu bile bir sene dusunup yazabilmissin ama bu sitedeki arkadaslarimiz ( buna ben de dahil) basvurularindan kisa bir sure sonra o kabul kagidi denen zikkimi alabilmislerdir. Bu arada sorularina cevap alamaman da latince yazmanin da etkisi olabilir mi dusundun mu hic sayin arkadasim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Tem 17, 2012 3:36 am

[quote]ilasder tarafindan yazilan metin:

ya burasi sol universitesimi ? birde almanca yerine ingilizce mi istiyorlar yani:o[/quote]

Haha bunu gozden kacirmisim... :D

kleifarvatn

Mesaj gönderen kleifarvatn » Prş Tem 19, 2012 1:14 am

Arkadaslar, ben Almanya\'dan universite kabulunu cantada keklik olarak goren zihniyetinizden dolayi kendi durumumu acikladim, bu durumu size ornek olsun diye yazmadim. Ayrica forumdaki diger basliklarda da yazilmisti, gorebilirsiniz Freie Uni gercekten girilmesi zor bir okul, o yuzden 1 yil boyunca yaptigim arastirma sonucu yazdigim niyet mektubuyla dalga gecerken biraz dusunun isterseniz. Size hakaret etmiyorum (bunalimsin sanirim), siz de bana etmeyin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 19, 2012 1:28 am

Oncelikle almis oldugunuz kabul hayirli olsun ve simdiden Almanya daki egitim hayatinizda basarilar dilerim.

Yalniz bu sitede kimse bilhassa master icin alinan kabulleri cantada keklik olarak gormedi. O sekilde bir durum kimsede gormedim, aksine herkes cok tedirgindir basvuru sirasinda. Siz direk kabul aldiginiza gore ingilizce bir bolume kabul almissinizdir. Burdaki uyelerin bir cogu almanca bolume basvuru yapar ve dil kursu kabulu alindiginda motivasyon mektubu genelde istemezler. Fakat dsh yi gecip universiteye direk basvuru yapildiginda, master basvurularinda bir cok universite sart kosar. Fakat buna ragmen motivasyon mektubunun kabul uzerindeki etkisi en fazla ama en fazla %5dir. Oncelikle ogrencinin not ortalamasi yuksek olacak. Bu faktor %85-90 arasinda etkiler. Daha sonra simdiye kadar yapmis oldugu stajlar, referanslar da etkili olur.

Dalgaya almak degil yanlis anlamayin lutfen ama 1 yil sirf motivasyon mektubu icin beklemek de bana pek normal durum olarak gelmedi. Ayrica herkesin sizin gibi gidip birebir bolum hocalariyla gorusme imkani da yok. Bu firsati daha iyi degerlendirip basvuruyu cok daha kisa surede sonlandirabilirdiniz. Belki de daha okulunuzun bitmesine 1 yil vardi o sure zarfinda demek istiyorsunuz onu da tam anlayamadim, cunku yukardaki yorumunuz gercekten anlasilmasi zor bir dille yazilmis.

Fakat son cumleye gelince orda uzerime alinirim bu sitenin admini olarak. Daha once sadece 2 defa sitede yazi yazmisiniz, onu da bulamadim nerdeyse. Yani daha dogru duzgun soru sormadan " bu sitede ben de neden sorularima cevap alamiyorum simdi iyi anladim" tarzinda yaklasirsaniz yukarda venceremos kullanici adiyla yazan arkadasimizin da cevabi dogal gelir.

kleifarvatn

Mesaj gönderen kleifarvatn » Prş Tem 19, 2012 10:19 am

venceremos "burnu havada" "bunalim" gibi kelimeler kullanan bi kullanici, ne beni anladigini dusunuyorum ne de cevabinin dogal oldugunu.

evet zorlu bir surecti, umarim hepiniz kabul edilirsiniz arkadaslar.

friedeyes

Mesaj gönderen friedeyes » Cum Ağu 17, 2012 9:22 pm

berlin freie\'da master ogrencileri de yurtta kalabiliyor mu, bilgisi olan varsa?

kleifarvatn

Mesaj gönderen kleifarvatn » Prş Kas 29, 2012 4:39 pm

Potsdam\'daki yurtlarda kaliyor arkadaslarim, oradaki yurtlara bakabilirsin.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Ara 03, 2012 7:40 pm

su an berlin fruhe yakin kalan arkadaslar irtibata gecebirliymiz 2 ogrenci gelicekte kalicak yerleri yok yardim edelim istiorum
tesekkurler
So geht nicht !