Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

15 ocak basvurulari

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Doch

15 ocak basvurulari

Mesaj gönderen Doch » Cum Oca 06, 2012 10:56 am

Oncelikle Merhaba arkadaslar,

Ben Almanya\'da yesil pasaportumla 3 aylik B2 seviyesinde dil kursu yaptim.simdi c1 ,icin gstmem gerek malum testdaf / Dsh sinavlari icin. Bunun icin Antalyadan Izmir\'e gittim. (Berlin de ev kiralamistim, dil kursumun parasi odenmisti ) ama vizeyi alamadim. bana konsolosluktaki kadin direk egitim vizesi al, boyle olmaz dedi. ben de su an bir universitenin (yaz donemi icin -15 Ocak basvurularina) Politikwissenschaft icin basvurulari var mi yada hangi universitelerin var. Cogu universitenin sitesinde ariyorum ama 15 ocak yaz donemi kayitlari var yaziyor ama bir turlu politikwissenschaft da var mi yok mu yazmiyor.
Birde ben Berlinde okumak istiyorum ama simdi dil kursu icin sartli kabul almak istiyorum daha sonra universiteyi degistirebilirim degil mi, dil kursundan sonra testdaf verince?

yanitlariniz icin simdiden tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

15 ocak basvurulari

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Oca 06, 2012 2:48 pm

Sinavi verdikten sonra istedigin uni ye basvuru yapabiliyorsun.

Doch

15 ocak basvurulari

Mesaj gönderen Doch » Cmt Oca 07, 2012 2:03 pm

evet tesekkur ederim , ama ben 15 ocak ta essen-duisburg unide hangi bolumlere basvuru yapabiliriz onu da ogrenmek istiyorum. politikwissenschaft , sosyoloji psikoloji ve felsefe icin basvuru yapabilir miyiz? cunku universitelerin bazi bolumleri icin 15 ocak basvurulari var.bunun hakkinda da bilgi verirseniz sevinirim.

Doch

15 ocak basvurulari

Mesaj gönderen Doch » Cmt Oca 07, 2012 2:16 pm

mesela politikwissenchaft a 15 ocak ta basvuru yapilamiyor 15 temmuzda basvurular yapilabiliyor... peki ama hangilerine basvuru 15 ocakta bilgilendirirseniz sevinirim.