Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

alman vizesiyle nerelere gidebiliriz

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
karanlik

Mesaj gönderen karanlik » Çrş Oca 25, 2012 6:37 pm

Alman vizesiyle tekrar vize almandan ingiltereye gidebilirmiyiz acaba???

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 25, 2012 6:45 pm

schengen ulkelerinde serbest dolasim hakki var diye biliyorum.Tanidigim arkadaslardan amsterdam gezisi yapanlar olmustu.Yani hollanda\'ya gidilebilecegine gore muhtemelen tum schengen de gezilebilir.Zaten gumruk kapisi yok.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Oca 25, 2012 6:46 pm

ama ingiltere haric;)Ben oyle biliyorum

pardon

Mesaj gönderen pardon » Çrş Oca 25, 2012 6:47 pm

Ingiltere schengen ulkesi olmadigindan buyuk ihtimal gecmez o vize. Ama kesin bir bilgim yok, sadece tahmin.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 25, 2012 6:49 pm

evet ingiltere schengen ulkesi degil isvicre ab ulkesi degil bu da oylesine bir bilgi :D ama her ikisi de herseyden yararlaniyorlar.

ultrAsGs

Mesaj gönderen ultrAsGs » Çrş Oca 25, 2012 6:50 pm

ingiltereye kesinlikle schengen vizesiyle girilmiyor. ingiliz konsoloslugundan vize almak gerekli

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Oca 25, 2012 7:38 pm

ingiliz vatandaslari ab ulkelerine girebiliyor ama schengen vizesiyle ingiltereye gidilmiyor malesef boyle :) gidipte rezil olmayin sonra

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Çrş Oca 25, 2012 8:59 pm

Sadece Almanya vizesisiyle Schengen ulkelerini gezmede bir sikinti olur mu?(Turkiyeden Almanya\'ya ordan Schengen ulkeleri en sonda Almanya\'dan Turkiye bu surede Almanya\'ya 1 giris 1 cikis) Ingiltere kesinlikle dahil degil bunu biliyorum. Ingiltereze vizesi alarak bunu yasadim United Kingdom disina cikamadim.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 25, 2012 9:15 pm

[quote]mek38 tarafindan yazilan metin:

Sadece Almanya vizesisiyle Schengen ulkelerini gezmede bir sikinti olur mu?(Turkiyeden Almanya\'ya ordan Schengen ulkeleri en sonda Almanya\'dan Turkiye bu surede Almanya\'ya 1 giris 1 cikis) Ingiltere kesinlikle dahil degil bunu biliyorum. Ingiltereze vizesi alarak bunu yasadim United Kingdom disina cikamadim.[/quote]

almanya vizesi derken neyi kastettigini anlamasam da. Sonucunu ogrenmek istedigin su olsa gerek: Turkiye\'den almanya\'ya 1 subatta giris yaptin diyelim.Daha sonra hollanda-fransa-belcika-italya gezdin 16 subatta tekrar Almanya\'ya giris yaptin.Bu surecte gezdigin ulkelerin hepsi schengen ulkesi oldugu icin senin pasaportuna hicbir islem yapilmaz.Zaten bu schengen ulkeleri arasinda ki sinirda gumruk kapisi olmadigi icin boyle bir islemle ugrasacak kimse de yok.Bu tarihler arasinda istanbul-izmir-bursa-ankara gezmis gibi dusun kendini.Daha sonra almanyaya geldin ve Turkiye\'ye donerken iste o zaman havalimaninda pasaportuna islem yapilir.