Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ElektroMaschine

Mesaj gönderen ElektroMaschine » Çrş Oca 25, 2012 3:18 pm

Tesekkurler dostum.Bu posta yollama isini bana biraksalar bende 1 gunde ups,dhl neyse yolliycaktim.ama bilgi vermiyolar.
ins.yollamislardir postami da 1-2 haftaya vizemi alir giderim. :)
Vize reddini Ankaradan aldim.
Vize reddimi anlatayim. ben ogrenci vizesi olarak basvurdum dil kursu kaydim,Universite kaydim ve butun evraklarim tam oldugu halde redde Turkiyede\'de dil kursu var diye red verdiler.Galiba evraklari tam incelemediler diye dusunuyorum.Bu cevabi genelde Sadece Dil kursu icin basvuranlara veriyorlar.Cunku arastirmalarima ve orda vize almak icin bekleyip red alanlara,bu isle ilgilenen firmalara sordum oyle soylediler.Red gelince red kagidinda yazan numarayi arayarak sordum redde Turkce mi Almanca mi cevap verelim diye onlar da Turkce dedi.Ups kargoyla 1gunde yolladim dilekceyi.20 gun sonra postayla cevap verdiler Almanca olarak.Bizim yazismamiz Almacadir oyle cevap verin diye.Bende tekrar bir dilekce yazdim Almanca olarak.
20 gun sonra durumumla ilgili sorular soran tekrar bir mail attilar.(Neden Hannover,Neden Leibniz Universitesi,Neden Makine Muh.,Hangi duzeyde Almanca bilgin var).Bunlarida Almanca olarak cevapladim.(Mail ya da faksla cevaplamami istediler.)Tabi bu beni kesmedi bunlari cevaplarken bir iyi niyet mektubu da Almanca olarak postayla ve ayni mail icinde ek dosya halinde gonderdim.(Bir Universite hocasi olabilir,Almanyada yasayan birileri olabilir imzalamasi gerekiyor tabi).
Bu mektubu mail atarken imzali ve tarihli sekilde taratip oyle yollayin. :) Postada ayni sekilde.
Ve mailden 20 gun sonra Hannover yabancilar subesine mail atarak durumumu acikladim ve onlarda 12 ocakta bilgileriniz sistemde gozukuyor orjinal belgelerinizin bize gelmesini bekliyoruz diye cevap yazdi.Ve bekliyorum sevgili kardesim. :o
Beni Hayallerimin Bittigi Yere Gomun !!!

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 25, 2012 3:42 pm

Arkadaslar bana iks\'den gelen mail de soyle bir sey yaziyor.

12. [ ] Transkript asli ve 2 fotokopisi + tercume asli ve 2 fotokopisi

Ben tercumeleri 2 nusha olarak yaptirdim.
Yani elimde 3 dosya var.
1.dosya da : Tum belgelerin oldugu gibi asillari sadece.
2.dosya da:Turkce asli ve almanca fotokopisi zimbali sekilde.
3.dosya da:2.dosyanin aynisi zaten . 2 ve 3. dosyalar birisi konsolosluga digeri almanyaya gidecegi icin ayni sekilde yaptim.

Benim anlamadim su : elimdeki 1.dosyada asillari var. 2 fotokopisi de diger 2. ve 3. dosyada var almanca tercumeleriyle zimbali sekilde.Ama tercumenin asli derken 2. ve 3.dosyalarda yine 2 nusha var. yani eksik olan ne burada ? :D cok karisik ya.
diger sorum : transkripti de istemisler.Ben uni kaydimi yaptirdim 1 donem dolmadan sildirdim.Hicbir sinava girmedim o donemde almanyada oldugum icim.Sinavlara girmedigimden dolayi transkript bombos haliyle.Bayan bana en son aldigin transkripti getir demisti.Benim en son aldigim uni. transkripti bunu goturmelimiyim ?
bi arkadasa sordum o hicbirini goturme dedi.

ElektroMaschine

Mesaj gönderen ElektroMaschine » Çrş Oca 25, 2012 3:57 pm

sen vize icin onlisans bitirdikten sonra mi basvurdun yoksa
oss 4 yillik bir yer kazanip kayit yaptirdin ve sinavlara girmeden mi kaydini sildirdin ?
Ben Ankaradan basvurdum vizeye onlisans mezunu olarak.
su belgeleri istediler.
1. Muracaat sahsen yapilmak zorunda
2. 2 adet Ikamet Musadesi Basvuru Formu
3. Vize muracaatindan itibaren en az 12 ay gecerli olan, imzalanmis Pasaport.
4. 3 adet Biometrik vesikalik resim
5. En az 90 gunluk, Seyahat ve Saglik Sigortasi asli ve 2 fotokopisi
Bu sigorta, Almanyaya gittikten sonra yerel bir universite sigortasi ile yenilenmeli.Kapsamasi gereken hizmetler ;
a) Sigorta tum Schengen Ulkelerinde gecerli olmali
b) Acil tibbi mudahale, hastanede acil yatili tedavi ve hastalik halinde ikamet edilen ulkeye geri gonderilme ile ilgili masraflari icermelidir.
d) Sigortanin gecerlilik suresi, en az 90 gun olmalidir.
e) Sigorta policesinin asli ve 2 fotokopisi sunulmali.
6. Almanyadaki bir bankada bloke edilen bir hesabin acilmasi.
7. Ebeveynlere ait Ikametgah belgesi asli ve 2 fotokopisi ve yeminli tercumandan Almancaya tercumesi
8. Tam Tekmil vukuatli Aile Nufus Kayit Ornegi asli ve 2 fotokopisi
9. 2 / 4 yillik Universite diplomasi asli ve 2 fotokopisi ve Yeminli tercumandan Almancaya tercumesi
10. Alman Universitesinin basvuru teyidi veya kabul belgesi asli ve 2 fotokopisi
11. Egitim durumunuzu gosteren Transkript asil ve 2 fotokopisi ve Yeminli tercumandan Almancaya tercumesi
12. Dil Kursuna kayit belgesi veya Dil kursuna katilimi teyit eden belge asli ve 2 fotokopisi
Haftalik en az 20 ders saati olacagini icermesi gerekmektedir.
Not : Entegrasyon kurslari kabul edilmemektedir.
14. Pasaport fotokopisi
17. Vize Islem ucreti 60 Euro
18.Pasaport iadesi ile ilgili 20 ile 25 TL arasinda UPS kargo hizmet bedeli bulundurulmali.

Dostum ben Ankaradaki konsolosluga gittigimde Hepsinin 2\'ser fotokopisini goturdum.konsoloslugun icindeki fotokopici asillarina soyle bir bakti fotokopileri ve bi kac orjinal belgeyi alarak siraya koydu ve bir formun arasina hepsini zimbalayip simdi gorusmeye girebilirsin dedi.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 25, 2012 4:06 pm

yok ben liseden mezun oldum. 4 yillik makine muh kazandim. oyle basvurdum kayit yaptirmistim.Babam memur oldugu icin yesil pass alma hakkim vardi.Ogrenci olma sarti istiyorlardi bundan dolayi kayit yaptirdim.Daha sonra dondurma sebebi icin bi belge istediler ve elimde o an icin hicbirsey yoktu donduramadim ve okulda kayitli gozuktum ocak 20\'ye kadar bu surecte almanyada oldugum icin girmemistim derslere ve transkript de cikti tabi dogal olarak.Ancak hicbir derse girmedigim icin hicbirsey yok ustunde.Oylece bos bi kagit benim bilgilerimi yazan.

ElektroMaschine

Mesaj gönderen ElektroMaschine » Çrş Oca 25, 2012 7:15 pm

Dostum sen o zaman lise diplomanin Almanca tercumesini yaptircaksin o yeterli olur diye dusunuyorum.iks\'de liseden sonra basruyorum dediginde transkript isteyeceklerini sanmiyorum cunku lise not ortalaman zaten diplomada yaziyor.dersleri isteyeceklerini zannetmiyorum.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Oca 26, 2012 9:23 am

vizeye girebildim sonunda.

Bugun sabah 07:20 gibi konsolosluga girdim.Ups 20 tl yatirdim.Ve gorevli evraklarimi dizdikten sonra sira verdi ve hic oturmadan siram geldi cok acele gelisti saat 07:45 civari....
Bu arada gorevli :
-tam tekmil vukuatli nufus kayit ornegi
-sabika kaydi
-benim ikametgah belgemi almadi
geri bana verdi.

Neyse devam ediyorum... 1 nolu gisede 805 yandi ve millet heyecanlanirken bende ki heyecan bitti bunu bende anlamadim.Ama iyi oldu bu.Neyse karsimda 50 yaslarinda bi alman bayan pek gulen bir tip degil ama somurtkan da degil iyi bi turkcesi vardi ayrica. yaklasik 20 dk iceride durdum.Bana sordugu sorular:
-ailemin neden yurtdisinda oldugu
-almanca bilip bilmedigimi sordu (ama burada ben cok ter dokmustum siz siz olun a1 de olsa alin bi belge)
-yasimi sordu halbu ki orada yaziyor :D

genel de arkada ki arkadaslariyla gulusup sakalasti ama almanca olarak bende sadece tebessum ettim sanki anliyormus gibi :D
bloke hesabim hakkinda yatirilan 8000 euronun 12\'ye bolunmedigini bunu duisburgla baglanti kurup halledebilecegimi ve nasil yapmam gerektigini anlatti ama bu problem olmaz bi ara bos vaktinde yaparsin onemli olan parayi yatirmis olmak dedi. iyi dedim bende tesekkur ettim yardimci oldugu icin.Daha once ki egitim hayatimin almanyada ogrencilige uygun olabilecegini soyledi.Zaten liseyi bitirip 4 yillik makine muhendisligi kazanmissin ve aynisini da almanya da okumak istiyorsun bu tam ideal dedi.Sonra neden duisburg dedi.Bende sartli kabul verdigi icin dedim.Ama aachen bu meslekte almanyanin en iyisi dedi.Bende sizin gibi dusunuyorum dedim dsh yi verdikten sonra amacim aachen\'de egitim almak dedim.Bu guzel bende orayi tavsiye ediyorum zaten dedi.

Benim daha once almanya ve hollandada bulunmus olmam hakkinda biraz konustuk amsterdamin guzelliginden bahsetti ailemin orada oldugunu soyledigimde ve kendisininde cok sevdigini falan soyledi bunlar heralde iyi bisey olsa gerek.Ama bu almanca bilmemek beni biraz gerdi dogrusunu soylemek gerekirse. Cunku : Almancan var mi hic dedi bende yok dedim \'hii tamam\' dedi. Boyle itici bir sekilde.

Daha sonra tamam bu kadar iyi gunler dedi guleryuzle.

Bizde klasik cumleyi soyliyelim o zaman

\'\'BENDE KATILDIM BEKLEYENLER KERVANINA\'\' :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Oca 26, 2012 9:34 am

Bence gayet iyi gecmis gorusme universite olayina hic girmemis 23 subatta vize elinde;)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Oca 26, 2012 9:37 am

bilmiyorum abi ya hala biraz gerginim.Bi de uni. olaylarina girseydi mortingen strasse olabilirdim yani :D Allah\'tan onlardan bahsetmedi ve transkriptleri sormadi bile.

Valla insallah ya. Bende 20 subat diye yazmistim zaten ha 20 ha 23 :D

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Oca 26, 2012 12:46 pm

nlhaarlem bencede bi sikinti yok umarim olumlu olur. Bu arada Eren\'in tahminler tutuyor genelde bakalim bu sefer nolcak :D
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Oca 26, 2012 12:47 pm

Insallah senide vizeli gorecez :D

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Prş Oca 26, 2012 4:47 pm

Bende O atmosferi soludum sonunda,

Eksik evrak olarak tek Blok hesabim ve Garantorum yoktu TR\'den ailemi garantor gosterdim.

Saat 8:00\'de Izmir alman kons. olmam gerekiyordu, 7:00 ordaydim baya kalabalikti, Yaklasik 1 saat bekledik ama nasil gecti zaman ben bile anlamadim. Ancak Gercekten Izmir isi cok siki tutuyor. Iceri girdik belgeleri duzenlemek icin bayanin yanina gittim,
Sabika kaydi
Askerlik tecil
ikametgah
Nufus kagit ornegi
Bunlari almadi, Ancak garantorum ve blok hesabim olmadigi icin sorun yaratacagini belirtti, Gerekli aciklamayi onada yaptim. Islemi bitirdikten sonra 10 numarayi verdi bana sirami bekliyordum ve cevreyide gozetliyorum, Mehmetin bahsettigi adami fark ettim zaten bir tane erkek o vardi gozluklu cok cins biri oldugu belliydi karsisindakini azarlarcasina ellerini havaya kaldiriyordu, Iyice heyecan basti ve dua ediyorum o adama denk gelmiyeyim deyi, Sans ya karsisindakide 9 numara gorusme biterse ben gidiyorum. Bekleyisten sonra farkli bir kabin 10 numarayi gosterdi cok sevindim hemen gittim, 40 50 yaslarinda sarisin bir alman guler yuzlu merhabalastik, Belgelerimi aldi, Bu ne boyle dedi cok kalabalik v.s Sonra kontrol etti, Anlat bakalim dedi, Neden almanya, Okuldan sonra neler yaptin, Ne katacak almanya sana,Italya egitim icerisinde neler yaptin,Italyayi gitmeyi dusunmedinmi, Sonra asil geldi can alici soruya blok hsp. garantor yok bu sekilde olmaz dedi, Ben tabi anlatiyorumda anlatiyorum, Kadin baya dinledi beni bekle bi sn dedi telefonla gorustu, sonra yine bana sorular sordu, Ki ben daha onceden durumumu anlattim degerlendirmesi bize kalir demislerdi, Hatta istanbul kons. kabul ediyor dedim, Sonra bir kac belgemle gitti bir sure sonra tekrar geldi, Mudurumle gorustum durumunu anlattim dedi ancak biz kabul etmiyoruz Her Kons. Farkli isleyisleri var dedi uzgunum ama senin samimiyetine inandim dedi, Ki belgelerini teslim edersen Red yersin bosuna yeme dedi ben iade edeyim sana, Istenilen formatta gel dedi, Ben tabi iyice yikildim hayallerim bitti gibi..
Neyse sonra aldim tekrar belgelerimi, Tekrar basvuruda bulunacagim blok hesap yada garantor bulma adina, Umarim Bulurum.

Yani kadin bana resmen sunu der gibi Git o zaman istanbuldan basvur dedi, Bizim burda isleyis bu sekilde. Ki biraz once istanbul randevu merkeziyle gorustum oda aynisini dedi her kons farkli uygulamasi var dedi. Bizim burda senin gibi basvuru yapanlar var dedi ama sonuc hakkinda kesin birsey diyemem..

Durumum bu sekilde, =)
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Prş Oca 26, 2012 5:13 pm

eren ben de ayni seyi yasamistim istanbul konsoloslugunda. alman konsoloslugunda yapilmis garantor belgem vardi ama istanbul da kabul etmedi adam ayni sekilde bosuna almayayim belgelerini ya yabancilar polisinden garantorluk al ya da bloke hesap actir dedi. is bankasina ve deutsche bank a ayni gun mail attim deutche bank 4 gunde yolladi evraklari is bankasinin 1 hafta surdu. en temizi yatir 8000 euro tabi bulabiliyorsan. o uzun surmuyor. ya da yabancilar polisine birinin gidip garantor olmasi lazim ama onun islemleri 45 gun civarinda suruyormus

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Oca 26, 2012 5:34 pm

[quote]eren35 tarafindan yazilan metin:

Eksik evrak olarak tek Blok hesabim ve Garantorum yoktu TR\'den ailemi garantor gosterdim.

Saat 8:00\'de Izmir alman kons. olmam gerekiyordu, 7:00 ordaydim baya kalabalikti, Yaklasik 1 saat bekledik ama nasil gecti zaman ben bile anlamadim. Ancak Gercekten Izmir isi cok siki tutuyor. Iceri girdik belgeleri duzenlemek icin bayanin yanina gittim,
Sabika kaydi
Askerlik tecil
ikametgah
Nufus kagit ornegi
Bunlari almadi, Ancak garantorum ve blok hesabim olmadigi icin sorun yaratacagini belirtti, Gerekli aciklamayi onada yaptim. Islemi bitirdikten sonra 10 numarayi verdi bana sirami bekliyordum ve cevreyide gozetliyorum, Mehmetin bahsettigi adami fark ettim zaten bir tane erkek o vardi gozluklu cok cins biri oldugu belliydi karsisindakini azarlarcasina ellerini havaya kaldiriyordu, Iyice heyecan basti ve dua ediyorum o adama denk gelmiyeyim deyi, Sans ya karsisindakide 9 numara gorusme biterse ben gidiyorum. Bekleyisten sonra farkli bir kabin 10 numarayi gosterdi cok sevindim hemen gittim, 40 50 yaslarinda sarisin bir alman guler yuzlu merhabalastik, Belgelerimi aldi, Bu ne boyle dedi cok kalabalik v.s Sonra kontrol etti, Anlat bakalim dedi, Neden almanya, Okuldan sonra neler yaptin, Ne katacak almanya sana,Italya egitim icerisinde neler yaptin,Italyayi gitmeyi dusunmedinmi, Sonra asil geldi can alici soruya blok hsp. garantor yok bu sekilde olmaz dedi, Ben tabi anlatiyorumda anlatiyorum, Kadin baya dinledi beni bekle bi sn dedi telefonla gorustu, sonra yine bana sorular sordu, Ki ben daha onceden durumumu anlattim degerlendirmesi bize kalir demislerdi, Hatta istanbul kons. kabul ediyor dedim, Sonra bir kac belgemle gitti bir sure sonra tekrar geldi, Mudurumle gorustum durumunu anlattim dedi ancak biz kabul etmiyoruz Her Kons. Farkli isleyisleri var dedi uzgunum ama senin samimiyetine inandim dedi, Ki belgelerini teslim edersen Red yersin bosuna yeme dedi ben iade edeyim sana, Istenilen formatta gel dedi, Ben tabi iyice yikildim hayallerim bitti gibi..
Neyse sonra aldim tekrar belgelerimi, Tekrar basvuruda bulunacagim blok hesap yada garantor bulma adina, Umarim Bulurum.

Yani kadin bana resmen sunu der gibi Git o zaman istanbuldan basvur dedi, Bizim burda isleyis bu sekilde. Ki biraz once istanbul randevu merkeziyle gorustum oda aynisini dedi her kons farkli uygulamasi var dedi. Bizim burda senin gibi basvuru yapanlar var dedi ama sonuc hakkinda kesin birsey diyemem..

Durumum bu sekilde, =)[/quote]
Eren gecmis olsun bence fullialein dedigi gibi kesinlikle bloke hesap actir bence.
Bloke hesap acmaya karar verirsen bana ozelden mesaj at ben sana basvuru formlarini emailine gonderebilirim:)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Oca 26, 2012 6:24 pm

fullialein; \'\'yabancilar polisine birinin gidip garantor olmasi lazim ama onun islemleri 45 gun civarinda suruyormus\'\' mu dedin benmi yanlis okudum.

Ust uste bikac defa daha okudumda yok yanlis okumamisim :) Garantorluk belgesi ve 45 gun ne alaka ?

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Oca 26, 2012 6:41 pm

sacmaliga bak ya. Madem aile garantor gosterilmiyor nicin konsolosluklarin sitesinde yaziyor bununla ilgili aciklama :S Istanbul bile bana cok gergin geldiyse ben artik izmir\'i tahmin edemiyorum.

Eren bence de bloke hesap ayarlamaya calis.Bu para nede olsa senin paran yine.Okula falan vermeyeceksin yani ha aileyi garantor gostermissin ha bloke hesap acmissin paranin miktari yine ayni.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Oca 26, 2012 6:42 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

nlhaarlem bencede bi sikinti yok umarim olumlu olur. Bu arada Eren\'in tahminler tutuyor genelde bakalim bu sefer nolcak :D[/quote]

Insallah....Evet erenin o konuda bildigi birsey var :D yada 6.hisleri cok kuvvetli olsa gerek.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Oca 26, 2012 6:44 pm

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

Insallah senide vizeli gorecez :D[/quote]

Insaallah. Bu mesakkatli yol da emek veren herkesin Allah yardimcisi olsun.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Oca 26, 2012 7:07 pm

nlhaarlem alinmayan belgeleri yazmissin ama eline zahmet bide alinanlari yazsan iyi olucak. Belli aslinda ama adet yerini bulsun ben sordum sen yaziver :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Oca 26, 2012 7:54 pm

Soylemistim eren.Onlar icin bu kaynaklar cok cok onemli.Ya garantor yada bloke..imkan varsa bloke derim garantorlerden bile sorun cikabiliyor.hayirlisi diyorum..Hala almanya varsa kafada bi sekilde hallet derim...hmmm
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Oca 26, 2012 8:04 pm

[quote]eren35 tarafindan yazilan metin:

Sabika kaydi
Askerlik tecil
ikametgah
Nufus kagit ornegi

Durumum bu sekilde, =)[/quote]
eger ikisin den birini bulursan sansin cok yuksek bence umarim halledebilirsin

Kilitli