Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Oca 26, 2012 8:04 pm

[quote]eren35 tarafindan yazilan metin:

Bende O atmosferi soludum sonunda,

Eksik evrak olarak tek Blok hesabim ve Garantorum yoktu TR\'den ailemi garantor gosterdim.

Saat 8:00\'de Izmir alman kons. olmam gerekiyordu, 7:00 ordaydim baya kalabalikti, Yaklasik 1 saat bekledik ama nasil gecti zaman ben bile anlamadim. Ancak Gercekten Izmir isi cok siki tutuyor. Iceri girdik belgeleri duzenlemek icin bayanin yanina gittim,
Sabika kaydi
Askerlik tecil
ikametgah
Nufus kagit ornegi
Bunlari almadi, Ancak garantorum ve blok hesabim olmadigi icin sorun yaratacagini belirtti, Gerekli aciklamayi onada yaptim. Islemi bitirdikten sonra 10 numarayi verdi bana sirami bekliyordum ve cevreyide gozetliyorum, Mehmetin bahsettigi adami fark ettim zaten bir tane erkek o vardi gozluklu cok cins biri oldugu belliydi karsisindakini azarlarcasina ellerini havaya kaldiriyordu, Iyice heyecan basti ve dua ediyorum o adama denk gelmiyeyim deyi, Sans ya karsisindakide 9 numara gorusme biterse ben gidiyorum. Bekleyisten sonra farkli bir kabin 10 numarayi gosterdi cok sevindim hemen gittim, 40 50 yaslarinda sarisin bir alman guler yuzlu merhabalastik, Belgelerimi aldi, Bu ne boyle dedi cok kalabalik v.s Sonra kontrol etti, Anlat bakalim dedi, Neden almanya, Okuldan sonra neler yaptin, Ne katacak almanya sana,Italya egitim icerisinde neler yaptin,Italyayi gitmeyi dusunmedinmi, Sonra asil geldi can alici soruya blok hsp. garantor yok bu sekilde olmaz dedi, Ben tabi anlatiyorumda anlatiyorum, Kadin baya dinledi beni bekle bi sn dedi telefonla gorustu, sonra yine bana sorular sordu, Ki ben daha onceden durumumu anlattim degerlendirmesi bize kalir demislerdi, Hatta istanbul kons. kabul ediyor dedim, Sonra bir kac belgemle gitti bir sure sonra tekrar geldi, Mudurumle gorustum durumunu anlattim dedi ancak biz kabul etmiyoruz Her Kons. Farkli isleyisleri var dedi uzgunum ama senin samimiyetine inandim dedi, Ki belgelerini teslim edersen Red yersin bosuna yeme dedi ben iade edeyim sana, Istenilen formatta gel dedi, Ben tabi iyice yikildim hayallerim bitti gibi..
Neyse sonra aldim tekrar belgelerimi, Tekrar basvuruda bulunacagim blok hesap yada garantor bulma adina, Umarim Bulurum.

Yani kadin bana resmen sunu der gibi Git o zaman istanbuldan basvur dedi, Bizim burda isleyis bu sekilde. Ki biraz once istanbul randevu merkeziyle gorustum oda aynisini dedi her kons farkli uygulamasi var dedi. Bizim burda senin gibi basvuru yapanlar var dedi ama sonuc hakkinda kesin birsey diyemem..

Durumum bu sekilde, =)[/quote]
eger ikisin den birini bulursan sansin cok yuksek bence umarim halledebilirsin

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Oca 26, 2012 8:05 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

nlhaarlem bencede bi sikinti yok umarim olumlu olur. Bu arada Eren\'in tahminler tutuyor genelde bakalim bu sefer nolcak :D[/quote]

Insallah....Evet erenin o konuda bildigi birsey var :D yada 6.hisleri cok kuvvetli olsa gerek.[/quote]

icerde adamlarim varB)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Oca 26, 2012 10:38 pm

Eren adamlarina soyle de bizim bu vize red olayina da el atsinlar bizde vizemizi alalim:D

fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Prş Oca 26, 2012 10:46 pm

garantorluk icin birinin yabancilar polisi araciligi ile basvuruda bulunmasi gerekiyor bu da yabancilar polisinin inceleme ve islem suresi, evraklarin Turkiye ile paslasilmasi ile beraber 45 gun suruyor dedim. bana konsolosluk gorevlisi bu yolu secmeni onermem demisti. zaten garantor olacak kisinin devletten yardim almiyor olmasi, sigortasinda sorun bulunmamasi, giderleri cikarildiginda 700 euro civari bir parayi her ay verecek durumda olmasi gerekiyor

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Oca 26, 2012 10:51 pm

Tamam ben senin demek istedigini anladim konu o degil. 45 gunluk bi durum yok ortada onu soylemeye calisiyorum. Normalde ayni gun icerisinde veriliyor bu belge, garantor olacak kisi uygun goruldugu takdirde
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Oca 26, 2012 10:53 pm

[quote]fullialein tarafindan yazilan metin:

garantorluk icin birinin yabancilar polisi araciligi ile basvuruda bulunmasi gerekiyor bu da yabancilar polisinin inceleme ve islem suresi, evraklarin Turkiye ile paslasilmasi ile beraber 45 gun suruyor dedim. bana konsolosluk gorevlisi bu yolu secmeni onermem demisti. zaten garantor olacak kisinin devletten yardim almiyor olmasi, sigortasinda sorun bulunmamasi, giderleri cikarildiginda 700 euro civari bir parayi her ay verecek durumda olmasi gerekiyor[/quote]
Altina imza atilacak bir yazi :)
Garantor belgesi vize surecini uzatiyor birde turkiyeden olursa ALLAH yardimcin olsun demek lazim bence :)
En iyisi ve saglami maddi durumun musait ise bloke hesap

fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Prş Oca 26, 2012 11:03 pm

ayni gun icinde nerden veriliyor Ogun? eger o kadar kolay olsaydi kimse 8000 euro yatirmazdi bence. Garantor olacak kisinin mukemmel vatandas niteliklerine sahip olmasi gerekiyor ki bu da cok zor. Almanlar evrak islerinde mukemmeliyetciler ve ayni gun bu islemin yapilmasi imkansiz
SENIN PEMBEN ,BENIM MAVIMDIR BELKI . BILEMEZSIN. DERSEN KI ''DENIZ HERKESE MAVIDIR''. BANA SADECE DERINDIR BILEMEZSIN...........

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Prş Oca 26, 2012 11:28 pm

Blok hesap olayi iyi guzelde, Her sene yenilenmesi biraz zorlar gibi..

bu durumu bilerek adim atiliyordur umarim. Bazi eyaletlerde 3-5 bin euro gibi bir mevlayi tekrar istiyor, ama sonuca Tazelenmesi gerekiyor.
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Oca 26, 2012 11:35 pm

bu durumu bilerek adim atiliyordur umarim. Bazi eyaletlerde 3-5 bin euro gibi bir mevlayi tekrar istiyor, ama sonuca Tazelenmesi gerekiyor.[/quote]
Oyle bir sart yok sonradan kendine garantorde bulabilirsin diger seneler icin :)

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Prş Oca 26, 2012 11:51 pm

Dostum Blok Hesap Actirip Vize Alan Arkadaslarla Irtibata Gec =)

Ayriyetten Almanyada Egitim Gorup, Tekrar Blok Hesap icin Belirtilen Miktari tamamlayamayan Garantor Arayisi Icerisine Giren Arkadaslar var, Sitede Mevcut Buda. =)
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Oca 27, 2012 12:15 am

bu durumu bilerek adim atiliyordur umarim. Bazi eyaletlerde 3-5 bin euro gibi bir mevlayi tekrar istiyor, ama sonuca Tazelenmesi gerekiyor.[/quote]

Genelde bloke hesap actiran arkadaslar sadece ilk sene ailesinin yardimiyla acabiliyor hesabi.Benim tanidigim herkes 2.3.4. yillarda bi ise girip hepsini karsilayamasa da buyuk bi miktarini kendileri rahatca karsilamislardi.Yani bide yilda 8000 euronun tamamini yiyen hic kimseyi gormedim o kadar da rahata duskun olmaya gerek yok. biraz tutumlu olup bi miktarini kenara koymak da onemli yoksa babalar bile yetisemez :D

Eren bence bloke hesabi ilk siraya koy.Yineleme isine gelince dedigim gibi calisip karsilama imkani var.Bence cabuk pes etme sen bu is icin az emek vermedin kimse emeklerinin bosa gitmesini istemez.Mehmetcobanlar\'i tekrar kutlamak istiyorum azmin den dolayi.

nede olsa \'\' azimle .... duvari delermis \'\' :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 27, 2012 1:42 am

bloke hesap actirma olasiligin varsa bir kereligine de olsa actir. NRW de okuyacaksan 1. yilin sonunda essen e tasin, onlar bloke hesap istemiyor.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Oca 27, 2012 11:01 am

Bunu bildigimiz iyi oldu seneye essendeyiz o zaman :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

ElektroMaschine

Mesaj gönderen ElektroMaschine » Cum Oca 27, 2012 1:15 pm

Cok sukur bugun itibariyle vizem cikti.
Arkadaslar Bir sorum olacak.
Pasaportu bugun kargoya mi versem daha hizli alirim (Kargoyla Pazartesi ellerinde)
yoksa Pazartesi Ankara konsolosluguna gitsem elden mi alsam?
elden almak icinde vize randevusu gerekiyor mu ?
Benim Ankaradaki izlenimlerim ve sordugum kisiler geremiyor dedi ama siz ne dersiniz gidip konsoloslugun kapisinda kalmayalim. :)
Beni Hayallerimin Bittigi Yere Gomun !!!

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Oca 27, 2012 1:31 pm

[quote]ElektroMaschine tarafindan yazilan metin:

Pasaportu bugun kargoya mi versem daha hizli alirim (Kargoyla Pazartesi ellerinde)
Benim Ankaradaki izlenimlerim ve sordugum kisiler geremiyor dedi ama siz ne dersiniz gidip konsoloslugun kapisinda kalmayalim. :)[/quote]
Kardes ben randevuya giderken randevusuz olanlarida aldilar.
Onceligi randevusu olanlara verdiler ama herkeside iceriye aldilar.
Sana vize vermisler o yuzden gidip Ankaradan alabilrsin senin icin zaman daha onemliyse eger zamanin onemi yok masraf gitmesin dersen UPS ile gonder pasaportunu .
Istersen gonderecegin pasapory posetine birde donus icin ucreti odenmis bir ups poseti koyabilirsin isini garantiye almak icin karar senin.:)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Oca 27, 2012 1:37 pm

Benim Ankaradaki izlenimlerim ve sordugum kisiler geremiyor dedi ama siz ne dersiniz gidip konsoloslugun kapisinda kalmayalim. :)[/quote]

Hayirli olsun darisi bizim basimiza.

ElektroMaschine

Mesaj gönderen ElektroMaschine » Cum Oca 27, 2012 1:39 pm

Tesekkurler dostum.
Zaman benim icin cok onemli.
Tek sorunum Ankaraya gidince randevun yok iceri alamayiz cumlesi.
Bu arada Ankarada vizeleri elden sadece Pazartesi gunleri veriyorlar.
Tum vize bekleyenlere kolay gelsin dostlar.

ElektroMaschine

Mesaj gönderen ElektroMaschine » Cum Oca 27, 2012 1:51 pm

Hayirli olsun darisi bizim basimiza.[/quote]
Ins.Kardesim.Sabrin sonu selamettir derler.
10 Eylul\'den beri ugrasiyorum.
Bir sorunuz olursa burdayim.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Oca 27, 2012 2:13 pm

Hayirli olsun darisi bizim basimiza.[/quote]
Ins.Kardesim.Sabrin sonu selamettir derler.
10 Eylul\'den beri ugrasiyorum.
Bir sorunuz olursa burdayim.[/quote]
Irtibati koparmayalim bende ALLAH kismet ederse hannover yolcusu olacam.:)

ElektroMaschine

Mesaj gönderen ElektroMaschine » Cum Oca 27, 2012 2:18 pm

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:
Irtibati koparmayalim bende ALLAH kismet ederse hannover yolcusu olacam.:)[/quote]
Haftaya Sali en gec Carsamba gidicem kardesim seni de en yakin zamanda beklerim Hannover\'e.

Kilitli