Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Oca 18, 2012 1:57 pm

Tebrikler mehmet sen bunu hak etmistin;)

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Çrş Oca 18, 2012 2:11 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

Saol Ogun ya :D Eren bavulumu getir bana ..:bye[/quote]

Ayipsin kardesim :D Arada benim Valizde kaynar :D Gitmeden bir kutlama yapalim..
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş Oca 18, 2012 3:58 pm

veeeeeeeeeeee V :lol I :lol Z :lol E :lol[/quote]
Hak sahit kendim vize almis gibi sevindim :)
Bende de umutlar yeserdi Cobanlar.
Cobanlar itiraz dilekcesinden kac gun sonra ilk haberi verdiler(eksik evrak falan filan)
ben gecen hafta sali gonderdim daha haber yok kardes:)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Oca 18, 2012 5:08 pm

Cok tesekkurler :) e darisi sizlerin basina bakalim.. ( hep demek istemistim B) )

ben itiraz dilekcemi daha detayli bir sekilde yazmistim :) ve yaninada referans mektuplari koymustum etkisi buyuk olmus anlasilan..hm 2 Kasimda itiraz dilekcemi yolladim 4-5 hafta sonrada elime ek evrak diye posta geldi :) hadi bakalim insallah seninkide olur.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş Oca 18, 2012 5:54 pm

vay krdesim cok sevindim sonunda allah gonlune gore verdi bak hadi hayirli olsun hediyeleri unutma :D

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Çrş Oca 18, 2012 7:22 pm

hayirli olsun mehmet, bizde itiraz edenlerdeniz ve sonuc bekliyoruz.insallah alabiliriz vizeyi. aynen senin yaptigin gibi itiraz dilekcesi + referans mektuplari+sertifikalar+calisma kagitlari.Bakalim bu zorlu mucadeleyi senin gibi kazanabilecekmiyiz...

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Oca 18, 2012 7:45 pm

hayirlisi kardesim :) Ben izmir den koparabildiysem siz ankaradan daha kolay koparirsiniz B) insallah bakalim

maykireos

Mesaj gönderen maykireos » Çrş Oca 18, 2012 10:05 pm

:) sonunda.. hayirli olsun Mehmet :)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş Oca 18, 2012 11:05 pm

hayirlisi kardesim :) Ben izmir den koparabildiysem siz ankaradan daha kolay koparirsiniz B) insallah bakalim[/quote]
Insallah adas bende itiraz dilekcesi(almanca) yeni tarihli dil kurs kaydi 2 adet(turkce) referans mektubu yolladim :)
Sigorta hdisigortada 50tl yaptirmistim ben bilgin olsun vize tarihide yarinin tarihi olur bence.

theodein

Mesaj gönderen theodein » Prş Oca 19, 2012 9:46 pm

Hadi hayiLi oLsun mehmet darisi basimiza =))

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Cum Oca 20, 2012 1:59 pm

[quote]theodein tarafindan yazilan metin:

Hadi hayiLi oLsun mehmet darisi basimiza =))[/quote]
Amin :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Oca 22, 2012 12:39 pm

:) Vizeli pasaportumu cuma gunu aldim cok sukur.Aklima birkac birsey takildi.Sartli kabulle gittigimizde Tr deki konsolosluk bize calisma izni veriyormu anlayamadim hmmm vizenin uzerinde calismayla ilgili bir kisim bulunmuyor acaba 3 ay sonra oturum aldigimizda mi bu izin veriliyor.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzr Oca 22, 2012 1:10 pm

sanirsam evet. Cunku oturum kartini almadan orada uzun sureli saglik sigortasi veya buna benzer oturumla ilgili seylerden yararlanamiyorsun.
belediyeye gideceksin oraya gittikten sonra.8 gun icinde yabancilar polisine gideceksin.Sonra gba(verem testi) icin seni tekrar cagiracak yabancilar polisi ,daha sonra oturum kartinin gelmesini bekleyeceksin ve o kart muhtemelen senin calisma izninin olmasini saglayacak.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Çrş Oca 25, 2012 10:42 am

hayirli olsun vizen. sonun da senden de kurtulduk kac aydir basimizi sisirdin umarim her basimiizi sisiren kisinin sonu boyle hayirli olur ama sen de sakin almanyaya gelince siteyi unutma senin denyimlerin onemli. bu arada o calisma izni bremen de vermiyorlar universiteye baslamadan ama diger eyaletleri bilmiyorum.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Oca 25, 2012 10:47 am

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:

hayirli olsun vizen. sonun da senden de kurtulduk kac aydir basimizi sisirdin umarim her basimiizi sisiren kisinin sonu boyle hayirli olur ama sen de sakin almanyaya gelince siteyi unutma senin denyimlerin onemli. bu arada o calisma izni bremen de vermiyorlar universiteye baslamadan ama diger eyaletleri bilmiyorum.[/quote]

:) saolasin kardesim..izmir\'den bu asamalardan vize alabilmek onemliydi.Izmir dik bir yokus oluyor herzaman.Fakat diger izmirden basvuracak arkadaslar benden hem morel edindiler hemde fikir. :) hayirlisi bakalim

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 25, 2012 1:22 pm

yarin sabah 07:45 \' te istanbul\'da vizeye giriyorum.

ElektroMaschine

Mesaj gönderen ElektroMaschine » Çrş Oca 25, 2012 1:36 pm

Oncelikle tum vize alacak arkadaslara kolay gelsin.
Vize alan arkadaslar da huzur icinde uyuyabilirler bu azim ve savasci kisiliklerine diyecek yok tabi hak ettiler. ;)
Ben vize red gazisi olarak kendi ugraslarim sonucunda belgelerimin 12 Ocakta Ankaradan onaylandigini ogrendim.
Tabi bunu Hannover\'deki yabancilar subesinden ogrendim bilgisayar sisteminde gozukuyormus.Burdakiler hicbirseye cevap vermiyorlar. hmmm
Hannoverdeki subeye tum belgelerimin tam oldugunu anlattim.O da zaten sistemde goruyorum dedi.Belgelerimin orjinallerinin postayla Hannover\'e gelmesi gerektigini soyledi.Belgelerin buraya geldikten sonra 1-2 gun icinde onaylariz dediler.
Simdi bir sorum olcak arkadaslar.Bu belgelerin daha hizli gidip gelmesi icin ek olarak posta ucreti odeniyormus bunu nasil odeyebilirim ya da bu postanin Almanya\'ya kac gunde gittigini ve Almanya\'dan hangi sekilde tekrar Turkiye\'ye geldigini (Posta,Faks, E-mail) bilen var mi ?
Bu surec kac gun surer ? Simdiden herkese tesekkurler.
Vize surecinde yardima ihtiyaci olan arkadaslara bildigim kadariyla yardimci olmaya calisirim.
Iyi ki varsin DS.de.PPPP
Beni Hayallerimin Bittigi Yere Gomun !!!

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Oca 25, 2012 1:59 pm

DHL Expresskargo ile gonder ,fiyatini bilemiyorum ama 1 is gunu icerisinde giden paketlerde var ,2-3 gunde de veya 1 haftada da.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ElektroMaschine

Mesaj gönderen ElektroMaschine » Çrş Oca 25, 2012 2:51 pm

Tesekkurler oncelikle sayin yoneticim cevap verdiginiz icin.
12 ocakta sisteme girdiklerine gore artik postayi yollanmis olarak dusunuyorum.Bu surec ne kadar surer acaba ?
Yani Ankaradan Posta Hannover\'e 1 haftada mi gider ?
Hannover\'den buraya postayla mi cevap veriyorlar ?
10 Eylul\'den beri bu islerle ugrasiyorum.Ekim\'de vizeye basvurmustum.Ekim sonu red geldi itiraz ettim cevapladim fln derken bugunlere geldik cok sukur.
Bu bekleten surecten artik canim sikildi sizinde kafanizi agritiyorum kusura bakmayin.Vizeyi alacam ins.
Subatta 2.haftasina kadar bu posta kargo trafiginin bitmesi ve ucak biletimi almak umidiyle.
Beni Hayallerimin Bittigi Yere Gomun !!!

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş Oca 25, 2012 2:55 pm

[quote]ElektroMaschine tarafindan yazilan metin:

Oncelikle tum vize alacak arkadaslara kolay gelsin.
Vize alan arkadaslar da huzur icinde uyuyabilirler bu azim ve savasci kisiliklerine diyecek yok tabi hak ettiler. ;)
Ben vize red gazisi olarak kendi ugraslarim sonucunda belgelerimin 12 Ocakta Ankaradan onaylandigini ogrendim.
Tabi bunu Hannover\'deki yabancilar subesinden ogrendim bilgisayar sisteminde gozukuyormus.Burdakiler hicbirseye cevap vermiyorlar. hmmm
Hannoverdeki subeye tum belgelerimin tam oldugunu anlattim.O da zaten sistemde goruyorum dedi.Belgelerimin orjinallerinin postayla Hannover\'e gelmesi gerektigini soyledi.Belgelerin buraya geldikten sonra 1-2 gun icinde onaylariz dediler.
Simdi bir sorum olcak arkadaslar.Bu belgelerin daha hizli gidip gelmesi icin ek olarak posta ucreti odeniyormus bunu nasil odeyebilirim ya da bu postanin Almanya\'ya kac gunde gittigini ve Almanya\'dan hangi sekilde tekrar Turkiye\'ye geldigini (Posta,Faks, E-mail) bilen var mi ?
Bu surec kac gun surer ? Simdiden herkese tesekkurler.
Vize surecinde yardima ihtiyaci olan arkadaslara bildigim kadariyla yardimci olmaya calisirim.
Iyi ki varsin DS.de.PPPP[/quote]
Kardes ben Antepten iki defa DHL ile evrak yolladim hamburga 1 is gununde gitti.
Fiyati 82.5 tl express olarak gitti.
Almanyada ise Deutschepost var orada 5 euroya gonderielen bir evrak bir haftada burada oluyor ve isterlerse daha yuksek bir fiyata daha hizli gonderebiliyorlar.
Bunuda belirteyim DHL deutschepostun bunyesindeki bir firmadir. :)
Vize reddini nereden aladin ve itiraz dilekcesinden ne kadar zaman sonra hannoverden ogrenebildin ? bu konudana sen yazarsan seninirim :)

Kilitli