Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Cum Oca 06, 2012 5:57 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Dostum bu kadar zamandir kimse sana cevap vermiyorsa net bir seyler bilmedigindendir;)Seni yanlis yonlendirmek istemediklerindendir.Zaten senin durum herkesin basina gelebilecek bir durum degil yani kimsenin sana net bir cevap verecegini sanmiyorum.Ama sadece mantik acisindan dusunursek eger boyle bir imkanin varsa gorusme de yaninda bulunsun derim;)[/quote]

tsk ederim eren,

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Oca 07, 2012 4:58 pm

[quote]yagmurgokdemir tarafindan yazilan metin:

ve 3 haftalik bekleyisten sonra bekledigim haber geldiii, vizem 31 aralikta elime ulasti arkadaslar :) umarim tum bekleyenlerin vizesi en kisa zamanda olumlu sekilde sonuclanir[/quote]

Tebrikler yagmur hayirli uguru olsun,araidma bulamadim sen izmirden mi basvuru yaptin ve vize gorusmen nasil gecti kopyala yapistir yaparmisn bende izmirden vize basvurusu yapicam da...egitim hayatinda basarilar
So geht nicht !

yagmurgokdemir

Mesaj gönderen yagmurgokdemir » Cmt Oca 07, 2012 10:16 pm

[quote]maschine tarafindan yazilan metin:

[quote]yagmurgokdemir tarafindan yazilan metin:

ve 3 haftalik bekleyisten sonra bekledigim haber geldiii, vizem 31 aralikta elime ulasti arkadaslar :) umarim tum bekleyenlerin vizesi en kisa zamanda olumlu sekilde sonuclanir[/quote]

Tebrikler Yagmur... Egitim hayatinda basarilar dilerim. Hersey yeni basliyor, aklinda bulunsun, saglam bir psikolojiyle gel buraya...[/quote]

tesekkur ederim maschine, kesinlikle kolay olmyacagini bilerek geliyorum oraya her turlu zorluga haziriz mecburen :)

yagmurgokdemir

Mesaj gönderen yagmurgokdemir » Cmt Oca 07, 2012 10:20 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Tebrikler yagmur hayirli uguru olsun,araidma bulamadim sen izmirden mi basvuru yaptin ve vize gorusmen nasil gecti kopyala yapistir yaparmisn bende izmirden vize basvurusu yapicam da...egitim hayatinda basarilar[/quote]

tesekkurler murat, vize gorusmemi izmirde degil istanbulda yaptim..ayrintili olarakta paylastim sanirim 38-39. sayfalarda bulabilrsin

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Oca 07, 2012 11:01 pm

Saol yagmur gordum 12 tane vize ani defterini birden okuyunca gozumden kacmis 38.sayfa...

Bu arada site yoneticileri lutfen 12.vize ani defterini artik 13.ani defteri olarak acsak diyorum...12.ani defteri 49.fikra 950.maddelik bir yasa olmus.Yorgunluk getriyor birden boyle cok gorunce insani
So geht nicht !

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzr Oca 08, 2012 10:22 pm

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

itirazdan sonra kons. tekrar gorusme davetinde vize islem ucreti aliyor mu?[/quote]
kardes hele seni yeniden gorusmeye cagirsinlar 60 euro versen ne olur?
biz baya para harcadik simdiye kadar :)
Onemli olan vize versinler bence 60 eurolari kafaya takma

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Pzr Oca 08, 2012 10:34 pm

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

itirazdan sonra kons. tekrar gorusme davetinde vize islem ucreti aliyor mu?[/quote]
kardes hele seni yeniden gorusmeye cagirsinlar 60 euro versen ne olur?
biz baya para harcadik simdiye kadar :)
Onemli olan vize versinler bence 60 eurolari kafaya takma[/quote]

haklisin o kadar masraftan sonra 60 euro hic birsey. Cagirsalarda birseyler degisir mi bilemem ama Ankara Kons. redden sonra vize verdigini daha duymadim ne bu sitede ne baska sitelerde.Kmlerce ve saatlerce yol gidiyoruz bir amac icin.Vize ucretini aliyorlar mi almiyorlar mi yinede ogrenmekte fayda var?Ben alinmiyor diye duydum ama hazirliksiz olmamak lazim.

theodein

Mesaj gönderen theodein » Pzt Oca 09, 2012 1:22 pm

Arkadaslar konsolosluktan mail attilar bugun bana islemleriniz son asamasindadir bugun konsoloslugumuzdan cikacaktir diye ama onay veya red hakkinda bisey soylenmedi sizce sonuc ne olabilir ? :(

theodein

Mesaj gönderen theodein » Pzt Oca 09, 2012 5:34 pm

ve evet 28 gun bekleyisten sonra passaport um elime ulasti keske ulasmasaydi vizeme red gelmis sebepse anladigim kadariyla tekrardan geri donmeyecegimi fln dusunmusler...8 aylik dik kursu egitimi icin basvurmustum simdi tekrardan basvurmayi dusunuyorum ne yapmam gerekiyo ve istenilen tum evraklari tekrardan mi cikarticam ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Oca 09, 2012 7:12 pm

Gecmis olsun. Bence bir sartli kabul alip ogrenci vizesine basvurmalisin.Ve bu sure icin de a1 i de halledebilirisn.

theodein

Mesaj gönderen theodein » Pzt Oca 09, 2012 7:41 pm

Gecmis olsun. Bence bir sartli kabul alip ogrenci vizesine basvurmalisin.Ve bu sure icin de a1 i de halledebilirisn.[/quote]

A1 sertifikam var ztn dil kursuna gitmek yasakmi sucmu ya anlamadim ole sacma bi sebepten red yedimki :/

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Oca 09, 2012 8:15 pm

bu sebepden dolayi red yiyen bir cok kisi var dusuncen de haklisin ama dil kursu vizesi alan ben cok kisi tanimiyorum maalesef.

theodein

Mesaj gönderen theodein » Pzt Oca 09, 2012 8:19 pm

bu sebepden dolayi red yiyen bir cok kisi var dusuncen de haklisin ama dil kursu vizesi alan ben cok kisi tanimiyorum maalesef.[/quote]

Gercekten cok sacma sence ne yapmaliyim yine basvurucam cunku harbiden inat yaptim tekrardan ayni evraklari cikartmam gerekiyomu yoksa konsoloslukta duruyomudur belgelerim ?

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Pzt Oca 09, 2012 8:28 pm

[quote]theodein tarafindan yazilan metin:

ve evet 28 gun bekleyisten sonra passaport um elime ulasti keske ulasmasaydi vizeme red gelmis sebepse anladigim kadariyla tekrardan geri donmeyecegimi fln dusunmusler...8 aylik dik kursu egitimi icin basvurmustum simdi tekrardan basvurmayi dusunuyorum ne yapmam gerekiyo ve istenilen tum evraklari tekrardan mi cikarticam ?[/quote]

Uniden sartli kabul almak vize icin bir asamadir ama vizeni verecekler gibi bir yargi olusmasin.Mesela ben Uniden kabulum var,sigorta,garantor tamam,butun evraklarim eksiksiz oldugu halde diploma notumda vize alanlarin cogundan yuksek vize reddimin nedeni " egitim hayatinda basarili olamayacagimi dusunmusler"Bende referansti,sertifikalardi tamamlayip gondermeye calisiyorum.Sana verdikleri red nedeni neyse ona gore itirazini edip,belgelendirmen lazim.
Uniden sartli kabul almadan sadece dil kursu icin gidenide duydumda gordumde..
Almanyaya sadece egitim icin gittigini kanitlaman lazim.erenin dedigi gibi sartli kabulun olmamasida sorun.Bu sitede konsolosluktan red alan arkadaslarin bazilari uni kabulunun olmamasi.

theodein

Mesaj gönderen theodein » Pzt Oca 09, 2012 8:33 pm

ve evet 28 gun bekleyisten sonra passaport um elime ulasti keske ulasmasaydi vizeme red gelmis sebepse anladigim kadariyla tekrardan geri donmeyecegimi fln dusunmusler...8 aylik dik kursu egitimi icin basvurmustum simdi tekrardan basvurmayi dusunuyorum ne yapmam gerekiyo ve istenilen tum evraklari tekrardan mi cikarticam ?[/quote]

Uniden sartli kabul almak vize icin bir asamadir ama vizeni verecekler gibi bir yargi olusmasin.Mesela ben Uniden kabulum var,sigorta,garantor tamam,butun evraklarim eksiksiz oldugu halde diploma notumda vize alanlarin cogundan yuksek vize reddimin nedeni " egitim hayatinda basarili olamayacagimi dusunmusler"Bende referansti,sertifikalardi tamamlayip gondermeye calisiyorum.Sana verdikleri red nedeni neyse ona gore itirazini edip,belgelendirmen lazim.
Uniden sartli kabul almadan sadece dil kursu icin gidenide duydumda gordumde..
Almanyaya sadece egitim icin gittigini kanitlaman lazim.erenin dedigi gibi sartli kabulun olmamasida sorun.Bu sitede konsolosluktan red alan arkadaslarin bazilari uni kabulunun olmamasi.[/quote]

Tskr ederim bende ona gore hazirlanip gidicem tekrardan gorusmeye fakat suan bi sartli kabul alma gibi bi durumum yok tekrardan sinava giricem nisanda fln ben bu zamani degerlendirip almancayi tam ogrenmek istedim asil amacim bu yani ve sole bisey herkez uni okuycak diye bisey olmamali sonucta dil kursuda bi egitim ve bunu almaya hakkim var diye dusunuyorum suphe uyandirmisim neye dayanarak bole bi karar verdiklerini anlamis degilim hala

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Pzt Oca 09, 2012 8:46 pm

bence sadece dil kursu icin gideceksen,turkiyede eger uni okumuyorsan veya herhangi bir meslegin yoksa veya bir lisans egitimini bitirmemissen vizeyi alman daha da zor. Turkiyede bir universite egitimine basla ve tatilde basvurunu yaparsan vize almaman icin bir sorun yok diye dusunuyorum.En azindan turkiyeye donmen garanti olur ve almanyada kalacagini dusunmez konsolosluk.

theodein

Mesaj gönderen theodein » Pzt Oca 09, 2012 9:02 pm

bence sadece dil kursu icin gideceksen,turkiyede eger uni okumuyorsan veya herhangi bir meslegin yoksa veya bir lisans egitimini bitirmemissen vizeyi alman daha da zor. Turkiyede bir universite egitimine basla ve tatilde basvurunu yaparsan vize almaman icin bir sorun yok diye dusunuyorum.En azindan turkiyeye donmen garanti olur ve almanyada kalacagini dusunmez konsolosluk.[/quote]

Meslegim turizm benim ve en onemli sey benim icin dil burda A1 seviyesinde kursa gittim fakat yeterli degil sonucta pratik yapamiyoruz ve suan benim elimde nisanda oss e basvurduguma sinava gircegime dair belge var onu gostericem yarari olurmu sonucta tekrardan turkiyeye donup sinava girmem lazim ?

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Pzt Oca 09, 2012 9:44 pm

Gecmis olsun oncelikle istanbul daha rahat veriyor genelde saglik olsun.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Pzt Oca 09, 2012 9:59 pm

bence sadece dil kursu icin gideceksen,turkiyede eger uni okumuyorsan veya herhangi bir meslegin yoksa veya bir lisans egitimini bitirmemissen vizeyi alman daha da zor. Turkiyede bir universite egitimine basla ve tatilde basvurunu yaparsan vize almaman icin bir sorun yok diye dusunuyorum.En azindan turkiyeye donmen garanti olur ve almanyada kalacagini dusunmez konsolosluk.[/quote]

Meslegim turizm benim ve en onemli sey benim icin dil burda A1 seviyesinde kursa gittim fakat yeterli degil sonucta pratik yapamiyoruz ve suan benim elimde nisanda oss e basvurduguma sinava gircegime dair belge var onu gostericem yarari olurmu sonucta tekrardan turkiyeye donup sinava girmem lazim ?[/quote]

Sanmiyorum,konsolosluklarinda belirli kriterleri var.Almanyada egitim,dil kursu ayagina onbinlerce insan basvurup bunlarin buyuk cogunlugunun amaclarinin egitim olmadigini biliyoruz.Durum boyle olunca bizim gibi egitim icin gitmek isteyenler bile o zihniyetteki insanlar yuzunden vize engeline takiliyoruz. Oss sinavina herkes girebilir,Turkiyeye donmek icin bir sebep olabilecegini dusuneceklerini sanmiyorum.Yukarida kendi durumumu yazmistim,butun evraklarim tam oldugu halde yine olmadi. "mbasalak" ve diger arkadaslarinda deneyimlerine dayanarak ankara ve izmirden vize almak hayli zor istanbul konsolosluguna gore.Ancak Istanbulda kolay vize almak diye oss basvurunu gosterme bence dikkate alacaklarini sanmiyorum.

theodein

Mesaj gönderen theodein » Pzt Oca 09, 2012 10:11 pm

Sanmiyorum,konsolosluklarinda belirli kriterleri var.Almanyada egitim,dil kursu ayagina onbinlerce insan basvurup bunlarin buyuk cogunlugunun amaclarinin egitim olmadigini biliyoruz.Durum boyle olunca bizim gibi egitim icin gitmek isteyenler bile o zihniyetteki insanlar yuzunden vize engeline takiliyoruz. Oss sinavina herkes girebilir,Turkiyeye donmek icin bir sebep olabilecegini dusuneceklerini sanmiyorum.Yukarida kendi durumumu yazmistim,butun evraklarim tam oldugu halde yine olmadi. "mbasalak" ve diger arkadaslarinda deneyimlerine dayanarak ankara ve izmirden vize almak hayli zor istanbul konsolosluguna gore.Ancak Istanbulda kolay vize almak diye oss basvurunu gosterme bence dikkate alacaklarini sanmiyorum.[/quote]

AnLadim peki nasil bi kanit sunabilirim onlara ve tekrardan evraklari duzenlemem mi gerekiyor hepsini bastan ?

Kilitli